Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 20, 2019 10:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
https://www.rp.pl/Unia-Europejska/30428 ... otkac.html
I tak oto alkoholik pogrzebał całe misterne plany totalnej opozycji. Tyle czasu poświęcili ma wmawianie Polakom ze PiS chce wyprowadzić Polskę z UE a tutaj w jednej chwili cały plan upadł.

Śr maja 01, 2019 8:15 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Juncker tym samym zadał bardzo bolesny cios totalnej opozycji. Bo co teraz powiedzą, żeby dalej przekonywać Polaków o Polexicie? Skoro sam "szef" tym rewelacjom zaprzecza...

Tak samo jak było z tym "prześladowaniem dzików". Opozycja niemalże piszczała, że polskie władze nakazały zabijanie bezbronnych zwierzątek... Tylko jak Unia jednak oznajmiła, że to dobra decyzja, bo w ten sposób zatrzyma się zarazę, to cisza jak makiem zasiał...

To straszenie totalsów wojnami, Polexitami, bankructwem, drugą Grecją, Rosją, Koreą Północą, brakiem demokracji, praworządności itd., itp. jest już nudne, bardzo nudne.

Śr maja 01, 2019 11:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Co jest marksistowskiego w obecnej Unii ?

O czym to świadczy zachwalanie?

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 34587.html

To jest zachwalanie ?
Juncker wyraznie stwierdzil ze bierze udzial w zebraniu na czesc czlowieka z ktorego pogladami sie nie zgadza, ale ktory pozostawil trwaly slad w filizofii i socjologii 19w i ktory w jakis sposob byl "europejczykiem" mieszkajac w wielu stolicach owczesnej Europy w ciagu swego zycia.
Marks pozostawil po sobie krytyke owczesnego "dzikiego" kapitalizmu - to zostalo z jego prac i tego mu nikt nie odbierze.
Warto pamietac ze jego dziela dotyczyly wrazen z Wiosny Ludow 1848r i stosunkow ktore do niej doprowadzily i dla wspolczesnej nauki maja wartosc glownie historyczna.

Śr maja 01, 2019 7:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Co do artykulu / ksiazki Roburze to fundamentalnie sie z nim nie zgadzam, jako ze przede wszystkim odrzucam katolicyzm i jego strone obyczajowa, ale rowniez dlatego ze falszuje przyczyny zaniku klasy robotniczej i przypisuje o wiele za duza sile sprawcza naukom spolecznym a pomija rzeczywiste procesy zachodzace w ludzkiej spolecznosci.
Czy przeniesienie produkcji miedzynarodowych korporacji do Azji bylo wg ciebie checia zlikwidowania klasy robotniczej, czy raczej pogonia za zyskiem tychze korporacji, ktore musialy stanac jak rowny z rownym do walki konkurencyjnej z przemyslem Chin i Indii, produkujacym 10x taniej te same lub podobne produkty i sprzedajacym je rowniez za 1/10 ceny ?
A rewolucja seksualna lat 60 tych obejmujaca najpierw Stany a potem Europe to efekt dzialania Szkoly Frankfurckiej i jej badan nad "genderem", czy raczej odpowiedz owczesnego mlodego pokolenia na sztywne formy obyczajowe i zaklamanie pokolenia rodzicow z lat 40 / 50 tych ?
Jedno jest pewne ze autor w seksie i Szkole Frankfurckiej widzi prawdziwego diabla :).

Śr maja 01, 2019 8:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Polecam bardzo ciekawy wywiad z wiceprezesem Ruchu Narodowego i "jedynki" Konfederacji z Warszawy Krzysztofem Bosakiem. Odnosi się w nim m.in. do przebiegu Marszu Suwerenności, atakach na Konfederację i ustawę 447.

https://www.youtube.com/watch?v=DnDp2WKBaHs&t=571s

Tak jak wielu myślało (odnośnie tych ataków)... PiS miał już niemal gotowego koalicjanta - ugrupowanie Kukiz15. A tu trach...! Powstaje jakaś Konfederacja, na którą chce głosować wielu prawicowych wyborców. Co robić...?

Cz maja 02, 2019 11:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Spokojnie. Nie pierwsza to sytuacja ze Korwin ma duże poparcie a potem coś walnie żeby spadło. Myśle ze Korwinowi nie zależy żeby złapać króliczka ale o to żeby go gonić.
Teraz mamy wybory do PE a na jesieni do PP. Jeśli nawet teraz osiągną w miarę dobry wynik to do jesieni na pewno zdążą się pokłócić jak to wielokrotnie Korwin udowadniał.
Barney ładnie wypunktował dlaczego nie należy głosować na Konfederacje. Moim zdaniem większość zrażonych do PiS raczej Konfederacja nie przekonuje. Sama aborcja nie przekona mnie do tego żebym poszedł i zagłosował na Konfederacje.

