Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 17, 2019 6:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 277  Następna strona
 Katastrofa smoleńska - czy to był zamach? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katastrofa smoleńska - czy to był zamach?
Wiem ze w Rosji wszy stko jest wieksze, ale nie przypuszczlem ze brzozy rosna tam az takie duze. :-)

Śr cze 07, 2017 9:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Wiem ze w Rosji wszy stko jest wieksze, ale nie przypuszczlem ze brzozy rosna tam az takie duze. :-)

Rządowy raport był przez kilka lat dostępny w sieci. Jakoś żadna międzynarodowa organizacja lotnicza, ani też żaden wybitny ekspert na świecie nie wyśmiał tego raportu, ani nie udowodnił jego fałszu.
Wygląda na to, iż sapper, Binienda, Rońda, Macierwicz i inni fanatycy sekty smoleńskiej są jedynymi na całym świecie geniuszami mądrzejszymi od wszystkich ekspertów od wypadków lotniczych....

A wracając do pytania:
co było przyczyną katastrofy?????
Sztuczna mgła? Hel? Magnesy? Trotyl? Bomba termobaryczna? Jeden wybuch? dwa wybuchy? Kilka wybuchów? Mikrowybuchy?

Śr cze 07, 2017 10:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Naprawdę? Nigdzie na całym świecie?
Tak napisali w Gazecie Wyborczej? ;)

Śr cze 07, 2017 10:54 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
sapper napisał(a):

Rządowy raport był przez kilka lat dostępny w sieci. Jakoś żadna międzynarodowa organizacja lotnicza, ani też żaden wybitny ekspert na świecie nie wyśmiał tego raportu, ani nie udowodnił jego fałszu.
Wygląda na to, iż sapper, Binienda, Rońda, Macierwicz i inni fanatycy sekty smoleńskiej są jedynymi na całym świecie geniuszami mądrzejszymi od wszystkich ekspertów od wypadków lotniczych....

A wracając do pytania:
co było przyczyną katastrofy?????
Sztuczna mgła? Hel? Magnesy? Trotyl? Bomba termobaryczna? Jeden wybuch? dwa wybuchy? Kilka wybuchów? Mikrowybuchy?

Wez sie chociaz nie osmieszaj.
Samo zdanie ze piloci nie zeszli ponizej 100m jest bez sensu.
Mozna z niego zrozumiec ze: samolot rozbil sie o powietrze na wysokosci 100m, brzozy maja ponad 100m wysokosci, samolot spadl a piloci pozostali na tych 100m nad ziemia, albo powstala proznia miedzy samolotem a ziemia i samolot nagle znalazl sie na ziemi, a moze zniknal na 100m i pojawil zie na ziemi miedzy brzozami?

Śr cze 07, 2017 11:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Naprawdę? Nigdzie na całym świecie?
Tak napisali w Gazecie Wyborczej? ;)

No to wskaż: które organizacje lotnicze, którzy eksperci poza tzw. "ekspertami Macierewicza" pokroju kłamcy Rońdy, Berszyńskiego (od Caracali) itp, zaorali raport rządowy?

Kolejne kłamstwa i manipulacje Macierewicza:

http://natemat.pl/209889,szokujace-usta ... niewygodne

Cz cze 08, 2017 6:32 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No i dalej czekam na odpowiedź: co było przyczyna katastrofy smoleńskiej????
Jeden wybuch czy wiele wybuchów czy żadne z nich?????
Trotyl czy bomba termobaryczna czy żadne z nich?????
Sztuczna mgła czy magnesy czy hel czy żadne z nich?????

Cz cze 08, 2017 6:39 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):

Więc sam się ośmieszyłeś.
Tak właśnie kłamał redaktorowi Kraśce, a tym samym milionom widzów - jeden z głównych "ekspertów Macierewicza" prof. Rońda. Machał kartką papieru przed Kraśką twierdząc, że to jest dowód, że piloci nigdy nie zeszli poniżej 100m. Oczywiście sugerując, że na tej wysokości doszło chyba do jakiegoś wybuchu.

