Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153 ... 1158  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Tomek44 napisał(a):
Można pomyśleć, mając też na względzie Legiony Chrystusa M. Dellogado, że im ktoś organizuje bardziej "chwalebną misję", tym więcej ma na sumieniu.

No a jeśli wziąć pod uwagę to że jakieś 17% apostołów okazało się zdrajcami Chrystusa, a kilka lat później pewien człowiek, który skazywał chrześcijan na śmierć i organizował na nich pogromy stał się jednym z bardziej znanych apostołów.. No jak to tak może być?

Cytuj:
albo też np. abpa Jędraszewskiego (ten od "Murem za Jędraszewskim"), który obecnie promuje się na publicznej nienawiści do LGBT, a uprzednio bronił Paetza.

Bo LGBT (jako ideologię) należy szanować i kochać - ona tyle dobrego wnosi.. Potępianie wszeteczeństwa nie wpisuje się w chrześcijaństwo.. Czy tak?

N lut 23, 2020 3:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Jeszcze ciekawsze jest to, że nawet pch.24 zauważa, że polscy biskupi milczą, kiedy niemieccy biskupi chcą dokonać rewolucyjnych zmian (viri probati, diakonat kobiet itd).
Opluwają LGBT a boją się podskakiwać niemieckim biskupom? Nie chcą narazić się Niemcom, bo KK w Niemczech jest najbogatszy w Europie?

A nie przyszło Ci do głowy, że to jest problem niemieckiego episkopatu i nadzorującego go papieża, a nie polskich biskupów?

Pogadaj z redaktorem Krystianem Kratiukiem, który jasno rozumie, że wymysły niemieckich biskupów będą bardzo mocno oddziaływać na polski KK. Udowodnił to już na swoich filmikach pt. "Ja katolik", dostępne na portalu pch.24

N lut 23, 2020 3:32 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Można pomyśleć, mając też na względzie Legiony Chrystusa M. Dellogado, że im ktoś organizuje bardziej "chwalebną misję", tym więcej ma na sumieniu.

No a jeśli wziąć pod uwagę to że jakieś 17% apostołów okazało się zdrajcami Chrystusa, a kilka lat później pewien człowiek, który skazywał chrześcijan na śmierć i organizował na nich pogromy stał się jednym z bardziej znanych apostołów.. No jak to tak może być?

To kiedy nastąpi beatyfikacja Maciello Dellogado? A może nawet jego kanonizacja?

PeterW napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
albo też np. abpa Jędraszewskiego (ten od "Murem za Jędraszewskim"), który obecnie promuje się na publicznej nienawiści do LGBT, a uprzednio bronił Paetza.

Bo LGBT (jako ideologię) należy szanować i kochać - ona tyle dobrego wnosi.. Potępianie wszeteczeństwa nie wpisuje się w chrześcijaństwo.. Czy tak?
Bardziej na myśl przychodzi mi znane powiedzenie: "Złodziej krzyczy: 'łapać złodzieja' ". Tak wielki obrońca homoseksualisty udaje, iż jest wrogiem homoseksualistów.
Czy też TW Lucjan, współpracownik wrogów religii, teraz udaje największego obrońcę Polski przed antychrześcijaństwem.

N lut 23, 2020 3:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tomek 44 napisał

Cytuj:
Bardziej na myśl przychodzi mi znane powiedzenie: "Złodziej krzyczy: 'łapać złodzieja' ". Tak wielki obrońca homoseksualisty udaje, iż jest wrogiem homoseksualistów.
Czy też TW Lucjan, współpracownik wrogów religii, teraz udaje największego obrońcę Polski przed antychrześcijaństwem.

Mniej zaś na myśli przychodzi powiedzenie - jak chcesz psa uderzyć kij zawsze znajdziesz.

W efekcie mamy poplątanie z pomieszaniem pojęć. Ukazały się informacje o byciu bp Mehringa TW. Medialne informacje nie zawsze oddają rzeczywistość, a przyjmujesz je za pewnik. Zakładając jednak, że tak było w rzeczywistości w niczym nie zmienia to zasadność tego co mówi bp Mehring. Ma całkowitą racje. Był taki papież jak Paweł III, który miał bardzo wiele wad. Jednak Pan Bóg mimo to działał mimo to przez niego w wyniku czego zapoczątkował i częściowo wprowadził w życie reformy Kościoła.
Na tym świecie nikt i nic nie jest doskonałe. Może postąpił źle, może żałuje...
Natomiast twoja postawa jest dość typowa dla współczesnego świata. Ktoś coś udaje, a ja znam prawdę i jestem jej nosicielem, uświadamiając ludowi zakłamanie, zło. Oczywiście innych, bo moje intencje są przecie takie dobre, nieprawdaż?

N lut 23, 2020 5:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
Pogadaj z redaktorem Krystianem Kratiukiem, który jasno rozumie, że wymysły niemieckich biskupów będą bardzo mocno oddziaływać na polski KK. Udowodnił to już na swoich filmikach pt. "Ja katolik", dostępne na portalu pch.24

Właściwym podejściem do tego, co dzieje się w Kościele niemieckim, jest pilnowanie tego, aby w Polsce księża głosili nauczanie podawane przez Kościół, a nie oświadczenia.

