Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 28, 2020 6:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 144  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Robur napisał(a):
Kinga Duda, po paru miesiącach aplikacji w warszawskiej kancelarii prawniczej dostaje propozycje pracy w londyńskim city.
To raczej próba dojścia do prezydenta "od kuchni".

Odnośnie wyłudzeń vatu, to moim zdaniem najwięcej kradły potężne ławice małych płotek. A nie elita rekinów. Mam kolegę małego przedsiębiorcę i opowiadał mi z detalami triki, których wiele mu się urwało wraz z nowymi przepisami (jego słowa).

Pn sie 10, 2020 12:18 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Po raz pierwszy mogę w pełni się zgodzić z apelem Konfederacji
https://dorzeczy.pl/kraj/150006/konfede ... istow.html

Pn sie 10, 2020 4:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Natomiast moje pytanie nie dotyczylo tego problemu a problemu nie rozliczonego audytu zrobionego przez ministrow rzadu Szydlo pol roku po przejeciu wladzy i dalej pozostaje bez odpowiedzi.

A ja zrozumiałem że chodziło ci : Ten audyt to bujda na resorach, a strata 340 mld zl wzieta jest z sufitu

Pn sie 10, 2020 7:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.facebook.com/141833139301/p ... 892079302/

A Tymczasem powyżki dla poslow i zwiekszenie subwencji dla partii

Pt sie 14, 2020 5:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Średnie zarobki dyrektorów i managerów wzrosły w ciągu czterech lat, od 2014 do 2018 r., o 8 tys. zł - do 23 tys. zł - wynika z badania Antal. Dotyczy to przede wszystkim branży IT oraz księgowości i kontrolingu.

https://msp.money.pl/wiadomosci/srednie ... 2914a.html

Pt sie 14, 2020 6:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
https://www.facebook.com/141833139301/posts/10157805892079302/

A Tymczasem powyżki dla poslow i zwiekszenie subwencji dla partii

No przecież tak dzielnie walczą z Covidem, że im się te podwyżki po prostu należały... Oczywiście banda czworga w takich sytuacjach wykazuje niezwykłą solidarność - porozumienie ponad korytami, jak to kiedyś nazwał poseł Braun. Cieszę się, że Konfederacja nie przyłożyła do tego ręki. Czekam na wytłumaczenie tego fenomenu przez dyżurnych forumowych krytyków Konfy ;)

Pt sie 14, 2020 6:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Cytuj:
Średnie zarobki dyrektorów i managerów wzrosły w ciągu czterech lat, od 2014 do 2018 r., o 8 tys. zł - do 23 tys. zł - wynika z badania Antal. Dotyczy to przede wszystkim branży IT oraz księgowości i kontrolingu.

https://msp.money.pl/wiadomosci/srednie ... 2914a.html

Za to moje zarobki w ciągu ostatnich czterech lat wzrosły o... 750 zł brutto, czyli, zaraza, dziesięć razy mniej. Dlatego, mówiąc delikatnie, podniesienie sobie pensji przez najwyżej siedzących urzędasów w RP o kilka tysięcy złotych jest wkurzające.

Pt sie 14, 2020 6:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja tylko pokazałem ile wzrosły pensje dyrektorów i menadżerów wysokiego szczebla. Czy podwyżka jest zasadna to odrębny temat.
Może ktoś pamięta kiedy była ostatnia podwyżka pensji ministrów i premiera?

A tak przy okazji
https://dorzeczy.pl/kraj/150464/podwyzk ... stawe.html
Większość polityków opozycji była za.

Pt sie 14, 2020 6:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ja tylko pokazałem ile wzrosły pensje dyrektorów i menadżerów wysokiego szczebla. Czy podwyżka jest zasadna to odrębny temat.

No ale podałeś to po co? Jako jakieś wytłumaczenie dla tych podwyżek? Co mają pensje menadżerów i dyrektorów wysokiego szczebla do pensji tych darmozjadów, z których wielu poza podnoszeniem łapy na sali albo w komisji i wciskaniem guzika nie robi NIC? Taką "pracę" mogłaby wykonywać małpa, gdyby ją przyuczyć. Tych, co rzeczywiście solidnie pracują jest mniejszość.