Według mnie teraz w maju będzie próba sił. Zobaczymy czy Konfederacja będzie miała powyżej 10%. Konfederacja walczy nie tylko z PiS ale rownież a nawet bardziej z KUKIZ15 (nie zapominajmy o Marku Jakubiaku moim zdaniem jeden z rozsądniejszych polityków na naszej scenie a ostatnio startował z listy Kukiz15) jak i z PO walcząc o osoby nastawione liberalnie do gospodarki a nie będący betonowym elektoratem PO.

Pt maja 03, 2019 9:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Zobaczymy czy Konfederacja będzie miała powyżej 10%.

10? Sukcesem to już będzie jak przekroczą próg, czyli dostaną 5%.

Konfederacja na jesieni powinna wyrzucić Korwina, Liroya i Jakubiaka, czyli pajaca, palikociarza i koniunkturalistę.
A zachować Godkową, Brauna i rozsądnych korwinowców, którzy by chcieli zostać a nie świecić oczami za wygłupami i poglądami swojego szefa starego capa.

Ja będę głosował na Michała Wawera z Konfederacji (RN).

Pt maja 03, 2019 10:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Konfederacja na jesieni powinna wyrzucić Korwina, Liroya i Jakubiaka, czyli pajaca, palikociarza i koniunkturalistę.

Ja akurat będę na Liroya głosował. Innych z Konfederacji nie znam, a Liroy u mnie zapunktował tym, że jako jedyny poseł zainteresował się tematem patologii przy adopcjach dzieci, który próbuje nagłośnić Paweł Bednarz.
Każdy inny olewał ten temat, bo się w smrodzie nie chciał babrać.

Pt maja 03, 2019 11:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Ja akurat będę na Liroya głosował. Innych z Konfederacji nie znam, a Liroy u mnie zapunktował tym, że jako jedyny poseł zainteresował się tematem patologii przy adopcjach dzieci, który próbuje nagłośnić Paweł Bednarz.
Każdy inny olewał ten temat, bo się w smrodzie nie chciał babrać.

Mozliwe że to jego zasługa, natomiast mnie osobiście odpycha palikociarską promocją "medycznej marihuany". Dopuszczenie marihuany jako "pozytywnej" wyrządzi duże szkody, bo zmienia percepcję tego specyfiku z narkotyku na medykament a marihuana obniża nieodwracalnie inteligencję u młodych ludzi.

Jak chcą do medycyny to niech wyizolują czynnik aktywny i zrobią z tego kapsułki jak w przypadku ściśle kontolowanej morfiny, nie ma żadnych "medycznych makowin".

Pt maja 03, 2019 11:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jak chcą do medycyny to niech wyizolują czynnik aktywny i zrobią z tego kapsułki jak w przypadku ściśle kontolowanej morfiny, nie ma żadnych "medycznych makowin".

Z tego co czytam to ona jest na receptę i ma:
przynieść uśmierzenie bólu, uspokojenie i pomoc pacjentom zmagającym się m. in.:
- z bólami fantomowymi, pourazowymi, chronicznymi i neuropatycznymi,
- chemioterapią i radioterapią,
- ze stwardnieniem rozsianym i padaczką,
- z chorobą Alzheimera.
https://nowosci.com.pl/medyczna-marihuana-w-polsce-wylacznie-na-recepte-cena-spectrum-cannabis-sprowadza-ja-do-kraju-gdzie-mozna-kupic-medyczna/ar/c14-13816071

Pt maja 03, 2019 12:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

A zachować Godkową, Brauna i rozsądnych korwinowców, którzy by chcieli zostać a nie świecić oczami za wygłupami i poglądami swojego szefa starego capa.

Czyli nie znajda się w sejmie. W takim składzie nawet 5% im nie wróżę

Pt maja 03, 2019 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Czyli nie znajda się w sejmie. W takim składzie nawet 5% im nie wróżę

No to lepiej by nie weszli niż gdyby mieli się dostać dzięki poparciu dla Korwina czyli w jednej osobie: konserwatysty od kilku żon i 200 kochanek, monarchisty, startującego w każdych wyborach demokratycznych i jąkały, postulującego by w TV nie pokazywać niepełnosprawnych.

Pt maja 03, 2019 12:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja np. nie uważam że pożądany byłby taki 19-wieczny kapitalizm, ale nie głosujemy na partię Korwin , tylko na szeroką koalicję - Konfederację. Są oni jedyną siłą która może postawić się układowi.