N lut 23, 2020 5:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie karmicie trolla. On pojawia się tylko po to żeby atakować Kościół. Merytorycznej dyskusji z nim nie ma. Zaślepiony nienawiścią do wszystkiego co katolickiej nawet dalej wszystkiego co chrześcijańskie

N lut 23, 2020 6:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
Jeszcze ciekawsze jest to, że nawet pch.24 zauważa, że polscy biskupi milczą, kiedy niemieccy biskupi chcą dokonać rewolucyjnych zmian (viri probati, diakonat kobiet itd).
Opluwają LGBT a boją się podskakiwać niemieckim biskupom? Nie chcą narazić się Niemcom, bo KK w Niemczech jest najbogatszy w Europie?

A nie przyszło Ci do głowy, że to jest problem niemieckiego episkopatu i nadzorującego go papieża, a nie polskich biskupów?

Zdaje się że polscy biskupi mogą upomnieć innych biskupów. Tak jak to zrobił Episkopat Ukrainy.
Nasi milczą schowali glowe w piasek

N lut 23, 2020 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niepokoi mnie nagle szybko rosnąca liczba zachorować na koronawirusa w północnych Włoszech. Są to już zarażenia osób, które nie były w Chinach, i które nie miały styczności z osobami, u których stwierdzono obecność koronawirusa. Oby nie wymknęło się to spod kontroli. Nie wygląda to dobrze - już 155 osób.

N lut 23, 2020 9:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zaś w międzyczasie:

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego poinformował, że w okresie od 1 do 7 lutego 2020 r. w Polsce odnotowano 193 482 przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Najwięcej, bo aż 42 833 przypadków wykryto w województwie mazowieckim. Łącznie na Mazowszu od 1 września do 31 stycznia zgłoszono już 400 tyś przypadków zachorowań.

Tyle, że grypa to nie jest temat medialny...

N lut 23, 2020 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, to nie o to chodzi. W USA od 1 października do 15 lutego było już od 29 mln do 41 mln zachorowań na grypę a śmierci od 16 tys do 41 tys śmierci spowodowanych grypą klik. Obecnie umieralność na koronawirusa szacuje się na około 2% (z mapki wychodzi około 3%). Jak jest z szacunkową umieralnością na grypę w Polsce? Jak jest w USA, chyba sam widzisz. We Włoszech zmarły na koronowirusa 3 osoby na 155. Osoby, które i tak mają osłabione zdrowie, raczej powinny szczególnie dbać o siebie, tam gdzie zawitał koronawirus.

N lut 23, 2020 9:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Niepokoi mnie nagle szybko rosnąca liczba zachorować na koronawirusa w północnych Włoszech. Są to już zarażenia osób, które nie były w Chinach, i które nie miały styczności z osobami, u których stwierdzono obecność koronawirusa. Oby nie wymknęło się to spod kontroli. Nie wygląda to dobrze - już 155 osób.

Czas najwyższy zaopatrywać się w maski ochronne i robić zapasy żywności.

N lut 23, 2020 10:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak na razie, dobrym pomysłem we Włoszech jest wstrzymanie organizacji imprez masowych i unikania skupisk ludzkich. Oby nikt nie rozniósł wirusa poza granice i w głąb kraju, zwłaszcza w miejsca turystyczne, gdzie przyjeżdżają ludzie z całego świata.
https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2460904,Koronawirus-we-Wloszech-Zamkniete-szkoly-skrocony-karnawal-w-Wenecji-odwolane-mecze

Nie wiem, czy maski ochronne coś dają. Pewnie trzeba przejść szkolenie, żeby mieć z nich wymierny pożytek.

N lut 23, 2020 11:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):

Właściwym podejściem do tego, co dzieje się w Kościele niemieckim, jest pilnowanie tego, aby w Polsce księża głosili nauczanie podawane przez Kościół, a nie oświadczenia.

Nauczanie niemieckich biskupów, jeśli rzeczywiście będzie rewolucyjne, to będzie dostępne we wszystkich mediach. Nie tylko na pch.24.pl, ale także w GW, TVN itd. To oznacza, iż trafi ono do wszystkich.
Natomiast polscy duchowni są słyszani jedynie przez tych co chodzą na msze. O ile pamiętam wskaźnik dominicantes wynosił poniżej 40%. A poza tym zaufanie do KK w Polsce jest po raz pierwszy mniejsze od braku zaufania do KK.
https://deon.pl/kosciol/dramatyczny-spa ... kow,760026
Po drugie: skąd wiesz, że polscy duchowni cieszą się wśród Polaków większym autorytetem od niemieckich duchownych?
Po trzecie: jak byś posłuchał wywodów red. K. Kratiuka - to byś zrozumiał, że ewentualna rewolucja w Niemczech miałaby duży wpływ na całą Europę. Bez względu na to, co polscy duchowni by nie mówili.

Pn lut 24, 2020 8:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ewentualna rewolucja w Niemczech skończy się tym samym, co ta sprzed 500 lat: Ekskomuniką tych, którzy nią pokierują, i jej zwolenników.

Pn lut 24, 2020 9:04 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ewentualna rewolucja w Niemczech skończy się tym samym, co ta sprzed 500 lat: Ekskomuniką tych, którzy nią pokierują, i jej zwolenników.
Myślenie życzeniowe jest piękne, ale często pozostaje jedynie w sferze fantazji.

Pn lut 24, 2020 9:12 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153 ... 1158  Następna strona