Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 08, 2020 10:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 56  Następna strona
 Na Owsiaka nie daję. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Problemem nie jest to czy p.Owsiak nadużywa finansowo zaufania darczyńców czy nie. I nawet nie to, że wskutek takiej a nie innej struktury wydatków WOŚP część złożonych na "leczenie dzieci" pieniędzy idzie na różne dziwne cele, na Woodstock itd.
To wszystko pół biedy. Problem w tym, że wiele wskazuje na to że WOŚP jest elementem inżynierii społecznej.

Pn sty 23, 2017 7:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Problemem nie jest to czy p.Owsiak nadużywa finansowo zaufania darczyńców czy nie. I nawet nie to, że wskutek takiej a nie innej struktury wydatków WOŚP część złożonych na "leczenie dzieci" pieniędzy idzie na różne dziwne cele, na Woodstock itd.
To wszystko pół biedy. Problem w tym, że wiele wskazuje na to że WOŚP jest elementem inżynierii społecznej.

A cha a o tym Barney zdecyduje, nie udało się przykleić nic innego więc teraz taki myk :D .

Pn sty 23, 2017 8:16 pm
Odpowiedz z cytatem
Ciachciacz)

Pn sty 23, 2017 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kiedyś art-33 napisał(a):
Barney napisał(a):

A cha a o tym Barney zdecyduje, nie udało się przykleić nic innego więc teraz taki myk :D .
No cóż - jak zwykle Twój "wniosek" nie ma najmniejszego związku z tekstem, z jakiego "wnioskujesz".
Nie mam przyjemności dyskusji z Tobą.

Wt sty 24, 2017 3:27 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

Zgadzam sie z tym, a skutki tej inzynierii widac juz po zachowaniu ludzi w dyskusjach na temat jego dzialalnosci.
Jak pisalem na innym forum, wielu zrozumie dopiero jak obudza sie z reka w nocniku z serduszkiem, a wokol zywej duszy.
Jak nie zorganizuja ubawu to nawet szklanki wody im nikt nie poda.
A nawet jak bedzie ubaw, to pierw bedzie zbiorka na wode, tylko nie beda wiedzieli co pozniej z ta puszka zrobic, zaniesc Owsiakowi, czy dac temu co wody potrzebuje.

Wt sty 24, 2017 4:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
WOŚP została powołana jako alternatywa dla Caritas co do tego nie ma wątpliwości. Nie zmienia to faktu, że obie organizacje mają swoje cele dobrze się stało, że Caritas nie dał się wciągnąć w politykierstwo, czyli medialne "zastępstwo" WOŚP.
Żadna duża organizacja charytatywna nie obejdzie się bez sporych kosztów. Kontrowersje wzbudzają dwie rzeczy. Dostatnie życie jej założyciela i przeznaczanie środków na Woodstock.
Prowadząc tak wielką WOŚP nie da sie robić "za pensje", zawsze przy obrocie dużymi pieniędzmi są spore zyski. Mamy obraz społeczników, którzy za pół darmo poświęcają się dla bliźnich. Niestety współczesny świat, to profesjonalne firmy charytatywne. Ojcowie redemptoryści z Torunia w podobny sposób zbudowali wielkie liczące się media, coś co nie udało się nikomu w polskim Kościele. Tam też finanse są ciągle na cenzurowym łącznie z markami samochodów. Bez obrotu wielką mamoną nie byłoby RM, nie byłoby uczelni.

Kiepska rzeczą jest zwalczanie WOŚP poprzez ilość plastikowych butelek zostawionych na Woodstock, czy ilości incydentów, które mieszczą w normach każdej tego typu imprezy. Podobnie krzywienie się na autentyczne dobre rezultaty zbiórek idące na wsparcie szpitali itp. To należy zauważyć, docenić. Tysiące ludzi angażujących sie z dobrej woli, których dobra wolę także warto docenić. Zaprzeczanie faktom zawsze prowadzi do pewnej schizofrenii duchowej. Co jest dobre jest dobre.

Natomiast w chaotycznym zagubionym świecie warto tu forum katolickim wykazać pożyteczną skalę wartości, która jako ocena dotyczy wszystkich.

Barney pokazał wzorcowy nazistowski model na którego działaniu oparta jest WOŚP. Nie musi być to złe, podobnie jak hitlerowski pomysł budowy Volkswagena z lat 30 stych. Sam koncern do dziś jest koncernem socjalnym, także na całym świecie. Niemniej nachalny sposób działania tamtych zbiórek, podobny jest do obecnego, łącznie z wymuszaniem dofinansowania WOŚP przez samorządy i nie tylko. Zapomniano już rozbijanych przez ochroniarzy Owsiaka straganach drobnych handlarzy na obrzeżach Woodstock, co miało miejsce parę lat temu. Rozpięty parasol i słabość prawna handlarzy pozwoliła takim bandyckim wybrykom ujść na sucho.

Przypadkowe podobieństwo zachowań jak w nazistowskich Niemczech? Dla mnie nie.

Negatywne opinie o samym Woodstock są nieco przesadzone. Teraz wszystkie imprezy tego typu wyglądają podobnie, zwłaszcza taki gigant jak Woodstock, praktycznie nie do opanowania. Nie podobają mi się Hari Krishna, lecz tonie to w huku całości i oddziaływanie jest minimalne. Mając absolutną racje co do zasady, wyolbrzymia się to.

Wt sty 24, 2017 11:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
WOŚP została powołana jako alternatywa dla Caritas co do tego nie ma wątpliwości.

Nie wiem Robur co Cię do takiego wniosku doprowadziło ale to wierutna bzdura dla każdego kto pamięta powstanie WOŚP.Caritas został wyciągnięty jako przeciwwaga jak orkiestra zdobyła popularność i stała się solą w oku fundamentalistycznych katolików.
Robur napisał(a):
Nie zmienia to faktu, że obie organizacje mają swoje cele dobrze się stało, że Caritas nie dał się wciągnąć w politykierstwo, czyli medialne "zastępstwo" WOŚP.
Żadna duża organizacja charytatywna nie obejdzie się bez sporych kosztów. Kontrowersje wzbudzają dwie rzeczy. Dostatnie życie jej założyciela i przeznaczanie środków na Woodstock.

Różnica między organizacjami jest zasadnicza, WOŚP to działalność charytatywna o minimalnym stopniu "uetatowienia" Caritas to firma z setkami czy tysiącami etatów służąca do zarabiania pieniędzy (niema w tym nic złego). Realizująca zlecenia dla państwa za konkretne pieniądze a będąca konkurencyjna dzięki zwolnieniom podatkowym.

Resztę wolę pominąć milczeniem.

Wt sty 24, 2017 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli tak, to muszą mieć w WOŚP niesamowite zarobki - skoro koszty mają wielokrotnie większe i - jak twierdzisz - mniej etatów:)

Wt sty 24, 2017 8:09 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mówił ze 9 000 ale nie wydaje mi się. Stawiam na zero więcej.

Wt sty 24, 2017 8:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jeśli tak, to muszą mieć w WOŚP niesamowite zarobki - skoro koszty mają wielokrotnie większe i - jak twierdzisz - mniej etatów:)

Nie wiem Gdzie to Barney przeczytał, może szanowny pan zacytuje mimo że niema przyjemności ze mną rozmawiać ?
Jak napisałem to są dwie formy działalności , w przypadku WOŚP charytatywna i przypadku Caritas zarobkowa . :)

Wt sty 24, 2017 8:26 pm
Odpowiedz z cytatem
kiedyś art-33 napisał(a):
Barney napisał(a):

Nie wiem Gdzie to Barney przeczytał, może szanowny pan zacytuje mimo że niema przyjemności ze mną rozmawiać ?
Jak napisałem to są dwie formy działalności , w przypadku WOŚP charytatywna i przypadku Caritas zarobkowa . :)

O czym ty tu w ogole piszesz.
Jesli tak podchodzisz to sprzedaz diabelka Owsiaka powinienes tez do zarobkow WOSP doliczyc.