Pt maja 03, 2019 12:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czyli krakowskim targiem niech będzie to 8%, które obstawiam mniej więcej od trzech miesięcy :wink:

Taki wynik byłby wielkim sukcesem mając na uwadze fakt, że Konfederacja przez pierwsze miesiące była całkowicie (celowo?) pomijana w sondażach, w mediach głównego nurtu, nic o niej nie mówiono.

Teraz mamy etap ataków - od wszystkich i ze wszystkich stron. Czy to PO, Gazeta Wyborcza, Michnik, Olejnik, TVN, czy PiS, Gazeta Polska, Sakiewicz, Karnowscy, TVP Info...

Po równo uderzają w Konfederację - choć ostatnio to media, publicyści i politycy prorządowi bardziej w tym brylują.

Mam dziwne przeczucie, że Kukiz15 nie wejdzie do Europarlamentu. Dlaczego? Może dlatego, że tam nikogo charyzmatycznego i przede wszystkim rozpoznawalnego nie ma... Chruszcz i Andrukiewicz uciekli do PiS-u. Już wcześniej swoje koło Wolni i Solidarni założył Kornel Morawiecki. Dalej Winnicki, Wilk, Liroy, Kulesza i Jakubiak są w Konfederacji...

To kto? Sam Kukiz ma taką "moc przyciągania", że osiągnie ponad 5%? Ja w to wątpię. Mimo, że w niemal każdym sondażu (a już na pewno w tym dla dorzeczy) mają te 5-6%, choć według mnie są to bardzo zawyżone wyniki.

Pisałem już wcześniej, że póki co nikt nie przedstawił żadnego dowodu na to, że "poparcie spada Korwinowi, bo coś palnie"... Jak mamy dwa sondaże, w którym partia Korwina miała odpowiednio 5% i 3% i on "coś palnął", a końcowy wynik mamy 4%, to równie dobrze można sobie twierdzić, że spadło o 1% lub też wzrosło o 1%... także nie ma co się na tym opierać.

Co do agentury rosyjskiej... A znacie poglądy ojca obecnego premiera Kornela Morawieckiego, legendy Solidarności Walczącej. On jak najbardziej opowiada się za dobrymi relacjami z Rosją, nie chce tej całej "wojenki", wielokrotnie o tym mówił. I wniosek z tego, że też jest "rosyjskim agentem"?

Co do Korwina, to on jest jednym z kilkunastu liderów Konfederacji. Obok niego mamy chociażby równie charyzmatycznego bardzo lubianego i dobrze odbieranego przez społeczeństwo Marka Jakubiaka. Na pewno nie wzbudza tylu kontrowersji. Mamy też Krzysztofa Bosaka czy Kaję Godek, Grzegorza Brauna, ale i Piotra Marca. Na tym to polega. Wiele ich różni i dzieli, ale jeszcze więcej łączy. To jest istota sprawy.

Porównywanie Konfederacji do Koalicji Europejskiej jest według mnie nieuzasadnione i niepoważne. Tamtych łączy tylko jedno, i nic poza tym. Odsunąć PiS od władzy. Już chyba w innych wątkach ukazywałem jaki jest stosunek chociażby do kwestii rolnictwa poszczególnych ugrupowań scalających tę koalicję.

PSL - wspierać
Nowoczesna - zlikwidować KRUS
Zieloni - wprowadzić zakaz dojenia krów

Niech ktoś wykaże podobnie skrajne różnice wśród Konfederatów.

Pt maja 03, 2019 1:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
No to lepiej by nie weszli niż gdyby mieli się dostać dzięki poparciu dla Korwina czyli w jednej osobie: konserwatysty od kilku żon i 200 kochanek, monarchisty, startującego w każdych wyborach demokratycznych i jąkały, postulującego by w TV nie pokazywać niepełnosprawnych.

A w jaki sposób zmienić system na monarchiczny w państwie opartym na demokracji? Poza tym, Grzegorz Braun też jest monarchistą startującym w wyborach demokratycznych.
Taki system (tak jak UE) można rozwalić tylko od środka.

Co do niepokazywania w TV niepełnosprawnych, to on (z tego co pamiętam) postulował to w kontekście finansowania paraolimpiady z podatków. I całkiem logicznie to uargumentował.

A Ty wzorem lewicowych szczujni wywrywasz wypowiedzi Korwina z kontekstu, opierając się na hasełkach, z których konstruujesz sobie chochoła zamiast się przyznać, że po prostu nie lubisz Korwina jako osoby.

Pt maja 03, 2019 1:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona