Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sty 17, 2021 5:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 180  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Rację ma Grzegorz Braun, gdy mówi "oni nam tego do końca życia nie wybaczą jak się złajdaczyli".

Wt gru 01, 2020 9:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.money.pl/gospodarka/pkn-orl ... 7840a.html

PkN orlen przejmuje gazety.

Pn gru 07, 2020 5:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rozbudowa aparatu propagandy. Będzie potrzebny żeby sprzedawać kolejne coraz głupsze pomysły rządu "ciemnemu ludowi".

A tu kolejny wyskok Hołowni
https://www.m.pch24.pl/szymon-holownia- ... 440,i.html
Czy temu - za przeproszeniem moderacji - cymbałowi marzy się zakaz krzyży i modlitwy w miejscach publicznych? Rugowanie głosu Kościoła z debaty publicznej? Bo nie wiem jak można bardziej rozdzielić państwo od Kościoła niż jest teraz? Toż to nawet postkomuchy z SLD nie były tak antykościelne jak ten katolik "bezobjawowy".

Pn gru 07, 2020 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Rozbudowa aparatu propagandy. Będzie potrzebny żeby sprzedawać kolejne coraz głupsze pomysły rządu "ciemnemu ludowi".

A tu kolejny wyskok Hołowni
https://www.m.pch24.pl/szymon-holownia- ... 440,i.html
Czy temu - za przeproszeniem moderacji - cymbałowi marzy się zakaz krzyży i modlitwy w miejscach publicznych? Rugowanie głosu Kościoła z debaty publicznej? Bo nie wiem jak można bardziej rozdzielić państwo od Kościoła niż jest teraz? Toż to nawet postkomuchy z SLD nie były tak antykościelne jak ten katolik "bezobjawowy".

Hołownia zniknie tak szybko jak się pojawił. Muśle ze nic nie zwojuje tak jak i Palikot

Pn gru 07, 2020 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):

Bardzo prosto, tak jak to zrobiono we Francji, Kanadzie, Irlandii, Hiszpanii i wielu innych krajach swiata, gdzie religia jest prywatna sprawa obywatela a nie ma sojuszu "tronu z oltarzem" i ministrowie nie biora udzialu w uroczystosciach religijnych, a Kosciol w rzadowych i nie urzadza zycia obywatelom.
Nie mowiac o tancach na uroczystosciach Rydzyka co wyglada doprawdy kuriozalnie.
Juz to uzgodnilismy w jakims watku w ktorym bral udzial robaczek, ze Kosciol moze w Polsce robic to co chce bo nie ma zapisanego w Konstytucji rozdzialu Kosciola od panstwa.

Pn gru 07, 2020 10:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Bardzo prosto, tak jak to zrobiono we Francji, Kanadzie, Irlandii, Hiszpanii i wielu innych krajach swiata, gdzie religia jest prywatna sprawa obywatela

A w Polsce jest publiczną? Nikt Ci nie każe się rejestrować w żadnym spisie czy urzędzie, nie musisz nikomu deklarować jakiego jesteś wyznania, jest to Twoja prywatna sprawa. A w krajach, które wymieniłeś nie chodzi bynajmniej o żadną "prywatność", ale o to, że Kościoła w przestrzeni społeczno-politycznej ma tam po prostu nie być. Kościół w ramach tego "rozdziału" ma siedzieć cicho i przytakiwać każdemu bezeceństwu, jakie wymyśli władza państwowa.
Taki ostatni przykład z kraju, gdzie działa tak rozumiany "rozdział":
https://www.m.pch24.pl/australia--10-la ... 441,i.html

Cytuj:
"a nie ma sojuszu "tronu z oltarzem" i ministrowie nie biora udzialu w uroczystosciach religijnych, a Kosciol w rzadowych i nie urzadza zycia obywatelom.
Nie mowiac o tancach na uroczystosciach Rydzyka co wyglada doprawdy kuriozalnie."

O ile się orientuję, branie udziału w uroczystościach religijnych przez rządzących nie należy do ich obowiązków ani nie jest im narzucone przez prawo, tylko robią to z własnej woli. Byli politycy, którzy tego nie praktykowali. Podobnie wymogiem prawnym nie jest udział przedstawicieli Kościoła w uroczystościach państwowych.

Co rozumiesz przez to "urządzanie życia obywatelom" przez Kościół? Bo jak dla mnie to pusty antyklerykalny slogan, który słyszę co chwila od ludzi, którzy sami są chodzącymi dowodadmi na to, że Kościół bynajmniej im życia nie urządził, bo całe ich życie dalekie jest od tego, czego Kościół naucza. Jak to możliwe, że ich te straszne klechy podstępnie nie omotały?

Cytuj:
Juz to uzgodnilismy w jakims watku w ktorym bral udzial robaczek, ze Kosciol moze w Polsce robic to co chce bo nie ma zapisanego w Konstytucji rozdzialu Kosciola od panstwa.

Polska nie jest państwem wyznaniowym, ale państwem, w którym nie tępi się po prostu religii z życia publicznego, jak to ma miejsce w tych smutnych krajach, które raczyłeś wymienić na wstępie. Tu szanuje się cywilizacyjny standard wolności wyznania i władza nie walczy z Kościołem, ale stara się mieć z nim poprawne relacje.
Oczywiście są różne siły polityczne, wśród nich takie, które starają się budować swój wizerunek na jakiejś przychylności Kościoła i są hierarchowie, którzy za bardzo z tego korzystają, co mówię z ubolewaniem, bo akurat uważam że Kościół nie powinien się za mocno bratać z żadną konkretną frakcją, ale każdej po równo patrzeć na ręce. Ale to nie jest wynikiem żadnych ustrojowych defektów - w Polsce Kościół ani nie ustanawia prawa, ani go nie opiniuje, a hierarchowie nie biorą udziału we władzy na żadnym szczeblu. Konstytucja RP wystarczająco określa te relacje i żadne masońskie wynalazki "rozdziału Kościoła od państwa" nie są tu potrzebne.

Pn gru 07, 2020 11:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Bardzo prosto, tak jak to zrobiono we Francji, Kanadzie, Irlandii, Hiszpanii i wielu innych krajach swiata, gdzie religia jest prywatna sprawa obywatela a nie ma sojuszu "tronu z oltarzem" i ministrowie nie biora udzialu w uroczystosciach religijnych, a Kosciol w rzadowych i nie urzadza zycia obywatelom.
Nie mowiac o tancach na uroczystosciach Rydzyka co wyglada doprawdy kuriozalnie.

Oj tam oj tam.. Adam M. naprawdę jesteś naiwniutki jak przedszkolak- nie obraź się. Ciebie kole (jak i innych podobnych) chrześcijaństwo, a nie religia jako taka.
Szumne otwarcie tunelu Gotarda. Są oficjele, nie ma tam biskupów, księży, jest za to satanistycznopodobna uroczystość. Tak ma być, bo tak jest cool i w ogóle postempowe..

Pn gru 07, 2020 11:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Peter W, skad wiesz ze byla to uroczystosc "satanistyczopodobna"?
Kto decyduje o tym ze uroczystosc jest taka a nie inna?
To machanie konczynami i tulowiem to ma byc satanizm? Za moich czasow nazywano to "sztuka nowoczesna", cokolwiek to mialo znaczyc.
Filmik oczywiscie podrzucony przez Russia Today.

Polexit, zamiast pisac dlugie posty, bo najwyrazniej rozumiesz rozdzial Kosciola od panstwa zupelnie inaczej niz ja, to moze znajdziesz mi zapis Konstytucji mowiacy o tym rozdziale?
To mi zdecydowanie pomoze w dyskusji z robaczkiem.

