Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 26, 2020 9:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1847 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 124  Następna strona
 Aborcja i sumienie - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
gabriel napisał(a):
Jak kobieta sama sobie dziecko pocznie to bedzie sama o tym decydowala
Kiedy jest mowa o aborcji dziecko jest tylko kobiety , kiedy mowa o alimentach dziecko jest wspolne

Podejrzewam, że znaLeszczyni doskonale sobie z tego zdaje sprawę, jednak funkcje i role są nieporównywalnie różne. Dla mężczyzny to tylko przyjemność, chwila rozkoszy i załatawione, a dla kobiety 9 miesięcy trudności, bólu, zmian w organizmie, wyglądzie itp. Tego nawet nie ma co porównywać. Żaden mężczyzna nie ma prawa jej do tego zmuszać, jeśli nie jest na to zdecydowana.

PeterW napisał(a):
znaLezczyni
Pytanie kontrolne - czy uważasz że kobieta - matka (już po urodzeniu) jest panią życia i śmierci swojego dziecka? Bo przecież jest to jej dziecko?

Sądzę, że adresaci takiego pytania nie są wyznawcami teorii, która głosi, że zygota jest dzieckiem, stąd sama forma pytania jest z góry nieuczciwa.

Pt cze 13, 2014 6:11 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Zakładając że do sexu kobiety nikt nie zmuszał powinna ponosić konsekwencje swojego.... wyboru...

Pt cze 13, 2014 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stawiając tak sprawę mężczyźni, którzy chcieliby uzyskać wpływ na rodzicielstwo kobiet powinni sobie najpierw podwiązać nasieniowody. Byłby to jakiś dowód poświęcenia w obliczu tego co czeka kobietę. I wówczas gdy kobieta będzie zdecydowana to wtedy mężczyzna spowrotem pójdzie do kliniki odwrócić efekt. Bo niby czemu kobietom ma się narzucać problem niechcianej ciąży? Dlaczego one muszą szukać pomocy, kupować drogie środki antykoncepcyjne i wszystko mieć na głowie, a dla facetów to tylko sprawa gumki. Jak taki facet podwiąże sobie nasieniowody to kobieta już się nie musi martwić o niechcianą ciążę, nieprawdaż? Ta procedura rozwiązuje wiele problemów i pokazuje, że mężczyźnie zależy na odpowiedzialnym rodzicielstwie.

Ostatnio edytowano Pt cze 13, 2014 6:31 pm przez mugen, łącznie edytowano 1 raz

Pt cze 13, 2014 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
"Moje dziecko miało liczne wady genetyczne. Lekarz powiedział mi, że <<sprzątnie TO ze mnie>>. Uciekłam. Wtedy trafiłam do prof. Chazana. Pomógł mi, zapewnił opiekę, pozwolił dziecku się urodzić. Córka zmarła, ale dzięki prof. Chazanowi mogę iść na jej grób i zapalić świeczkę" - pacjentki dziękują profesorowi Chazanowi.

Jak widać tylko w gościu Niedzielnym można obiektywnie spojrzeć na sytuacje,media bardzo rozdmuchały sprawe prof.Chazana ukazając go w bardzo negatywnym świetle

Pt cze 13, 2014 6:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mugen napisał(a):

PeterW napisał(a):
znaLezczyni
Pytanie kontrolne - czy uważasz że kobieta - matka (już po urodzeniu) jest panią życia i śmierci swojego dziecka? Bo przecież jest to jej dziecko?

Sądzę, że adresaci takiego pytania nie są wyznawcami teorii, która głosi, że zygota jest dzieckiem, stąd sama forma pytania jest z góry nieuczciwa.

Tak, wiem. Moje pytanie poza tym ma znamiona mowy nienawiści.. A tak w sumie to zygota jest jakimś minerałem? Rośliną? Człowiek może się urodzić z pominięciem zygoty? I dlaczego ma ten sam zestaw genów co urodzone dziecko?

Pt cze 13, 2014 6:32 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wystarczy zaufać Bogu i pełnić Jego wolę.
Bez podwiązywania jąder, jajników, dzieciobójstwa i tym podobnych obrzydliwości mamy z małżonką dokładnie tyle dzieci ile jesteśmy w stanie wychować.
Wiem że na starość nie będziemy zdani na łaskę państwa i pomrzemy w domu otoczeni rodziną.

Pt cze 13, 2014 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Est, ok taki jest twój wybór i należy to uszanować. Czy ktoś ma o to do ciebie pretensje? Nie można jednak narzucać swojego sumienia osobom, które nie reprezentują twojego światopoglądu.

PeterW napisał(a):
Tak, wiem. Moje pytanie poza tym ma znamiona mowy nienawiści.. A tak w sumie to zygota jest jakimś minerałem? Rośliną? Człowiek może się urodzić z pominięciem zygoty? I dlaczego ma ten sam zestaw genów co urodzone dziecko?

Nie napisałem, że twoje pytanie jest mową nienawiści. Napisałem, że jest nieuczciwie postawione, ponieważ ignoruje sumienie adresata, co właściwie chyba już możemy nazwać na potrzeby tego tematu "syndromem Chazana". Dopóki więc będziesz olewać światopogląd rozmówców dopóty zadawanie im tego typu pytań będzie mijało się z celem.

A oto jak wg. ciebie wygląda "dziecko":

Obrazek

mindmonkey napisał(a):
Jak widać tylko w gościu Niedzielnym można obiektywnie spojrzeć na sytuacje,media bardzo rozdmuchały sprawe prof.Chazana ukazając go w bardzo negatywnym świetle

To nie jest obiektywne postawienie sprawy, ponieważ pokazuje tylko jedną stronę medalu. Czy w Gościu Niedzielnym pokazane były także pozytywne przykłady realizacji sumienia pacjentek z odmiennym światopoglądem niż opisana przez ciebie pani? No właśnie... więc o jakim obiektywizmie mowa... Ta pani tak chciała jest osobą wierzącą, więc zrobiła to co uznała za stosowne i nikt jej w tym nie przeszkadzał. Tak samo pacjentki z innym światopoglądem mają prawo wymagać uszanowania jej woli w przypadku chęci dokonania legalnej aborcji, czy skorzystania z legalnych środków antykoncepcyjnych.

Pt cze 13, 2014 6:41 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
To też jest tylko zygota?
Obrazek

Pt cze 13, 2014 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
est napisał(a):
Obrazek

Jezusie ,Maryja ! :( :( :( :( :no: :no: :no: :no:

Pt cze 13, 2014 7:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
est napisał(a):

To nie jest zygota, to płód w 11 tygodniu ciąży. Natomiast dla was "dzieckiem" jest wszystko od chwili zapłodnienia do 9msc i to jest moim zdaniem paranoja, jak również to, że tego typu propagandowe fotki mają budzić emocje u gawiedzi, która nie wie, że np. w przypadku kobiety poszkodowanej przez Chazana mamy do czynienia z dzieckiem, które nie ma rozwiniętej czaszki, które umrze na krótko po porodzie lub nawet pod koniec ciąży i którego utrzymywanie ciąży wiąże się z większym cierpieniem zarówno dla samego dziecka jak i matki. Nie przerwanie takiej ciąży skutkuje skazaniem kobiety przez Chazana na 2x mniejsze szanse na ponowną ciążę (kobieta i tak już miała z tym problemy) oraz 2x wyższe prawdopodobieństwo zgonu wewnątrzmacicznego. Co więcej w przypadku omawianej kobiety czaszka dziecka dosłownie pęcznieje i jest na granicy, której nie wyjdzie na zewnątrz drogami naturalnymi, w związku z czym aby tak się stało lekarz będzie musiał w czasie porodu wbić igłę w mózg dziecka i odessać nadmiar płynu. Oto jakie "atrakcje" zafundował tej kobiecie jak i płodowi pan wielki specjalista profesor Chazan w imię jego sumienia...

Pt cze 13, 2014 7:05 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
mugen napisał(a):
est napisał(a):

To nie jest zygota, to płód w 11 tygodniu ciąży..

Wygląda całkiem jak dziecko.
A można toto rozerwać żywcem na kawałki.
Mało, jeżeli lekarz odmówi poćwiartowania tego płodu naraża się na krytykę.

Na głowie staje ten świat. Pocieszającym jest fakt że cywilizacje giną po przekroczniu pewnej granicy zepsucia.

Pt cze 13, 2014 7:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
znaLezczyni
Cytuj:
Znowu mężczyźni chcą decydować o kobiecych wyborach

Jak kobieta sama sobie dziecko pocznie to bedzie sama o tym decydowala
Kiedy jest mowa o aborcji dziecko jest tylko kobiety , kiedy mowa o alimentach dziecko jest wspolne

Gabryś nie słyszał o kobietach płacących alimenty ?

Pt cze 13, 2014 8:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mugen napisał(a):
Natomiast dla was "dzieckiem" jest wszystko od chwili zapłodnienia do 9msc i to jest moim zdaniem paranoja

Dla nas? Mugen, tak stwierdza polskie prawo w Ustawie o Rzeczniku Praw Dziecka:
Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności.

Pt cze 13, 2014 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znalezczyni,

Cytuj:
Nie podoba mi się, gdy grzmią w tym temacie mężczyźni, zakazując kobietom decydowania o losie ciąży bądź nakazując rodzić w sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa albo zagraża życiu/ zdrowiu matki (bądź w tym trzecim przypadku, gdy płód jest głęboko upośledzony). Mężczyźni nie mają prawa tu się wypowiadać, moim zdaniem, gdyż są niewiarygodni. Żaden z nich nie będzie w ciąży z gwałtu, żaden nie będzie ryzykował własnym życiem.

Od dawna mówię to samo. :)
Cytuj:
Panowie natomiast, przeciwnicy wolnego wyboru kobiet, drażnią mnie. Znowu mężczyźni chcą decydować o kobiecych wyborach. O tym co kobieta może a czego nie, decydują mężczyźni - politycy, posłowie, księża. Płeć męska, bez macicy, bez zdolności do bycia zapłodnionym.

I tak będzie "do końca świata i o jeden dzień dłużej", gdyż my faceci mamy fundamentalnie ważny powód, by kontrolować kobiecą seksualność - chcemy mieć pewność autorstwa własnych pociech. Chyba, że tak jak napisałaś, zdobędziecie się w końcu na sięgnięcie po 50% udziałów we władzy, władzy każdego rodzaju, decydującej o Waszym życiu.
Tylko wtedy będziecie mogły decydować o własnym losie, bez zdawania się na sumienia rozmaitych Chazanów.

Świadomość tego jest coraz powszechniejsza i być może stąd bierze się desperacki kontratak sił konserwatywnych.

A poza tym, miło Cię znowu widzieć. :-)

Pt cze 13, 2014 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Derayes,

Cytuj:
To ja juz chyba wole jak nawijales o tych pawianach, rybkach i innych zwierzatkach i pannach co sznurem za mundurem. Rece opadaja.

Byle co innego Ci nie opadło. ;) :-)
Nie wysiliłeś się za bardzo. Zechciej porównać wolność polskich kobiet w sferze prokreacji z mieszkankami Pakistanu, Arabii Saudyjskiej i ... naszych sąsiadów, Czech i Niemiec. Gdzie bardziej pasujemy?

Pt cze 13, 2014 8:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1847 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 124  Następna strona