Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 26, 2020 12:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1640 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 110  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Komfederacja wpisała się jako pożyteczni idioci w narrację Platformy

Wygląda więc na to, że sachol nie będziesz miała na kogo zagłosować. Na Dudę nie powinni głosować katolicy (Twoje własne słowa), a teraz jeszcze Konfederacja (a więc i Bosak) to pożyteczni idioci...

Tym razem PO, ale jeszcze niedawno byli pożytecznymi idiotami... Rosji. Kto będzie następny? Biedroń, Wałęsa czy ufoludki z planety X?

Pan Ziemkiewicz też jest już stronniczy. W zasadzie każdy publicysta ma jakieś sympatie polityczne, więc można się w nieskończoność przerzucać linkami do wypowiedzi tych panów (lub pań) i wówczas i tak będzie się liczyć na kogo my sami zagłosujemy, a nie na kogo nam "wskażą" autorytety.

Pewnie Michalkiewicz jest innego zdania (a raczej na pewno) lub Sommer, no ale...

mamy jeszcze prof. Piotrowskiego czy Hołownię (obaj ze znikomym politycznym zapleczem).

Nie ja slucham różnych opinii i niestety tutaj sie z Panem Ziemkiewiczem zgadzam. Ty mniszku tez jestes stronniczy skoro wszystko co mówi Konfederacja uwazasz za dobre. Ja zdaje sobie sprawe ze nie ma idealnej partii. I zadnej z nich nie bronie za wszelką cenę a to z czym sie nie zgadzam to mówie.

N mar 29, 2020 2:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Chyba po raz pierwszy mogę się w 100% zgodzić z tym co mówi Sachol
Pełna zgoda nie ma idealnej partii. Nie ma partii która reprezentowałaby 100% moich poglądów. Demokratyczny wybór właśnie polega na tym ze wybieramy taka z która mamy najwiecej punktów stycznych.
Niestety ale większość naszych rodaków nie analizuje tego co dana partia mówi i robi a raczej dają się manipulować. Można powiedzieć są zakładnikami jednej opcji politycznej i chociażby nie wiem jakie bzdury pisali to oni będą ich popierali. Widzę to wśród tzw betonowego elektoratu każdej partii.

N mar 29, 2020 2:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Możliwe umknęło mi coś co zrobiła Konfederacja, albo inaczej interpretujemy ich poczynania. Ja widziałem wzmiankę o ich wystąpieniu w którym zwrócili uwagę na pewne aspekty związane z wyborami prezydenckimi i pewną niekonsekwencję PiSu którą da się streścić w haśle "zostań w domu ale idź na wybory".
Główny temat dla polityków to wybory z epidemią w tle. Problem jest taki że to nawa sytuacja z jaką i my, i politycy nie mieli wcześniej do czynienia. Prawo też jest niejasne w tym względzie. Zdrowy rozsądek podpowiada że są, stan wyjątkowy daje podstawę do ich przełożenia. Ale pojawiające się głosy że po przełożeniu wyborów to będą nowe wybory i KO będzie miała szanse zmienić kandydatkę na prezydenta, też nie są pozbawione podstaw właśnie dlatego że ta sprawa nie jest ściśle uregulowana. Nie dziwię się że myślą o zmianie kandydata, bo Kidawa zalicza wpadki kilka razy częściej niż Petru który dawał nam dużo radości. Jeśli ta kwestia nie zostanie uregulowana możemy liczyć na coraz większy bajzel ze strony opozycji, i to niezależnie czy wybory się odbędą, czy zostaną przełożone i czy ze starymi, czy z nowymi kandydatami. Mieliśmy przez ostatnie lata pokaz ze strony opozycji że potrafią się czepiać wszystkiego. Mieliśmy też niezły pokaz arogancji ze strony PiSu. Mamy o tyle nieciekawą sytuację że i rząd i opozycja są do du...

N mar 29, 2020 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem za przełożeniem terminu wyborów ale BEZ zmiany kandydatów.
Na przykład wolę Bosaka od Śośnierza.

N mar 29, 2020 3:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem KO gra na zmianę daty razem ze zmiana swojego skompromitowanego kandydata.
Co do gry PiS to moim zdaniem oni się bawią z opozycja licząc ze zrobią kilka głupstw jak to maja w zwyczaju. I ze przez to Duda wygra w pierwszej turze.
Zgadzam się z tym ze PiS jest fatalny ale i opozycja jest fatalna. Spodobało mi się podsumowanie Ziemkiewicza ze dostali w darze od Boga taka tragiczna opozycje. Ja w każdym razie nie widzę lidera który mógłby to towarzystwo poprowadzić do wyborów. Po pierwsze powinni zastanowić się dlaczego przegrali wybory w 2015. Wyciągnąć z tego wnioski. Odsunąć skompromitowanych i odmłodzić kadry. Po drugie trzeba wypracować cele dla Polski. Jaka ma być i co chcą zmienić. Stworzyć wizje Polski do której chcą dążyć. Po trzecie na tej podstawie wypracować program, przyjąć strategie.
Bez tego ani rusz. Opowiadanie Polakom ze wybierzcie nas a potem zrobimy program nie działa. Opowiadanie ze będzie jak było tez zwłaszcza ze większość nie chce żeby było jak było. Straszenie PiS tez nie działa. Wiem ze to mało popularne wśród polityków ale musza się wziąć do roboty i odrobić lekcje jeśli chcą kiedykolwiek wrócić do rządzenia Polska

N mar 29, 2020 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z Wami co do tego, że nie ma partii idealnych. Sam to pisałem już wielokrotnie na forum w tematach poświęconych kwestiom politycznym.

Odkąd powstała taka inicjatywa na prawo od PiS, to nie tyle co ze wszystkim się z nimi zgadzam, co po prostu nie widzę też za bardzo innej alternatywy. Rafał Ziemkiewicz wielokrotnie mówił i pisał, że czeka na coś "na prawo od PiS", no ale Konfederacja mu też nie pasuje. Trzymał z narodowcami, był rzecznikiem UPR-u Korwina, może się zraził, nie wiem. Mądrze i rzeczowo pisze o Dmowskim, endencji itd. Tego nie podważam i się z nim zgadzam. Jednak do dziś pamiętam jak w programie "W tyle wizji" dał "popis" (tak mieli w scenariuszu?) - dali materiał z najbardziej kontrowersyjnymi wypowiedziami JKM - i skomentował to tak: Konfederacja narzeka, że nie ma ich w mediach publicznych, to proszę. Zadowoleni? To było naprawdę słabe.

Poza tym dziś już na Info było sugerowanie, że skoro Giertych był w LPR a teraz wspiera KO, to coś jest na rzeczy. Tak, wystarczy sobie wpisać co Bosak czy Winnicki sądzą o Giertychu i jego służalczości wobec PO.

PiS rządzi już piąty rok z rzędu i czemu w takim razie ci złodzieje, oszuści, cwaniacy z PO nie ponieśli żadnej odpowiedzialności przed sądami, Trybunałem Stanu? Zaczynam oswajać się z myślą, że układ z Magdalenki trzyma się mocno i w zasadzie oni sobie tylko publicznie skaczą do gardeł, a za kulisami wódkę piją razem i śmieją się z polskich wyborców.

Obecna sytuacja to groteska i faktycznie jest coś w stylu: Zostań w domu, idź na wybory.

Gdyby to np. Sośnierz, Urbaniak, Winnicki, Bosak, Kulesza czy Berkowicz zwrócili się takim zdaniem do np. kogoś z PSL-u czy PiS-u, że jak "będziemy rządzić z PO, to my zajmiemy się Polską, a oni zajmą się wami", to już straciliby mój głos, wiarygodność i jakiekolwiek poparcie w oddolnych szeregach. Rozpad, koniec itd.

Nic takiego nie miało miejsca. Nie można obwiniać Konfederacji za to co powiedział poseł...PO.

N mar 29, 2020 4:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Konfederacja mi się nie podoba, bo to połączenie Ruchu Narodowego, który lubię z ultraliberałami. A ponieważ nie ma jednomandatowych okręgów wyborczych do sejmu, głosowanie na kogoś oznacza głos dla kogoś innego.
To jak połączenie ognia z wodą. Nie chodzi tylko o Korwina, ale np. o Mentzena czy Sosnierza. Mentzen jest jako człowiek całkiem sympatyczny (choć nie leży mi te jogo 100 ustaw) natomiast Sosnierza nie lubię zwłaszcza po jego "patencie" - czynne prawo wyborcze tylko dla bogatych. Mamy człowieka, który martwi się o 2 zł na chleb, i teraz ma zapłacić najmniej 10 a może kilkadziesiąt czy 50 zł za wybory. Nie jest gorszy od dobrze sytuowanego profesora - genderysty,marksisty. Tym bardziej perfidne jest to, że gdy się biedny wykosztuje to i tak straci głos, bo nie zagłosuje parę milionw innych biednych.

N mar 29, 2020 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
natomiast Sosnierza nie lubię zwłaszcza po jego "patencie" - czynne prawo wyborcze tylko dla bogatych.

Polecam Chesterton - Ortodoksja: (jak również inne książki tego autora)
Czy można w jakiś sposób przeciwstawić się twierdzeniu, że ci, którzy wzrastali w najlepszych warunkach, będą prawdopodobnie najlepszymi prze wodnikami nas wszystkich? Czy można w jakiś sposób przeciwstawić się tezie, według której ludzie oddychający czystym powietrzem powinni decy dować za tych, którzy oddychają powietrzem zanieczyszczonym? O ile wiem, istnieje na to pytanie tylko jedna odpowiedź: chrześcijaństwo.
Tylko Kościół chrześcijański może zaproponować racjonalne podstawy sprzeciwu wobec koncepcji absolutnego zaufania ludziom bogatym. Może to uczynić dlatego, że od początku za źródło niebezpieczeństwa uznawał nie środowisko człowieka, ale jego samego. Poza tym twierdził, że jeśli mówimy o niebezpiecznym środowisku, to najniebezpieczniejszym środowiskiem jest dla człowieka środowisko wygodne.
Wiem,że nowoczesny przemysł z całych sił stara się wyprodukować nienaturalnie wielką igłę. Wiem także, że współcześni biolodzy zajmują się poszukiwaniem niezwykle małych wielbłądów.
Ale nawet jeśli zmniejszymy wielbłąda do granic możliwości, a ucho igielne rozszerzy my ile się tylko da – to znaczy, jeśli przyjmiemy słowa Jezusa w ich najbardziej zawężonym znaczeniu, to i tak będą one musiały znaczyć przy najmniej tyle, że w kwestiach moralnych bogaci rzadko są godni zaufania.
Nawet rozcieńczone chrześcijaństwo wystarczy, by przepalić na wylot całe współczesne społeczeństwo. Minimalna choćby „dawka” Kościoła stanowi dla świata śmiertelne ultimatum.
Cała współczesność nie opiera się bowiem na założeniu, że bogaci są niezbędni (czego można by dowieść), ale że są godni zaufania, czego (zdaniem chrześcijanina) dowieść nie sposób.
We wszystkich dyskusjach na temat prasy, przedsiębiorstw, arystokracji czy polityki partyjnej słyszy się w nieskończoność, że człowieka bogatego nie można przekupić; człowiek bogaty
już został przekupiony. Stąd jego bogac two. Chrześcijaństwo ma na swoją obronę tylko jeden argument: człowiek uzależniony od luksusu jest człowiekiem zdeprawowanym, zdeprawowanym duchowo, politycznie i finansowo. Chrystus i wszyscy chrześcijańscy święci powtarzali to wielokrotnie. Mówili po prostu, że życie w bogactwie oznacza wyjątkowe ryzyko moralnej ruiny. Nie można udowodnić, że zabijanie bogatych jako wykraczających przeciw pewnej określonej sprawiedliwości jest niechrześcijańskie. Niepodobna także dowieść, że niechrześcijańskie jest koronowanie bogatych na władców społeczeństwa.
Z pewnością nie jest sprzeczne z chrześcijaństwem ani buntowanie się przeciwko bogatym, ani podporządkowanie się im.
Ale nie ma wątpliwości co do tego, że zupełnie niechrześcijańskie jest ufanie bogatym i uważanie ich za bardziej niezawodnych moralnie od biedoty. Chrześcijanin może powiedzieć:
„Szanuję stanowisko tego człowieka, mimo że bierze łapówki”.
Nie może jednak powiedzieć tego, co wszyscy współcześni powtarzają rano i wieczorem: „Człowiek na takim stanowisku nie wziąłby łapówki”. Chrześcijanin nie mógłby tak stwierdzić,ponieważ częścią chrześcijańskiej doktryny jest przekonanie, że każdy człowiek, na każdym stanowisku, jest zdolny do wzięcia łapówki. Jest to część doktryny chrześcijańskiej; dziwnym zbiegiem okoliczności jest to również niepodważalna część ludzkiej historii. Gdy ludzie mówią, że człowiek „na takim stanowisku” nie mógłby wziąć łapówki, to nie muszą mieszać do tego chrześcijaństwa. Czy lord Bacon 60 był czyścicielem butów? Czy książę Marlborough 61 zamiatał ulice? Nawet w najwspanialszej Utopii muszę być przygotowany na moralny upadek każdego człowieka pracującego na jakim kolwiek stanowisku; zwłaszcza w tej chwili powinienem liczyć się z koniecznością porzucenia własnego stanowiska.

N mar 29, 2020 4:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dzięki Andy ale nie słyszałem o tym pomyśle Sosnierza. Mógłbyś zalinkowac do źrodła. Chętnie się zapoznam z tym jego pomysłem.
Ijesli to prawda to co on robi w demokracji. Wszak taka demokracja jaka proponuje Sosnierz ńie jest żadna demokracja. Wiem ze Korwin nie jest demokrata i jak to mówił Nienawidzi demokracji. Widać nie tylko on w Korwin.

N mar 29, 2020 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://dorzeczy.pl/kraj/116575/odplatne-prawo-glosu-nietypowy-pomysl-polityka-konfederacji.html

https://www.tysol.pl/a37956--video-Powinnismy-ograniczyc-masowosc-wyborow-Sosnierz-proponuje-odplatne-prawo-glosu

oraz filmiki na Youtube gdzie większość komentujących zachwla ten pomysł.
Moja (dość żartobliwa) anty-koncepcja na tę koncepcję:
- dajmy głosującemu 50 zł za fatygę, wtedy frekwencja wybórów będzie wyższa i wyniki bardziej miarodajne

N mar 29, 2020 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja bym tak nie potępiał w czambuł tego pomysłu, o ile w ogóle jest prawdziwy.
Wszak bardziej cenimy to za co musimy płacić niż to co mamy za darmo. Być może, płacąc za możliwość głosowania trochę większy odsetek ludzi trochę by się zastanowił na kogo i dlaczego oddaje głos.

N mar 29, 2020 5:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I tak jest mała frekwencja, przy frekwencji 50% zwyciężca 50% mam tylko 25% całości i zaraz opozycja to wytyka.
Więc należało by zwiększyć frekwencję
A tu mamy arbitralny podział na lepszych i gorszych, nie po tym czy ktoś jest przestępcą, pochodzi z rodziny takiej a takiej (patriotycznej czy nie)
ale kwalifikacją są jego zarobki, gdzie wykreśla się tych, którzy mało zarabiają.
Podobnym pomysłem Sosnierza jest wykreślenie tych, którzy biorą świadczenia społeczne czy są urzędnikami.(nie wiem, o której propozycji mówią te linki) W skrócie chodzi o to : niech głosuje tylko nasz elektorat, tamtymi będziemy rządzić i ustalać że ma głosować tylko nasz elektorat itd.
Raz wziętej władzy nie oddamy nigdy. ODetniemy rękę która zamachnie się na władze liberałów

N mar 29, 2020 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja przedstawię inną interpretację tego pomysłu.
Nie wykreśla się tych którzy mają niskie zarobki. Wykreśla się tych którym szkoda kilku złotówek raz na cztery lata, w zamian dając możliwość wpłynięcia na to kto będzie rządził i stanowił prawo. Frekwencja może będzie mniejsza. I co z tego?

W demokracji głosy ludzi wykształconych, ludzi rozsądnych i ludzi uczciwych liczą się tak samo jak głosy analfabetów, łotrów i prostytutek. A ponieważ w każdym państwie jest więcej głupków, szubrawców i kobiet źle się prowadzących niż ludzi rozumnych i prawych - to trzeba przyznać, że demokracja nie jest bezbłędna jeśli patrzeć na nią od strony wyborczych urn.
Waldemar Łysiak

Kryterium pieniądza, równie dobre jak każde inne, jak chociażby obecne czyli skończone 18 lat. Każdy chyba zna znacznie starszych ludzi których najłagodniej można określić mianem "gówniarze". A jednak przyjmujemy często zupełnie na wyrost że w tym wieku ludzie są odpowiedzialni i mogą podejmować poważne decyzje.

N mar 29, 2020 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To może zabrońmy głosować ludziom bogatym? Dlaczego biedni mają nie głosować?
"szkoda kilku złotówek" - ta samo ilość KWOTOWO a nie procent od zarobku jest zupełnie czymś innym dla bogatego a czym innym dla biednego.
A słyszałesz o wdowim groszu? polecam
Pomysł Sosnierza jest tym bardziej perfidny, że biedny płacąć i tak nie będzie mial wpływu, gdy miliony innycch biednych nie zagłosuje, a będzie tak bo inni będą tak samo myśleć.
Już samo to że ktoś idzie na wybory - znaczy że go to obchodzi.
Dlaczego nie dawać 50 zł wyborcy, który idzie na wybory, spełnia swój obowiązek a i tak szansa że będzie mial wpływ jest mniejsza niż że zostanie przejechany przez samochód??
Inczuczuna, widać z Ciebie panisko, które nie chce by jakaś hołota głosowała.
Ale potem chcialby aby ta sama hołota słuchała się niewybranego przez siebie Parlamentu??

N mar 29, 2020 7:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
A ponieważ w każdym państwie jest więcej głupków, szubrawców i kobiet źle się prowadzących niż ludzi rozumnych i prawych

Skoro w otoczeniu Łysiaka jest więcej głupków, szubrawców i kobiet źle się prowadzących niz odwrotnie, to należy tylko mu współczuć, widać projektuje swoje wnętrze na otoczenie :(
Człowiek wielki widzi wokół siebie ludzi wielkich, mały - małych
Na tym polegał m.in. błąd NIetzchego. który uważał się za wielkiego otoczonego przez karłów.

N mar 29, 2020 7:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1640 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 110  Następna strona