Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 13, 2019 2:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 847 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 57  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Marku, nie udawaj kogos kim nie jestes.
Dokladnie opisalem co uwazam za prorosyjskie dzialania PiS i nie bardzo wiem co do tego ma "nieokradanie i "nierobienie w konia"?
To argumenty z innej bajki.

N lip 21, 2019 9:00 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Tak wielu zwolenników totalnej opozycji żąda na coś dowodów. Tymczasem może jakieś dowody na tę działalność pod Putina wkrótce się pojawią. Kto wie. .. Mnie to serio bawi, bo jak lat temu kilka ktoś się zająknął o Smoleńsku, że może to nie był wypadek, to od razu, że chce wojny z Rosją, że spiski itd.

Teraz jest takie coś: jak jakieś państwo nie łyka wszystkiego jak posłuszny piesek tego co unijne elity narzucą, to od razu to agentura, sprawka Rosji itd. Akurat odkąd pamiętam, to politycy PiS-u zawsze byli oskarżani o to, że niszczą stosunki z Rosjanami, że są rusofobami, uprzedzenie, zieją nienawiścią do Rosjan, że jak mogą usuwać pomniki Armii Czerwonej, że po co poruszają tematy Katynia, 17 września, Smoleńska itd. itd... Ale rozumiem, że to tylko taka zagrywka i przykrywka tym samym: udają, że nie kochają Rosji, ale za plecami głupiego narodu robią to co Putin każe...

Sorry, ale kto w to uwierzy? Ja tego nie kupuję... To jest scenariusz na super film akcji z największymi gwiazdami Hollywood. To dlatego śp. prezydent Kaczyński wezwał głowy państw z dawnego ZSRR i stanął stanowczo w obronie Gruzji? Dlatego tak PiS broni i wspomaga Ukrainę (co mi się nie bardzo podoba, bo nastroje probanderowskie są tam mega silne), dlatego jest za sankcjami dla Rosji...?

Mnie te teorie i wynurzenia nigdy chyba nie przekonają - to jest aż tak niedorzeczne, że można to porównać do teorii, że dinozaury wyginęły w wyniku wybicia ich przez smoki... czy coś równie absurdalnego.

Póki co to Miller z SLD rozpacza, że Polska na obchody 1 września nie zaprosiła Putina. Nie Kaczyński - ale on ma udawać... 500+ to też podrzucony przez Władimira postulat? To się kupy nie trzyma...

Adamie, chyba naprawdę, ale to naprawdę niewielu znajdziesz w Polsce ludzi, którzy są choć odrobinę uwierzą w tezę, że PiS pcha nas w łapy Rosji i Putina.

Pn lip 22, 2019 12:01 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Adamie, chyba naprawdę, ale to naprawdę niewielu znajdziesz w Polsce ludzi, którzy są choć odrobinę uwierzą w tezę, że PiS pcha nas w łapy Rosji i Putina.
uwierzą uwierzą. Wszyscy łykający to co TVN i GW podają. W TVN to obowiązująca narracja. Tak samo w GW.

Pn lip 22, 2019 7:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Marku, nie udawaj kogos kim nie jestes.
Dokladnie opisalem co uwazam za prorosyjskie dzialania PiS i nie bardzo wiem co do tego ma "nieokradanie i "nierobienie w konia"?
To argumenty z innej bajki.
Co z tego że dokładnie, skoro bez sensu?
Zwykła szczujnia, i to w dodatku nie Twoja, tylko rezonujesz to, co Ci szuflują.

Pn lip 22, 2019 9:33 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=yyPCK_A0ZGM
Takie ciekawe podsumowanie Michnika i GW i nie tylko

Wt lip 23, 2019 8:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rafała Ziemkiewicza naprawdę przyjemnie się słucha. Facet bardzo trafnie komentuje i przewiduje życie polityczne na polskiej scenie.

Dawno nic nie było o sondażach, więc proszę bardzo :wink:

https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujacy-sondaz-tylko-trzy-partie-w-sejmie-6405743758387329a

Tylko ten tytuł..."Zaskakujący..." Co w tym takiego zaskakującego? Bo trzy partie miałyby się dostać na jesieni do sejmu? Wow... A, że tak spytam: ile się dostało pod koniec maja do Europarlamentu? 8)

Mnie znakomity wynik PiS-u już nie dziwi. Na prawo cisza, Kukiz15 i PSL to kolejna odsłona opery mydlanej - wcześniej PO, SLD... kto z kim itd... Fascynujące.

Ostatnio w drodze do sklepu zamieniłem kilka zdań ze znajomym. Zapytałem między innymi o to, co myśli o starcie opozycji w co najmniej trzech blokach. Odparł: "Może to i lepiej". Po chwili dodał: "I tak PiS wygra..." Może i nie byłoby w tym nic dziwnego i nadzwyczajnego gdyby ten znajomy nie słynął z tego, że ma coś w rodzaju "alergii na Kaczyńskiego i wszystkiego co z PiS-em związanego..." Och, nie czuję jak rymuję ;)
Doszedłem do wniosku, że skoro sami najwięksi wrogowie partii rządzącej nie wierzą w sukces opozycji, to coś jest na rzeczy... On jak mówi o PiS-ie to zawsze negatywnie, prześmiewczo i z oburzeniem. A teraz tak dodał jakby pogodzony z przegraną.

