Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 31, 2020 1:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 160  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Postraszą eLGieBeTem, pigułkami na zmianę płci, albo czymś jeszcze i znowu wieś na nich zagłosuje. Zresztą dzisiejsza wieś to nie są w większości rolnicy. To też miastowe które uciekły z miasta i które ucieszą się że im "te wieśniaki" nie smrodzą i nie hałasują maszynami rolniczymi.

So wrz 19, 2020 10:30 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Chyba nie ma podstaw do orzekania ze ustawa jest niezgodna z Konstytucja.

Myślę, że przy tylu złamaniach zasad procedowania tej ustawy, możnaby powołać się na jakieś błędy proceduralne. Nie wiem jak to się ma do Konstytucji, ale nawet część zwolenników większej ochrony zwierząt zwraca też uwagę na to, że taka ustawa ograniczająca w istotny sposób swobodę działalności gospodarczej, powinna być notyfikowana przez UE. Brak takiej notyfikacji może sprawić, że nie będzie podstaw do karania osób, które łamałyby postanowienia tej ustawy. To samo było z ustawą o grach hazardowych. Skoro nawet w Wyborczej zwrócili na to uwagę i wytknęli opozycji, że nie stała na straży norm i prawa, tylko poleciała na ten szantaż Kaczora pt. "dobrzy ludzie są za większą ochroną zwierzątek", to coś jest na rzeczy.

N wrz 20, 2020 12:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie podejmuje się dyskusji o procedurach uchwalania prawa bo musiałbym zapoznać się z nimi a na to nie mam czasu ani ochoty. Dlatego zakończę dyskusje. Tak samo jak wycofałem się z dyskusji czy PiS łamie konstytucję. Nie mam wiedzy prawników zwanych konstytucjonalistami. I tak samo nie mam czasu na zapoznawanie się z tym. Mam wystarczająco dużo rzeczy do ciągłego uczenia się w moich zawodowych sprawach.
Mam tylko nadzieje ze to jakiś blef i gra Kaczyńskiego a nie twarde stanowisko na którym Polacy stracą. Mam nadzieje ze jest sposób na zablokowanie tej szkodliwej ustawy. Mam nadzieje na rozsądek polityków Zjednoczonej Prawicy jeśli ten twór jeszcze istnieje.

N wrz 20, 2020 12:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Postraszą eLGieBeTem, pigułkami na zmianę płci, albo czymś jeszcze i znowu wieś na nich zagłosuje.

To działa kiedy ludzie nie mają innych poważnych zmartwień. W sytuacji, gdy lekką rączką państwo odbierze np. branży drobiowej 40% zysków z eksportu, co odczuje bezpośrednio mnóstwo ludzi, okaże się, że zainteresowanie problemem LGBT nie jest już na tyle nośne.

Cytuj:
Zresztą dzisiejsza wieś to nie są w większości rolnicy. To też miastowe które uciekły z miasta i które ucieszą się że im "te wieśniaki" nie smrodzą i nie hałasują maszynami rolniczymi.

Oczywiście "wieś" to pewien skrót myślowy - chodzi o rolników czy ogólnie osoby żyjące z hodowli, produkcji rolno-spożywczej, przetwórstwa itp. Sam sektor drobiu, który najbardziej dostanie po tyłku tą ustawą, zatrudniał w zeszłym roku blisko 90 tys. ludzi. Do tego dochodzi cały łańcuch innych powiązanych podmiotów - producenci i dostawcy pasz, sprzętu rolniczego, branża transportowa itp. Oni wszyscy mogą to odczuć i będą wiedzieli komu należy za to "dziękować".

N wrz 20, 2020 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytałem tą ustawę. Dotknie wszystkich hodowców a pośrednio wszystkich rolników. Hodowcy którzy postawili nowoczesne chlewnie czy obory, spełniające wszelkie normy, w myśl tej ustawy nagle staną się niedobre. A staną się niedobre ponieważ pisali ją ludzie nie mający zielonego pojęcia o zootechnice i wsadzili tam różne absurdy. Powiedzieć że piątka dla zwierząt to stek piramidalnych głupot, to nic nie powiedzieć.

N wrz 20, 2020 4:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak to w ustawach PiS. Od razu do nowelizacji.

N wrz 20, 2020 6:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzis widzialam urywki wystapienia prezydenta oraz Ministra Rolnictwa na dożynkach, jak to wychwaliali wieś i mowili ile to dla niej zrobią. Aż sie nie dalo tej wazeliny i obłudy słuchać.

N wrz 20, 2020 6:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czy obłudy to się przekonamy. Sprawdzian będzie za chwile. A słówko obłuda to widzę twoje ulubione w ostatnim czasie. Wszystko co inaczej niż ty myslisz to obłuda.

N wrz 20, 2020 6:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Podobno miało być tak ze Kaczyński chce zrobić porządek z koalicjantami bo za bardzo skakali i z własnymi ludźmi. Niby ma im wskazać ich miejsce w szeregu. Jakoś mnie to nie przekonuje

Dlaczego nie przekonuje? Wg mnie to jest najbardziej prawdopodobne, a głównym celem jest zniszczenie Ziobry.

N wrz 20, 2020 8:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Dlaczego nie przekonuje? Wg mnie to jest najbardziej prawdopodobne, a głównym celem jest zniszczenie Ziobry.

Na razie wygląda na to, że Ziobro dostanie swojego bezpośredniego "kuratora" w rządzie w osobie samego JarKacza:

https://fakty.interia.pl/polska/news-ry ... Id,4751090

Jeśli to się potwierdzi i jeśli Ziobro za cenę pozostania w tzw. Zjednoczonej Prawicy na takich warunkach zmieni o 180 stopni front w sprawie ustawy o bezkarności i futerkowej, to będzie to jego ostateczne upokorzenie.

Cz wrz 24, 2020 11:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Warto przy okazji dodać, że kiedy głosowano nad zakazem aborcji eugenicznej, to wówczas w PiS-ie nie było dyscypliny (każdy głosował ze swoim sumieniem i przekonaniami), zaś jeśli chodzi o "ustawę futerkową", to była dyscyplina - tak trzeba było głosować jak chciał prezes.

Chore dzieci gorsze od norek?

Cz wrz 24, 2020 11:45 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Jockey napisał(a):
Podobno miało być tak ze Kaczyński chce zrobić porządek z koalicjantami bo za bardzo skakali i z własnymi ludźmi. Niby ma im wskazać ich miejsce w szeregu. Jakoś mnie to nie przekonuje

I jak juz wiadomo pomyliłeś się. Mowię o zniszczeniu a co do miejsca w szeregu to jednak. Kaczyński chciał ZZ pokazać jego miejsce w szeregu. I to zrobił. Teraz podobno przy modernizacji rzadu ma Kaczyński wejść w skald Rady Ministrów i ma być podobno wicepremierem. Tak się zdradził jeden poseł SP. Coś tez Terlecki o tym wspominał.

Cz wrz 24, 2020 1:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przy okazji, o czym też wspomniano we wrzuconym przez polexit artykule, ma nastąpić reaktywacja Komitetu ds. Bezpieczeństwa z Kaczyńskim jako Przewodniczącym.

I słusznie, wróg klasowy tracąc poparcie w społeczeństwie zmuszony jest do głębszego konspirowania swej działalności i będzie uciekał do coraz podstępniejszych form działania i maskowania się. Natężenie szpiegowsko-dywersyjnych działalności obcych agentur (...), działalności reakcji całkowicie zaprzedanej wrogim Polsce ośrodkom imperjalistycznym (...) stawia pilne zadania wzmożenia czujności, doskonalenia metod pracy oraz w całej działalności i postępowaniu stania na straży praworządności ludowej. Wymaga to od całego aparatu bezgranicznego oddania dla Partii, głębokiej partyjności w codziennej pracy zawodowej, wysokiej postawy moralno-politycznej oraz stałego zacieśnienia więzi z masami pracującymi, jak pisał poprzednik Kaczyńskiego na tym stanowisku, niejaki Dworakowski.

Liczę też na reaktywację tzw. terenu.

Obrazek

Cz wrz 24, 2020 3:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Warto przy okazji dodać, że kiedy głosowano nad zakazem aborcji eugenicznej, to wówczas w PiS-ie nie było dyscypliny (każdy głosował ze swoim sumieniem i przekonaniami), zaś jeśli chodzi o "ustawę futerkową", to była dyscyplina - tak trzeba było głosować jak chciał prezes.

Chore dzieci gorsze od norek?

Najwyraźniej tak. Kwestia dyscypliny partyjnej i konsekwencji wyciąganych wobec posłów, którzy tego projektu nie poparli w kontekście braku takowej dyscypliny w przypadku ustaw chroniących życie nienarodzone sprawia, że ta cała sprawa jest podwójnie obrzydliwa.

A tu wystąpienie Winnickiego w Senacie, gdzie pięknie obnażył hipokryzję tych wszystkich "obrońców praw zwierząt"

https://www.youtube.com/watch?v=Ct1RwSvpO38

Cz wrz 24, 2020 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Słuchałem dziś rozmowy ministra rolnictwa w radiu Wnet
https://www.youtube.com/watch?v=tr7mzSdKLtU

Dla mnie najciekawsze jest pytanie: KTO napisał tą ustawę? Bo minister rolnictwa nie wie. Członek rządu któremu ustawa demoluje resort, nie wie kto ten bubel stworzył.

Cz wrz 24, 2020 9:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 160  Następna strona