Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 03, 2020 3:12 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 175  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Tak jeszcze wtrącę nawiązując do mojego poprzedniego posta...

Otóż czy inaczej było z Solidarnością? Był jeden wspólny wróg - komuniści i tak samo jeden cel - odsunąć ich od władzy. Jedni chcieli zrobić to raz a porządnie jak śp. Anna Walentynowicz, śp. Kornel Morawiecki czy Andrzej Gwiazda. Inni z Wałęsą, Michnikiem i Mazowieckim na czele woleli się dogadywać.

Tak czy owak szli wspólnie, bracia Kaczyńscy jako doradcy Wałęsy, Michnik na wspólnej fotografii z błogosławionym księdzem Jerzym Popiełuszką, Kuroń, Jan Olszewski, Chrzanowski, Geremek, Muczulski, Frasyniuk, Borowski itd. Co z tego zostało? Początek lat 90-tych i od razu rozbicie tej Solidarności, która zachłysnęła się władzą na kilka/kilkanaście mniejszych frakcji. Ideały poszły w kąt. Zyski, przywileje, kasa, układy... Zaiste władza deprawuje.

Też bym pewnie został w domu i już się nie "męczył" (zresztą byłem już bliski podjęcia takiej decyzji). Nie jestem ślepym wyborcą Konfederacji, też czasem jak słyszę JKM, to krew mnie zalewa i współczuję innym, że będą się za niego tłumaczyć, a istotne sprawy dla Polski zejdą na plan dalszy.

Jednak wzburzenie mija kiedy włączę taki wywiad i posłucham inteligentnego i do szpiku kości merytorycznego i logicznego Krzysztofa Bosaka. Wtedy jest wiara w ideały, w to, że może jeszcze w tym państwie być lepiej...

Krzysztof Bosak: Skłonności homoseksualne to problem, ale dziecko trzeba kochać.

https://www.youtube.com/watch?v=M-6YkEIJTcM

Cz wrz 17, 2020 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I z ostatniej chwili (niemal) - sprawa dotyczy już nagłośnionej ustawy futerkowej, ale też i uboju rytualnego itd. No cóż, Onet puści materiał, a pan prezes w jeden dzień chce rozwalić hodowle... /:

Sośnierz: Mordercy nienarodzonych dzieci będą z wami bronić życia zwierząt!

https://www.youtube.com/watch?v=DH7Db0-n_IM

Cz wrz 17, 2020 5:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):

Otóż czy inaczej było z Solidarnością? Był jeden wspólny wróg - komuniści i tak samo jeden cel - odsunąć ich od władzy. Jedni chcieli zrobić to raz a porządnie jak śp. Anna Walentynowicz, śp. Kornel Morawiecki czy Andrzej Gwiazda. Inni z Wałęsą, Michnikiem i Mazowieckim na czele woleli się dogadywać.

Do dzisiaj sie zastanawiam jak mozna to bylo "zrobic raz a porzadnie"?
Drugie pytanie jakie mnie zawsze nurtowalo to co spowodowalo ze owczesna wladza wogule zgodzila sie na "dogadywanie", ale teraz ta odpowiedz juz znam.
Pytanie pierwsze dalej pozostaje bez odpowiedzi.

Cz wrz 17, 2020 6:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie też nie podobają się niektóre wyskoki JKM, który chyba lepiej czuje się w roli kontrowersyjnego publicysty niż polityka. Ale pamiętam, że JKM to nie cała Konfederacja. Poza tym on tam gra już chyba raczej rolę "twarzy" i takiego "ojca chrzestnego" pewnej formacji, ale to inni biorą na siebie główny ciężar aktywności i walki politycznej. Tacy ludzie jak Bosak, Kulesza czy Dziambor to już jednak inny typ polityków. Można nie lubić Konfederacji za jej bardziej radykalną stronę, ale uważam, że to dzięki takim ludziom, jak wyżej wymienieni, jest to obecnie jedyne ugrupowanie w Sejmie, które stoi na straży zdrowego rozsądku. W tej kadencji widać ogromną jakościową różnicę między nimi a bandą czworga. Zwłaszcza w ostatnich dniach wzmożonej aktywności PiSu w demolowaniu państwa. Choć muszę też uczciwie przyznać, że zaimponował mi twardy sprzeciw ziobrystów wobec tej durnej ustawy o ochronie zwierząt, a także tej o bezkarności polityków (która zresztą pod naciskiem koalicjantów PiSu została już ponoć wycofana!).

A tymczasem w Sejmie naprawdę "dzieje się". Obrady komisji ds. rolnictwa, która procedowała tą ustawę "futerkową" trwały przez całą noc i to był ponoć chaos i ogromne emocje. Koniec końców udało się przegłosować poprawkę znoszącą zakaz uboju rytualnego na eksport. Zagłosowała za tym także część posłów PiSu, w którym jest bardzo mocny opór wobec tej ustawy. Nie dziwota zresztą - nie wszyscy mają tam ochotę umierać politycznie za fanaberię prezesa. PiS może mimo wszystko tą poprawkę i tak odrzucić z pomocą PO i Lewicy, ale to jest moim zdaniem polityczne samobójstwo. Do tego zaczyna się już straszenie SP i Porozumienia zerwaniem koalicji i wcześniejszymi wyborami. Jak to będzie wyglądać dla twardego elektoratu? Kaczyński odrzuca Ziobrę dla Jachiry i Zandberga? Z tego się nie będzie dało wyjść z twarzą. PiS na tym tylko straci. Doły to chyba widzą i stąd w obozie władzy tak trzeszczy.

Cz wrz 17, 2020 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj trzeszczy, trzeszczy... Wydawało się, że dalej Ruchowi Narodowemu do Wolności niż PiS-owi do Solidarnej Polski, a jednak...

Ryszard Terlecki: Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone

https://fakty.interia.pl/polska/news-ryszard-terlecki-negocjacje-w-zjednoczonej-prawicy-zostaly-z,nId,4737364

Cz wrz 17, 2020 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj trzeszczy, trzeszczy... Wydawało się, że dalej Ruchowi Narodowemu do Wolności niż PiS-owi do Solidarnej Polski, a jednak...

Ryszard Terlecki: Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone

https://fakty.interia.pl/polska/news-ryszard-terlecki-negocjacje-w-zjednoczonej-prawicy-zostaly-z,nId,4737364

Magister Ziobro chce wypowiedzieć Konwencję Stambulską i Marlena Maląg, ale jak mówi prezes Kaczyński -nie może ogon merdać psem ;) A może kotem ?
https://www.youtube.com/watch?v=VBhXOU-v1Ts

Cz wrz 17, 2020 9:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Tak czy owak szli wspólnie, bracia Kaczyńscy jako doradcy Wałęsy, Michnik na wspólnej fotografii z błogosławionym księdzem Jerzym Popiełuszką, Kuroń, Jan Olszewski, Chrzanowski, Geremek, Muczulski, Frasyniuk, Borowski itd. Co z tego zostało? Początek lat 90-tych i od razu rozbicie tej Solidarności, która zachłysnęła się władzą na kilka/kilkanaście mniejszych frakcji. Ideały poszły w kąt. Zyski, przywileje, kasa, układy... Zaiste władza deprawuje.

Też bym pewnie został w domu i już się nie "męczył" (zresztą byłem już bliski podjęcia takiej decyzji). Nie jestem ślepym wyborcą Konfederacji, też czasem jak słyszę JKM, to krew mnie zalewa i współczuję innym, że będą się za niego tłumaczyć, a istotne sprawy dla Polski zejdą na plan dalszy.

Jednak wzburzenie mija kiedy włączę taki wywiad i posłucham inteligentnego i do szpiku kości merytorycznego i logicznego Krzysztofa Bosaka. Wtedy jest wiara w ideały, w to, że może jeszcze w tym państwie być lepiej...

Krzysztof Bosak: Skłonności homoseksualne to problem, ale dziecko trzeba kochać.

https://www.youtube.com/watch?v=M-6YkEIJTcM

Czemu zatem nie wyrzucą Korwina? Mozr jednak Wiekszosc Konfederacji w niego wierzy?

Cz wrz 17, 2020 9:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Czemu zatem nie wyrzucą Korwina? Mozr jednak Wiekszosc Konfederacji w niego wierzy?

Nie mogą go tak po prostu wyrzucić. Po pierwsze Konfederacja to konglomerat trzech niezależnych środowisk, a w swojej macierzystej partii i wśród jej elektoratu Korwin cieszy się cały czas dużą sympatią. Nawet jeśli młodsi politycy tej partii mają już inny od niego styl uprawiania polityki, inny język, inny przekaz, to pozycja Korwina jako "ojca założyciela" tych wszystkich ruchów wolnościowych jest niepodważalna. On jest twarzą tej formacji, a przy tym jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Polsce. To jednak jest kapitał, którego nie można tak łatwo odrzucić. Po drugie Konfederacja jako partia mająca na sztandarach walkę z poprawnością polityczną wyrzucając Korwina czy jakoś go ograniczając, wyglądałaby niewiarygodnie w oczach swojego elektoratu. A jest to elektorat wyczulony na takie rzeczy, o czym ostatnio przekonał się Bosak, który pozwolił sobie w jakimś wywiadzie zbagatelizować kwestie noszenia maseczek i musiał się potem tłumaczyć, bo dostał medialne bęcki od zwolenników Konfy, którzy w większości uważają maseczki i wszelkie obostrzenia za zło wcielone i zamach na swoją wolność. Politycznie bardziej opłaca się więc znosić odloty Korwina niż go pacyfikować. On i tak już coraz mniej się udziela, często ustępuje pola młodszym, nie pcha się jakoś specjalnie przed kamery, nie jest tak aktywny w Sejmie jak inni. Podejrzewam, że sam wie, że zbliża się pora oddania przywództwa.

Cz wrz 17, 2020 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przed momentem u Mazurka w RMF/FM poseł Marek Suski oznajmił, że to koniec koalicji tzw. "Zjednoczonej Prawicy" ("Koalicji od wczoraj nie ma...") -

"Koalicjanci powinni pakować biurka..." - to są chyba dość jednoznaczne stwierdzenia bez żadnych dodatkowych interpretacji.../

Już sporo czasu temu tu na forum pisałem, że prędzej rozleci się koalicja PiS-u z Gowinem i Ziobrą niż Konfa. No cóż, za "proroka" się nie uważam, ale chyba coś w tym jest...

Wiem, wiem, niewiarygodny Onet, ale oni tu powtarzają to co powiedział Suski w radiu przed pół godziny. (potwierdzam).

Czyli co?

1) Rząd mniejszościowy?
2) Przyśpieszone wybory?

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/marek-suski-koalicji-od-wczoraj-nie-ma-nasi-byli-koalicjanci-powinni-pakowac-biurka/ytlggjp,79cfc278

Pt wrz 18, 2020 8:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przed momentem u Mazurka w RMF/FM poseł Marek Suski oznajmił, że to koniec koalicji tzw. "Zjednoczonej Prawicy" ("Koalicji od wczoraj nie ma...") -

"Koalicjanci powinni pakować biurka..." - to są chyba dość jednoznaczne stwierdzenia bez żadnych dodatkowych interpretacji.../

Już sporo czasu temu tu na forum pisałem, że prędzej rozleci się koalicja PiS-u z Gowinem i Ziobrą niż Konfa. No cóż, za "proroka" się nie uważam, ale chyba coś w tym jest...

Wiem, wiem, niewiarygodny Onet, ale oni tu powtarzają to co powiedział Suski w radiu przed pół godziny. (potwierdzam).

Czyli co?

1) Rząd mniejszościowy?
2) Przyśpieszone wybory?

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/marek-suski-koalicji-od-wczoraj-nie-ma-nasi-byli-koalicjanci-powinni-pakowac-biurka/ytlggjp,79cfc278

Wg mnie się dogadają, żadne inne źródła jeszcze o tym nie donoszą.
Ale jak dla mnie może być mniejszościowy i tak PiS nie robi nic pozytywnego

Pt wrz 18, 2020 8:32 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To element gry politycznej

Pt wrz 18, 2020 8:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
14 CZŁONKÓW PIS ZAWIESZONYCH. DECYZJA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

https://fakty.interia.pl/polska/news-14-czlonkow-pis-zawieszonych-decyzja-jaroslawa-kaczynskiego,nId,4739535

Pt wrz 18, 2020 1:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No fakt zapomniałem ze Kaczyński nie jest racjonalnym politykiem. On może chce doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Z nim to nigdy nie wiadomo. Gość żyje w swoim matrixie
Z drugiej strony Suski stwierdził ze nie ma już koalicji Zjednoczonej Prawicy i właśnie się rozstali z Porozumieniem i Solidarną Polska. No ciekaw jestem co z tego wyniknie. Czy to tylko takie prężenie muskułów żeby pokazać koalicjantom ich miejsce czy naprawdę Kaczyński chce strzelić sobie w kolano.

Bo chyba zdaje sobie sprawę ze po tej ustawie nie ma szans na wygranie wyborów.

Pt wrz 18, 2020 2:01 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
To element gry politycznej

Tylko co chce ugrać Kaczyński takim ciśnięciem po zbuntowanych posłach i groźbami? Chce pokazać, kto tu rządzi? To musiałby ich wyrzucić, bo głosowanie się już odbyło i czasu się nie cofnie. Tylko to oznaczałoby przedterminowe wybory, które po tym, co odwalił PiS wobec wsi i rolników, raczej nie zakończą się dla nich wielkim sukcesem (mogą wygrać, ale już niekoniecznie mieć większość potrzebną do rządzenia). A jeśli za tym prężeniem muskułów i buńczucznymi zapowiedziami nie pójdą konsekwencje, to Kaczyński pokaże słabość. Imho rozegrał to fatalnie i w każdym scenariuszu traci. Co wskazywałoby na to, że nie było tu żadnej kalkulacji politycznej, po prostu naprawdę uparł się wbrew wszystkiemu przeforsować tą ustawę. A można było uwzględnić choćby część poprawek własnych koalicjantów (np. dłuższe vacatio legis) i wyjść z tego z twarzą, tzn. pokazać, że to sukces, bo przegłosowało się większą ochronę zwierząt, a jednocześnie zamknąć usta wewnętrznej opozycji, bo uwzględniło się ich uwagi.

Szkoda, że podobnej determinacji w forowaniu ustawy nie wykazał Kaczyński podczas głosowania ustaw za życiem nienarodzonym, co mu słusznie wytknął w ostrym wystąpieniu Winnicki:

https://dorzeczy.pl/kraj/153925/jestesc ... ejmie.html

Robi się coraz ciekawiej. Czyżby Kaczor stracił całkowicie zmysł polityczny? Nie wiem o co tu chodzi, ale mam wrażenie, że kwestia wewnętrznych negocjacji koalicyjnych wymknęła się chyba spod kontroli. Skoro już nawet w samym PiS jest taki opór, to chyba naczelnik przelicytował.

Pt wrz 18, 2020 2:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

To wyraźnie pokazuje ze Kaczynakiemu nigdy nie zalezalo na dziciach nienrodzonych, bo jak na czymś mu zalezy to się niczego nie boi.

Pt wrz 18, 2020 3:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 175  Następna strona