Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 31, 2020 1:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Następna strona
 Kryzys konstytucyjny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
kiedyś art-33 napisał(a):
Znaczy co wyjaśnił ?
Na sztandarze masz jak ja piszę Honor i Ojczyzna.
Nie wiem jakie przepisy regulują odznaki pułkowe, tym niemniej nie zamierzam odpuścić.
Bo przyznać się do pomyłki żaden wstyd, ale brnąć dalej to już zakrawa na manipulację .

Juz to zrobiłam wcześniej.
viewtopic.php?p=1016630#p1016630
Małgosia napisał(a):
Ok, nie na sztandarach.

Pn gru 14, 2015 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
:oops: fakt .
moja wina zdjęcie zdominowało treść, moja wina.

I co by zakończyć dyskusję, od czasów Napoleona do lat 40 oficjalną dewiza było Honor i Ojczyzna.

Pn gru 14, 2015 10:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zapamiętaj na zaś, że ja przyznaję się do pomyłek, zawsze !! !! !! Nie uważam się za wszystko widzącą.

Pn gru 14, 2015 10:19 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
@Małgosia
Zostawmy Boga w spokoju i zejdźmy na ziemię. Czy Ty zgadzasz się z zakonnikiem i Małym, że Polską nie rządzą Polacy tylko komuniści i żydomasoneria? :idea:

Pn gru 14, 2015 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martyś napisał(a):
@Małgosia
Zostawmy Boga w spokoju i zejdźmy na ziemię. Czy Ty zgadzasz się z zakonnikiem i Małym, że Polską nie rządzą Polacy tylko komuniści i żydomasoneria? :idea:

Z postu MK nie wynika, że rządzą komuniści i żydomasoneria. Wynika, że rządzący nie kierują się dobrem Polski a prywatą i z tym się zgadzam.

Pn gru 14, 2015 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zawi napisał(a):
Jozek napisał(a):
najpierw sam zmierz się z problemem czerwcowej próby wciśnięcia sędziów z PO PSL do trybunału.O czym to świadczy wg Ciebie?

Mogę wtrącić słówko, choć pytanie nie było skierowane do mnie?
Uważam, że czerwcowy skok na TK w wykonaniu PO to był pokaz arogancji władzy, drwin z porządku konstytucyjnego i chamskiego skoku na instytucję trybunału wobec lecących na łeb sondaży przed wyborami. Przyświecała idea łapania pazurami co się tylko da, bo "toniemy".

No nie do końca o to chodziło.Rozumiem Twoje słowa w ten sposób ,jakoby PO PSL wpadła na genialny pomysł "ocho ,jeszcze tu wciśniemy swoich ,niech chapają ile się da".Im chodziło o przejęcie TK po to ,aby zablokować każdą sztandarową obietnicę Pisu z wyborów i doprowadzić do ich kompromitacji.Dodatkowo ,a może przede wszystkim można w ten sposób zablokować wszystkie ustawy godzące w interesy powiązanej z PO PSL dużych korporacji tj. grupy biznesowej od lat drenujących Polskę.Co prawda TK osądził we własnej sprawie o nielegalności wyboru ponad stan sędziów ,ale smród pozostał i odkrył całemu społeczeństwu ukryty plan platformy i potencjalnie inne oblicze członków TK.Pisze potencjalnie ,bo mam świadomość ,że mogę pisać o niewinnych ludziach.Nie mniej jednak poprzez poczynania POlityków ,padł na nich wszystkich cień podejrzeń o stronniczość.

Cytuj:
Do tego skok na TK był dość nieudolny jak wiele schyłkowych działań PO.
Natomiast po przejęciu władzy PiS przerósł dotychczasowego "mistrza" w hipokryzji,

Jak już pisałem na samym początku ,po poczynaniach PO PSL trybunał utracił swoją wiarygodność pomimo ,że został wybrany w majestacie prawa.Żaden z sędziów nie wybrał też honorowego rozwiązania ,w imię pluralizmu o który zabiegał Prezydent i nie zrezygnował ze stanowiska.
To co teraz piszesz o hipokryzji ,można przyrównać do oceny lekarza ,który często musi dokonać nacięcia w żywym organiźmie ,zranić go aby go uleczyć.I teraz Ty mówisz ,że to jest hipokryzją bo przecież ślubowali leczyć ,a nie kaleczyć.Ja tak to widzę.
Cytuj:
arogancji

Tak i nie.TAK ,bo każdej władzy zazwyczaj brakuje pokory i NIE ,bo jeżeli wypowiadane ostre i mocne słowa są prawdziwe , o tyle są one słuszne i potrzebne.Tak naprawdę ,pod kątem prawdy trzeba weryfikować wszystkie wypowiedzi ,niezależnie od tego czy je wypowiada polityk ,ale to tak na marginesie.
Cytuj:

i instrumentalnym traktowaniu władzy.

To będziemy mogli ocenić dopiero po upływie pewnego okresu czasu.

Cytuj:
Ostentacyjnie łamie prawo,

Tak ,łamie.Czy ostentacyjnie ? Proszę postawić się na miejscu Prezydenta Dudy.Jest o ile pamiętam doktorem prawa i doskonale zna zagrożenie i ryzyko ,jakie na siebie wziął.Za 4 lata ,może 8 , pis zejdzie ze sceny politycznej i prędzej czy później zawita widmo Trybunału Stanu.Zero zysków osobistych ,maksimum ryzyka ,a przecież bycie głową państwa ,jak pokazała poprzednia prezydentura ,to podróże ,bankiety ,polowania i niesamowita sztuka ulegania wpływom lobbystów.Tak się nie zachowuje hipokryta ,ani ignorant.Proszę pomyśleć nad tym raz jeszcze ,tym razem postępując odwrotnie i przypisując w działaniu pozytywne intencje.Mi wyszło wówczas bardziej logicznie.

Cytuj:
demonstracyjnie drwi sobie z porządku konstytucyjnego kraju.

To media tak to pokazują.

Cytuj:
Czyli - zamienił stryjek siekierkę na kijek.
To jest dramat kraju, że spod buta jednych złodziei,

Każde stwierdzenie musi mieć swoje podstawy. Podczas 2 lat rządów PIS ,w ich szeregach znalazł się niejaki Tomasz Lipiec - minister sportu przyłapany na korupcji.Niedawno ,z dnia na dzień z partii został wykluczony rzecznik pisu Adam Hofman i 3 innych kolegów za wyłudzenie pieniędzy za przelot do Brukseli ,którego nie było.I to chyba było by na tyle.Może coś przeoczyłem ,ale podejrzenia o złe intencje co do tej partii ,wydają się być nie uzasadnione.Powinniśmy także pamiętać ,że to za ich kadencji powstało CBA.

Cytuj:
krętaczy

Tak.Strasznie kręcą z tym wydrukiem wyroku ;)

Cytuj:
i załatwiaczy swoich posad

To jest akurat normalne.Każdy rząd tak robi po przejęciu władzy.To pomaga w lepszej organizacji i funkcjonowaniu państwa.

Cytuj:
wpadliśmy pod but kolejnych krętaczy, niemoralnych tyranów i cynicznych hipokrytów dbających wyłącznie o interes partyjny, a nie interes kraju. Koszt jaki poniesie Polska wskutek tych rządów zupełnie się nie liczy. Tak jak nie liczył się dla PO-PSL koszt ich symbolicznych ośmiorniczek i osobistych profitów.

Ostatnie część zdania ,to pewnik bo już się wydarzyło ,a pierwsza część to przypuszczenie.Ja proponuje spokojnie zaczekać i oceniać wszystko z perspektywy czasu. Bardzo też przestrzegam przed wyrabianiem sobie opinii i poglądów z mediów.Dzisiaj ,dla przykładu gw. bardzo akcentuje "gorszy sort" który rzekomo został wypowiedziany pod adresem Polaków nie popierających pis i wielu ludzi się z tego powodu bulwersuje i nakręca, jednak z kontekst wypowiedzi Kaczyńskiego wcale do tego nie zmierzał.Mówię o tym ,bo to jest dobitny i całkiem świeży przykład manipulacji tłumem przez media.Proszę samemu sprawdzić.

Pozdrawiam i życzę więcej spokoju.Ja też się martwię o nasz kraj.Zacząłem się więcej za niego modlić.Dzięki temu jestem nieco spokojniejszy o jego los.Myślę ,że dzisiaj każdy powinien.

Pn gru 14, 2015 10:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):

Pozdrawiam i życzę więcej spokoju.Ja też się martwię o nasz kraj.Zacząłem się więcej za niego modlić.Dzięki temu jestem nieco spokojniejszy o jego los.Myślę ,że dzisiaj każdy powinien.

Masz rację już tylko modlitwa została i liczenie na cud.
Jak to znajomy mawia „było źle a teraz jest jeszcze ciekawiej”.

Pn gru 14, 2015 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martyś napisał(a):
Nikt Polakom tego prawa nie narzucił. Jakie ono nie jest to dorobek naszej młodej demokracji. Organy władzy muszą działać na podstawie i w ramach tego prawa. Partie i osoby, które tą zasadę podważają są antydemokratami i antyPolakami. Posłowie nie mają prawa przyjmować ustaw sprzecznych z Konstytucją nawet, jeśli kierują się najlepszymi (wg nich) intencjami.

Widzisz to jest bardzo słuszne co mówisz.Niestety nasza codzienna rzeczywistość często pokazuje ,że prawo chroni bogatych a biednych surowo karci.Prawo ,choć zacne i słuszne staje się instrumentem do czynienia niesprawiedliwości.I nie jest to mój wymysł ,ale rzeczywistość.Dzisiaj Polacy żyją w dwóch różnych światach ,z czego jeden jest realistyczny ,a drugi romantyczny.

Pn gru 14, 2015 10:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masz rację już tylko modlitwa została i liczenie na cud.
Jak to znajomy mawia „było źle a teraz jest jeszcze ciekawiej”.

Chrześcijan (katolików i prawosławnych) zachęcam do modlitwy za Ojczyznę modlitwą ks. Piotra Skargi.Tekst modlitwy: http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=58&doc=17. Pozdrawiam

Pn gru 14, 2015 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
Chrześcijan (katolików i prawosławnych) zachęcam do modlitwy za Ojczyznę modlitwą ks. Piotra Skargi.

Dowcip roku :lol: . Prawosławni i ks. Piotr Skarga :D

Pn gru 14, 2015 11:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Chrześcijan (katolików i prawosławnych) zachęcam do modlitwy za Ojczyznę modlitwą ks. Piotra Skargi.

Dowcip roku :lol: . Prawosławni i ks. Piotr Skarga :D

Problemy z historią bywają :D :D :D :D

Pn gru 14, 2015 11:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak w ramach przypomnienia jak już się w takowym temacie obracamy (choć prosiłem moderację o wydzielenie).
„Niechaj raczej ginie Rzeczypospolita, zgińmy ty i ja, byle tylko wiara święta (rzymskokatolicka) uszczerbku nie uznała”.

Daje to pewien asumpt do zastanowienia nad przeszłymi i obecnymi hierarchiami wartości.

Pn gru 14, 2015 11:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak w ramach przypomnienia jak już się w takowym temacie obracamy (choć prosiłem moderację o wydzielenie).
„Niechaj raczej ginie Rzeczypospolita, zgińmy ty i ja, byle tylko wiara święta (rzymskokatolicka) uszczerbku nie uznała”.

Daje to pewien asumpt do zastanowienia nad przeszłymi i obecnymi hierarchiami wartości.

Bez przesadyzmu.W ławach poselskich pisu zasiadają także ludzie niewierzący.Co ciekawe ,np. GW wymienia niektórym posłom pisu bogaty dorobek za czasów pzpr ,a zaraz po tym kolejny artykuł wskazuje na wyłączny wpływ episkopatu i koligacje z Kościołem. Nie ważne jak ,ważne byle ugryźć.

Ja przypominam o tych niewierzących posłach ,dla przypomnienia ,równowagi i zachowania właściwego dystansu.Takiego zgodnego z pełną prawdą.

Co do kredo ... to tak.Ja to rozumiem i hierarchia wartości w której Bóg jest na pierwszym miejscu ,nie kłóci się w żaden sposób z tym co jest tu napisane.Zanim jednak otworzysz dziobek ,żeby dać upust swojej krytyce moich słów ,pamiętaj proszę że obaj inaczej postrzegamy Boga i Jego ogólnie rzecz ujmując rzeczywistość. Wychodzimy więc z dwóch różnych początkowych założeń ,dlatego nie ma o co kruszyć.

Wt gru 15, 2015 1:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):

Bez przesadyzmu.W ławach poselskich pisu zasiadają także ludzie niewierzący.Co ciekawe ,np. GW wymienia niektórym posłom pisu bogaty dorobek za czasów pzpr ,a zaraz po tym kolejny artykuł wskazuje na wyłączny wpływ episkopatu i koligacje z Kościołem. Nie ważne jak ,ważne byle ugryźć.

Ja przypominam o tych niewierzących posłach ,dla przypomnienia ,równowagi i zachowania właściwego dystansu.Takiego zgodnego z pełną prawdą.

Co do kredo ... to tak.Ja to rozumiem i hierarchia wartości w której Bóg jest na pierwszym miejscu ,nie kłóci się w żaden sposób z tym co jest tu napisane.Zanim jednak otworzysz dziobek ,żeby dać upust swojej krytyce moich słów ,pamiętaj proszę że obaj inaczej postrzegamy Boga i Jego ogólnie rzecz ujmując rzeczywistość. Wychodzimy więc z dwóch różnych początkowych założeń ,dlatego nie ma o co kruszyć.

Józek to że ktoś był kiedyś w PZPR mnie ani ziębi ani grzeje, ani zasługa ani wada.
Nie wnikam czy tam są niewierzący jeśli są to się nieźle kamuflują .
Więc jeśli zamierzasz otwierać swój piękny niewątpliwie dziobek to najpierw przemyśl o czym chcesz porozmawiać

Wt gru 15, 2015 1:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście że wiara jest ważniejsza od patriotyzmu - jak darczyńca jest ważniejszy od daru. Tyle że te wartości nie stoją w sprzeczności.

Wt gru 15, 2015 1:27 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Następna strona