Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 13, 2020 8:05 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 133  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Dziwne, ale mi ci, którzy potrzebują dwa złote, jakoś nie przeszkadzają.
Któryś święty miał powiedzieć: Pieniądze w twoim portfelu są ukradzione biednym, jeśli coś dajesz to nie mołosierdzie a konieczna sprawiedliwość.

Masz rację, to dziwne.

Nie przeszkadzają Ci. A mogę zapytać ile razy ulitowałeś się nad takim "panem pożycz 2 złote"? I kwestia zasadnicza, że oni to na alkohole chcą a nie na chleb czy mleko.

Ja nic biednym nie ukradłem - kradnie to socjalistyczny ustrój, w którym człowiekowi pracującemu i uczciwie zarabiającemu państwo zabiera. Biednych wspomagam na ile moge poprzez dobrowolne ofiary na różne dzieła, stowarzyszenia, fundacje ;

Pn mar 23, 2020 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
U mnie nie ma żebrających alkoholików, spotykam alkoholików u bogatych gospodarzy. Jest jeden biedny, który chce na chleb, co nie znaczy że jest gorszym człowiekiem.
Nie gadaj że biednym nic nie ukradłeś - nie zgadzasz się bodaj ze świętym Tomaszem z Akwinu?
https://jezuici.pl/2015/11/medytacja-o-dobrym-uzyciu-pieniedzy/
"Dobrym sposobem opowiedzenia się za Jezusem jest zmiana nastawienia do pieniędzy i do bogactwa. Trzeba przestać je traktować jako coś do zdobycia, do powiększenia swych zasobów, ale ujrzeć w nich wartościowe rzeczy do zarządzania, którymi można sprawiać radość bliźnim. Ubodzy ze swej natury są przyjaciółmi Boga, warto więc pozyskiwać sobie przyjaciół wśród tych ludzi. Pewnego dnia pomogą ci oni wejść do nieba, a nawet już teraz to czynią. Sprawa nie dotyczy tylko przedsiębiorców, bankierów, polityków, ale wszystkich, którzy chcą służyć biednemu. Bóg tyle darów włożył w twoje ręce, tyloma zdolnościami i możliwościami cię obdarzył. Sprawdź podczas tej modlitwy, jak je wykorzystujesz. Czy inni mogli doświadczyć dobrych skutków używania przez ciebie pieniędzy?"

Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, zwłaszcza wśród u-Bogich

Pn mar 23, 2020 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jest jeden biedny, który chce na chleb, co nie znaczy że jest gorszym człowiekiem.

Nikt tu nie pisze, że ktoś kto nie ma na chleb jest "gorszy". Odnosiłem się do "socjalnych cwaniaków", którzy pobierają różne zasiłki, zapomogi i piją do upadłego za te pieniądze. Tak należy je pożytkować? Nie można wszystkiego Andy72 na siłę łączyć ; jest człowiek biedny nie z własnej winy - nie pije, tak się potoczyło jego życie - jest też pijaczek spod sklepu, który ma w nosie wszystko byle się napić - widzisz różnicę, czy tylko wspólny mianownik "bieda" (choć ten, który prosi o chleb a nie na wino z pewnością jest biedniejszy).

Z linku jaki dałeś:

Cytuj:
Jeśli twoim Panem jest Bóg, a nie pieniądz, i jeśli nie ma w tobie pustej zachłanności, to wszystko jest w porządku.

No właśnie. Nie mam na "burdele", zabawy, imprezy do białego rana, alkohol, narkotyki, dopalacze itd. Pieniądze są niezbędne do życia. Mam na tyle, że mi starcza i w miarę możliwości dzielę się z tymi potrzebującymi, więc nikomu nie zabieram, nikogo nie okradam - tak jak pieniędzmi ma zarządzać w klasztorach benedyktyńskich szafarz (ekonom).

Trochę zbaczamy z tematu... to już średnio do polityki się nadaje... tak myślę.

Ja powtórzę do czego tutaj nawiązywałem: do tego, że ludzie, którzy pobierają różnego rodzaju pomoce od państwa opiekuńczego (socjalnego) wykorzystują te środki niegodziwie - jak można ich nazywać biednymi? Sam mi się taki jeden jegomość chwalił, że on w ciągu dnia jest w stanie uzbierać 80zł - 100zł. Niezła dniówka. I 3/4 idzie na wina, piwa, wódkę, a czasem coś "na zagrychę", chodzi od Biedronki do Biedronki i pod inne większe sklepy i tak zaczepia, to jest dobre? To jest biedny człowiek? Co najwyżej duchowo, zniewolony alkoholizmem. Jednak znam człowieka, który nie tyle co pił, co chlał - strasznie. I już od 20 lat trzeźwy, pracuje, zarabia itd. Można?

A te wszystkie patologie w dużej mierze właśnie socjalizm nam wytworzył: oni zawsze się czegoś domagają, im się należy, oni muszą mieć, bo inaczej wszysyc źli i życie nie ma sensu.

A rząd nie ma swoich pieniędzy. I taka jest prawda. Z pustego i Salomon nie naleje.

Pn mar 23, 2020 7:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak od 1987 roku nie ma żadnego socjalizmu. Tyle że narracja wciąż powtarzana w internecie (Goebbels: Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą) nazywa "socjalizmem" wszystko co nie jest papierową, utopijną doktryną idealnego kapitalizmu.
Prawda jest taka że w dobie globalizacji państwa mają coraz mniej do powiedzenia, zamiast demokracji mamy prezesokrację, rządzą prezesi korporacji. Coraz więcej mają do powiedzenia korporacje. Państwa nie mogą nawet skazywać bandytów na karę śmierci, podczas gdy bandyci mogą skazywać innycch na karę śmierci. Potrzebna jest "emancypacja państw", państw narodowych, a nie ponadnarodowych tworów!

Pn mar 23, 2020 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
A rząd nie ma swoich pieniędzy. I taka jest prawda. Z pustego i Salomon nie naleje.

- kolejny liberalny dogmat
Ma. Jest coś takiego jak budżet. Po to są państwa właśnie by zarządzały wspólnym majątkiem.

Pn mar 23, 2020 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tak od 1987 roku nie ma żadnego socjalizmu. Tyle że narracja wciąż powtarzana w internecie (Goebbels: Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą) nazywa "socjalizmem" wszystko co nie jest papierową, utopijną doktryną idealnego kapitalizmu

I tak jak nie ma żadnego kapitalizmu, a wszystko co nie jest socjalizmem nazywa się liberalizmem (?) lub używa określeń "liberalna prawica".

Wiesz, myślałem też ostatnio o tym czemu właściwie Konfederacja tworzy ten "sojusz" (RN plus Wolność i Braun lub odwrotnie) i tak sobie myślę, że wielu narodowców zostało pociągniętych przez wolnościowców nie tyle w stronę skrajnego kapitalizmu (którego też jestem przeciwnikiem), ale po prostu większej wolności gospodarczej, niższych podatków, mniej wtrącania się państwa w życie obywateli - woleli, żeby polscy narodowcy poszli w tę drogę a nie jak to ma miejsce w Rosji, na Zachodzie itd. w stronę narodowego socjalizmu...

a niestety tym skrajnym narodowym organizacjom jak ONR czy NOP z narodowym socjalizmem bardziej jest po drodze, bo oczywiście nienawidzą i komunistów, ale i kapitalistów, jak w takiej jednej piosence ..." Nie lewica, nie prawica, narodowy radykalizm!..."

Pn mar 23, 2020 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja tam jest propaństwowym narodowym konwerwatystą, nie lubię komunistów, nazistów, liberałów, libertarian i libertynów.
Jak nie ma kapitalizmu: jak są prywatne firmy, sklepy, wielkie korporacje itd?

Pn mar 23, 2020 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ma. Jest coś takiego jak budżet. Po to są państwa właśnie by zarządzały wspólnym majątkiem.

czytaj: zabierać jednym, dawać drugim, o wszystkim i za wszystkich decydować Amen. Widziałeś te cztery stronice tego papieru, który należy wypełnić, żeby starać się o zwolnienie ze składek ZUS? Cztery strony...ach, biurokracja to jeszcze jedna zaleta "socjalizmu", dziesiątki (a może i setki tysięcy) urzędników i tony papierów do wypełniania, najgłupsze podatki na świecie jak podatek gruntowy - ktoś ma płacić za sowją działkę, i śmieszne i tragiczne zarazem ; podatek od nieruchomości...

a w takiej Arizonie pan Wojciech Cejrowski dom sobie w karty wygrał i kompletnie nic nikomu do tego (żadnej policji, urzędnikom, skarbówce) - tak, to jest wolność - jesteś u siebie, a nie płacisz jeszcze za swoje jak niewolnik.

Pn mar 23, 2020 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
czytaj: zabierać jednym, dawać drugim, o wszystkim i za wszystkich decydować Amen.

Znowu "myślisz Korwinem" zamiast swoim umysłem ;-)
Był kiedyś taki Marks i wymyślił chwytliwe hasełko jak "wartość dodana", czyli przedsiębiorca nie może według niego zarobić inaczej niż okradająć robotnika, Nawet zarabiając tylko dolara, jest to według Marksa kradzieżą.
Potem przyszedł Mises i wymyślił coś podobnego: państwo nie może wziąć podatku od kogoś by wydać na pożyteczne cele, bo to jest kradzież, i że podatki są złem, a jak już są to należy nimi cisnąć najuboższych - jakieś pogłówne itp.
Tak, to państwo powinno decydować a nie korporacje!

podatek gruntowy - ktoś ma płacić za sowją działkę, i śmieszne i tragiczne zarazem ; podatek od nieruchomości...

Lepsze to niż podatek katastralny

a w takiej Arizonie pan Wojciech Cejrowski dom sobie w karty wygrał i kompletnie nic nikomu do tego (żadnej policji, urzędnikom, skarbówce) - tak, to jest wolność - jesteś u siebie, a nie płacisz jeszcze za swoje jak niewolnik.

Czyli ktoś stracił swój dom w karty.
Może to i legalne ale niemoralne.

Pn mar 23, 2020 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Czyli ktoś stracił swój dom w karty.
Może to i legalne ale niemoralne.

No właśnie swój , więc może robić z nim co chce - może miał jeszcze dwa inne, może nie potrzebował go, może chciał zamieszkać w przyczepie kempingowej, a może postanowił przez jakiś czas być bezdomnym (to chodziło chyba o ranczo tak gwoli ścisłości).

Kościół broni przecież prawa do własności. Jak jakiś człowiek sprzedaje samochód, to nie powinien już nad nim nikt ani nic stać - oddaje kasę za auto na to co uważa za słuszne.

Pn mar 23, 2020 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hazard jest złem.
Prawda jest taka że Cejrowski wycyckał swego bliźniego z domu.
W normalnym kraju wygrane, przegrane w karty nie mają żadnych skutków prawnych

Pn mar 23, 2020 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Hazard jest złem.
Prawda jest taka że Cejrowski wycyckał swego bliźniego z domu.
W normalnym kraju wygrane, przegrane w karty nie mają żadnych skutków prawnych

Jak to nie mają? 8O
Jeśli idziesz do kasyna zagrać w Blackjacka to nie masz możliwości żądania zwrotu przegranej forsy :P
Jak się zapożyczysz dając jakieś dobra w zastaw spisując odpowiednie umowy żeby móc grać w karty o wysokie stawki, to nikt tych umów nie podważy.

Pn mar 23, 2020 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co innego jest , a co innego być powinno. Hazard powinien być ścigany prawnie.

Pn mar 23, 2020 8:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):

- kolejny liberalny dogmat

W takim razie Żelazna Dama była liberałem gdyż to jej myśl. Akurat jej liberałowie nie lubili wiec może jednak to nie liberalny dogmat. Z tego co wiem to ona była konserwatystka

Zapytam tylko a skąd się bierze budżet?
A nie widzisz ze sam sobie zaprzeczyłeś? Bo skoro rząd ma swoje pieniądze to jak ma zarządzać dobrem wspólnym skoro to tylko jego? A jeśli to dobro wspólne to nie jest to już własność rzadu a Społeczeństwa, Narodu czy Suwerena. I rząd co 4 lata powinien być z tego rozliczany. Niestety od 1989 nikt nie rozliczał rzadu z zarządzania i dlatego mamy jak mamy. Rządzący w swojej bezkarności posunęli się do tego ze próbują kupować wyborców ich własnymi pieniędzmi a część ludzi łapie się na to.

Pn mar 23, 2020 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Co innego jest , a co innego być powinno. Hazard powinien być ścigany prawnie.

Nie ma szans jeśli weźmiemy pod uwagę że Lotto o wszelkie loterie to też hazard. W Polsce jest państwowy monopol loteryjny. Państwo miałoby ścigać samo siebie?
A tak w ogóle to niby dlaczego hazard powinien być ścigany? Bo napisałeś że to zło?

Pn mar 23, 2020 8:28 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 133  Następna strona