Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 25, 2019 3:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Arwena napisał(a):
Może i Paweł Kukiz zmarnował potencjał na zasadzie " miałeś chamie złoty róg" ale to nie znaczy, że ten potencjał zniknął. Ktoś kto pokusi się o jego przejęcie może liczyć na wejście do gry politycznej.

Posłuchaj tego https://youtu.be/tUmaAQDrae4 pewnie zmienisz zdanie o Kukizie. Dla mnie to komedia

Cz sie 08, 2019 6:11 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Faktycznie komedia, bo każdemu śmiać się już chce z tego co Kukiz robi... a za nim pan Tyszka. Dla mnie to jest żałosne, niestety. Człowiek, który się wylansował na pięknych hasełkach o "walce z systemem i partiokracją" idzie ramię w ramię z symbolem tegoż systemu - PSL - który z każdym i o każdej porze rządzić może 8)

Elektorat tego stowarzyszenia czy też organizacji (bo milion razy słyszeliśmy, że Kukiz'15 nie jest partią) pójdzie i zagłosuje na PiS, Konfederację albo...zostanie w domu. Tak zwyczajnie. Po raz kolejny jakaś grupa wyborców poczuła się bardzo oszukana.

Cz sie 08, 2019 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę że chciał dobrze, zderzył sie z murem. Być może do tego kłopoty... takie jakie często spotykają ludzi żyjących w napięciu. Ale kończy tę swoją karierę polityczna marnie.

Cz sie 08, 2019 9:41 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney
On od początku się miotał. Przypomnij sobie co wygadywał w czasie poprzedniej kampanii wyborczej. Projekt zmieleni.pl miał sens ale juz kolejne jego wyskoki nie do końca. Byłem jego zwolennikiem w zmielonych. Miałem plan głosować na niego. Był moja nadzieja na zmianę jakości w polityce. Jednak juz w kampanii wciąż zmieniając zdanie a to godząc się a to kłócąc się z rożnymi opcjami politycznymi. Pózniej było tylko gorzej. Jego wielki problem z nocnymi wyskokami na tt i FB co to ktoś mu się na konto włamywał. To się wszystko nie trzyma.
Szkoda bo cześć ludzi która z jego list startowała była całkiem ok.

Pt sie 09, 2019 1:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Arwena napisał(a):
Może i Paweł Kukiz zmarnował potencjał na zasadzie " miałeś chamie złoty róg" ale to nie znaczy, że ten potencjał zniknął. Ktoś kto pokusi się o jego przejęcie może liczyć na wejście do gry politycznej.

Posłuchaj tego https://youtu.be/tUmaAQDrae4 pewnie zmienisz zdanie o Kukizie. Dla mnie to komedia

Cóż na to można rzec - koniec Kukiz 15 jest żałosny. Warto jednak pamiętać, że zaczynając karierę miał na hasłach antysystemowych wynik dwucyfrowy. Ludzie, którzy na niego głosowali nie zniknęli. Wątpię by PSL przejął jego wyborców.

A odnośnie Pawła Kukiza to przypomina mi się zdanie premiera Milera , może nie przytoczę dosłownie ale sens był taki " nie ważne jak facet zaczyna, ważne jak kończy".

Pt sie 09, 2019 6:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wydymali K. Godkową w Konfederacji.

Twierdzą, że w Polsce aborcja "dałna"jest szeroko akceptowalna i nie ma co podnosić tego tematu. Tak więc Konfederacja w kwesti aborcji eugenicznej przyjeła stanowisko PiSu. Godkowa była tylko potrzeba jako ropoznawalna twarz, na ktorą mogliby zagłosować ludzie rozczarowani PiSem w tej kwestii - okazuje się, że tylko dla picu czyli głosów.

Poza tym orzekli, że Godkowa nie ma swoich struktur partyjnych, więc skoro nie uzbiera tyle podpisów ile KORWIN i RN to niech się nie pcha na biorące miejsca na listach.

W zasadzie wszystko zgodne z pragmatyzmem. Tak więc Konfederacja z głoszonej partii ideowej staje się pragmatyczna odkąd poczuli pieniądze z dotacji dla partii +3% progu.

So sie 10, 2019 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może się mylę bo nie wiem za dużo o tej pani, ale Kaja Godek chyba nie ma za wiele do powiedzenia w jakiejkolwiek kwestii innej niż tematy okołoaborcyjne.

