Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 5:14 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 57  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Rozwiązałem quiz i wyszło mi to co wyjść "musiało", czyli KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY ;) Dobrze, że kolejny raz nie był to Ruch 11 Listopada, bo zaczynałbym wątpić w swoje polityczne sympatie i predyspozycje...

Poza tym ów ruch i Ruch Prawdziwa Europa oraz Polexit (dawny KNP) nie zdołały zarejestrować komitetów wyborczych we wszystkich okręgach... Prof. Piotrowski bodajże tylko w lubelskim i małopolskim. Trochę krecią robotę zrobił mu Marek Jurek, który dosłownie w ostatniej chwili uciekł ze swoimi ludźmi na listy Kukiz15 wraz z... podpisami :P Polityka to brutalna gra jak widać.

A tak wyglądałyby wyniki, gdyby głosowali użytkownicy Twittera :wink:

https://nczas.com/2019/04/24/konfederacja-na-trzecim-miejscu-polski-twitter-zaglosowal-wyniki-sondazu-ws-wyborow-do-parlamentu-europejskiego-zaskakuja/comment-page-1/#comment-1075133

Śr kwi 24, 2019 5:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jeszcze jeden teścik, tym razem typowo pod wybory do europarlamentu:
http://ewybory.eu/eurowybory-2019/test- ... apFNJ1oYxo

Swietny pomysl ( wyjscie ze struktor EU z zachowaniem wspolnego rynku i strefy Shengen ) tylko dlaczego Unia mial by sie na niego zgadzac ?
I na jakich warunkach ?
Moze na takich dla ktorych brytyjski parlament nie moze przyklepac umowy brexitowej ?
Krotko mowiac czy ktos pomyslal ile trzeba bedzie za to zaplacic ?

Śr kwi 24, 2019 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Moze na takich dla ktorych brytyjski parlament nie moze przyklepac umowy brexitowej ?
Krotko mowiac czy ktos pomyslal ile trzeba bedzie za to zaplacic ?

Ciekawa kwestia. Czy mimo oczywistych trudności jakie ma UK z brexitem, na dłuższą metę wyjdzie on anglikom na dobre? Czy rezygnacja z różnych głupich unijnych regulacji prawnych wystarczy by mimo wszystko wyjść na plus?
Co do samego brexitu i ewentualnego polexitu nie mam na razie zdania. Za to my wszyscy mamy niepowtarzalną okazję przekonać się cudzym kosztem jak ewentualnie się do sprawy zabrać.

Śr kwi 24, 2019 8:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nie jestem tego tak bardzo pewien,jako ze w tym caly zalewie wiadomosci o Brexicie nikt nie podaje jednej podstawowej :
- co jest w projekcie umowy miedzy Unia a G.B. czego nie chce zaakceptowac angielski parlament.
Sprobuje pogooglac troche moze znajde jakas odpowiedz na angielskich portalach antybrexitowych.

Cz kwi 25, 2019 4:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem ciekaw ile do Parlamentu Europejskiego dostanie się ugrupowań tzw. unio-sceptycznych (zwanych przez środowiska lewico-liberalne "populistycznymi" i "skrajnie prawicowymi").

Być może po tych wyborach UE zmieni nieco swój kształt. Nie radykalnie, bo od razu pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć (chadecy i socjaliści wciąż będą tam najliczniejsi), ale trzecia siła to właśnie różne partie, którym delikatnie mówiąc nie przypada do gustu obecna forma i struktury unijne.

Cz kwi 25, 2019 11:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cierpliwości. Już za chwilę się dowiesz.

Pt kwi 26, 2019 12:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Nie jestem tego tak bardzo pewien,jako ze w tym caly zalewie wiadomosci o Brexicie nikt nie podaje jednej podstawowej :
- co jest w projekcie umowy miedzy Unia a G.B. czego nie chce zaakceptowac angielski parlament.
Sprobuje pogooglac troche moze znajde jakas odpowiedz na angielskich portalach antybrexitowych.

To jest dobre pytanie, które zadawałem sobie od dawna. Natomiast co by nie było w tej umowie, jest odrzucana nie z tego powodu, że coś tam brakuje, tylko dlatego, że brytyjskie, polityczne elity są za UE, a większość obywateli przeciw. Po prostu politycy sabotuja głos i wolę ludu jak mogą.

Pt kwi 26, 2019 9:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
To jest dobre pytanie, które zadawałem sobie od dawna. Natomiast co by nie było w tej umowie, jest odrzucana nie z tego powodu, że coś tam brakuje, tylko dlatego, że brytyjskie, polityczne elity są za UE, a większość obywateli przeciw. Po prostu politycy sabotuja głos i wolę ludu jak mogą.