Wt gru 08, 2020 2:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Wt gru 08, 2020 8:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pytanie jak z obecna sytuacja poradziłby sobie rząd nic nie mogę Tuska? Albo Kopacz albo Belki lub Millera. O Buzku z litości nie pisze bo patrząc na jakość 4 reform które wprowadził to zakładam ze polegliby na zakupie maseczek.

Wt gru 08, 2020 10:06 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Peter W, skad wiesz ze byla to uroczystosc "satanistyczopodobna"?
Kto decyduje o tym ze uroczystosc jest taka a nie inna?
To machanie konczynami i tulowiem to ma byc satanizm?

No oczywiście.. Takie sobie niewinne dziełko. Chrześcijańskie odniesienia w Europie o chrześcijańskich korzeniach, to samo zuuo, natomiast skaczący kozioł, maszkary, sceneria, to sztuka nowoczesna.
Nie chcesz oddawać czci Bogu, to oddajesz Szatanowi. Dla mnie to dosyć jasny przekaz.

Cytuj:
Filmik oczywiscie podrzucony przez Russia Today.

Bo może te nasze światłe europrzekaźniki się czegoś wstydzą? Same sfilmowane zdarzenie nie jest montażem...

Wt gru 08, 2020 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Pytanie jak z obecna sytuacja poradziłby sobie rząd nic nie mogę Tuska? Albo Kopacz albo Belki lub Millera. O Buzku z litości nie pisze bo patrząc na jakość 4 reform które wprowadził to zakładam ze polegliby na zakupie maseczek.

Może by nic nie robili, wtedy by było najlepiej:)

Wt gru 08, 2020 10:31 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Polexit, zamiast pisac dlugie posty, bo najwyrazniej rozumiesz rozdzial Kosciola od panstwa zupelnie inaczej niz ja, to moze znajdziesz mi zapis Konstytucji mowiacy o tym rozdziale?
To mi zdecydowanie pomoze w dyskusji z robaczkiem.

Post musiał być długi, bo napisałeś trochę bzdur, które należało wyprostować.
A teraz przechodząc do Twojego pytania - Konstytucja RP nie zawiera rzecz jasna literalnego sformułowania o "rozdziale państwa od Kościoła", ale też nie uważam, że musi taki zapis zawierać (to nie to, że ja to inaczej rozumiem, po prostu czegoś takiego nie uznaję). Art. 25 w pełni realizuje swobodę wyznania i brak ingerencji państwa w wolność religijną człowieka, a także zasadę wzajemnego poszanowania autonomii obu władz - świeckiej i duchowej.

Wt gru 08, 2020 4:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):

Poważnie? Ten rząd zrobił trochę bzdur. Ale coś robił i dzięki temu nie mieliśmy w pierwszej razie wariantu włoskiego. Największym błędem było wprowadzanie restrykcji ale samemu nie przestrzeganie. Ale wiem ze do ciebie nie docierają fakty wolisz wierzyć teoriom spiskowym. Cóż mamy wolność. Każdy może popełnić samobójstwo.

Wt gru 08, 2020 5:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):

Poważnie? Ten rząd zrobił trochę bzdur. Ale coś robił i dzięki temu nie mieliśmy w pierwszej razie wariantu włoskiego. Największym błędem było wprowadzanie restrykcji ale samemu nie przestrzeganie. Ale wiem ze do ciebie nie docierają fakty wolisz wierzyć teoriom spiskowym. Cóż mamy wolność. Każdy może popełnić samobójstwo.

Jedynie co mamy to paraliż sluzby zdrowia przez bzdurna izolacje osób PCR dodatnich. Plis rozwalanie wielu ludzia biznesów.
I kolejne argumenty o teoriach spiskowych. Tak paraliż sluzby zdrowia to teoria spiskowa weź sie nie ośmieszaj Jockey.

Wt gru 08, 2020 6:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 180  Następna strona