Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 18, 2019 1:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 781 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 53  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
I to jest trochę smutne... Grzegorza Brauna spotkałem osobiście w Rzeszowie w seminarium duchownym na jego premierze filmu o Lutrze. Znany jest ze swojego uwielbienia dla Mszy Trydenckich. Ma swoje twarde zasady i poglądy. Poprzez swój radykalizm jest przedstawiany i tym samym postrzegany jako jakiś dziwak i fanatyk. Do tego sprzymierzeniec Rosji Putina.

Mi bardziej z katolicyzmem kojarzy się chociażby Robert Winnicki czy Kaja Godek i środowiska pro-life. Niestety, ale w Polsce środowiska stricte odwołujące się do nauki Kościoła są marginalizowane. We wszystkim dziś trzeba być umiarkowanym, więc PiS zyskuje, bo dużo ludzi o poglądach centrowych za nimi "idzie".

Lewica już wiemy jak pójdzie: postkomuniści z PZPR + środowiska LGBT od Biedronia i bolszewizm gospodarczy Zandberga. Na pierwszy rzut oka silny blok lewicowy, ale na dobrą sprawę to koalicja, więc potrzeba 8%, żeby wejść.

Czekać nam pozostaje na decyzje tych oddolnych ugrupowań i środowisk. Może w końcu zrodzi się coś naprawdę godnego polecenia.

Chyba nie ma na to szans bo tak jak mowisz spoleczenstwo jest umiarkowane no i docenia zapomogi PIS

Cz lip 18, 2019 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Tak to fakt aczkolwiek jak nie ma sie wyboru to PiS jest mnirjszym zlem, partia w 100 procentach kayolicka np Grzegorz Braun nie ma szans przebicia na polskiej scenie politycznej

Partia katolicka to nie jest to co przedstawia sobą egotyk Grzegorz Braun, tylko partia zajmująca sie wdrażaniem nauki społecznej Kościoła w podstawy prawne i życie społeczne.

Cz lip 18, 2019 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
Tak to fakt aczkolwiek jak nie ma sie wyboru to PiS jest mnirjszym zlem, partia w 100 procentach kayolicka np Grzegorz Braun nie ma szans przebicia na polskiej scenie politycznej

Partia katolicka to nie jest to co przedstawia sobą egotyk Grzegorz Braun, tylko partia zajmująca sie wdrażaniem nauki społecznej Kościoła w podstawy prawne i życie społeczne.

Katolicyzm to nie jest ustroj polityczny

Cz lip 18, 2019 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):

Nie wiesz, że Kościół głosił i głosi naukę społeczną?

Cz lip 18, 2019 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Społeczną, a nie polityczną. Potrafisz dostrzec różnicę?

Cz lip 18, 2019 3:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mamy póki co 3 bloki opozycyjne. Jakoś wydaje mi się, że Kukiz jednak się przełamie i pójdzie z PSL, bo w końcu jego 3% z kawałkiem w majowych wyborach niczego dobrego nie wróżą. Dlatego zawiązują się teraz takie koalicje.

Tak się u nas "utarło" (w bardzo dużej mierze dzięki mediom publicznym i tym sprzyjającym PiS-owi), że nic na prawo od PiS-u powstawać nie może, bo odbiera głosy i tym samym blokuje "dobrą zmianę" i prowadzi do upadku rządu obecnie panującego.

A niby dlaczego? PO i Nowoczesna to są przecież ugrupowania światopoglądowo lewicowe, daleko im już nawet do tego "umiarkowanego centrum", w którym tak ochoczo widzi się ostatnio PSL.

A jednak... na lewo od PO, mamy miejsce i dla Wiosny Biedronia, i SLD i Lewicę Razem Zandberga, a nawet Inicjatywę Polską Barbary Nowackiej. Są też jakieś organizacje Ikonowicza i dawna Unia Pracy...

Czyli lewicowych formacji mamy w Polsce naprawdę wiele, a prawicy z prawdziwego zdarzenia brak.

Jeżeli na najbliższe lata konserwatywni wyborcy mają tylko PiS i kompletnie nic poza tym, to naprawdę strach pomyśleć co będzie się tu dziać za powiedzmy lat dwadzieścia...

So lip 20, 2019 11:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):

Nie wiesz, że Kościół głosił i głosi naukę społeczną?

No to sprawdźmy czym się zajmuje nauka społeczna Kościoła
Cytuj:
społeczna nauka Kościoła, poglądy na temat moralnego i religijnego aspektu życia społecznego, gospodarczego i politycznego, oparte na chrześcijańskiej koncepcji człowieka i społeczeństwa, stanowiące część doktryny chrześcijańskiej, zwłaszcza w katolicyzmie.
Społeczna nauka Kościoła obejmuje katolicką naukę społeczną (refleksję teoretyczną) i nauczanie społeczne Kościoła (dokumenty kościelne).
Katolicka nauka społeczna.
Pojęcie to odnosi się przede wszystkim do katolickiej (a szerzej chrześcijańskiej) etyki społecznej. Ponieważ formułując normy i oceny społeczno-etyczne, stosuje również uzasadnienia teologiczne, bywa zaliczana do nauk teologicznych. Jej ustalenia są wykorzystywane w znacznej mierze w nauczaniu Kościoła. Nie jest ona jednak wyłącznie komentarzem do nauczania społecznego Kościoła, choć do niego nawiązuje, rozwija je i traktuje co najmniej jako kryterium negatywne swych ustaleń. Jako etyka podejmuje pytania o powinności i wartości moralne w życiu społecznym. Odwołując się do argumentów rozumowych, wskazuje moralne reguły postępowania dla osób — uczestników życia społecznego, dążących do realizacji dobra wspólnego. Jej przedmiotem są zarówno powinności osoby względem grupy, jak i porządek strukturalny instytucji i systemów społecznych. W celu uzyskania odpowiedzi na pytania etyczne, katolicka nauka społeczna korzysta też z badań innych nauk: socjologii, psychologii, ekonomii, politologii, prawa, historii.
.
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/spole ... 78383.html
I jak widać Wespecjan ma brak wiedzy jak zwykle w każdym temacie.

So lip 20, 2019 1:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mamy póki co 3 bloki opozycyjne. Jakoś wydaje mi się, że Kukiz jednak się przełamie i pójdzie z PSL, bo w końcu jego 3% z kawałkiem w majowych wyborach niczego dobrego nie wróżą. Dlatego zawiązują się teraz takie koalicje.

Tak się u nas "utarło" (w bardzo dużej mierze dzięki mediom publicznym i tym sprzyjającym PiS-owi), że nic na prawo od PiS-u powstawać nie może, bo odbiera głosy i tym samym blokuje "dobrą zmianę" i prowadzi do upadku rządu obecnie panującego.

I to mnie trochę dziwi. Bo w końcu cała opozycja antypisowska to koalicja lewicowa. Przecież to co robi PO to próba odbierania głosów SLD Razem Wiosny.
PO jeszcze za Tuska zrobiło skręt w lewo jak Donald ogłosił ze nie będzie klękał przed księdzem. Wtedy skończyło się w jego przypadku udawanie katolika. PO juz nie miało rekolekcji u ks. Kardynała Dziwisza. Organizowanych przez ks. Rasia krewnego jednego polityka PO o tym samym nazwisku.

Jeżeli na najbliższe lata konserwatywni wyborcy mają tylko PiS i kompletnie nic poza tym, to naprawdę strach pomyśleć co będzie się tu dziać za powiedzmy lat dwadzieścia...

Wszystko idzie do systemu dwupartyjnego. Czyli prawica i lewica. Co może mieć sens patrząc np. na Amerykanów i Brytyjczyków. Wprawdzie inna kultura i inna tradycja ale może w jakiś sposób się udać. Wprawdzie u nich mamy jeszcze JOWy ale to dłuższy temat.

Osobiście czekam na partie prawdziwie prawicowa. Bo to co mamy w Polsce to rożnego rodzaju koncepcje lewicowe.

So lip 20, 2019 1:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
https://wiadomo.co/tomasz-piatek-dobra- ... acWjvs8ptw

So lip 20, 2019 8:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja mam inna ciekawostkę.
https://stopaborcji.pl/duze-sumy-na-lgb ... u6eQM4jhTg

A co do twojego wpisu Adamie to z Kremlem miał dobre układy Donald Tusk i jego ekipa.

So lip 20, 2019 8:27 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do Waszych newsów i ciekawostek, to tak:

1) Czy ten Tomasz Piątek jest mistrzem najbardziej niedorzecznych teorii spiskowych i tym samym najbardziej absurdalnych? :D Jasne, PiS, rosyjska agentura, Putin, Kreml, Macierewicz, bla bla bla - a jeszcze niedawno to Konfederacja była ruską agenturą. Co to się dzieje, że we wszystkim na świecie rządzą Rosjanie. A ten pan nie wspominał czasem, że to Rosjanie byli pierwsi na księżycu a nie Amerykanie? Albo, że to Putin stoi za wyborem papieża Franciszka na Stolicę Piotrową? Litości... Bądźmy poważni... Piątka to lubię, ale Krzysztofa, bo to świetny napastnik. Zaś ten pan gada takie niedorzeczności, że nawet nie należy podobnych bredni traktować poważnie. Taki z niego wiarygodny znawca polskiej polityki jak z kałuży ocean...

Zgadzam się z Jockeyem, że to poprzednia ekipa była najbardziej przychylna Rosji i Putinowi z Tuskiem i Kopacz na czele.

2) Dla mnie pan Soros oraz jego działanie i cała ta Fundacja Batorego powstała tylko i wyłącznie po to, żeby walczyć z Kościołem, promować zabijanie nienarodzonych i lansować na wszelkie możliwe sposoby środowiska LGBTQ+. To kolejna lewacka instytucja, której nie w smak tradycyjne wartości i konserwatywne poglądy.

So lip 20, 2019 10:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytales ten artykul Mniszku ?
Nawet jezeli nie czytales to jak ci sie wydaje, Rosjanie prowadza jakas dzialalnosc wywiadowcza w Polsce czy nie ?
Szukaja jakichs agentow wplywu, czy nie ?
Probuja wplynac na kierunek polskiej polityki, tak by byl zbiezny z ich celami, choc mozliwe ze ta zbieznosc wyplywa zupelnie z innych przeslanek ?

Czy to co zarzucasz Sorosowi i Fundacji Batorego czyli:
"żeby walczyć z Kościołem, promować zabijanie nienarodzonych i lansować na wszelkie możliwe sposoby środowiska LGBTQ+. "
ma jakiekolwiek realne znaczenie w gospodarce czy polityce panstwa ?
Czy sa to raczej tematy zastepcze, ktorych zadaniem jest skupienie uwagi nie na tym co jest dla panstwa szeregiem podstawowych problemow, ale na czyms co skupia i wzmacnia emocje publicznosci ?
Podnoszone po to zeby nie skupiac uwagi na problemach podstawowych?

N lip 21, 2019 6:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytałem Adamie i troszkę mi się śmiać chciało, bo to mistrzostwo w układaniu spiskowych teorii. Może ja zapytam: wierzysz, że Kaczyński, Macierewicz czy w ogóle ktoś z PiS-u jest rosyjskim agentem? Już takowymi mieli być Korwin, Braun, Bosak itd. W ogóle cała prawica uniosceptyczna to "ludzie Putina" :-) Już niejaki Exeter na tym forum (nie wiem czy pamiętasz) mi zarzucał, że jestem jakimś rosyjskim agentem czy tam trollem.

Oczywiście, że Rosja ma swoich agentów, chce coś ugrać - jak każde państwo, które się jakoś "liczy", lub może lepiej mocarstwo. A myślisz, że podobnych wpływów w Polsce nie ma lub nie próbuje mieć USA, Francja czy Chiny?

Za pan brat z Rosją był Tusk i jego środowisko polityczne... Potem obrali kierunek na Niemcy, choć nic w tym dziwnego jak niemieckie CDU sponsorowało Kongres Liberalno Demokratyczny Tuska. A Biedronia kto finansował?

A czy pani z SLD Senyszyn nie wypowiadała się czasem i nie udzielała wywiadu dla propagandowej tv Rosji Sputnik? Ja po prostu mam dość tych spiskowych teorii dziejów. Nie wierzę w to, że obecny rząd to robota Putina. Nie wierzę, że rządzona Polska przez PiS to sprawka agentury rosyjskiej.

Ma znaczenie na rewolucję obyczajową poprzez narzucanie tej a nie innej ideologii, wmawianie ludziom pewnych postaw, poglądów, zapatrywań, nie brak w tym też wszelkiej maści manipulacji.

Prawo do życia to dla mnie nie jest temat zastępczy. Aborcja to grzech śmiertelny i wielkie zło - być może ta zbrodnia ma właśnie stokroć większe znaczenie niż gospodarka lub polityka państwa, choć piszę to z punktu osoby wierzącej.

N lip 21, 2019 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy ktos z kierownictwa PiSu jest rosyjskim agentem ale widze ze polityka wewnetrzna PiS probuje przerobic Polske na scentralizowana pseudo demokracje w ksztalcie panstwa Putina, Orbana czy Erdogana, a w polityce zagranicznej stara sie o oslabienie EU, a w kazdym razie na niedopuszczenie by byla ona jednym organizmem polityczno gospodarczym - co jest dokladnie celem Rosji.
To co Macierewicz zrobil z polskim wojskiem oceniam jak zdrade panstwa, jako ze przypomina mi to jako zywo czystke generalicji w armi sowieckiej lat 30 tych, po ktorej ta armia przez 3 lata dostawala baty i tylko obszar Rosji pozwolil na jej odbudowe. Jego dzialania doprowadzily nie tylko do oslabienia armi, popsucia stosunkow z Francja ( co teraz odbija sie czkawka na forum unijnym ) ale rowniez zaprzepaszczenia wielu projektow, jak chocby zakup Caracali. Teraz Polska kupuje pojedyncze smiglowce od Amerykanow za potrojna cene i bez zadnego offsetu i jest "lepiej".
Jego dzialalnosc w calej sprawie komisji Smolenskiej tez oceniam jako zdrade panstwa, przez wprowadzenie i ugruntowanie podzialow miedzy Polakami. Wydano miliony zl po to by osiagnac co, tak naprawde ?
Bo nie widze zadnych przekonujacych wynikow dzialan tej komisji.
Zwiazki Morawieckich z Rosja tez uwazam za znane i udowodnione, tak ze nie wszystko co pisze pan Piatek jest dla mnie teoria spiskowa.

N lip 21, 2019 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podziały wprowadzają wg Adama M ci, którzy nie pozwalają okradać Polaków i ustawicznie robić ich w konia. Co jest - wg Adama - "w interesie Rosji" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

N lip 21, 2019 7:17 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 781 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 53  Następna strona