Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 16, 2019 10:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 Pedofilia eklezjana - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia eklezjana - wydzielony
Problem w tym że Art argumentuje według-tego-jak-się-wydaje-artowi a Jockey mówi jak było. Precyzyjnie i bez ściem.
Proponuję zakończyć dyskusję która do niczego nie prowadzi (bo niby do czego?).

Cz wrz 10, 2015 11:23 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nie do końca Barney.
Art mówi jak to widzi. Może dla Ciebie i Jockey'a taki pogrzeb to nic dziwnego. Ale ateista - i przeciętny katolik również - na pogrzebach bywa, jak umrze ktoś z jego rodziny czy znajomych.
I wtedy mamy przeciętny pogrzeb osoby świeckiej. W Polsce w 90% wg obrządku katolickiego.
Wcale nie chodzi o to, czy "przycięto" procedurę - ja nie wnikałam ani jak to wyglądało w przypadku Wesołowskiego, ani jak wygląda w przypadku innych biskupów - wiem tyle co z tego wątku. Problemem "zwykłego" widza jest to, że nadal ta "przycięta" procedura to było ho ho w stosunku do pogrzebu uczciwego, zwyczajnego Kowalskiego, który zmarł na zawał w wieku 73 lat, zostawiając grono rodziny, dzieci i wnuków. I na którym nie ciążyły bardzo poważne oskarżenia (a nie oszukujmy się, jakby dowody nie były naprawdę solidne, to nikt takich oskarżeń by nie wniósł).
I zauważ, dla wierzących może i święcenia są niezbywalne. Dla mnie osobiście nie mają żadnego znaczenia. Ja widzę typa, który robił krzywdę dzieciom. Nawet zwyczajny (w tym rozumieniu o którym pisałam na samym początku), skromny pogrzeb w rodzinnej parafii to byłoby aż nadto dla tego zwyrodnialca.
I o to się rozchodzi.

Pt wrz 11, 2015 12:27 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Szkoda ze tak samo ostro nie wypowiadałeś się o pogrzebie innego zwyrodnialca i mordercy i zdrajcy jakim był towarzysz Jaruzelski. I to jest to co zarzucam. Jak czerwony bandyta to bohater i nie ruszać a jak Karolik to psom na pożarcie rzucić a resztki zakopać do dołu jak to ateiści robili w sowieckiej Rosji czy w nazistowskich Niemczech.
Co do jego winy to nie można naprawdę nic stwierdzić. Pozostał tylko oskarżonym a nie skazanym. Proces się nie odbył. Wesołowski utrzymywał ze był niewinny. Jaka prawda niestety nie wiadomo.

Pt wrz 11, 2015 7:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Manewr stary jak świat. Zwekslować temat na pogrzeb Jaruzela , o którym to , nawet jeśli tu na forum było , to pewnie nie wszyscy przeczytali.
Podobnie jak w innym temacie , o samobójstwie chłopca, gdzie na oponentów wytoczono armatę z serii " a o innych samobójstwach to nie pisałeś/aś"
Żenada.

Nie , nie rzucić psom.Tylko darować sobie szopkę z goralenvolk'iem na ludowo i tym podobnymi didaskaliami. Rodzinie zaś delikatnie dać do zrozumienia ,że czytanie listów "niewinnego" jest cokolwiek nie na miejscu.

Przynajmniej tzw "lewactwo i wszyscy inni ateiści " :lol: :lol: nie zapewnili oprawy gwizdami.

Tyle w temacie.

Pt wrz 11, 2015 8:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Ciachciacz - trolowanie.

Pt wrz 11, 2015 9:47 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Robur napisał(a):
[
To interpretacja zachowania..

Ale czyż nie powinno się jednak brać pod uwagę cudzych interpretacji - zwłaszcza w drażliwej kwestii ?
Widzisz , nie chodzi o to , jak chciał to Jockey strywializować porównaniem do kolegi z pracy, o samo pożegnanie i jego sens. Chodzi o akcenty. Już to flisacy już to górale na odświętnie i ludowo , już to listy do rodziny- zupełnie jakby nic w sumie się nie zdarzyło.Reszta jest milczeniem.

Barney wyjaśnił różnice w rytuale. Kłopot, że mimo wszystko to za mało dla otoczenia. Cóż, tak zostanie.

Cytuj:
Rodzinie zaś delikatnie dać do zrozumienia ,że czytanie listów "niewinnego" jest cokolwiek nie na miejscu.

Oskarżony ma ostatnie słowo w procesie. Skoro poszedł na Sąd Ostateczny, symbolicznie odczytano jego słowo na tym padole. Oskarżony bierze za nie odpowiedzialność wobec sprawiedliwości absolutnej.

Pt wrz 11, 2015 10:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
A na moje pytanie powyżej dasz radę odpowiedzieć?

Pt wrz 11, 2015 10:14 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wtrącę się do tej dyskusji (przepraszam z góry).

Oczy∑iście na początku po pogrzebie miałem takie same odczucia jak „lewacy” i „ateiści”, że to trochę przesada z taką „pompą” na pogrzebie byłego duchownego.
Przychodzi jednak chwila zastanowienia i...
Każdemu należy się pochówek (nie zależnie od tego ile złego dokonał za życia), i to czy ja bym wziął udział (czy ktokolwiek z nas) jest jego osobistą sprawą. Ja akurat pewnie bym się wybrał jeśli to byłby mi bliski człowiek (pomimo wszystko) - i nie zwracałbym uwagi na komentarze innych. Właśnie takim ludziom którzy w życiu się pogubili (wiem, że to za delikatne) należy się ten gest od nas (@Robur chyba mówił o tym - żeby jeszcze nie dokładać po śmierci komukolwiek) - ja tak uważam. Dlatego czy to pan Jaruzelski, czy pan Wesołowski, czy też pan/panie Iksiński - tak bym postąpił.
A odczucia te z początku wpisu tyczą rozgłosu i zainteresowania co i jak, i w czym, i te ciągłe tłumaczenia, że to jeszcze się nie zadziało i tamto nie tak, i... tak „wkoło Macieju” - a sprawa jest prosta im ciszej by było tym pewnie lepiej. Tyle tylko, że jakby się o tym głośno nie mówiło - to znowu by było, że Kościół coś ukrywa i, że hipokryzja i.. wiadomo co z tym Maciejem.
Jednak jedna sprawa nie daje mi spokoju tak dla świętego spokoju.
Czyli te tłumaczenia uroczystości pogrzebowych. Nie wiem ilu z nas mogło być na pogrzebie biskupa, pewnie nie wielu.
Ja byłem raz (osobiście Go nie znałem - ale bliski jest mojemu sercu nadal).
było to już 11 lat temu - Biskup Rzymu (kawałek musiałem się wybrać na ten pogrzeb).
Co przykuło moją uwagę to trumna:
Obrazek
prosta z cyprysowego drewna i tylko Pismo Święte, żadnego kielicha, stuły, mitry - a to pogrzeb Biskupa - jak widać może być i bez tych atrybutów.
I może to jest czepianie - może, ale nie to co na zewnątrz świadczy o tym jaki to pogrzeb.

Dopowiem jeszcze, że pewnie jest grono ludzi, którzy nie wierzą w winę biskupa Wesołowskiego - zresztą ta wina nie została udowodniona więc mają ku temu prawo.

Wizerunek - hm, cóż każdy ma swoje odczucia.

Pt wrz 11, 2015 11:13 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Szkoda ze tak samo ostro nie wypowiadałeś się o pogrzebie innego zwyrodnialca i mordercy i zdrajcy jakim był towarzysz Jaruzelski. I to jest to co zarzucam. Jak czerwony bandyta to bohater i nie ruszać a jak Karolik to psom na pożarcie rzucić a resztki zakopać do dołu jak to ateiści robili w sowieckiej Rosji czy w nazistowskich Niemczech.
Co do jego winy to nie można naprawdę nic stwierdzić. Pozostał tylko oskarżonym a nie skazanym. Proces się nie odbył. Wesołowski utrzymywał ze był niewinny. Jaka prawda niestety nie wiadomo.

Po pierwsze - w profilu mam wyraźnie zaznaczoną płeć, końcówki fleksyjne też stosuję poprawnie i nadal tak ciężko się połapać, czy tylko czytasz pobieżnie i masz w nosie interlokutorów?

Po drugie: nie mam zielonego pojęcia jak wyglądał pogrzeb Jaruzelskiego, bo w ogóle mnie to nie obchodziło. Totalnie. Jedyne co zapamiętałam z informacji dotyczących jego śmierci, to krzyki katolików: A jednak się nawrócił! Nie ma ateistów w obliczu śmierci, bla bla bla wszystko w ten deseń. Ale jak widać mimo tego, że podobno nawrócony, to i tak lżyć go można, mimo wszystkich szumnych tekstów, że każdemu grzesznikowi należy się modlitwa. Ciekawe.
Co prawda jeśli o mnie chodzi to możesz sobie o tym człowieku opowiadać co chcesz, mnie to w ogóle nie rusza i w jego obronie stawać nie mam zamiaru.

Po trzecie: Jak już jesteśmy przy obronie - proszę bardzo zacytuj mi, gdzie pisałam ze Jaruzelski to bohater i nie można go tykać? Bo jako żywo nie przypominam sobie, żebym do tej pory słowem na ten temat się wypowiadała. Ani tutaj zresztą ani nigdzie indziej. Ale mogę wypowiedzieć się teraz, proszę bardzo. Jaruzelski był może i zbrodniarzem, zdrajcą, kolaborantem i co tam jeszcze. Dużo można mu zarzucić i są to poważne zarzuty. Ale nie słyszałam o tym, żeby gwałcił dzieci. I dla mnie jego zbrodnie nijak się mają do takiego zwyrodnialstwa jak w przypadku Wesołowskiego.
Czy przypadkiem to nie wasze święte księgi twierdziły coś na temat krzywdy uczynionej dzieciom i tego jak będzie odebrana?

Pt wrz 11, 2015 2:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
Jockey napisał(a):
Jaruzelski był może i zbrodniarzem, zdrajcą, kolaborantem i co tam jeszcze. Dużo można mu zarzucić i są to poważne zarzuty. Ale nie słyszałam o tym, żeby gwałcił dzieci. I dla mnie jego zbrodnie nijak się mają do takiego zwyrodnialstwa jak w przypadku Wesołowskiego.
Czy przypadkiem to nie wasze święte księgi twierdziły coś na temat krzywdy uczynionej dzieciom i tego jak będzie odebrana?

Hm.. No to już jest niezła sofistyka..
Żeby nie było - mówimy o domniemaniach: przyczynienie się, (a co najmniej aprobowanie tego stanu rzeczy, w większym lub mniejszym stopniu) do okrutnej (nieraz) śmierci milionów niewinnych ludzi (w tym i dzieci), doprowadzenie wielu (w tym i dzieci) w niedostatek, to wg Ciebie pikuś w porównaniu z "tym zwyrodnialcem"? Czy się Tobie nie poprzewracało coś??? W domu wszyscy zdrowi?
Jak w ogóle można porównywać to w kategoriach większego i mniejszego zła???? Innymi słowy (dla pojętnych inaczej) co jest lepsze: dżuma czy cholera? A może gorączka krwotoczna?

Pt wrz 11, 2015 3:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
Po pierwsze - w profilu mam wyraźnie zaznaczoną płeć, końcówki fleksyjne też stosuję poprawnie i nadal tak ciężko się połapać, czy tylko czytasz pobieżnie i masz w nosie interlokutorów?
Przepraszam ale pisałem z telefonu i nie zwróciłem uwagi.
PeterW napisał(a):
Torri napisał(a):
Jockey napisał(a):
Jaruzelski był może i zbrodniarzem, zdrajcą, kolaborantem i co tam jeszcze. Dużo można mu zarzucić i są to poważne zarzuty. Ale nie słyszałam o tym, żeby gwałcił dzieci. I dla mnie jego zbrodnie nijak się mają do takiego zwyrodnialstwa jak w przypadku Wesołowskiego.

Możesz wskazać gdzie ja to napisałem?

Pt wrz 11, 2015 4:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Hm.. Cytowania Ci się pozajączkowały coś.. jakby.. ;-)

Pt wrz 11, 2015 6:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Hm.. Cytowania Ci się pozajączkowały coś.. jakby.. ;-)

Nie Jockeyowi a Tobie :P

Pt wrz 11, 2015 6:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Hm.. Teraz widzę.. Eghm Bardzo przepraszam. Oczywiście że odnosiłem się do Torri, a coś nie tak wyciąłem. Mea bardzo wielka culpa :oops:

Pt wrz 11, 2015 6:49 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Pedofile w koloratkach mają powód do świętowania:

Nowa instrukcja Watykanu dla księży - "nie jest konieczne", by biskupi informowali władze o przypadkach pedofilii. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... dkach.html

Pt lut 12, 2016 1:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona