Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 25, 2019 6:29 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Opozycja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Największym błędem Polski ostatnich lat był Traktat Lizboński...

N kwi 07, 2019 12:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jockey, odstaw "Do Rzeczy". W ramach eksperymentu przez jakiś czas czytywałam to pismo i wyraźnie przewija się w nim narracja, że jedyną rozsądną opcją po prawej stronie jest PiS.

Konfederacja jest największym wrogiem właśnie dla PiSu, więc to im będzie zależało najmocniej, żeby Konfederację skompromitować, przedstawić jako opcję nierozsądną lub epizodyczną.
Wiosna, KE celuje w zupełnie inny elektorat.

DoRzeczy ależ tam pisuje np. Rafał Ziemkiewicz który sprzyja Konfederacji wiec o co chodzi?

Dla twojej informacji ja nie ograniczam się do jednego źródła informacji.
Oprócz DoRzeczy czytuje tez nczas, wp i wpolityce, niezależna, wprost, GN, interia.pl czasami RMF24 i sam wyciągam wnioski z tego co czytam. Z tego to wpolityce jest jak najbardziej PiS a interia i wp jak najbardziej pro PO.

N kwi 07, 2019 1:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jockey, odstaw "Do Rzeczy". W ramach eksperymentu przez jakiś czas czytywałam to pismo i wyraźnie przewija się w nim narracja, że jedyną rozsądną opcją po prawej stronie jest PiS.

Konfederacja jest największym wrogiem właśnie dla PiSu, więc to im będzie zależało najmocniej, żeby Konfederację skompromitować, przedstawić jako opcję nierozsądną lub epizodyczną.
Wiosna, KE celuje w zupełnie inny elektorat.

Konfederacja z całą sympatią prezentuje typową narracja dla partii nie mającej żadnej odpowiedzialności za politykę. Przykładowo, politycy rządzący wbrew temu co o jakiejś sprawie wiemy jako publika zachowują się dziwnie. Piszę się wówczas, że oszaleli, zgłupieli, nic nie rozumieją z tego co się dzieje.
Kompletnie nie bierze się pod uwagę czego innego. Wystarczy tylko nacisk zupełnie przykładowo - nie zrobicie tak, to sobie przypomnijcie gdzie są wasze długi i co my możemy z tym zrobić lub możecie się spodziewać akcji dyfamacyjnej, wyższych oprocentowań kredytów etcet. Na widok polityki zagranicznej PiSu nóż mi się w kieszeni sam otwiera, niemniej nie znam wszystkich uwarunkowań. Dla mnie PiS postawił na jedna kartę, czas pokaże czy słusznie (mam wątpliwości). Opozycja co najwyżej krytykuje kierunek europejski polityki PiSu, a milczy o reszcie. Jakie są tego powody?

N kwi 07, 2019 1:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tutaj jest prosty wybór: między ludźmi, którzy Polską rządzą od 30 lat: PO, SLD, PiS, PSL a jakąś nową inicjatywą. Oczywiście, że Korwin ma wady, tak jak Braun, Marek Jakubiak, czy w końcu Liroy. Nikt nie jest idealny przecież.

Ja nie rozumiem tego ciągłego atakowania Konfederacji. To nie jest Polexit (dawne KNP), bo głosy są różne. I w tej różnorodności na prawej stronie moim zdaniem jest siła. PiS-owe media jak zwykle próbują każdą formację stojącą od nich na prawo wszystkim zbrzydzić i zniechęcić. Bo ma być tak: PiS na prawo, a dalej już tylko ściana... No, ale są jednak ugrupowania oraz środowiska spoza Okrągłego Stołu, które mają prawo bytu nawet jak wszystkie sondaże dają im w kółko 3-4%, a media od prawa do lewa uważają, że to "stracony głos". To emocjonalny szantaż. Głosujcie na PiS, a nie jakąś Konfederację, bo głosy się podzielą i rządzić nami będzie lewacka PO z postkomunistami i najprawdopodobniej Robertem Biedroniem. Nie tędy droga...

Każdy ma prawo głosu i prawo do swoich przekonań. Ja mówię nie dla duopolu politycznego w Polsce. Nie chcę już PO-PiS-u u władzy, niekoniecznie chce ich też jakoś w sejmie. Oni posiadają olbrzymie pieniądze, środki, mają swoje media, potrafią przeznaczać miliony złotych na kampanie. W mediach non stop o nich się mówi, sondaże zawsze dają im ponad 30%, więc nie dziwne, że wygrywają.

Osobiście bardzo żałuję, że Paweł Kukiz nie dołączył do Konfederacji. Razem można by stworzyć jeszcze szerszą inicjatywę.

N kwi 07, 2019 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Najgorszej gdyby wygrała Platforma, Nowoczesna i reszta tego towarzycha. Już i tak wpakowali nas w Acta2.

N kwi 07, 2019 3:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Tutaj jest prosty wybór: między ludźmi, którzy Polską rządzą od 30 lat: PO, SLD, PiS, PSL a jakąś nową inicjatywą. Oczywiście, że Korwin ma wady, tak jak Braun, Marek Jakubiak, czy w końcu Liroy. Nikt nie jest idealny przecież.

Ja nie rozumiem tego ciągłego atakowania Konfederacji. To nie jest Polexit (dawne KNP), bo głosy są różne. I w tej różnorodności na prawej stronie moim zdaniem jest siła. PiS-owe media jak zwykle próbują każdą formację stojącą od nich na prawo wszystkim zbrzydzić i zniechęcić. Bo ma być tak: PiS na prawo, a dalej już tylko ściana... No, ale są jednak ugrupowania oraz środowiska spoza Okrągłego Stołu, które mają prawo bytu nawet jak wszystkie sondaże dają im w kółko 3-4%, a media od prawa do lewa uważają, że to "stracony głos". To emocjonalny szantaż. Głosujcie na PiS, a nie jakąś Konfederację, bo głosy się podzielą i rządzić nami będzie lewacka PO z postkomunistami i najprawdopodobniej Robertem Biedroniem. Nie tędy droga...

Każdy ma prawo głosu i prawo do swoich przekonań. Ja mówię nie dla duopolu politycznego w Polsce. Nie chcę już PO-PiS-u u władzy, niekoniecznie chce ich też jakoś w sejmie. Oni posiadają olbrzymie pieniądze, środki, mają swoje media, potrafią przeznaczać miliony złotych na kampanie. W mediach non stop o nich się mówi, sondaże zawsze dają im ponad 30%, więc nie dziwne, że wygrywają.

Osobiście bardzo żałuję, że Paweł Kukiz nie dołączył do Konfederacji. Razem można by stworzyć jeszcze szerszą inicjatywę.

Poczytaj wypowiedzi Korwina i Brauna. Oni skutecznie obniżają poparcie.
Szkoda mi ludzi takich jak Sosnierz bo akurat z jego poglądami wielokrotnie się zgadzam. Narodowcy również skutecznie obniżają poparcie. Dopóki Korwin będzie w tym gronie mojego głosu nie dostaną.
Korwin i Braun to pajace i szkodniki. Bez nich jest szansa na poważna inicjatywę.

Nie widzę ataku na nich. Jedynie pokazanie ze Konfederacja to zlepek różnych ludzi z różnych środowisk i z całkowicie przeciwstawnymi poglądami. Taki twór musi upaść. To tylko kwestia czasu. Zreszta zobaczysz za chwile jak to skutecznie Korwin rozwali.
Kukiz nie dołączył bo zapewne pamięta czym dla niego skończyły się poprzednie rozmowy koalicyjne.

N kwi 07, 2019 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Robur , mam podobne odczucia czytajac wypowiedzi czlonkow forum sympatyzujacych z Konfederacja - dobrze to pokazala wypowiedz Morawieckiego o "chrystianizacji Europy".
"Ogon postanowil rzadzic psem"

Wg mnie opozycja bedzie sie jak zawsze chciala oprzec na europejskich sasiadach, ale nie chce antagonizowac sojuszu transatlantyckiego wiec nie wypowiada sie na jego temat.
Mysle zer zdaje sobie jednak sprawe ze naprawde jest on kosztownym dla Polski zludzeniem.

N kwi 07, 2019 3:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A z drugiej strony, to od Kukiza odeszli kolejno: Piotr Liroy Marzec (Skuteczni), Robert Winnicki (Ruch Narodowy), Jacek Wilk, Jakub Kulesza (Wolność), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej).

Może zobaczę, może nie. Korwin zostawił UPR (Unię Polityki Realnej) i ich już w praktyce nie ma. To samo z Kongresem Nowej Prawicy (KNP). Te środowiska bez niego poległy na polu chwały.

Mam wiele "ale" do JKM - nie popieram jego skrajnego gospodarczego liberalizmu, jednak szanuję za dwie rzeczy:

- za projekt ustawy lustracyjnej i dekomunizacyjnej złożony w 1992 roku.
- i za niezmienność poglądów.

Mniemam, że wielu stąd użytkowników ma mniej niż 30 niż nawet 25 lat (strzelam w ciemno), więc o Korwinie dowiedzieli się stosunkowo niedawno - jakieś 4-5 lat temu.

Otóż ja go pamiętam z lat wcześniejszych - ten człowiek nie jest żadną chorągiewką jakich wiele w polskiej polityce. Od przeszło 40 lat głosi, mówi to samo - jest wierny swoim przekonaniom a to dziś rzadkość. Mógłby przyklasnąć PO czy PiS-owi i już dawno, ale to bardzo dawno zasiadać w pierwszych ławach poselskich lub być w rządzie. On tego nie robi. Uparcie twierdzi to z czym możemy się zgadzać lub nie, ale nie zmienia poglądów.

Temat opozycji: weźmy takiego Michała Kamińskiego - to jest jakiś ewenement - zaczynał w najbardziej skrajnej i narodowej partii - NOP - Narodowe Odrodzenie Polski. Potem był w ZCHN - Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe (Marek Jurek, Stefan Niesiołowski). W końcu Porozumienie Centurm (PC), braci Kaczyńskich... no i potem PiS, PJN (Polska Jest Najważniejsza) i PO, a teraz UED - PSL... Zmienia partie jak rękawiczki i nikomu w zasadzie to nie przeszkadza. Tymczasem ludzie młodzi mają dość tego betonu, chcą skruszyć ten sam układ sprzed lat.

I pełna zgoda. Też uważam, że najgorszy układ to taki: Wygrywa Koalicja Europejska, drugie będzie PiS, a na podium wskoczy Wiosna Biedronia. Do spółki z tymi Nowoczesnymi itd. Wtedy nie będzie wesoło, bo konserwatyzm w polskiej polityce zaniknie.

N kwi 07, 2019 3:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja pamietam Korwina z czasów 1989. Wiec nie do mnie ta mowa. Rafał Ziemkiewicz był w tamtych czasach jego rzecznikiem prasowym. Ciekawe rzeczy pisał o tym okresie.
Wiec nie do mnie ta mowa.

PiS nie jest dobra partia. Ale pytanie jak nie PiS będzie u władzy to kto?
Korwin ze swoimi mrzonkami gospodarczymi? Nie. Jak nie PiS to KE. Taki jest realny wybór. Przerabialiśmy to juz wielokrotnie jak prawica była podzielona i w konsekwencji była poza parlamentem. Droga do zmiany to JOWy a nie Konfederacja która tworzą środowiska skrajne i utopiści.
Kiedyś była taka bardzo katolicka formacja jak LPR z błogosławieństwem O. Rydzyka i pod przewodnictwem Romana Giertycha. Pamiętasz jak to wyglądało? Przy okazji wyszło kim jest Roman G.

N kwi 07, 2019 3:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ja doskonale pamiętam LPR... Tylko w sumie to tak: teraz wszyscy tacy mądrzy, ale kto mógł przewidzieć, że Roman Giertych z mentora Młodzieży Wszechpolskiej stanie się jednym z ulubionych gości Moniki Olejnik w TVN 24? No nikt. Chyba, że ktoś jest jasnowidzem... Podobny przykład podałem u góry - Michał Kamiński, który był już w siedmiu partiach politycznych.

Co do "partii Ryzyka", to już teraz spekuluje się, że jego partią jest Ruch Prawdziwa Europa - prof. Mirosława Piotrowskiego. Poza tym duchowny z Torunia i tak zawsze będzie w komitywie z PiS-em, bo myśli jak wielu Polaków i Polek właśnie takie coś: "Kto jak nie PiS?". Czy my żyjemy w dwupartyjnym systemie? No chyba nie... Właśnie przez takie uleganie tym stereotypom i ciągłemu strachowi i braku pójścia pod prąd mamy ciągle cztery partie na czele kolejnych rządów...

Ja nie chcę być zakładnikiem mniejszego zła, tylko wolnym wyborcą. Nie będę wycofywał się z lęku, bo wygrają tamci i siłą jak jakiś niewolnik trzymał się PiS-u.

Nie podoba mi się chociażby rozdawnictwo na prawo i lewo pieniędzy podatników. Dlatego na nich nie zagłosuję. Nie lubię u nich tej służalczości wobec USA, jak poprzednio PO przed Niemcami.

N kwi 07, 2019 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Instytut Badań Pollster między 4 a 6 kwietnia przeprowadził sondaż i po raz pierwszy Konfederacja jest nad progiem.
Teraz już myślę, że będzie tylko lepiej. Ta psychologiczna bariera została pokonana i tak do wyborów do 10% dojadą..
https://wmeritum.pl/sondaz-pis-koalicja-europejska-konfederacja/276140

N kwi 07, 2019 7:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Ja doskonale pamiętam LPR... Tylko w sumie to tak: teraz wszyscy tacy mądrzy, ale kto mógł przewidzieć, że Roman Giertych z mentora Młodzieży Wszechpolskiej stanie się jednym z ulubionych gości Moniki Olejnik w TVN 24? No nikt. Chyba, że ktoś jest jasnowidzem... Podobny przykład podałem u góry - Michał Kamiński, który był już w siedmiu partiach politycznych.

Co do "partii Ryzyka", to już teraz spekuluje się, że jego partią jest Ruch Prawdziwa Europa - prof. Mirosława Piotrowskiego. Poza tym duchowny z Torunia i tak zawsze będzie w komitywie z PiS-em, bo myśli jak wielu Polaków i Polek właśnie takie coś: "Kto jak nie PiS?". Czy my żyjemy w dwupartyjnym systemie? No chyba nie... Właśnie przez takie uleganie tym stereotypom i ciągłemu strachowi i braku pójścia pod prąd mamy ciągle cztery partie na czele kolejnych rządów...

Ja nie chcę być zakładnikiem mniejszego zła, tylko wolnym wyborcą. Nie będę wycofywał się z lęku, bo wygrają tamci i siłą jak jakiś niewolnik trzymał się PiS-u.

Nie podoba mi się chociażby rozdawnictwo na prawo i lewo pieniędzy podatników. Dlatego na nich nie zagłosuję. Nie lubię u nich tej służalczości wobec USA, jak poprzednio PO przed Niemcami.

Czas pokaże. Głosuj jak uważasz. Problem taki ze jak PiS przegra a Konfederacja będzie oscylować wokół nawet 10% to będzie oznaczać ze będzie rządzić KE a to jest to czego nie chce. Zwyczajna chłodna kalkulacja. Czego dla Polski chce a czego nie chce. Nie chce tego co dzieje się w Warszawie. Nie chce gender i promocji LGBT w szkołach, nie chce powrotu do aborcji na życzenie.

N kwi 07, 2019 8:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ktoś mówił ze Konfederacje nie jest antyunijna
https://dorzeczy.pl/kraj/96401/Konfeder ... prawy.html
Sprawdziłem na tt jest dokładnie to samo.

A i wypowiedzi ostatnie o Hitlerze jakoby nie wiedział o Holokauście zapewne nie dodają procentów, tak samo popisy w rosyjskiej telewizji. Pajac i doprowadzi Konfederacje do spadku notowań. Jak zwykle.

Pn kwi 08, 2019 5:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jockey, na sympatykach Konfederacji żadne Hitlery nie robią wrażenia.
Takimi wizerunkowymi aspektami polityków martwią się ci, którzy ludzi oceniają po pozorach i sami się nieustannie przejmują tym, co inni o nich pomyślą, jak wypadają w oczach innych.

I właśnie tacy ludzie głosują na PO-PiS.

Ja wolę może grubo ciosaną i niezbyt zgrabną prawdę od wygładzonego kłamstwa. Wolę ludzi, którzy mówią, co myślą, a nie co powinni mówić, żeby im słupki poparcia podskoczyły. To miernoty.

Pn kwi 08, 2019 5:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Korwin jak tylko za bardzo mu urośnie poparcie to wyskakuje z czy,s żeby mu spadło. Nie wierze ze jest tak ograniczony żeby tego nie kumac.

Pn kwi 08, 2019 6:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona