Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 22, 2020 1:04 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 142  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
Ale przecież to nie był projekt PiS a obywatelski. Wiec nie rozumiem co to niby czarne wdowy zablokowały? Skoro PiS nie miał ochoty tego ruszać. Media krzyczały ze to PiS bo tak im było wygodnie. To był czas gdy próbowali przywalić czymkolwiek byleby zaatakować PiS. Zreszta dalej tak maja.

Ok, nie będę o to kopii kruszył. Sam wyraziłem wątpliwość, czy czarne wdowy to totalna opozycja. Faktem jest, że wielu polityków Zjednoczonej Prawicy bardzo dużo o aborcji ze względów eugenicznych mówi, z prezesem Kaczyńskim na czele https://www.radiomaryja.pl/informacje/j-kaczynski-jestem-przeciwnikiem-zabijania-nienarodzonych-dzieci-ze-wzgledu-na-tzw-przeslanke-eugeniczna/
Źródło chyba wiarygodne, TVN lub GW byś się czepnął.
Chciałeś akcję totalnej opozycji zakończoną sukcesem. Nie było warunku, że to ma być projekt PiS. To ja wprowadziłem kryterium PiS i akolitów (czyli niekoniecznie partii Zjednoczonej Prawicy). W komitecie "Stop aborcji" nad projektem pracował m. in. Jerzy Kwaśniewski, z instytutu Ordo Iuris, a ten instytut akolitą PiS-u chyba można nazwać.
Ale, ponieważ wielkim entuzjastą totalnej opozycji, ani zresztą także PiS, nie jestem, to tak jak napisałem, kopii nie będę kruszył. W tym kawałku (ocena partii) chyba nawet mamy dość podobne poglądy :) .

Śr sie 05, 2020 7:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
trenerek napisał(a):
nad projektem pracował m. in. Jerzy Kwaśniewski, z instytutu Ordo Iuris, a ten instytut akolitą PiS-u chyba można nazwać.
Tak to lubią przedstawiać media, ale ja osobiście sądzę, że OI to jest antyPiS. Tylko od prawej strony. Dowodem na to jest to, że angażują się w projekty obywatelskie, które PiS odrzuca.

Instytucje pozapartyjne, które są naganiaczami, albo lizusowskie w stosunku do PiSu, są zwykle prawie całkowicie bezkrytyczne w odniesieniu do PiSu jak np Radio Maryja.

Śr sie 05, 2020 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Audyt 8 lat rządów PO-PSL: 340 mld zł strat dla Polski . Był to rząd znacznie słabszy niż mógłby być, skoro dysponował takim mandatem i tak długim, spokojnym okresem rządów, i do takiego upadku doprowadził, Państwo i obywateli.

Ten audyt to bujda na resorach, a strata 340 mld zl wzieta jest z sufitu.
Czy w wyniku tego audytu komukolwiek z politykow PO / PSL spadl wlos z glowy? Czy ktokolwiek dostal chociaz zarzuty prokuratorskie z powodu niegospodarnosci?
Minelo 5 lat rzadow PiS i nic. "Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych" dalej dziala. PiS oszukanstwa i kradzieze z czasow PO wprowadzil na wyzszy poziom, kradnac 10 x wiecej, oszukujac caly czas i w dodatku niszczac instytucje demokratycznego panstwa. Lista afer PiS jest co najmniej tak samo dluga jak poprzednikow, do tego jego funkcjonariusze napuszczaja jedne grupy spoleczenstwa na drugie, bo PiS bez wewnetrznego czy zewnetrznego wroga nie potrafi rzadzic.
Wrogiem byli juz nauczyciele, sedziowie, mlodzi lekarze, inwalidzi itd, a panstwo jest zmieniane w etatystyczna kopie Polski sanacyjnej z jednym wodzem i grupa akolitow majacych zawsze racje i zupelnie nie liczacych sie z obowiazujacym prawem.
Zgadzam sie ze rzad PO byl kiepskim rzadem, ale przeprowadzil Polske przez jeden z najglebszych swiatowych kryzysow gopodarczych 08 - 12 bez recesji jako jedyny kraj w Europie, ciekawe czy temu rzadowi uda sie to samo?
Aha piszac o opozycji, ktora musi wygrac wybory zeby osiagnac sukces nie mailem koniecznie na mysli PO / KO, tylko jakakolwiek opozycje do rzadiw PiS. To tyle ile chcialem o tym napisac, nie mam ochoty powtarzac ciagle tych samych argumentow - kto tego nie widzi jest szczesliwy, uwaza ze wszystko jest w najlepszym porzadku i swietnie. Ja nie zamierzam przekonywac nikogo ze jest inaczej. Jak to mowia Amerykanie:
"Ignorance is bliss"