Czy mamy naprawdę taką słabą opozycję, że nawet jej zwolennicy nie wierzą już w końcowy sukces? A może i sam pan Schetyna zdał już sobie sprawę z tego, że to jest "koniec gry" na kolejne cztery lata?

Śr lip 24, 2019 1:13 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mniszku
Ale czy zwolennicy opozycji to idioci? A może ślepi?
Powiedz mi co zrobili politycy PO, SLD, Wiosna, PSL żeby zaproponować coś nowego Polakom, żeby być alternatywa dla PiS? Ja nie zauważyłem takich ruchów. Bycie antyPiS to za mało. To działa tylko na betonowy elektorat.

Osobiście uważam ze to bardzo niedobrze ze mamy taka słaba opozycje.

Śr lip 24, 2019 5:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, nie będzie żadnej (dosłownie) wartości dodanej z tego, że do sejmu dostanie się ktokolwiek z tych trzech bloków (no, może poza niektórymi ludźmi od Kukiza).
Od tego już nawet lepsi ludzie od Korwina - jedne rzeczy są fajne, inne głupie - ale przynajmniej jest u nich coś, z czym można się zgadzać lub nie.
"3 bloki" nie mają do zaoferowania dosłownie nic - nawet nic, o czym by można dyskutować. Zero myśli, poza antypisem i - oczywiście - stołkami.

Śr lip 24, 2019 9:42 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney
Ale ludzie od Kukiza tez w większości odrealnieni. Zobacz z kim tera Paweł chce iść w koalicji. Z najbardziej systemowym tworem który koalicje rządowa robili ze wszystkimi i o których mówi się ze najważniejsze są stołki. Nepotyzm w ich wykonaniu kwitnie.
I Paweł Kukiz szedł do sejmu jako alternatywa na partyjniactwo. Nawet miałem moment zastanowienia się czy nie zagłosować na nich. A teraz z nimi idzie ramie w ramie do wyborów.

Śr lip 24, 2019 12:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To prawda. PSL wprawdzie nie jest antycywilizacyjny, ale to najbardziej oportunistyczna partia w naszej części galaktyki ;)

Śr lip 24, 2019 2:03 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to udało się... Po pięciu miesiącach, ale jednak:

https://polskatimes.pl/wybory-parlamentarne-2019-konfederacja-zarejestrowana-jako-partia-polityczna-janusz-korwinmikke-niedobrze-ze-ta-informacja/ar/c1-14306473

I już są płonne nadzieje, zamiast Liroya w nazwie będzie Godek...czy coś to zmieni. Pamiętam ten entuzjazm przed euro-wyborami i wielki zawód, że znowu zabrakło tego 5%. Teraz nie ma już PiS-u i anty- PiS-u, bo mamy w sumie kilka bloków opozycyjnych, więc może lęk przed tym, że głosy się podzielą minie...

No bo skoro PiS ma w sumie tylko "jednego konkurenta" - Konfederację, to co mają powiedzieć totalsi? Nie głosujmy na PSL, bo osłabi Koalicję Obywatelską, albo nie głosujmy na SLD & Wiosnę & Razem, bo KO przegra...?
Teraz ten argument to tak średnio pasuje... w dodatku posłowie Kukiz15 uciekają z tonącej łodzi na statek PiS-u...

So lip 27, 2019 11:45 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Tak wielu zwolenników totalnej opozycji żąda na coś dowodów. Tymczasem może jakieś dowody na tę działalność pod Putina wkrótce się pojawią. Kto wie. .. Mnie to serio bawi, bo jak lat temu kilka ktoś się zająknął o Smoleńsku, że może to nie był wypadek, to od razu, że chce wojny z Rosją, że spiski itd.

Teraz jest takie coś: jak jakieś państwo nie łyka wszystkiego jak posłuszny piesek tego co unijne elity narzucą, to od razu to agentura, sprawka Rosji itd. Akurat odkąd pamiętam, to politycy PiS-u zawsze byli oskarżani o to, że niszczą stosunki z Rosjanami, że są rusofobami, uprzedzenie, zieją nienawiścią do Rosjan, że jak mogą usuwać pomniki Armii Czerwonej, że po co poruszają tematy Katynia, 17 września, Smoleńska itd. itd... Ale rozumiem, że to tylko taka zagrywka i przykrywka tym samym: udają, że nie kochają Rosji, ale za plecami głupiego narodu robią to co Putin każe...

Sorry, ale kto w to uwierzy? Ja tego nie kupuję... To jest scenariusz na super film akcji z największymi gwiazdami Hollywood. To dlatego śp. prezydent Kaczyński wezwał głowy państw z dawnego ZSRR i stanął stanowczo w obronie Gruzji? Dlatego tak PiS broni i wspomaga Ukrainę (co mi się nie bardzo podoba, bo nastroje probanderowskie są tam mega silne), dlatego jest za sankcjami dla Rosji...?

Dla mnie Pis przez lata był taką partią, która zdecydowanie kojarzyła mi się z antyrosyjskością - była to antyrosyjskość często doprowadzona do histerii oderwana od rzeczywistości i zupełnie przeciwwskuteczna, ale kojarzyła mi się z jakąś chęcią naiwnego bohaterstwa - tak jak Lech Kaczyński na czele bloku mniejszych państw przemawiający w Gruzji. Kwestią, na inną dyskusję jest czy była to postawa mądra - moim zdaniem nie do końca - ale zupełnie nie miałam wtedy wątpliwości co do intencji. Wielu moich znajomych rozumowało podobnie. Mówili: Pis to zamordyści, ale może będą bardziej zdecydowani wobec Rosji.

Zauważcie, że w ostatnim czasie Pis gwałtownie zmienił poglądy w kwestii rosyjskiej - i jedną kwestią jest naśladowanie standardów rosyjskich standardów w kwestii demokracji i izolowanie nas od sojuszników, co pośrednio Rosji bardzo jest na rękę - a drugą działania bezpośrednio wspierające Rosję, jak na przykład:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... py/2y8pwgf

(informacja potwierdzona przez MSZ).

Z czego to wynika? Moim zdaniem z kilku czynników. Przede wszystkim w Pisie coraz mniej już pamiętają o tym, pod jakimi hasłami szli do władzy i o co im chodziło. Poświęcili całą energię na zawłaszczenie sądów i konflikt z UE, kwestia rosyjska zeszła na dalszy plan, do tego stopnia, że wyciszają nawet sprawę Smoleńska. Poza tym powiedziałabym, że w chwili obecnej w Pisie rządzą przede wszystkim socjotechnicy, którzy mają za zadanie
diagnozować potrzeby i instynkty społeczeństwa i pozornie im zadośćuczynić.

Moim zdaniem - choć Kaczyński w Pisie stanowi pewny mit spajający - to realny Jarosław Kaczyński, ze względu na wiek i stan zdrowia, ma coraz mniej do powiedzenia w partii. Oczywiście, gdy wyda jednoznaczny komunikat, że czegoś sobie życzy, to tak będzie - ale nie ma wpływu na wszystko. Do tego dochodzi jeszcze olbrzymia niekompetencja - dla Pis polityka zagraniczna zawsze stanowiła jedynie funkcję polityki krajowej. Oni nie interesują się światem i nie znają go, nie rozumieją w ogóle w kategoriach globalnych. Zrobili czystkę w MSZ, pozwalniali doświadczonych specjalistów, a później prosili i ich o powrót, bo zwyczajnie mają zbyt krótką ławkę kadrową.

So lip 27, 2019 4:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
w chwili obecnej w Pisie rządzą przede wszystkim socjotechnicy, którzy mają za zadanie
diagnozować potrzeby i instynkty społeczeństwa i pozornie im zadośćuczynić.
Ale tak było zawsze w każdej partii rządzącej. Do polityki idą dla osobistej ambicji, kariery, korzyści i stanowisk - a ludzkie potrzeby załatwiają przy okazji i po wielkim nacisku społecznym i tylko wtedy gdy te zmiany nie naruszą kariery, stołków partyjniaków. Natomiast bardzo łatwo ulegają naciskom korporacji, mocarstw.
Mężowie stanu jak Dmowski, Paderewski zdarzaja się raz na kilkaset lat.

So lip 27, 2019 5:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem w jaki sposób PiS nas odsuwa od sojuszników, bo za rządów PiS-u najważniejszym sojusznikiem Polski są Stany Zjednoczone, więc... tym bardziej nie po drodze nam z Rosją.

Osobiście nie zauważyłem, żeby PiS zmienił stosunek co do Rosji. Nawet Putina nie zaproszono na 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej (za Tuska i PO był)...Czy to dobrze, czy źle nie mnie oceniać. Ubolewa nad tym ikona postkomunistycznego SLD Leszek Miller.

Gdyby się wzorowali na Rosji, to nie mielibyśmy parad równości LGBT co tydzień w każdym mieście Polski.

So lip 27, 2019 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Osobiście nie zauważyłem, żeby PiS zmienił stosunek co do Rosji.
Stosunek PiSu do Rosji nie wynika z jakiś realnych zagrożeń czy historycznych doświadczeń, tylko jest ideologiczny.
Dla przykładu, owszem Rosjanie nas podbijali i mordowali, ale tak samo jak Niemcy, a dziś Niemcy to wielki przyjaciel dla PiSu a Rosja demon. Zagrożnie militarne od Rosji dla Polski jest nie większe niż dla Finlandii a Finlania nawet nie jest w NATO i nie chce być. Ciekawostką jest, że Rosja w stosunku do Polski nie ma żadnych roszczeń terytorialnych, majątkowych ani etniczncyh (jak na Ukrainie, w Gruzji czy na Łotwie) a mimo to PiS przedstawia Rosję jakby jutro miała na nas napaść. To wogóle nie trzyma sie kupy.

So lip 27, 2019 6:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 847 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 57  Następna strona