No właśnie to absurd!
Podawałem taki przykład:
Kobieta jest zatrudniona od 30 lat w jednej firmie gdzie zarabia 2000 zł. Jest tam coraz bardziej poniżana i mobbingowana.
Z chęcią rzuciła by robotę,
ALE:
za rzucenie roboty musiała by zwrócić całą kasę 30x12*2000= 720 tysięcy złotych!
Podobnie jest z państwami UE: wpłaca się do wspólnego kotła, potem te pieniądze wydawane według zarządzeń Brukseli, a kto by chciał opuścić to musi zwrócić. Jedyna nadzieja że UE się rozpadnie, teraz jest to narzędzie hegemonii Niemiec.

Pt kwi 26, 2019 9:27 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jeszcze jeden teścik, tym razem typowo pod wybory do europarlamentu:
http://ewybory.eu/eurowybory-2019/test- ... apFNJ1oYxo

Kukiz'15

Pt kwi 26, 2019 1:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mi też wypadł Kukiz15, ale poza Kukizem nikogo tam nie znam, zastanawiam się nad Konfederacją , będzie tam wiele interesujących postaci. Trochę zniechęca że są tam od Sasa do Lasa: liberałowie i narodowcy, ale w parlamencie UE nie ma co się obawiać liberalizmu, więc chyba zagłosuję na nich. Winnicki,Bosak,Krajski,
na Mazowszu Kaja Godek działaczka pro-life - zagłosuję.

Pt kwi 26, 2019 1:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72,

jest jeszcze niejaki Piotr Apel i wicemarszałek Tyszka (ale on też ma problemy, bo składek nie płacił), :wink: więc... znalazłeś się w podobnej sytuacji co ogromna rzesza wyborców Kukiz15... poza panem Pawłem nie ma tam już nikogo charyzmatycznego i nawet rozpoznawalnego. No dobrze, Marek Jurek z Prawicy RP z częścią ludzi tam "uciekł" zostawiając tym samym profesora KUL-u Mirosława Piotrowskiego i Ruch Prawdziwa Europa na przysłowiowym lodzie. Ten ostatni zarejestrował komitety wyborcze tylko w Lubelskim i Małopolskim.

Pan Kornel Morawiecki ma swoje koło poselskie Wolni i Solidarni i też się pożegnał dawno temu z Kukizem.

Poza tym jak wspominałem wcześniej (Winnicki, Wilk, Kulesza, Marzec, Jakubiak) są już w strukturach Konfederacji -----> przeszli od Kukiza.

Nie ma też się co martwić i zniechęcać tzw. "liberałami" z Konfederacji, bo to jak już są liberałowie gospodarczy skupieni wokół JKM - największego z nich. No i częściowa Marka Jakubiaka i Piotra Marca, ale to raczej mniejszość. "Skrajny kapitalizm" z XIX i nieco utopii to chyba jednak tylko JKM i Konrad Berkowicz. Maciej Maciejowski, Jakub Kulesza, czy Sławomir Mentzen (dr ekonomii) są mniej radykalni. Podobnie pan Jacek Wilk.

Ich liberalne poglądy dotyczą kwestii gospodarczych oraz ekonomicznych a nie ideologicznych i światopoglądowych , także spokojnie ;) Żaden z tych panów nie popiera i nie jest zwolennikiem aborcji, eutanazji, promowania LGBT, adopcji dzieci przez pary homoseksualne czy innych pomysłów "tęczowo-czerwonych".

Ja bardzo lubię słuchać wiceprezesa Ruchu Narodowego - Krzysztofa Bosaka. On zawsze jest opanowany, swoje wypowiedzi argumentuje, jest rzeczowy i mimo, że zepchnięty niejako na margines daje o sobie znać. To bardzo dobry moim zdaniem polityk, choć wciąż młody.

Podobnie lubię Roberta Winnickiego, panią Kaję Godek i Grzegorza Brauna (plus Jacek Wilk). Z tej formacji mam zdecydowanie najwięcej ludzi, z którymi podzielam poglądy, myślę podobnie, więc nawet się już nie zastanawiam ;) Uważam też, że pan Marek Jakubiak i jego Federacja dobrze służy wspólnemu projektowi.

Te wybory dla Konfederatów to taki sprawdzian - wiadomo, że najważniejsze będą te jesienią do polskiego sejmu. Jak uda się zbudować mocne struktury i zaistnieć w mediach głównego nurtu, to być może teraz przekroczą upragnione 5% i staną się języczkiem uwagi, zaś na jesieni staną się trzecią siłą. Droga jeszcze długa...

Pierwszy problem to brak ich w mediach, nic się o tej formacji nie mówi, więc wielu wyborców wciąż o nich nie wie...

Pan Rachoń woli zapraszać do TVP Info przedstawiciela skrajnej lewicy pana Adriana Zandberga niż Konfederatów, no ale... czas pokaże :cfaniak:

Ja tak czy owak, głosuję na jedynkę z Lublina - Witolda Tumanowicza (Ruch Narodowy).

Pt kwi 26, 2019 3:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja Mazowsze, głosuję najlepiej na pro-life Kaję Godek

Pt kwi 26, 2019 3:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zostały rozlosowane numery list wyborczych komitetów.

Tutaj więcej -----> https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wybory-do-europarlamentu-2019-numery-list-wyborczych,930706.html

Tymczasem prezydent Trzaskowski zakazał Marszu Suwerenności organizowanym w Warszawie przez Konfederację, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską.

https://fakty.interia.pl/polska/news-warszawa-prezydent-zakazal-zgromadzen-publicznych-planowanyc,nId,2958867

Czy aby Warszawa nie miała być dla wszystkich? (coś tak z kampanii kojarzę)... Chyba, że chodziło tylko o przywileje dla środowisk LGBT... Może czas zakrzyknąć: "Konstytucja?!?!" ;)

A pan Gowin już zdradził, że PiS chce jako koalicjanta Kukiza (też mi niespodzianka...). Nie omieszkał też wsadzić szpili Konfederacji nazywając ich "pożytecznymi idiotami Moskwy"... Cóż za obiektywizm człowieka, który przez lata był w PO, rządzie pana Tuska... a teraz rozgrywa takie cuda.

https://nczas.com/2019/04/26/gowin-ujawnia-plany-pis-koalicja-z-kukiz15-atakuje-tez-konfederacje-nazywajac-czlonkow-pozytecznymi-idiotami-z-moskwy/

Najpierw redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz, potem na antenie radia Maryja Antoni Macierewicz, w TVP Info w programie Rachonia Marian Kowalski, a teraz Jarosław Gowin... Kto następny zaatakuje Konfederację? Kaczyński, Michnik czy Wałęsa?

Pt kwi 26, 2019 10:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Czy aby Warszawa nie miała być dla wszystkich? (coś tak z kampanii kojarzę)... Chyba, że chodziło tylko o przywileje dla środowisk LGBT... Może czas zakrzyknąć: "Konstytucja?!?!" ;)

Przeczytałeś to, co zalinkowałeś?

W obu przypadkach powodem zakazu jest wcześniejsze zajęcie terenu przez Kancelarię Prezydenta RP, która zarezerwowała powyższe lokalizacje do przygotowania i przeprowadzenia obchodów Narodowego Święta 3 Maja z udziałem Prezydenta RP.

Z innego źródła:

Ale jest i drugi powód. 1 maja na Zamku Królewskim odbędzie się spotkanie premierów zorganizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. W "Together for Europe. High Level Summit" uczestniczyć będą szefowie państw i rządów krajów Unii Europejskiej: Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier.

Jak poinformował ratusz, zaproponowana przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zmiana miejsca zgromadzenia nie została zaakceptowana przez organizatora "Marszu Suwerenności".

So kwi 27, 2019 6:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeczytałem, ale mnie te wytłumaczenia kompletnie nie przekonują, bo przedstawiciele Konfederacji o Marszu Suwerenności 1 maja mówili już na przełomie stycznia i lutego...

Dziwnym trafem jak środowiska narodowe chcą coś zorganizować w stolicy (lub innym mieście), to wtedy pojawia się raptem szereg różnych przeszkód. Tak samo było za PO z Marszem Niepodległości (akurat tego dnia miał się odbyć ten cały szczyt klimatyczny w Warszawie...).

Zresztą wystarczy przypomnieć sobie co działo się z Marszami w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (Wrocław, Warszawa). Jak widać powód zawsze się znajdzie...

https://nczas.com/2019/04/27/niebywale-portal-braci-kleczacych-probuje-powiazac-kozlowska-z-konfederacja-bo-kiedys-byl-jej-promotorem-na-studiach/

a wyżej kolejne coraz "lepsze kwiatki"... Czyli sprawdza się to co przewidywałem już jakiś czas temu ;d

Niestety, ale z bólem trzeba przyznać, że PiS przejął retorykę PO sprzed czterech i więcej lat...

Rozmawiam z różnymi ludźmi (większość nie popiera Konfederacji, więc opinia jak najbardziej obiektywna) i oni mówią mi wprost: że nie pamiętają takiej nagonki na żadną formację polityczną po 1989 roku jaka ma miejsce teraz w stosunku do Konfederacji...

Bo wiadomo, że PiS i PO się zwalczają, co można zaliczyć do szeroko rozumianego sporu politycznego zwalczających się środowisk.

Jednak kiedy i z jednej i z drugiej i z trzeciej strony są ciągłe ataki, próby ośmieszania, posądzania o rosyjską agenturę itd., to chyba coś jest nie w porządku...

Paradoksalnie przeciwnicy ze wszystkich storn politycznych robią w tym momencie darmową reklamę Konfederatom i niezły pijar. Może nie ma więc co na zapas się martwić. Odp. już za niespełna miesiąc :wink:

So kwi 27, 2019 7:31 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 57  Następna strona