Jockey cytujesz moj post w ktorym wyraznie pisze co uwazam za sukces opozycji w pojedynczym zdaniu, a ty zarzucasz mi kluczenie i uciekanie od odpowiedzi, w dodatku nie odpowiadasz mi na 2 poprzednie pytania?
Krotko mowiac "kpisz czy o droge pytasz"?

Cz sie 06, 2020 12:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Jestem pod wrażeniem zachowania Kwaśniewskiego. Nie spodziewałem się po nim takiej obywatelskiej postawy. Bo przecież nie chodzi tutaj o Dudę ale o urząd Prezydenta, o wyborców którzy oddali głos w wyborach i o Państwo Polskie. Szacun dla Kwaśniewskiego.

Cz sie 06, 2020 2:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie od dziś wiadomo, że Kwaśniewski żadnej kolejki, tzn., okazji nie ominie ;)

A serio, to zachował jakiś poziom w porównaniu do Komorowskiego czy Bolka.

Cytuj:
Czy w wyniku tego audytu komukolwiek z politykow PO / PSL spadl wlos z glowy? Czy ktokolwiek dostal chociaz zarzuty prokuratorskie z powodu niegospodarnosci?
Minelo 5 lat rzadow PiS i nic. "Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych" dalej dziala.

Adamie, dawałem link już do wystąpienia Artura Dziambora, kiedy totalna opozycja chciała Ziobrę postawić przed TS

https://www.youtube.com/watch?v=sgCrL8z3acE

25 września 2015 roku - wniosek o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry

większość, którą trzeba było zdobyć to - 276 głosów, a za głosowało 271 :D - nieobecni z PO (9 posłów) - z tych znanych to Biernat, Kopacz, Sikorski - nie przyszli zagłosować za tym xD

A druga strona? Prokuratora PiS-u, TK też (posłanka od hejtu i komunistyczny prokurator), mają wszystkie mechanizmy, - a gdzie PO? Na Wiejskiej, gdzie rozliczenia, gdzie mafia VAT-owska?

Niech nie mylą Was PO-PiS-owe przepychanki, bo oni siebie potrzebują, żeby ogłupionym ludziom dać spektakl i iluzję - że jest "walka o Polskę" i są dwie strony, dwie wizje - ale jedni drugim krzywdy nie dadzą zrobić. :)

Cz sie 06, 2020 3:51 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Mniszek, nie zapominaj, że w tym sporze, dla wielu wyborców spór o Polskę jest nieistotny. Po prostu głosują na PiS lub PO bo mają w tym swój własny interes (mamona, wpływy) . Pewnym kręgom bardziej opłaca się głosować na PIS innym na PO, a cała otoczka i fabuła jest dla tzw. "gawiedzi".

PIS był o tyle sprytniejszy, że swój krąg zainteresowanych powiększył o proletariat. Problem polega na tym, że proletariat jest dość słabym i niestabilnym ogniwem tego kręgu (nie tylko ze względu na swoistą naturę tej grupy ale po prostu z proletariatem nie można kręcić lodów, czy pompować kasy w nieskończoność).

Cz sie 06, 2020 4:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Wszystko w majestacie prawa.

Ale ja nie o tym:

No mamy koniec nerwówy. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Andrzeja Dudę uspokoi nastroje, następne wybory za 3 lata więc luzik. PiS uzna, że jego polityka jest słuszna, bo w sumie fuksło się im. 400 000 głosów to co to jest? To jest nic. Nic to że Mastalerek orał a Brudziński kombinował. Linia przyjęta wobec Konfederacji jest słuszna. Ogólnie OK. Widać, że powstała sztama na linii Duda-Morawiecki (zaangażowanie premiera w kampanię!). Sztama ta ma kosę z J Kurskim i ziobrystami. Czy prostacka propaganda TVP to był sabotaż? Jest jeszcze frakcja betonu z czasów Porozumienia Centrum i szydłowcy. To się teraz będzie kotłować, natomiast gowinowcy nie są obecnie jakąś autonomiczną siłą.

Tymczasem wśród opozycji wrze:

Sąd Najwyższy jest nieważny, chyba że zatwierdzający Borysa Budkę. Ten sam sąd co teraz zatwierdził Andrzeja Dudę wcześniej zatwierdził Budkę, Agresorkę nawet zatwierdził. Czy w związku z nieważnością wspomnianego sądu Budka uzna się za niebyłego? Odda wszelkie pobory sejmowe? Diety? Noclegi? Itp. itd? No ale skoro idzie o platformerską kasiorę to zasady są inne.

Ide po popcorn i colę.....

Cz sie 06, 2020 10:40 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Ten audyt, to podsumowanie ile Państwo straciło przez korupcję i wyłudzeniu podatku wat. Jak widzisz fachowcy z PO twierdzili ze na program 500+ pieniędzy nie ma, i nie będzie jak się okazało są. Jak myślisz , z sufitu spadły? Nie zamiast trafić do oszustów trafiły do dzieci. Byli tacy co straszyli że tylko w ZUS na dwa miesiące jest pieniędzy na emerytury i renty, jak się okazało ZUS zaczął wypłacać trzynaste emerytury.

Adam M. napisał(a):
Czy ktokolwiek dostal chociaz zarzuty prokuratorskie z powodu niegospodarnosci?
Minelo 5 lat rzadow PiS i nic. "Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych" dalej dziala.

A co ty z księżyca spadłeś?

https://www.google.com/search?q=Zatrzym ... e&ie=UTF-8

Adam M. napisał(a):
PiS oszukanstwa i kradzieze z czasow PO wprowadzil na wyzszy poziom, kradnac 10 x wiecej, oszukujac caly czas i w dodatku niszczac instytucje demokratycznego panstwa. Lista afer PiS jest co najmniej tak samo dluga jak poprzednikow, do tego jego funkcjonariusze napuszczaja jedne grupy spoleczenstwa na drugie, bo PiS bez wewnetrznego czy zewnetrznego wroga nie potrafi rzadzic.

Nie widzę żadnych konkretnych dowodów, na ta dziesięciokrotnie większą kradzież przez PiS. Na takie zarzuty powinny być podane jakieś namiary. Ja podałem link jakie były obietnice Tuska a co zostało spełnione.

https://www.youtube.com/watch?v=7G3uDFkEPjw

Gdzie politycy mieli Państwo Polskie i obywateli, to ujawnili to kelnerzy z knajpy Sowa i przyjaciele. Link pokazuje że co innego mówili a co innego robili. "Polskie Inwestycje Rozwojowe, no cóż - sam jeden z ministrów rządu PO wystawił diagnozę na temat tego przedsięwzięcia, określając to jako +kamieni kupa+.

Adam M. napisał(a):
Wrogiem byli juz nauczyciele, sedziowie, mlodzi lekarze, inwalidzi itd, a panstwo jest zmieniane w etatystyczna kopie Polski sanacyjnej z jednym wodzem i grupa akolitow majacych zawsze racje i zupelnie nie liczacych sie z obowiazujacym prawem.

Szkoda że jeszcze nie napisałeś że strzelali do tych wrogów kulami gumowymi.

Adam M. napisał(a):
Zgadzam sie ze rzad PO byl kiepskim rzadem, ale przeprowadzil Polske przez jeden z najglebszych swiatowych kryzysow gopodarczych 08 - 12 bez recesji jako jedyny kraj w Europie, ciekawe czy temu rzadowi uda sie to samo?

