Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 30, 2020 4:05 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18592 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225, 1226 ... 1240  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jak fakty przeczą temu, co wymyślili, to tym gorzej dla nich. :D

Wt paź 20, 2020 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
artur96 napisał(a):
Jednak uważam że pomimo że ksiądz suspendowany to dalej kapłan,ubrany w szaty liturgiczne a widzę że został potraktowany jak pospolity przestępca i to mi się bardzo nie podoba...Nie jestem zwolennikiem tego księdza,kilka razy gdzieś mi się przewinąl na YT,Jednak kapłanowi należy się szacunek.Brak słów

Umyka ci jedno. To właściciel miejsca jakim jest zakon wezwał policję. To tak jakby u ciebie w mieszkaniu dziki lokator coś wyczyniał a ty wezwałeś policję.

A tu akurat prawo jest po stronie dzikiego lokatora. Moze nie miec umowy, nie płacic czynszu ale bez nakazu eksmisji (ktore nota bene w stanie epidemi są calkowicie wstrzymane) policja nic nie zrobi. A Ty jako wlascicel mieszkania nie mozesz ani do niego wejsc ani wykurzyc lokatora bo sprawe w sadzie bedziesz miec Ty za naruszenie miru domowego.

Dlatego pewnie sprawa z ksiedzem Woznickim cigla sie w sadzie juz 2 lata i gdyby nie lamanie norm sanitarnych zakon mialby go na glowie kolejne lata.
Niestety racja jest ze ksiadz sie sam doigral myslac ze jest bezkarny, moze przyjdzie opamietanie albo niestety zrobi z siebie meczennika.

Wt paź 20, 2020 10:56 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No cóż sprawa skomplikowana dość z tym księdzem gdyby chodziło tylko o normy sanitarne to niestety nie byłoby podstawy prawnej bo przecież nie mamy stanu wyjątkowego,doszło do skandalicznej sytuacji że osoby nie popelniajace żadnego przestępstwa czy wykroczenia są ścigani jak przestępcy !To bardzo źle świadczy o rządzących bo jak już tak bardzo wierzą w pandemie to mogli przynajmniej ustawą wprowadzić swoje restrykcje czy stanem wyjątkowym a tymczasem nie ma podstaw prawnych aby karać za brak maski osobę zdrowa a jednak to robią! Kilka dni temu słyszałem że scigano człowieka i obezwladnili jak bandziora za brak maski...

Wt paź 20, 2020 11:12 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sachol
Jak patrzę na sieci to zazwyczaj robią z siebie męczenników i nic do nich nie dociera. A byli współbracia wykorzystali sytuacje żeby zamknąć temat. Jak widać ksiądz dalej im bruździ i ciekawy jestem czym to się skończy. Aż spróbuje uruchomić moje kontakty z salezjanami i dopytać.
artur96 napisał(a):
No cóż sprawa skomplikowana dość z tym księdzem gdyby chodziło tylko o normy sanitarne to niestety nie byłoby podstawy prawnej bo przecież nie mamy stanu wyjątkowego,doszło do skandalicznej sytuacji że osoby nie popelniajace żadnego przestępstwa czy wykroczenia są ścigani jak przestępcy !To bardzo źle świadczy o rządzących bo jak już tak bardzo wierzą w pandemie to mogli przynajmniej ustawą wprowadzić swoje restrykcje czy stanem wyjątkowym a tymczasem nie ma podstaw prawnych aby karać za brak maski osobę zdrowa a jednak to robią! Kilka dni temu słyszałem że scigano człowieka i obezwladnili jak bandziora za brak maski...

Popełniasz błąd rozumowania. OO zgłosili bo czuli się zagrożeni. Przyjechała policja na interwencje. Przeczytaj dokładnie co podałem w linku. Prawo jest po stronie zakonników którzy zrobili zgłoszenie. Zreszta działo się to na ich terenie i mieli do tego prawo.
Ale widzę ze Yarpen prawidłowo podsumował
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak fakty przeczą temu, co wymyślili, to tym gorzej dla nich. :D

Wt paź 20, 2020 12:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Owszem sprawa nielegalnego przebywania księdza na terenie zgromadzenia Salezjanów-rozumiem.Chcialem tylko przypomnieć bo to nic odkrywczego że gdyby chodziło wyłącznie o normy sanitarne (pomijając na ten moment sprawę między księdzem a zgromadzeniem)to wówczas nie byłoby podstawy prawnej aby tego księdza nekac (niestety prawo pisane na kolanie i sprzeczności) pozatym uważam że to dalej ksiądz i nie powinni tak reagować w katolickim kraju gdzie masa ludzi jeszcze pamięta ucisk duchowieństwa ze strony władz komunistycznych.

Wt paź 20, 2020 1:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
czyli jednak odwracanie kota ogonem.
Masz wyraźnie całą sprawę ale będziesz się czepiał normalnie jak media proSBeckie
Sytuacja jest taka jak Terlikowski podsumował i całkowicie się z nim zgadzam (pierwszy raz od dłuższego czasu).

Wt paź 20, 2020 1:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen i Jockey, skoro tak lubicie gardłować o faktach, to podsumujmy fakty:

1. Sprawa nielegalnego przebywania księdza w tym zgromadzeniu nie ma tu nic do rzeczy. Jak pisała sachol - w tym wypadku policja powinna była mieć sądowy nakaz eksmisji, którego nie było. Nie po to tam funkcjonariusze przyszli, więc to odłóżmy na razie na bok.

2. Jeśli chodzi o łamanie obostrzeń związanych z epidemią, to choć wmawiacie wszystkim wokół, że nie zwracają uwagi na fakty, bądź je przeinaczają, sami usilnie negujecie fakt, że wprowadzone obostrzenia sanitarne zwyczajnie nie mają podstawy prawnej, co ostatnio przyznał między wierszami sam premier oraz jego totumfacki minister Dworczyk, gdy podczas spotkania z opozycją na pytanie o podstawę prawną podejmowanych przez rząd działań odparli, że "Podstawą prawną jest ustawa z marca, a jeśli nie do wszystkich działań mamy podstawę prawną to na następne posiedzenie Sejmu przygotujemy nową ustawę". (premier Morawiecki) oraz "Jako że jest to kwestionowane przez polityków i prawników to zostanie to zmienione w ustawie. Projekt jest już gotowy" (min. Dworczyk). Rzeczywiście rząd chciał doprecyzować przepisy na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, które zostało jednak przerwane. Także dotychczasowe rozporządzenia (na podstawie których policja interweniowała u ks. Woźnickiego), są nadal bezprawne.

Czyli władza w oparciu o bezprawne przepisy każe policji nękać obywateli i powyższa sprawa jest właśnie tego przykładem, a nie żadnym stosowaniem prawa. Jest to bulwersujące tym bardziej, że mamy do czynienia z osobą duchowną, którą potraktowano jak zwykłego bandytę, który co najmniej napadł na funkcjonariusza.

Jockey'a i Yarpena to jednak nie bulwersuje, bo im się zwyczajnie osoba księdza nie podoba. No więc jeśli chcecie znać moje zdanie, to również nie jestem zwolennikiem tego księdza, zgadzam się z tym, że zachowuje się w sposób, który szkodzi Kościołowi i zakon miał prawo podjąć w stosunku do niego przewidziane prawem kroki (o ile się orientuję, podjął, ale wyroku sądu nakazującego usunąć go stamtąd, nadal nie ma). Ale to nie jest żadne usprawiedliwienie dla takiego traktowania katolickiego kapłana.

A tu tak w bonusie informacja o kolejnym uchyleniu wyrokiem sądu bezprawnych obostrzeń, akurat w związku z praktykami religijnymi:

https://www.pch24.pl/wazny-wyrok-sadu-- ... 223,i.html

Wt paź 20, 2020 3:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z polexit w 100%.Ocenmy to obiektywnie A nie że ksiądz nam się nie podoba (też nie jestem zwolennikiem)

Wt paź 20, 2020 3:37 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
On, jako były salezjanin, sprawuje mszę świętą prawdziwą, ale ze względu na to, że wyraził nieposłuszeństwo i jest wydalony z zakonu, sprawuje to nabożeństwo w naszych katolickich oczach niegodnie.

Więc o co właściwie chodzi? A co na to biskup? Nie wiem o co poszło, że go wydalili ze zgromadzenia, ale skoro uznane jest, że sprawuje prawdziwą Mszę Świętą to chyba nie było to nic drastycznego, hmm. Jakieś to strasznie dziwne, że wydala się ze zgromadzenia prawdziwego i szczerze wierzącego kapłana - sądząc po zacytowanej wypowiedzi. Sprawy Kościoła chyba powinny zostać wewnątrz Kościoła. A co do kwestii "epidemicznych": jak to mówią nadgorliwość i nadodpowiedzialność za innych gorsze od faszyzmu. Albo to i rodzaj odwetu? Nie wywleka się takich rzeczy do ateistycznych arbitrów. Żeby ksiądz na księdza donosił na Policję... Nie dziw, że Kościół jest w kryzysie.

Z drugiej strony tam gdzie rzeczywiście trzeba obnażać prawdę i w ten sposób oczyszczać wizerunek Kościoła - tuszuje się i "tylko nie mów nikomu". Jak dla mnie - tragedia.

Wt paź 20, 2020 3:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
1. Sprawa nielegalnego przebywania księdza w tym zgromadzeniu nie ma tu nic do rzeczy. Jak pisała sachol - w tym wypadku policja powinna była mieć sądowy nakaz eksmisji, którego nie było. Nie po to tam funkcjonariusze przyszli, więc to odłóżmy na razie na bok.
A dlaczego? Przecież od tego się zaczęło. księża Salezjanie od dwóch lat próbują go doprowadzić do porządku
polexit napisał(a):
2. Jeśli chodzi o łamanie obostrzeń związanych z epidemią, to choć wmawiacie wszystkim wokół, że nie zwracają uwagi na fakty, bądź je przeinaczają, sami usilnie negujecie fakt, że wprowadzone obostrzenia sanitarne zwyczajnie nie mają podstawy prawnej, co ostatnio przyznał między wierszami sam premier oraz jego totumfacki minister Dworczyk, gdy podczas spotkania z opozycją na pytanie o podstawę prawną podejmowanych przez rząd działań odparli, że "Podstawą prawną jest ustawa z marca, a jeśli nie do wszystkich działań mamy podstawę prawną to na następne posiedzenie Sejmu przygotujemy nową ustawę". (premier Morawiecki) oraz "Jako że jest to kwestionowane przez polityków i prawników to zostanie to zmienione w ustawie. Projekt jest już gotowy" (min. Dworczyk). Rzeczywiście rząd chciał doprecyzować przepisy na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, które zostało jednak przerwane. Także dotychczasowe rozporządzenia (na podstawie których policja interweniowała u ks. Woźnickiego), są nadal bezprawne.
Mamy stan epidemii
polexit napisał(a):
Jockey'a i Yarpena to jednak nie bulwersuje, bo im się zwyczajnie osoba księdza nie podoba. No więc jeśli chcecie znać moje zdanie, to również nie jestem zwolennikiem tego księdza, zgadzam się z tym, że zachowuje się w sposób, który szkodzi Kościołowi i zakon miał prawo podjąć w stosunku do niego przewidziane prawem kroki (o ile się orientuję, podjął, ale wyroku sądu nakazującego usunąć go stamtąd, nadal nie ma). Ale to nie jest żadne usprawiedliwienie dla takiego traktowania katolickiego kapłana.
A co ma mi pasować czy nie. Kościół udzielając suspensy ostrzega mnie, że ksiądz ten zwodzi ludzi na manowce. Tak samo zresztą jak wielu z tak zwanych tradycyjnych katolików którzy jawnie jak ty namawiają do nieposłuszeństwa biskupom.
Salezjanie również się go pozbyli ze swoich szeregów a on bezprawnie przebywa u nich ze swojej celi zrobił kaplicę i zaprasza do nich ludzi. W końcu wnerwieni zakonnicy zawołali policję.

Wt paź 20, 2020 4:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A dlaczego? Przecież od tego się zaczęło. księża Salezjanie od dwóch lat próbują go doprowadzić do porządku

Bo nie tego dotyczyła interwencja policji. Wiem, że Salezjanie chcą się go stamtąd pozbyć, ale gdyby policja przyjechała w sprawie eksmisji, to powinna mieć nakaz sądu. Miała? Nie, więc to akurat policji nie obchodziło, tak jak zresztą to, że jest suspendowany czy inne jego problemy z hierarchią kościelną.

Cytuj:
Mamy stan epidemii

Który nie zwalnia władzy z działania w granicach i na podstawie prawa. Możemy mieć nawet plagę zmutowanych żab albo inwazję kosmitów, ale niech władza nie nagina i nie łamie prawa. A skoro sami rządzący przyznali, że "nie na wszystkie działania" w czasie tzw. pandemii mieli podstawę prawną, a jednocześnie nasyłali na ludzi służby i policję, to jest to karygodne.

Cytuj:
A co ma mi pasować czy nie. Kościół udzielając suspensy ostrzega mnie, że ksiądz ten zwodzi ludzi na manowce.

O postawie i działaniach księdza Woźnickiego możemy sobie pogadać przy okazji. Policja nie dlatego tam pojechała, że ksiądz kogoś zwodzi. Inaczej byś to ocenił, gdyby sprawa dotyczyła duchownego, na którym nie ciążą żadne kary?

Cytuj:
Tak samo zresztą jak wielu z tak zwanych tradycyjnych katolików którzy jawnie jak ty namawiają do nieposłuszeństwa biskupom.

Odpisałem Ci już w innym miejscu na te Twoje zarzuty ale nie raczyłeś się odnieść więc wkleję ponownie:
gdzie ja pisałem coś stylu "nie słuchajcie biskupa"? To, że chciałbym, żeby zniknęła Komunią na rękę, że podpisuję się pod takim apelem do biskupów, nie znaczy że uważam tą formę za nielegalną i namawiam do wypowiadania komukolwiek posłuszeństwa. Więc racz wziąć sobie swoje własne rady do serca i nie manipuluj.
Tyle mam do powiedzenia, kończąc temat.

Cytuj:
Salezjanie również się go pozbyli ze swoich szeregów a on bezprawnie przebywa u nich ze swojej celi zrobił kaplicę i zaprasza do nich ludzi. W końcu wnerwieni zakonnicy zawołali policję.

Nie było podstawy prawnej do użycia siły ani w sprawie eksmisji ani w sprawie naruszeń reżimu sanitarnego. Nie usprawiedliwia to rzecz jasna zachowania księdza, który jak już mówiłem postępuje wg mnie niewłaściwie i szkodzi Kościołowi. To nie znaczy, że widok policjantów bezprawnie wywlekajacych modlących się ludzi, jest czymś co chciałbym oglądać w moim kraju.

Wt paź 20, 2020 5:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jakoś Księża Salezjanie mają inne zdanie:
Cytuj:
W związku z sytuacją z dnia 19 października 2020 r., jaka miała miejsce w domu zakonnym przy ul. Wronieckiej w Poznaniu, Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko z siedzibą we Wrocławiu oświadcza, że:

Ks. Michał Woźnicki nie jest salezjaninem – z zachowaniem wszelkich przepisów Prawa Kanonicznego został wydalony ze Zgromadzenia Salezjańskiego w sierpniu 2018 r. Oznacza to, że bezprawnie zamieszkuje na terenie domu zakonnego przy ul. Wronieckiej w Poznaniu i wbrew naszej woli wprowadza poza klauzurę zakonną obce osoby, przez co w obecnej sytuacji pandemicznej naraża na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem wszystkich mających prawo tam przebywać.

Ks. Michał Woźnicki podlega karze suspensy, czyli nie wolno mu sprawować sakramentów świętych.

Zgromadzenie Salezjańskie nie ma nic wspólnego z działaniami ks. Michała Woźnickiego oraz z osobami, które wokół siebie gromadzi.

Jest nam przykro z powodu nieprzestrzegania przez ks. Michała Woźnickiego zasad epidemicznych, które poskutkowało koniecznością interwencji policji, ale ks. Woźnicki w żaden sposób nam nie podlega, a jakiekolwiek jego twierdzenia, że jest inaczej, nie są zgodne z prawdą.

W trosce o nasze bezpieczeństwo będziemy podejmowali działania, które zagwarantują na terenie domu zakonnego przy ul. Wronieckiej w Poznaniu przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad funkcjonowania społecznego w tzw. strefach żółtych i czerwonych.

ks. Jerzy Babiak, rzecznik prasowy

http://salezjanie.pl/wiadomosci/2020/10 ... oznickiego

A co do twojego namawiania do nieposłuszeństwa biskupowi to że sobie uważasz że nie namawiasz nie oznacza że tego nie robisz. Wielokrotnie pokazano ci do czego doprowadzasz i nie zmieniłeś swojego postępowania nawet o milimetr.
Wciąż popierasz akcję dyskredytującą biskupów.

Wt paź 20, 2020 5:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Jockey napisał(a):

Bo nie tego dotyczyła interwencja policji. Wiem, że Salezjanie chcą się go stamtąd pozbyć, ale gdyby policja przyjechała w sprawie eksmisji, to powinna mieć nakaz sądu. Miała? Nie, więc to akurat policji nie obchodziło, tak jak zresztą to, że jest suspendowany czy inne jego problemy z hierarchią kościelną.

Cytuj:
Mamy stan epidemii

Który nie zwalnia władzy z działania w granicach i na podstawie prawa. Możemy mieć nawet plagę zmutowanych żab albo inwazję kosmitów, ale niech władza nie nagina i nie łamie prawa. A skoro sami rządzący przyznali, że "nie na wszystkie działania" w czasie tzw. pandemii mieli podstawę prawną, a jednocześnie nasyłali na ludzi służby i policję, to jest to karygodne.

Cytuj:
A co ma mi pasować czy nie. Kościół udzielając suspensy ostrzega mnie, że ksiądz ten zwodzi ludzi na manowce.

O postawie i działaniach księdza Woźnickiego możemy sobie pogadać przy okazji. Policja nie dlatego tam pojechała, że ksiądz kogoś zwodzi. Inaczej byś to ocenił, gdyby sprawa dotyczyła duchownego, na którym nie ciążą żadne kary?

Cytuj:
Tak samo zresztą jak wielu z tak zwanych tradycyjnych katolików którzy jawnie jak ty namawiają do nieposłuszeństwa biskupom.

Odpisałem Ci już w innym miejscu na te Twoje zarzuty ale nie raczyłeś się odnieść więc wkleję ponownie:
gdzie ja pisałem coś stylu "nie słuchajcie biskupa"? To, że chciałbym, żeby zniknęła Komunią na rękę, że podpisuję się pod takim apelem do biskupów, nie znaczy że uważam tą formę za nielegalną i namawiam do wypowiadania komukolwiek posłuszeństwa. Więc racz wziąć sobie swoje własne rady do serca i nie manipuluj.
Tyle mam do powiedzenia, kończąc temat.

Cytuj:

Nie było podstawy prawnej do użycia siły ani w sprawie eksmisji ani w sprawie naruszeń reżimu sanitarnego. Nie usprawiedliwia to rzecz jasna zachowania księdza, który jak już mówiłem postępuje wg mnie niewłaściwie i szkodzi Kościołowi. To nie znaczy, że widok policjantów bezprawnie wywlekajacych modlących się ludzi, jest czymś co chciałbym oglądać w moim kraju.

Byc moze interwencja nie skonczyla by sie tak, gdyby ks. Woznicki wypelnial polecenia polocjantow a nie wdawal sie w pyskowke i totlanie ich ignorowal mimo że uprzedali o konsrkwencji niewykonywania polecen. Standardowe postepowanie jak u kazdego obywatela.

Wt paź 20, 2020 8:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jakoś Księża Salezjanie mają inne zdanie

Ale inne zdanie na temat czego? Ja nie neguję faktów, które są podane w tym oświadczeniu odnośnie statusu ks. Woźnickiego, tylko neguję podstawy prawne interwencji policji z powodu naruszenia "zasad epidemicznych".

Cytuj:
Wciąż popierasz akcję dyskredytującą biskupów.

Nieprawda - popieram akcję zatrzymania Komunii św. na rękę. Biskupów nie dyskredytuję, bo mogli taki zwyczaj w Polsce wprowadzić. Ale też nie mieli takiego obowiązku.

Zapomniałeś odpowiedzieć czy gdyby sprawa dotyczyła niesuspendowanego księdza, to też przyklaskiwałbyś takiemu działaniu policji.

sachol napisał(a):
Byc moze interwencja nie skonczyla by sie tak, gdyby ks. Woznicki wypelnial polecenia polocjantow a nie wdawal sie w pyskowke i totlanie ich ignorowal mimo że uprzedali o konsrkwencji niewykonywania polecen. Standardowe postepowanie jak u kazdego obywatela.

Być może tak, tylko policjanci znaleźli się tam wykonując bezprawne rozporządzenia rządu. Coś się we mnie mimo wszystko burzy na to, że na ich podstawie policja nachodzi księdza w jego celi, przerywa nabożeństwo i wlecze go po schodach. A sprawa ma swój ciąg dalszy, doszło do kolejnej interwencji:
https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,360 ... rosze.html
Niestety całego tekstu nie przeczytałem, bo nie będę GW sponsorował nawet złotówką, więc nie wiem, czy tym razem obyło się bez wywlekania. W każdym razie policja w Poznaniu najwidoczniej nie ma nic ważniejszego do roboty.

Śr paź 21, 2020 2:33 pm
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wypowiedzi Księdza Michała Woźnickiego w związku z bandycką akcją, rzekomo, policji:
https://www.youtube.com/watch?v=f4IcGyTrOFI
https://www.youtube.com/watch?v=OrV6RmFvX30&t=13s

Śr paź 21, 2020 5:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18592 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225, 1226 ... 1240  Następna strona