Ilosc pracownikow Caritas-u jest duza bo dzialaja w skali swiatowej i prowadza dziesiatki razy bardziej kompleksowe operacje charytatywne, ktore dla WOSP sa niewykonalne i pewnie koszty takich operacji byly by dla WOSP wieksze nisz wplaty datkow.

Wt sty 24, 2017 9:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co Barney rozumiesz pod pojeciem "inzynierii spolecznej" ?
Jaki % ze zbiorek Owsiaka idzie na sprzet medyczny ?

Wt sty 24, 2017 10:59 pm
Odpowiedz z cytatem
Taka inzynieria to rodzaj lagodnego, malo zauwazalnego i stopniowego prania mozgow na skale spoleczenstwa.

Podobnie jak reklamy zmieniaja mode. Pozniej byle bzdura-tandeta jest bardzo modna i kosztuje krocie.

Wt sty 24, 2017 11:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Co Barney rozumiesz pod pojeciem "inzynierii spolecznej" ?
Akcję analogiczną - tylko o większym rozmachu - do tej, jaką robił Owsiak w stanie wojennym.
Wówczas hasłem opozycji było "uwolnić więźniów politycznych". Owsiak zorganizował prześmiewczą akcję "uwolnić słonia" (wygooglujcie "towarzystwo przyjaciół chińskich ręczników") kanalizując część nastrojów młodzieży w bezpieczne dla władzy koleiny.
Cytuj:
Jaki % ze zbiorek Owsiaka idzie na sprzet medyczny ?
Nie znam aktualnych danych (od 2011, kiedy media zaczęły się sprawą interesować, powinno być lepiej).
Natomiast mam dane wcześniejsze:
w 2008 WOŚP 13% swoich przychodów wydała na cele „niezwiązane bezpośrednio z ochroną zdrowia”, a w 2010 z każdej złotówki przekazanej na Orkiestrę, na zakup sprzętu medycznego przeznaczono jedynie 67 groszy.

W 2009 dokładnie nie wiem, ale sama organizacja Przystanku Woodstock kosztowała 2 661 877,57 zł, to jest około 4,88% zebranej sumy

Wt sty 24, 2017 11:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie analizowałem i nie porównywałem nigdy WOSP do nazistowskiego modelu funkcjonowania państwa. Kompletnie się na tym nie znam.
Wiem jednak, że ludzie dziwnie się zachowują kiedy słyszą jakąkolwiek krytykę pod adresem Owsiaka. Na FB nazwałem to zachowanie sektą, a Owsiaka guru.

Moje wrony chciały mnie zadziobać.

Mam za złe Owsiakowi to, że usilnie sie wzbrania przed przejrzystością finansową, we własnej fundacji.Mam za złe, że nie respektuje nakazu sądowego, w związku z powyższym.Mam za złe, że swoją kontrowersyjną postawą, działa na niekorzyść WOSP i dzieci, bo wielu ludzi się odwraca od fundacji. Mam za złe, że wydatkuje pieniądze w sposób niezgodny z przeznaczeniem, do jakiego powołana została fundacja, a przez to do wielu potrzebujących nie trafia potrzebna pomoc.Mógł bym dorzucić jeszcze trochę pretensji, ale to nic nie zmieni.Strasznie mnie to irytuje.

Trochę też nad tym myślałem.Jak pogodzić ewidentnie złe działanie, z dobrem które się też i z tym wiąże.Jeśli wrzucę do puszki, to będę wspierał to, czego nie chcę. Jeśli nie wrzucę, nie pomogę temu czemu pomóc chcę.

Doszedłem do takiej refleksji: Bóg jest bardziej miłosierny, niż sprawiedliwy.Dlatego pomagam i wrzucam do puszek.Ale robię to z wielkim niesmakiem. Nie umiem z uśmiechem, choć może powinienem. Uważam też, że jedynym sposobem na wymuszenie zmian, jest głośna krytyka sposobu prowadzenia WOSP przez Owsiaka i to pomimo kraczenia wron.

Wt sty 24, 2017 11:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 56  Następna strona