I zapomniałeś jeszcze napisać że powiększyła dług publiczny o ponad 100 proc. Kiedy PiS zostawiało rządowe gabinety w 2007 roku, dług publiczny wynosił 511 mld, A kiedy przejmował z powrotem w 2015 roku, wynosił 900 mld, a dodać do tego 160 mld z OFE, to razem jakby było 1 bln 80 mld. A towarem eksportowym , tych nieudaczników i aferzystów" byli Polacy, którzy wyjechali za pracą.

AdamM napisał(a):
Aha piszac o opozycji, ktora musi wygrac wybory zeby osiagnac sukces nie mailem koniecznie na mysli PO / KO, tylko jakakolwiek opozycje do rzadiw PiS. To tyle ile chcialem o tym napisac, nie mam ochoty powtarzac ciagle tych samych argumentow - kto tego nie widzi jest szczesliwy, uwaza ze wszystko jest w najlepszym porzadku i swietnie. Ja nie zamierzam przekonywac nikogo ze jest inaczej. Jak to mowia Amerykanie:
"Ignorance is bliss"

Jak do tej pory to żadna partia opozycyjna nie miała konkretnego programu.
A obiecanek cacanek , wyborcy mają już powyżej uszów.

Pt sie 07, 2020 7:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
PiS oszukanstwa i kradzieze z czasow PO wprowadzil na wyzszy poziom, kradnac 10 x wiecej, oszukujac caly czas i w dodatku niszczac instytucje demokratycznego panstwa.

A teraz przedstaw dowody, które potwierdzą prawdziwość przedstawionych zarzutów.

Cytuj:
Lista afer PiS jest co najmniej tak samo dluga jak poprzednikow, do tego jego funkcjonariusze napuszczaja jedne grupy spoleczenstwa na drugie, bo PiS bez wewnetrznego czy zewnetrznego wroga nie potrafi rzadzic.

Tutaj również poproszę od dowód, że takie działania mają miejsce.

Pt sie 07, 2020 8:02 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@lajkonik2
Możesz mi nie przypisywać tego czego nie powiedziałem?

Pt sie 07, 2020 8:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
@lajkonik2
Możesz mi nie przypisywać tego czego nie powiedziałem?

Przeoczenie, Przepraszam. Bardzo proszę sprostuj, to jest do Adama.

Pt sie 07, 2020 8:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Lajkonik, najwyazniej nie doczytales konca mojego postu ( tak jak zreszta Yarpen, dalej zadajacy dowodow ). Wyraznie napisalem:
"To tyle ile chcialem o tym napisac, nie mam ochoty powtarzac ciagle tych samych argumentow - kto tego nie widzi jest szczesliwy, uwaza ze wszystko jest w najlepszym porzadku i swietnie. Ja nie zamierzam przekonywac nikogo ze jest inaczej. Jak to mowia Amerykanie:
"Ignorance is bliss
"

Odpowiedz na wszystkie postawione przez ciebie pytania jest na necie, wystarczy wygooglac ( jak np lista afer PiS, czy np odpowedz na pytanie czy luka VAT pod rzadami PiS zniknela czy nie ). Jezeli uwazasz ze propaganda rzadowa jest prawda objawiona, to o czym mamy rozmawiac?
Jezeli podstawowy problem, czyli brak zarzutow prokuratorskich przez 5 lat po slawnym audycie nie budzi w tobie refleksji, ze cos jest nie tak z tymi zarzutami to nie bardzo wiem co napisac.

Pt sie 07, 2020 3:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli mamy standard: Rzuciłeś kolejną porcję oszczerstw, a nie opis rzeczywistości, i masz nadzieję, że nikt się nie zorientuje, że Twoje oskarżenia, to zwykły stek kłamstw i pomówień.

Pt sie 07, 2020 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak wyzej, Yarpenie, jak wyzej.
Srednio rozgarniety czlowiek zauwazy odpowiedz w moim poscie.

Pt sie 07, 2020 3:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adamie
Nie dość, że próbujesz uciec to jeszcze próbujesz obrazić Yarpena

Pt sie 07, 2020 4:01 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 142  Następna strona