So sie 10, 2019 12:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Może się mylę bo nie wiem za dużo o tej pani, ale Kaja Godek chyba nie ma za wiele do powiedzenia w jakiejkolwiek kwestii innej niż tematy okołoaborcyjne.
Jak każdy kto poświęcił czemuś swoje życie i aktywność.

Jestem zbulwersowany PiS - pod naporem idiotycznych oskarżeń wobec Kuchcińskiego (afera: rząd lata rządowym samolotem, zgroza) zaproponował jeszcze bardziej idiotyczną ustawę: zakaz towarzyszenia rodzin.
Na pierwszy rzut bardzo to "dobre", ale przełóżmy to na fakty:
  • Trzy osoby dowodzące krajem na wypadek wojny - w zależności kto jeszcze będzie żył - to Prezydent, Marszałek Sejmu i Premier (w tej kolejności).
  • z oczywistych powodów osoby te nie mogą sobie pojechać - nawet na prywatne wczasy czy wycieczkę - bez ochrony i np. swoim samochodem.
    Niektórzy oburzają się na Komorowskiego, ze latał śmigłowcem na polowanie - wiele mam do zarzucenia temu [...], ale akurat nie to - to jego prawo i właściwie niemal obowiązek tak właśnie podróżować.
    Zresztą tak jest wszędzie - prezydent USA lata na wedkowanie rządowym helikopterem na swoją farmę.
  • Dalej: osoby te pracują niezaleznie od dni tygodnia, świątek piątek (nie pisze o Tusku, który pracował od wtorku do czwartku...)
    Jest normalne, ze chca wziąć z sobą rodzinę, żeby choć tyle być razem.
    I co, polityk ma lecieć w pustym samolocie, a żona z dziećmi a wsiadać w pociąg?
    Absurd.
    W dodatku i tak z rodziną musi jechac ochrona przysługująca rodzinom tych trzech ludzi.

Jedyną oszczędnością moze być ew, zakup małych (biznesowych) samolotów tej samej firmy - taki przewozi ok 6 osób.
No i użycie helikopterów.

Chociaż szczerze mówiąc w skali państwa podróże samolotem to są koszty śmieszne - zwłaszcza, że samolot stojący jest niewiele tańszy od latającego (bo większość to koszty amortyzacji i utrzymania saolotu w ruchu, co jest drogie) a w dodatku przepisy mówią ze i tak musi wylatać ileś tam w ciągu miesiąca.

So sie 10, 2019 12:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Twierdzą, że w Polsce aborcja "dałna"jest szeroko akceptowalna i nie ma co podnosić tego tematu. Tak więc Konfederacja w kwesti aborcji eugenicznej przyjeła stanowisko PiSu. Godkowa była tylko potrzeba jako ropoznawalna twarz, na ktorą mogliby zagłosować ludzie rozczarowani PiSem w tej kwestii - okazuje się, że tylko dla picu czyli głosów.

Poza tym orzekli, że Godkowa nie ma swoich struktur partyjnych, więc skoro nie uzbiera tyle podpisów ile KORWIN i RN to niech się nie pcha na biorące miejsca na listach.

W zasadzie wszystko zgodne z pragmatyzmem. Tak więc Konfederacja z głoszonej partii ideowej staje się pragmatyczna odkąd poczuli pieniądze z dotacji dla partii +3% progu.

Fakt , to bardzo źle się stało. Wizerunkowo duży minus i realnie imho wpłynie na odpływ elektoratu. No bo skoro różnica jest żadna pomiędzy Konfederacja a PIS- em w tym względzie. Pani Godek tak lekceważona przez znawców polityki jest dla mnie przykładem odwagi, próbowała wszystkiego, by uzyskać to o co walczy tj. zmianę prawa aborcyjnego w naszym kraju. Wbrew pozorom prawo ma oddziaływanie, by iść pod prąd obecnym trendom lewicowym w tym względzie. Poza tym p. Godek jest żywym przykładem, iż kobiety w Polsce to nie tylko " dziewuchy".

So sie 10, 2019 1:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jestem zbulwersowany PiS - pod naporem idiotycznych oskarżeń wobec Kuchcińskiego (afera: rząd lata rządowym samolotem, zgroza) zaproponował jeszcze bardziej idiotyczną ustawę: zakaz towarzyszenia rodzin.

Dlaczego? Takie są prawa polityki, a PIS chcąc czy nie chcąc też musi się do nich stosować.

So sie 10, 2019 1:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Co było do przewidzenia i o czym mówiłem przed wyborami do PE, ze za dużo tam różnorodności ciężkich do pogodzenia.
Barney napisał(a):

To tylko gra polityczna. Chodzi o pokazanie społeczeństwu jak działają i jacy są fajni. PiS chce mieć większość konstytucyjna. O to jest gra. Ale to nie pierwsza idiotyczna ustawa PiS. Weź chociaż o opodatkowaniu sklepów wielkopowierzchniowych.
Teraz robią pod publikę i pod wybory. Chcą nie stracić na Kuchcinskim.

Arwena napisał(a):
Fakt , to bardzo źle się stało. Wizerunkowo duży minus i realnie imho wpłynie na odpływ elektoratu. No bo skoro różnica jest żadna pomiędzy Konfederacja a PIS- em w tym względzie. Pani Godek tak lekceważona przez znawców polityki jest dla mnie przykładem odwagi, próbowała wszystkiego, by uzyskać to o co walczy tj. zmianę prawa aborcyjnego w naszym kraju. Wbrew pozorom prawo ma oddziaływanie, by iść pod prąd obecnym trendom lewicowym w tym względzie. Poza tym p. Godek jest żywym przykładem, iż kobiety w Polsce to nie tylko " dziewuchy".

Kaja Godek poza aborcja nie miała pomysłów na Polskę. Konfederacja ja wykorzystała. Chcieli przy jej osobie ściągnąć do siebie katolików przeciwnych aborcji którym nie podobała się polityka PiS w tej materii. A teraz wyszły prawdziwe motywacje Konfederatów. Wspominałem o tym ze konfederacja jest tworem sztucznym i ze się rozpadnie. A Kaja Godek (bardzo szanuje te kobietę, zreszta podpisywałem się pod projektem ustawy) powinna zostać jako działaczka pro-life i robić to co robi bardzo dobrze.

So sie 10, 2019 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Fakt , to bardzo źle się stało. Wizerunkowo duży minus i realnie imho wpłynie na odpływ elektoratu. No bo skoro różnica jest żadna pomiędzy Konfederacja a PIS- em w tym względzie. Pani Godek tak lekceważona przez znawców polityki jest dla mnie przykładem odwagi, próbowała wszystkiego, by uzyskać to o co walczy tj. zmianę prawa aborcyjnego w naszym kraju. Wbrew pozorom prawo ma oddziaływanie, by iść pod prąd obecnym trendom lewiowym w tym względzie. Poza tym p. Godek jest żywym przykładem, iż kobiety w Polsce to nie tylko " dziewuchy".
Nie dość, że próba wykorzystania Godkowej była niskim chwytem wobec katolickich wyborców, to rezygnacja z bicia sie o sprawy życia jest poważnym błędem popełnianym przez tzw środowiska prawicowe.

Tak się wśród głupców przyjeło że "prawica ma bronić tego co jest" i to nazywają konserwatyzmem. Tyle, że lewica zawsze prze do przodu i demoluje a po szkodach prawica nie chce nic naprawić tylko znowu konserwować to co jest (nawet jeśłi jest to rzeczywistosć zmieniona przez lewicę w poprzednim etapie).
Dzięki takeij polityce "prawicy" Wielka Brytania stała się krajem całkowitej dominacji światopoglądowej, kulturowej i prawnej lewicy.

Innymi słowy" lewica ma prawo zmieniać ustawy na swoją modłę kiedy rządzi a prawica zadowala się tylko przestojem kiedy rządzi.

A tu trzeba uderzać i wcielać normalności w coraz to wieksze obszary, bo kiedy przyjdzie lewica to znowu będzie niszczyć.

Dlatego prawdopodobną ceną za to że PiS nie wprowadził zakazu aborcji eugenicznej będzie urwanie czegoś niekorzystnego z idei życia z obecnej ustawy, wtedy kiedy siły lewicowo liberalne dostaną się do władzy.
I tak plasterkami salami aż nei zostanei nic.

A prawica zamiast podczas rządów dorabiać salami, to odkłada tylko to do lodówki do czasu aż lewica przychodzi, wyjmuje i znowu odcina.

So sie 10, 2019 2:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałbym odnieść się do sprawy Kai Godek i Konfederacji...

Otóż, to ona chyba pierwsza zrezygnowała ze startu z list tej formacji. Słuchałem zarówno jej wyjaśnień jak i Grzegorza Brauna, Krzysztofa Bosaka i Roberta Winnickiego. Moje zdanie jest nieco inne a na pewno daleki jestem od postawienia takiej tezy: Wrzucono Kaję Godek z Konfederacji, bo ta partia zmieniła swoje poglądy co do kwestii aborcji...

Przede wszystkim K. Bosak zapewnia, że nic się nie zmieniło co do poglądu na aborcję eugeniczną czy stosunek do ideologii LGBT. Problem był raczej w retoryce... Mówienie, że "homoseksualiści adoptują dzieci po to, żeby je molestować" był zbyt mocny i chyba radykalny. Budził bardzo duże kontrowersje. Można użyć takich zdań jak abp. Jędraszewski, które są prawdą, ale też nikogo nie obrażają czy pomawiają. Język Kai Godek był ostry, może zbyt ostry. W polityce stety czy niestety trzeba ważyć słowa.

Ponadto Kukizowcy namawiali Konfederatów, że pójdą razem, ale: jak pozbędą się albo uciszą Godek, Brauna i Korwina. Według pani Godek ludzie od Kukiza tylko jej się chcieli pozbyć.

No i mamy też kwestię jej roszczeń. Z całym szacunkiem, ale pierwsze miejsce na liście startowej z Siedlec to chyba nie jest żadna ujma czy pogarda. Ona chciała z Warszawy czy Lublina, co było nie do wykonania, bo tam jedynki mają ci, którzy najwięcej znaczą w Konfederacji. No i pisałem o tym, że to jest przede wszystkim koalicja dwóch partii politycznych: Wolności i Ruchu Narodowego. Inne środowiska po prostu uzupełniają tę formację, na zasadzie: są, to dobrze, ale jak ich nie będzie, to tragedia się nie stanie.

Kaja Godek nie ma wyłączności na środowiska pro-life w Polsce, bo istnieją takie środowiska z nią niepowiązane. Nieładne też było powtarzanie w mediach treści prywatnych mailów. Trochę tak jakby ktoś swoją prywatną korespondencję rozwieszał na słupie w centrum miasta.

Ona pojęcia o polityce wielkiego nie ma. To sztuka kompromisu, niestety. Jej się zamarzyła jedynka w Warszawie lub Lublinie, choć jej pozycja w partii nie była aż tak wysoka. Teraz będzie miała ciężko, żeby gdzieś jeszcze zaistnieć. Chociaż... Jak Kukiz idzie z PSL, to może i Kaja Godek przytuli się do PiS-u... Doprawdy nie takie "cuda" w polityce miały miejsce.

Czy to rozpad? Póki są te dwa fundamentalne ugrupowania, to bez różnicy czy odeszła pani Godek a wcześniej Piotr Marzec i Jakubiak. Ów "rozpad" można rozumieć też niejako "powrót do źródeł". Wielu zwolenników prawicy ideowej narzekało, że jest zbyt zróżnicowane środowisko w tejże formacji. I tak, ci co byli na "początku" RN + Wolność + Braun są tam nadal i stanową trzon. Reszta to była dodatki za przeproszeniem. I tak ci, co ostatni dołączyli pierwsi odeszli. Kaja Godek cały czas miała "zaklepaną" jedynkę w Siedlcach, ale foch, bo stolica jej się marzyła...

Inni mają piątki w Gdańsku czy Poznaniu, ale kampanię robić będą. Trzeba było te listy sensownie, albo w miarę sensownie ułożyć. To jest ta współpraca + solidarność, z czegoś zrezygnować, bo liczy się efekt i wynik końcowy całej formacji, a nie osobiste aspiracje i ambicje. Sorry Batory. Kaja Godek za bardzo chciała tutaj "grać pierwsze skrzypce".

Gdyby jej poglądy na aborcję kogoś drażniły czy były zbyt radykalne, to w ogóle nie nawiązano by z nią współpracy, koalicji i wspólnego startu.

Teraz trochę się żali i ma pretensje... No, nie takie odejścia mieliśmy w wielkiej polityce. Poza tym na co ona liczyła? Przecież pierwsze miejsce na jakiejkolwiek liście nic nie gwarantuje, nie ma gwarancji, że wejdzie do sejmu i zostanie posłanką...

Spójrzmy prawdzie w oczy... Konfederacja Wolność i Niepodległość (tak się chyba nazywa), to formacja niszowa, świeża, bez kasy i cudem będzie jak 5% złapią. Szanse są małe w tak zabetonowanej scenie politycznej. O dziwo sondaż na TVP Info daje im 4%, więc tylko czekać na jakąś narrację z Rosją, albo jeszcze czym innym.

No, a może się rozpadnie do wyborów, bo tak krótkiego czasu na zebranie podpisów nie było nigdy - to nie fair play i nawet wspomina o tym Rafał Ziemkiewicz. Jak się mylę, to poprawcie. Mają teraz 18 dni na zebranie 130 tysięcy podpisów?

Kukiz wywiesił białą flagę na starcie, bo doskonale wiedział, że tego nie zrobi. Już w majowych wyborach pomagali mu młodzieżówki PiS-u...Też się odwdzięczył :wink: Konfederacja ma świetne organizacje w terenie, więc podpisy zbiorą, kampania będzie strasznie krótka...

Przedstawiciele Wolności o aborcji mówią mało, choć zgadzają się z poglądem RN a sam JKM cytuje Reagana, który mówił: "Zauważyłem, że za aborcją są ci, którzy zdążyli się już urodzić". Ta partia to raczej gospodarka i ekonomia a RN światopogląd. Tak to widzę.

Szkoda tej pani, bardzo ją szanuję, popisywałem jej projekty itd., ale chyba zbyt wiele oczekiwała.

Pn sie 12, 2019 2:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie filmu Polityka. "Mamy też postać inspirowaną Bartłomiejem Misiewiczem - zdecydowanie najbardziej barwną w obrazie Vegi, żeby nie stwierdzić - wręcz komiczną.

- Odpalę koguta, wyp*** na plac zieleni - mówi Antek Królikowski, który zagrał byłego szefa gabinetu Antoniego Macierewicza, do kierowcy rządowej limuzyny. Widzimy też jak rozkoszuje się władzą strzelając z służbowej broni i żądając od żołnierzy, by mu salutowali.

W trailerze pojawia się więc również były szef MON, który udziela "ważnej" reprymendy. - Ch** się pisze przez "ch" - Janusz Chabior jako Antoni Macierewicz. W scenach dodatkowo widzimy Mateusza Morawieckiego, którego zagrał Marcin Bosak czy krzyczącą z sejmowej mównicy Krystynę Pawłowicz (Iwona Bielska).

Będą pozwy za film

Nie zabrakło też polityków opozycji, m.in. Grzegorza Schetyny (Zbigniew Suszyński) oraz kontrowersyjnej strony kościelnej pod postacią ojca Rydzyka. - Przyjechał bezdomny i dał mi dwa samochody - mówi Zbigniew Zamachowski, który zagrał Ojca Dyrektora.

Kiedy premiera? "Polityka" trafi do kin 4 września tego roku. Niewykluczone jednak, że "gorący" trailer będzie przyczynkiem do kolejnych pozwów. Pierwszy został już złożony przez Bartłomieja Misiewicza, zaraz po tym jak Vega udostępnił sceny, w którym grający go Antek Królikowski znalazł się w dwuznacznej sytuacji z przełożonym."
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... xb#slajd-1

Pn sie 12, 2019 8:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do filmu Vegi "Polityka", to widziałem zwiastun 3 razy i... brak słów :( Miał być "głośny film" na faktach a będzie gniot i infantylna komedyjka/ Na pewno "borowiki" biegali za kotem Kaczyńskiego po sąsiednich posesjach... Litości. Ten film ma zmienić wynik wyborów? Bądźmy poważni. Jak dla mnie z dużej chmury mały deszcz. To wszystko jest tak przekoloryzowane, że szkoda o tym pisać. Na film do kina się nie wybieram, szkoda kasy...

Tymczasem mamy kolejnego posła z Kukiz'15, który zasila Konfederację.

https://www.youtube.com/watch?v=-n8A7slucVk

Jedynką z Warszawy będzie... Janusz Korwin-Mikke. Ciężki teren, bardzo ciężki... a konkurencja jeszcze bardziej wymiata. Kaczyński, Schetyna...

Pn sie 12, 2019 9:03 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona