Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 14, 2020 3:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 124  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jak wszystko nie pasuje, bo nie jest się w stanie wybrać w dostępnych opcjach tego, co jest najbardziej zbliżone do własnych poglądów, to się zakłada swoje ugrupowanie i startuje w wyborach, a nie siedzi w domu i jęczy, że "nie ma na kogo głosować".

So wrz 14, 2019 5:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja mam zbliżony pogląd do Jockeya - tzn. nie wiem też czy iść na wybory czy nie... bo w sumie to też "wybór" - wybieram to, że ktoś za mnie zagłosuje, wybierze. To potem mam cicho siedzieć i nie narzekać, bo pozwoliłem, żeby ktoś inny za mnie wybrał. Trochę taka utopia - no bo dla zwolennika PO jak wygra PiS też będzie źle, ale on będzie miał prawo do narzekania w kółko, bo jednak spełnił obywatelski obowiązek i zagłosował... A że wybrali kogo innego, to już nie jego "wina", wszak on i jemu podobni chcieli inaczej. I stąd się potem biorą takie tezy: "to nie mój prezydent", "to nie mój rząd..."

Cytuj:
Jak wszystko nie pasuje, bo nie jest się w stanie wybrać w dostępnych opcjach tego, co jest najbardziej zbliżone do własnych poglądów, to się zakłada swoje ugrupowanie i startuje w wyborach, a nie siedzi w domu i jęczy, że "nie ma na kogo głosować".

To się chyba tylko tak pięknie pisze i mówi... Rzeczywistość brutalnie na samym starcie sprowadza potencjalnych ludzi - polityków sprowadza na ziemię. Żeby założyć jakąś partię potrzebne są pieniądze, niekiedy znajomości, w ogóle przebić się w Polsce ze swoim przekazem w tak zabetonowanej scenie politycznej, to trzeba cudu niemal.

Wystarczy spojrzeć jaki ogromny problem był ze zbiórką podpisów - tylko pięć ogólnopolskich komitetów. Potrzeba struktur, działalności, jakiejś reklamy, pokazania w mediach, wolontariuszy... To wszystko niestety kosztuje. Partie, które nie są owocem działalności służb przepadają z kretesem. Ta cała biurokratyczna machina bardzo skutecznie zniechęca do podejmowania jakichś starań o działalność polityczną w naszym kraju...

So wrz 14, 2019 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale... Skoro "nic nie pasuje", to zamiast siedzieć na tyłku i jęczeć, że nie ma na kogo głosować, należy wziąć się do pracy i stworzyć własne ugrupowanie. Ewentualnie zamknąć buzię i przyznać, że ma się w rufie to, co się dzieje z Polską, bo ten, komu na Ojczyźnie zależy, albo wybierze najlepszą z dostępnych opcji (wg. siebie oczywiście) i odda głos w wyborach, albo zabierze się za tworzenie własnego ugrupowania (ew. star w wyborach w ramach już istniejących).

So wrz 14, 2019 5:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja zamierzam zagłosować na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. :-)

So wrz 14, 2019 5:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To Jockey, zakładajmy partię :wink: Tylko trzeba trochę ludzi do tego, jakiś własny wkład, logo no i oczywiście nazwę... :cfaniak:

A tak serio, to takich, którzy narzekają i nie głosują jest całe multum. Wielokrotnie z takimi ludźmi rozmawiałem. Dziś np.odwiedził mnie znajomy (kiedyś o nim wspominałem), zawsze był blisko tych lewicowych ugrupowań - Razem, raz nawet SLD, potem Gowin, jeszcze wcześniej Korwin w wyborach prezydenckich - no a teraz złego słowa na PiS nie da powiedzieć... Murem za Kaczyńskim i jego partią. Kiedyś zarzekał się przy innych znajomych (sam to doskonale pamiętam), że nigdy nie zagłosuje na PiS... I tak przy kawie wspomniał, że na Konfederację nigdy nie zagłosuje. To przypomniałem mu delikatnie, że jeszcze kilka lat temu - w 2015 roku to samo mówił o PiS-ie. ;)

Sam przyznaje, że na PiS będzie głosował i popiera tę formację tylko i wyłącznie ze względów ekonomicznych. Sam nie jest katolikiem, nie chodzi do kościoła (medytacja, joga, weny, wiara w reinkarnację), ale to mu nie przeszkadza.

Zresztą takich ludzi jest cała masa - z Kościołem im nie po drodze, ale za PiS w przysłowiowy ogień wskoczą. Kiedyś ojca odwiedzał taki znajomy, rozdawał do poczytania Gazetę Polską, tak chwalił Kaczyńskiego i tak najeżdżał na Tuska, że słuchać się tego nie dało. Słuchał rozgłośni radia Maryja, ale sam do kościoła w ogóle nie chodził. Wtedy uważałem, że to jakiś ewenement, wyjątek. Z biegiem lat dostrzegłem, że naiwnym jest łączenie PiS-u z Kościołem, katolicyzmem...

Albo inny przykład. Mężczyzna ma żonę, ale żyje z kochanką, każdy o tym wie, on nawet się specjalnie nie ukrywa. Tylko nie daj Boże coś złego przy nim wspomnieć o PiS... Czyli ludzie bez wiary, jakiejś moralności, zasad etycznych, praktyk religijnych też bardzo chętnie głosują na PiS.

Stąd też śmieszą mnie te oskarżenia o sojusz tronu z amboną czy jak to tam piszą i mówią. Nic bardziej mylnego.

Niech wygra PiS, bo jest lepszy o stokroć od PO.
Niech Konfederacja zepchnie z podium sojusz komunistów ze środowiskami LGBT.
I niech PSL z Kukizem nie wejdzie do polskiego parlamentu :P

To są rzecz jasna tylko moje pobożne życzenia... Mój jeden głos nie będzie miał na to absolutnie żadnego wpływu. Oczywiście jak powie tak jeszcze 10 milionów ludzi to będzie to jakieś "zagrożenie", choć frekwencja przeważnie jest słaba - wyjątkiem ostatnie wybory do Europarlamentu - elektoraty się bardzo zmobilizowały.

So wrz 14, 2019 6:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Dziś np.odwiedził mnie znajomy (kiedyś o nim wspominałem), zawsze był blisko tych lewicowych ugrupowań - Razem, raz nawet SLD, potem Gowin, jeszcze wcześniej Korwin w wyborach prezydenckich - no a teraz złego słowa na PiS nie da powiedzieć... Murem za Kaczyńskim i jego partią.

PiS tak naprawdę jest partia lewicowa, programy socjalne (rozbudowane jak nigdzie indziej).Dawanie Polakom pieniędzy za rodzenie dzieci, to tego nie robili nawet komuniści...
Pozdrawiam

So wrz 14, 2019 6:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To Jockey, zakładajmy partię
Jak nam Yarpen sfinansuje start to why not.

So wrz 14, 2019 10:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zbieram chłopaków z psychiatryka i zakładamy Partię Normalności :D

So wrz 14, 2019 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Sprawdzaliście kiedykolwiek jaka jest opłata za rejestrację partii politycznej?

N wrz 15, 2019 8:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):

Ale nie kazdy chce isc w poltyke. Bez pieniedzy i zanjomosci to nic sie nie zdziala.
Nawet Kolonko nie zdażył zebrać podpisów

N wrz 15, 2019 9:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

A kto złoży podpis pod jakąs nieznana partią?
Kleske poniesli znani znani prawicowi politycy nawet

N wrz 15, 2019 9:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
Dziś np.odwiedził mnie znajomy (kiedyś o nim wspominałem), zawsze był blisko tych lewicowych ugrupowań - Razem, raz nawet SLD, potem Gowin, jeszcze wcześniej Korwin w wyborach prezydenckich - no a teraz złego słowa na PiS nie da powiedzieć... Murem za Kaczyńskim i jego partią.

PiS tak naprawdę jest partia lewicowa, programy socjalne (rozbudowane jak nigdzie indziej).Dawanie Polakom pieniędzy za rodzenie dzieci, to tego nie robili nawet komuniści...
Pozdrawiam

To pobudza popyt wewnetrzy. Czesc wraca do budzetu w postacji podatków. Lewica w Polsce najbiedniemszych miala zawsze w nosie zatem tylko im zabierali. Plan Balcerowicza udezal w najbiedniejszych a sobie napychali kieszenie

N wrz 15, 2019 9:39 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

A znasz koszty działania? A wiesz ile trzeba mieć funduszy żeby rozpocząć? A wiesz ile kosztuje kampania? Biura, przejazdy pracownicy w terenie, biura terenowe.

N wrz 15, 2019 12:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jockey napisał(a):

A znasz koszty działania? A wiesz ile trzeba mieć funduszy żeby rozpocząć? A wiesz ile kosztuje kampania? Biura, przejazdy pracownicy w terenie, biura terenowe.

Jak komuś zależy na Ojczyźnie, to znajdzie pieniądze na ten cel, bo nie będzie szukał uzasadnienia dla siedzenia na kanapie, tylko weźmie się do roboty. Chyba, że udaje troskę, wtedy będzie szukał byle wymówki, aby tylko nic nie zrobić, np. "nie ma na kogo głosować" czy "nie mam kasy na założenie partii"...

N wrz 15, 2019 12:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Załóżmy, że udałoby się wam założyć partię i zebrać podpisy. Jaki byłby Wasz program? Jaki jest wasza wizja gospodarki, edukacji, administracji, obronności oraz opieki zdrowotnej?
Staralibyście się reklamować dokładnie taką wizję, w którą wierzycie, czy złagodzilibyście ją nieco łatwiejszymi w odbiorze elementami populizmu?

N wrz 15, 2019 1:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 124  Następna strona