Cz cze 08, 2017 6:44 am
Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
sapper napisał(a):

Tak właśnie kłamał redaktorowi Kraśce, a tym samym milionom widzów - jeden z głównych "ekspertów Macierewicza" prof. Rońda. Machał kartką papieru przed Kraśką twierdząc, że to jest dowód, że piloci nigdy nie zeszli poniżej 100m. Oczywiście sugerując, że na tej wysokości doszło chyba do jakiegoś wybuchu.

Wrzuciles zdanie bez kontekstu i do tego sie odnioslem
Ale, jesli rejestrator lotu zakonczyl nagranie na wysokosci 100m to znaczy ze na tej wysokosci doszlo do katastrofy .
Nie ma innej mozliwosci i jest to punkt od ktprego powinny byc prowadzone dochodzenia. Przede wszystkim co spowodowalo dezintegracje polaczenia urzadzen pomiarowych z rejestratorem lotu.
Jesli tego nie bylo w raporcie to znaczy ze zostal sfabrykowany bez szczegolowych badan.

Cz cze 08, 2017 8:34 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
sapper napisał(a):

Wrzuciles zdanie bez kontekstu i do tego sie odnioslem
Ale, jesli rejestrator lotu zakonczyl nagranie na wysokosci 100m to znaczy ze na tej wysokosci doszlo do katastrofy .
Nie ma innej mozliwosci

Jest inna możliwość.
Mianowicie Rońda sam przyznał w TV TRWAM, ze "blefował". Oczywiście dopiero wtedy, jak było już oczywistym w świetle zeznań setek świadków, którzy widzieli samolot w jednym kawałku o wiele niżej niż 100m.
Z drugiej strony twoje posty jasno pokazują, jak łatwo tobą może Rońda manipulować.
Członkowie sekty smoleńskiej chcą wierzyć w zamach. Jest to wiara nie poparta żadnymi dowodami, tylko kłamstwami i manipulacjami Rońdy, Macierewicza i innych.

Czemu nie odpowiadasz - co było przyczyną katastrofy smoleńskiej?
Nie odpowiadasz dlatego, że sam Macierewicz nie wie jakie kłamstwo teraz zapodać????

Cz cze 08, 2017 8:42 am
Odpowiedz z cytatem
Wiesz, odnosnie swiadkow co do wysokosci samolotu to chyba najwiekszy szwindel jaki mozna by wykrecic przy badanii katastrofy lotniczej.
Jak nie wierzysz to jedz w poblize lotniska przy koncu pasa startowego i ocen na jakiej wysokoscci samoloty wylatuja poza granice lotniska. Poznie sprawdz to na wiezy kontrolnej.
Pewnie nie bedzie to latwe wiec ci powiem ze przy 100m bedziesz pewny ze samolot omal nie walnal cie w glowe kolami. :-)
Taka to jest wiarygodnosc swiadkow w temacie wysokosci lotu.
No ale w Rosji to juz chyba norma jak w humorze z policjantami bez radaru wylapujacymi przekroczenia szybkosci. :-)

Cz cze 08, 2017 9:08 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Barneyu słuszny argumen - bardzo merytoryczny.

@sapper - może przeczytaj jednak raport PKBWL i dopiero dyskutuj tu już o tym było (dużo pisałem jeszcze jako JarStary i @Czarna_wdowa i... trochę tu się działo).

Kapitan statku powietrznego miał uprawnienia na 120 m od progu pasa - to tak dla przypomnienia.
Brzoza brodawkowa (Betula pendula Roth synonim verrucosa) osiąga wysokość 20-25 a nawet 30 metrów, średnica 60 cm - jakbyś miał potrzebę takiej wiadomości - sprawdź
http://www.drzewapolski.pl/Drzewa/Brzoza/Brzoza.html
Samolot znalazł się poniżej tego progu.
Rejestrator nie zakończył pracy na 100 m więc nie pisz bzdur.

A jeśli chodzi o kłamstwa to nasi „eksperci” z podkomisji zmanipulowali ekspertyzą naukowców z WAT (sami o nią prosili) w filmie zaprezentowanym na konferencji prasowej dotyczącej obrotu samolotu wokół własnej osi - udowadniając że to jest nie możliwe - wbrew tej ekspertyzie, która właśnie wykazała, że jest to jak najbardziej możliwe i zgodne z zasadami aerodynamiki. Pan minister Antoni Macierewicz (ten sam który to 10 kwietnia 2010 roku po objedzie zachował się jak tchórz i wrócił pociągiem do Polski - zamiast pojechać do Smoleńska).

Może ta podkomisja w GW zacznie pracować?

Cz cze 08, 2017 9:12 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Wiesz, odnosnie swiadkow co do wysokosci samolotu to chyba najwiekszy szwindel jaki mozna by wykrecic przy badanii katastrofy lotniczej.
Jak nie wierzysz to jedz w poblize lotniska przy koncu pasa startowego i ocen na jakiej wysokoscci samoloty wylatuja poza granice lotniska.

Żadne drzewa w Rosji nie sięgają 100m wysokości, o które wg świadków uderzał jeszcze cały samolot.
Obejrzyj sobie filmy "Anatomia upadku" cz. 1 i 2.
Np. część 1 - pierwsza minuta filmu.
"Z tego punktu usłyszałem ryk samolotu i zobaczyłem iskrę z samolotu. Zaczynam hamować, idzie bardzo nisko, myślałem, że spadnie na drogę, kołami w dół, tak jak się schodzi do lądowania. O drzewa się zaczepia, na te stronę przelatuje i tam w dole jakaś część samolotu upada. Wyrównałem. I tak jak on na tę stronę był przechylony to jak się zaczepił na tę stronę wyrównał. Tak trochę wyrównał, i tu poszedł i tam upadł. Oto, co widziałem na własne oczy" (kierowca miejscowego autobusu).
https://www.youtube.com/watch?v=oyPrYygsum8
Twoje ignoranctwo nie jest w stanie zaprzeczyć dowodom.

Cz cze 08, 2017 9:31 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zapomniałem dodać:

Ostatnia wysokość podana przez nawigatora to 20 m. To była odległość nie od progu pasa tylko od terenu (wysokościomierz radiowy). A to już bliżej wysokości którą może osiągnąć brzoza a istnieje jeszcze takie zjawisko jak inercja - ale wiem to nie przekona.
Już pomijam te wybuchy.

Cz cze 08, 2017 10:37 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):

A co udowadnia ten filmik? :)

Cz cze 08, 2017 11:01 am
Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
sapper napisał(a):
Jak nie wierzysz to jedz w poblize lotniska przy koncu pasa startowego i ocen na jakiej wysokoscci samoloty wylatuja poza granice lotniska.

Żadne drzewa w Rosji nie sięgają 100m wysokości, o które wg świadków uderzał jeszcze cały samolot.
Obejrzyj sobie filmy "Anatomia upadku" cz. 1 i 2.
Np. część 1 - pierwsza minuta filmu.
"Z tego punktu usłyszałem ryk samolotu i zobaczyłem iskrę z samolotu. Zaczynam hamować, idzie bardzo nisko, myślałem, że spadnie na drogę, kołami w dół, tak jak się schodzi do lądowania. O drzewa się zaczepia, na te stronę przelatuje i tam w dole jakaś część samolotu upada. Wyrównałem. I tak jak on na tę stronę był przechylony to jak się zaczepił na tę stronę wyrównał. Tak trochę wyrównał, i tu poszedł i tam upadł. Oto, co widziałem na własne oczy" (kierowca miejscowego autobusu).

No tak , kierowca autobusu pewnie jezdzil w okularach na podczerwien i widzial we mgle a piloci nie. :-)
Czy nie wydaje ci sie za duzo takich sprzecznosci w calym dochodzeniu?

Cz cze 08, 2017 12:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 277  Następna strona