Cytuj:
A tak przy okazji
https://dorzeczy.pl/kraj/150464/podwyzk ... stawe.html
Większość polityków opozycji była za.

To akurat nie dziwi. Jeśli chodzi o zasobność żłoba, to między PiSem i totalsami nie ma żadnej różnicy.

Pt sie 14, 2020 7:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jakbyś przeczytał to dostali 40% uposażenia sędziów.
Chodziło mi głownie o pensje osób wykonujących obowiązki czyli prezydent premier minister wojewoda itp.
Uważam ze ich pensje powinny być podniesione ale nie wiem czy w obecnej sytuacji jak nadciąga recesja i kryzys.

Pt sie 14, 2020 7:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brawo panie Braun

https://www.youtube.com/watch?v=MhDbuYSiJig

So sie 15, 2020 12:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jakbyś przeczytał to dostali 40% uposażenia sędziów.
Chodziło mi głownie o pensje osób wykonujących obowiązki czyli prezydent premier minister wojewoda itp.
Uważam ze ich pensje powinny być podniesione ale nie wiem czy w obecnej sytuacji jak nadciąga recesja i kryzys.

A ja uważam że dopóki są zamrożone podwyżki w budżetówce, to żaden poseł, minister czy inny premier - także przecież utrzymywani z budżetu - nie powinien zobaczyć ani grosza więcej w stosunku do tego, co ma teraz. A swoją drogą to jest skandal, żeby w sytuacji recesji, wzrostu bezrobocia, zamykania firm itd., spowodowanych przez działania tej władzy, która pokazała całkowitą nieudolność w zarządzaniu kryzysem, do którego sama doprowadziła, ta sama władza podnosiła sobie uposażenie. To jest jak naplucie ludziom w twarz.

koziels napisał(a):

Lepiej się tego nie dało ująć. Konkretnie podsumował tą bandę szkodników.

So sie 15, 2020 7:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
A ja uważam że dopóki są zamrożone podwyżki w budżetówce, to żaden poseł, minister czy inny premier - także przecież utrzymywani z budżetu - nie powinien zobaczyć ani grosza więcej w stosunku do tego, co ma teraz.

Ale z czym polemizujesz? Ze mną?
Czyli jak zwykle kulą w płot.
Jockey napisał(a):

A teraz
koziels napisał(a):
Jak zwykle w przypadku Brauna dużo pomówień własnych interpretacji i spiskowej teorii dziejów. Czyli jak zwykle.

So sie 15, 2020 7:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ale z czym polemizujesz? Ze mną?
Czyli jak zwykle kulą w płot.
Jockey napisał(a):

Nie polemizuję, tylko dopowiadam, że nie chodzi tylko o chwilowe odsunięcie tych podwyżek w czasie na jakieś "po pandemii", tylko uzależnienie od tego, jak wyglądają zarobki w ogóle w sferze budżetowej. A najlepiej byłoby uzależnić głębokość ich koryta od średniej krajowej, żeby ich własne wynagrodzenie zależało od tego, jak dobrze będą zarządzać naszymi pieniędzmi.

Cytuj:
Jak zwykle w przypadku Brauna dużo pomówień własnych interpretacji i spiskowej teorii dziejów. Czyli jak zwykle.

Aha, czyli uważasz, że nakładanie na ludzi rozmaitych z sufitu wziętych obostrzeń i ograniczanie ich swobód, egzekwowanie ich później przy pomocy aparatu przymusu i nakładanie niebotycznych kar, a wszystko na podstawie bezprawnych rozporządzeń (bo nie było i zresztą wciąż nie ma ogłoszenia stanu wyjątkowego) jest całkowicie OK i Braun przesadza? Szkoda, że są już wyroki sądów w sprawach ludzi ukaranych np. za brak maseczki itp., które wyraźnie stwierdzają, że to było bezprawie. Ale oczywiście po co to zauważać? Prościej próbować robić z Konfederatów wariatów - jak zwykle.

So sie 15, 2020 9:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A tu kilka przykładów jak "równiejsze świnie" kluczą i unikają odpowiedzi w sprawie głosowania nad powiększeniem swojego paśnika:

https://streamable.com/31h1im

So sie 15, 2020 9:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 144  Następna strona