Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 17, 2019 8:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 52  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
No i coś się "ruszyło" - być może warto to nagłaśniać jak i akcję poniżej.

https://www.dorzeczy.pl/kraj/114457/tok-fm-zorganizowalo-debate-przedwyborcza-nie-zaproszono-kandydata-konfederacji.html

I tutaj odp. na to co się stało Konrada Berkowicza.

https://www.youtube.com/watch?v=G6ZEsMiXn3Q

Sprawa jest uważam poważna, bo to jest już całkowite cenzurowanie i celowe pomijanie tej formacji we wszystkich środkach przekazu.

Nie żyję wiele, mam te 32 lata, ale nigdy, powtarzam nigdy żadna formacja polityczna nie była tak bezczelnie przemilczana i lekceważona jak Konfederacja Wolność i Niepodległość. To się w głowie nie mieści. Nawet kontrowersyjna jak na ówczesne czasy Liga Polskich Rodzin była w mediach bardzo często i to tych nawet liberalnych a Roman Giertych brylował na ekranach telewizorów... A przecież była to swego czasu taka narodowo-katolicka partia, bardzo radykalna.

Czasy się zmieniają... Niekoniecznie na lepsze.

Pt wrz 20, 2019 1:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://businessinsider.com.pl/firmy/po ... aign=fb_bi
Plebiscyt o to kto obieca więcej trwa. A co na to PO?

So wrz 21, 2019 1:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
No i coś się "ruszyło" - być może warto to nagłaśniać jak i akcję poniżej.

https://www.dorzeczy.pl/kraj/114457/tok-fm-zorganizowalo-debate-przedwyborcza-nie-zaproszono-kandydata-konfederacji.html

I tutaj odp. na to co się stało Konrada Berkowicza.

https://www.youtube.com/watch?v=G6ZEsMiXn3Q

Sprawa jest uważam poważna, bo to jest już całkowite cenzurowanie i celowe pomijanie tej formacji we wszystkich środkach przekazu.

Nie żyję wiele, mam te 32 lata, ale nigdy, powtarzam nigdy żadna formacja polityczna nie była tak bezczelnie przemilczana i lekceważona jak Konfederacja Wolność i Niepodległość. To się w głowie nie mieści. Nawet kontrowersyjna jak na ówczesne czasy Liga Polskich Rodzin była w mediach bardzo często i to tych nawet liberalnych a Roman Giertych brylował na ekranach telewizorów... A przecież była to swego czasu taka narodowo-katolicka partia, bardzo radykalna.

Czasy się zmieniają... Niekoniecznie na lepsze.

Niestety, polityka w Polsce jest zabetonowana, i tylko Paweł Kukiz w jakiejś mierze to przełamał. Czy to jest coś chorego ? W USA istnieja tylko dwie partie: demokraci i republikanie - i nikt nie uważa tam tego za aberracje.
Pozdrawiam!

So wrz 21, 2019 4:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Premier Morawiecki przedstawił w Katowicach Pakiet dla Przedsiębiorców - znając PO, to odpowiedź będzie w stylu: "Piniendzy nie ma i nie będzie". :)

So wrz 21, 2019 5:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przecież na 5 Kaczyńskiego odpowiedzieli 6 pakiem Schetyny.
Czekam na odpowiedz PO.

So wrz 21, 2019 6:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W Warszawie w końcu odbyła się konwencja Konfederacji Wolność i Niepodległość. Mają też swoją "piątkę" (w końcu jakieś konkrety). Obejrzałem relację na żywo w mediach narodowych w internecie.

Tutaj główne punkty programu:

https://wmeritum.pl/konfederacja-program-obietnic/295445

So wrz 21, 2019 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W Warszawie w końcu odbyła się konwencja Konfederacji Wolność i Niepodległość. Mają też swoją "piątkę" (w końcu jakieś konkrety). Obejrzałem relację na żywo w mediach narodowych w internecie.

Tutaj główne punkty programu:

https://wmeritum.pl/konfederacja-program-obietnic/295445

A czy Ty jesteś za tym co mówi Janusz Korwin Mikke tzn. likwidacja publicznej służby zdrowia, czyli de facto prywatyzacja ?
Pozdrawiam

N wrz 22, 2019 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na dzień dziesiejszy jedyną rozsądną opcją zostaje Prawo i Sprawiedliwość.
No chyba że w przyszłych wyborach pozytywne siły, które sa w Konfederacji wystartują samodzielnie a nie będą unieszkodliwianie przez korwinistów.

Pn wrz 23, 2019 10:56 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A czy Ty jesteś za tym co mówi Janusz Korwin Mikke tzn. likwidacja publicznej służby zdrowia, czyli de facto prywatyzacja ?

A czy ja coś takiego napisałem? Czy jak podaję link do jakiegoś newsa - np. przeciw Kościołowi, to znaczy, że to popieram czy też "jestem za tym"? No nie.

Jedynie poinformowałem, że takowa konwencja się odbyła i mi np. przemówienie Grzegorza Brauna czy Roberta Winnickiego bardzo się podobały. Podobnie Krzysztofa Bosaka. Mniej albo i wcale Korwina.

Nie jest tak, że ja tu kogokolwiek "namawiam" na głosowanie na Konfederację. Nie jest też tak, że politycy tej partii się niejako użalają czy robią z siebie ofiary z racji tego, że nie ma ich w ogóle w mediach. Po prostu informują potencjalnych wyborców jak jest naprawdę w rzeczywistości.

Co do służby zdrowia i jej prywatyzacji, to ja chyba już kilkakrotnie się od takich pomysłów grubą kreską odciąłem. Czyniłem to za każdym razem kiedy wspominałem o moim pobycie w szpitalu (zaznaczałem, że gdyby szpitale były prywatne i trzeba było płacić za każdym razem za USG, tomograf komputerowy, itd., nie mówiąc o zabiegu i operacji, to pewnie już bym tu z Wami nie pisał :wink: )

Także odpowiadając na Twoje pytanie Mały Książę, nie nie jestem za tym co proponuje Korwin.

Jeżeli w ogóle pójdę na wybory, to albo PiS albo Konfederacja Wolność i Niepodległość. Do tych drugich mnie "ciągnie", bo w jakiś sposób utożsamiam się z Ruchem Narodowym, ich akcjami w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci czy marszom ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uważam, że mają bardzo wiele dobrych inicjatyw.

Tak samo pan Braun. Wczoraj np. oglądałem jego kapitalny film dokumentalny pt. "Defilada zwycięzców" - polecam tym, którzy zarzucają temu człowiekowi jakiekolwiek "sprzyjanie Rosji"...

Najdalej mi w sumie do Korwina, choć ma naprawdę kilku wartościowych polityków w swojej formacji jak choćby Dobromir Sośnierz czy też Jakub Kulesza, Jacek Wilk. Tu nie ma wątpliwości - ich formacja uderza w taki elektorat przedsiębiorców - w końcu te postulaty jak dobrowolny ZUS, zerowy PIT, benzyna po 3zł., zniesienie podatku dochodowego do tegoż elektoratu się odnoszą. Zawsze tak było. Bądź co bądź ta formacja daje Konfederacji moim zdaniem mocne 3% z kawałkiem. Takich ludzie w Polsce też trochę jest.

Bon edukacyjny, kulturalny to jakaś nowość. Swego czasu postulowało o to ugrupowanie Kukiz'15, ale skoro się rozwaliło a sam lider uciekł pod skrzydła PSL, to gdzieś to przepadło... ale nie na zawsze jak widać.

Ochrona życia - i tutaj 100% racji dla Konfederacji. Dzieci nawet jak mają się urodzić chore, to mają prawo do życia, do istnienia. Zazwyczaj chodzi tu zespół Downa. Takie osoby są pogodne, wesołe - nawet Patryk Jaki wychowuje takiego syna. Jedynie ta formacja głośno o tym mówi. Nie spełniły się więc czarne wizje tych, którzy oznajmiali, że bez Kai Godek Konfederacja będzie przemilczać kwestię ochrony życia. Nic bardziej mylnego. To właśnie środowisko Ruchu Narodowego znane jest z wielu akcji w obronie życia.

Grzegorz Braun jako jedyny chyba polityk tak pięknie i historycznie nawiązuje do Kościoła, choć wielu jego doradców mu to "odradzało"... być może obawiali się, że ten temat nie jest priorytetem, fundamentem, ale znany reżyser i tak jest taranem na polityczną poprawność.

Co do sprzeciwu wywozu śmieci do Polski to chyba większość a może i wszyscy z takim postulatem się zgodzi.

Cytuj:
No chyba że w przyszłych wyborach pozytywne siły, które sa w Konfederacji wystartują samodzielnie a nie będą unieszkodliwianie przez korwinistów.

To nie Ty Andy72 wahałeś się między Kukiz'15 a Konfederacją (i ostatecznie poparłeś tych drugich) w wyborach majowych do Europarlamentu? Tak mi się kojarzy, ale nie mam pewności, więc pytam.

Idealnie pewnie by było gdyby PiS z Ruchem Narodowym i środowiskiem Brauna zawarł jakiś "sojusz". Wcale to nie jest abstrakcja, zwłaszcza, że takie flirty były już PiS z Kukizem przed majowymi wyborami. Ba, nawet młodzieżówka PiS-u pomagała podpisy zbierać, bo już wtedy w ruchu Kukiz'15 ze strukturami oddolnymi było wręcz fatalnie. Ostatecznie ten uciekł do PSL-u, więc temat zamknięty.

Kilku narodowców wsparło PiS - np. Rzymkowski z Kukiz'15, wcześniej Andruszkiewicz czy Sylwester Chruszcz. Wartości patriotyczne, niepodległościowe, konserwatywne - to na pewno scala i jakoś łączy te partie, choć wydaje mi się, że PiS jest teraz bardziej partią centrową - w celu pozyskania jak największego elektoratu. Ruch Narodowy chce uchodzić za anty-system i nie bratać się zbytnio z tymi, którzy są w "układzie", od 30 lat na zmianę rządzą. Stąd pewnie decyzja o koalicji z Korwinem.

Jeszcze w roku 2016, a nawet 2017 Ruch Narodowy wspierał PiS - poprzez teksty piosnek, utworów rapu patriotycznego - choćby Evtis, kibic Lecha Poznań, członek Młodzieży Wszechpolskiej, albo Basti z łódzkiego ONR - ten pierwszy dostał nawet nagrodę od Gazety Polskiej, był gościem Republika TV, tak samo drugi. Pierwsze z brzegu tytuły: "ZaKODowani", "Już wystarczy", "jestem celebrytę"... opisywali prawdę, mówili o prowokacjach KOD-u, Lisa, Michnika itd. Wspierali władzę, ale wszystko się kiedyś kończy.

Zechcieli iść na wybory oddzielnie, to się zaczęło, co świetnie Evtis zaznacza w utworze "Ojkofoby", śpiewa tam i rymuje, że wcześniej od Sakiewicza nagrody dostawał a teraz jest nazywany "ruskim trollem". I tak prawica się nam podzieliła na dobre.

Też nad tym ubolewam, i nie tylko zresztą ja. W elektoracie Konfederacji denerwuje mnie atakowanie PiS dla zasady. Porównywanie ich do PO albo pisanie, że to to samo, to gruba przesada. W PiS-ie zakłamywanie rzeczywistości poprzez podległe im media (TVP) i albo udawanie, że Konfederacja nie istnieje albo, że to ruska agentura i stracony głos.

Tak sobie myślałem i zastanawiałem się czemu TVN nie zaprasza polityków Konfederacji do swoich programów. W ten sposób mogliby zaszkodzić PiS-owi, którego tak nie cierpią. Okazuje się, że Konfederacji nienawidzą wręcz, więc wolą już ten PiS. Zupełnie odwrotna sytuacja od TVP, która tak często gości w swoim studio postkomunistów i lewicowych działaczy po to, żeby w dużej mierze osłabić PO, podzielić niejako opozycyjny elektorat.

Jak głosy się podzielą między PO a SLD Razem, to zyska na tym PiS, wiadomo.

Pn wrz 23, 2019 12:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):

PiS to nie jest najlepsza wersja. To wciąż socjalizm z ludzka twarzą jeśli chodzi o gospodarkę i rozdawnictwo pieniędzy. Obrona wartości katolickich tez słabo. Po prostu jest wyjście albo zostać w domu albo oddać nieważny głos albo z bólem zagłosować na PiS. Ale rozsądku w tym nie ma za grosz. Wciąż trzeba głosować przeciw a nie za. Wiele osób głosuje na PiS nie dlatego ze podoba się im ich program. Głosują żeby nie wrócili ludzie POPSL i oczywiście SLD i reszta lewicy.

Pn wrz 23, 2019 2:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
PiS to nie jest najlepsza wersja. To wciąż socjalizm z ludzka twarzą jeśli chodzi o gospodarkę i rozdawnictwo pieniędzy. Obrona wartości katolickich tez słabo. Po prostu jest wyjście albo zostać w domu albo oddać nieważny głos albo z bólem zagłosować na PiS. Ale rozsądku w tym nie ma za grosz. Wciąż trzeba głosować przeciw a nie za. Wiele osób głosuje na PiS nie dlatego ze podoba się im ich program. Głosują żeby nie wrócili ludzie POPSL i oczywiście SLD i reszta lewicy.

Z tym co pisze Jockey jest bardzo dużo prawdy. Ludzie o konserwatywnych poglądach wiedząc, że mamy tak agresywną i przesiąkniętą lewactwem opozycję totalną wolą dla "świętego pokoju" oddać głos na PiS i uznać, że lepsza partia rządząca, niż do władzy mieliby dojść jacyś skrajni liberałowie zarówno ekonomiczni, ale i przede wszystkim światopoglądowi.

Wiedząc co wyprawiają przedstawiciele PO, Wiosny czy SLD Polacy chcą ponownie mieć zapewnioną jakąś stabilność. Oczywiście te rządy wielu się podobają, więc głosują z czystym sumieniem na PiS. Ten rząd jak dla mnie jest stokroć lepszy od poprzednich, ale nie można w nieskończoność tłumaczyć sobie wyboru w taki sposób: "Bo PO było jeszcze gorsze..." Jak tamci byli źli, to teraz mamy zadowalać się czymś w rodzaju mniejszego zła? Zresztą z kim niby porównywać obecne rządy, jak tamte były takie beznadziejne?

Nie jest też dobrym sposobem na każdą krytykę czy też zarzut odpowiadać: "Wprowadziliśmy 500+", bo to po jakimś czasie się znudzi i być może przeje. Osobiście nie mam wątpliwości co do tego, że PiS wygra i będzie mógł stworzyć samodzielny rząd nie oglądając się za potencjalnym koalicjantem.

A jeszcze wracając do postulatów Konfederacji, to walka z ideologią LGBT jest jak najbardziej na miejscu. Podobnie też sprawa ma się z tym, żeby usprawnić działanie i funkcjonowanie sądów (proces góra czasu w miesiąc).

To 1000+ (czyli zerowy PIT) plus benzyna w cenie 3zł. za litr to są jakieś chwytliwe hasełka. Tego moim zdaniem zabrakło w maju, choć tamta kampania to w ogóle była niejako o czym innym, bo póki co i polski parlament różni się od Europarlamentu. Żeby cokolwiek zrealizować, to trzeba najpierw wejść do sejmu, co będzie bardzo ciężkie. A po drugie zawrzeć z kimś koalicję, żeby choć część postulatów została spełniona.

Wcale się nie zdziwię jak do sejmu wejdą trzy ugrupowania: PiS, KO i Lewica Razem.

Pn wrz 23, 2019 3:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wiedząc co wyprawiają przedstawiciele PO, Wiosny czy SLD Polacy chcą ponownie mieć zapewnioną jakąś stabilność. Oczywiście te rządy wielu się podobają, więc głosują z czystym sumieniem na PiS. Ten rząd jak dla mnie jest stokroć lepszy od poprzednich, ale nie można w nieskończoność tłumaczyć sobie wyboru w taki sposób: "Bo PO było jeszcze gorsze..." Jak tamci byli źli, to teraz mamy zadowalać się czymś w rodzaju mniejszego zła? Zresztą z kim niby porównywać obecne rządy, jak tamte były takie beznadziejne?

Masz racje nie można tłumaczyć. Jak znajdzie się jakaś siła na prawej stronie która zagwarantuje stabilność i poszanowanie dla wartości i przewidywalność gospodarcza w stronę mniej socjalizmu to maja mój głos. Jednak to co mamy obecnie to Konfederacja z narodowcami z którymi absolutnie nie podłodze. Totalne oszołomstwo plus prorosyjskość.
Nie ma wyboru. Dla mnie najlepszym wyjściem to pozostanie w domu. Na PiS nie bardzo a innej opcji nie ma. 5 lat temu liczyłem ze może Kukiz coś zmieni. Jednak jak zaczął głupoty gadać i robić to przed wyborami straciłem nadzieje na to ze jest w stanie coś zmienić. A to co obecnie robi i te jego pytanie z kim ma pójść do wyborów No to przegiął totalnie. Będąc antysystemowcem poszedł ręka w rękę z najbardziej systemowa partia.

A jeszcze wracając do postulatów Konfederacji, to walka z ideologią LGBT jest jak najbardziej na miejscu. Podobnie też sprawa ma się z tym, żeby usprawnić działanie i funkcjonowanie sądów (proces góra czasu w miesiąc)

Konfederacja oscyluje na pograniczu błędu statystycznego. Brak jednej linii programowej, korwinisci są ciężarem ściągającym ich w dół. Narodowcy odrzucają większość konserwatywnego elektoratu.
Wcale się nie zdziwię jak do sejmu wejdą trzy ugrupowania: PiS, KO i Lewica Razem.

To raczej pewne.

Pn wrz 23, 2019 7:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A tutaj mamy poziom PO
https://pbs.twimg.com/media/EE_x2VmXYAA ... ame=medium

Pn wrz 23, 2019 7:33 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do tej Rosji, to kiedyś już cytowałem jednego z głównych twórców Niepodległości Polski śp. Romana Dmowskiego: "Są w naszym kraju ludzie, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę".

Grzegorz Braun, twórca serialu "Zamach Smoleński" i wielu innych filmów obnażających okrucieństwo, manipulacje, kłamstwa oraz fałszowanie przez ZSRR i Rosję historii miałby być prorosysjki? Nonsens.

Podobnie Bosak. Bo jego brat pracuje w firmie rosyjskiej?, litości. Argument jak z "dziadkiem z Wermachtu", sorry. Kto wie ilu ludzi z tej firmy popiera PiS... I to ma o czymś świadczyć?

Zresztą to są niczym niepodparte insynuacje.

Jedynie Korwin czasem coś palnie, ale do tego przywykliśmy. Nie ma co brać tego na poważnie.

Z drugiej strony to czy to,że ktoś nie kocha USA i nie jest zaślepiony na ich punkcie, to od razu "wybiera Rosję"? Bez przesady. O Ukrainie nie wspominając, bo ich gloryfikacja Bandery i niechęć do Polski to akurat smutna prawda. Do Wołynia też mają "super" stosunek jak i do wielu innych kwestii.

W ogóle to konwencja w Warszawie była jak dla mnie wzorowo i rzetelnie przeprowadzona. Padły konkrety, pokazany był program. O właśnie, ktoś wiedział, że czwórka Konfederacji to walka o zdrową żywność, czyste powietrze, ochrona polskich lasów, zakaz nielegalnego importowania ton śmieci do Polski, promocja sportu itd.? To jest ekologiczny postulat. Można i być na prawicy i kochać przyrodę i dbać o środowisko a nie tak jak jacyś eko-terroryści, Green Peace itd. To mi się akurat spodobało. Do tej pory na prawicy niewiele albo w ogóle się nie mówiło ochronie środowiska. To w jakimś sensie nowy punkt spojrzenia.

Udział w niej wziął pan Stanisław Michalkiewicz, którego bardzo lubię słuchać i szanuję. Było konkretnie, bez większych kontrowersji. No, jeżeli uznać słowa Korwina, że "Kobieta ma prawo do bogatego męża".

Tymczasem to co pokazano potem w TVP woła o pomstę do Nieba i jest jakąś kpiną, żeby nie napisać iż to propaganda w najgorszym stylu. Przekaz w ogóle nie miał nic wspólnego z konwencją, programem... A co było?
Przytaczane sprzed kilku i kilkunastu lat wypowiedzi JKM, z których wniosek jest taki: Korwin nienawidzi kobiet. Bosak jest usłużny wobec UE i donosi na Polskę, coś z Rosją, ekstrawagancją, przytoczenie rządowego sondażu CBOS, w którym Konfederacja ma 3% i opinia jakiegoś "fachowca" - politologa, który twierdził, że to "stracony głos", bo i tak nie wejdą i zabierają poparcie innym prawicowym partiom, śmiechu warte i żałosne niestety. "Innym" w domyśle (czytaj) PiS-owi.

Niestety, ale TVP przebiło tym razem nawet TVN co jeszcze kiedyś wydawało mi się czymś niemożliwym i przede wszystkim niewykonalnym.

Ci, którzy odstawią na jakiś czas Wiadomości i Panoramę a zaczną sami szukać i słuchać tego co konkretnie kto naprawdę mówi, to mogą wyciągnąć zgoła zupełnie inne wnioski.

Aha, i co o tego pytania jeszcze Małego Księcia, to ani jednym słowem nikt nie powiedział na konwencji Konfederacji w Warszawie o tym, że służba zdrowia ma zostać całkowicie sprywatyzowana. Nic, zero. Może "korwiniści" odstąpili wiedząc, że tym raczej zniechęcą niż zachęcą do oddania głosu na Konfederację. Ogólnie wrażenie i całość bardzo dobre, co nie znaczy idealne. Choć biorąc pod uwagę to, że Konfederacja na kampanię przeznacza śmieszne kwoty pieniężne w porównaniu do PiS, KO, to nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Było ładnie, z polotem, hymn i przemówienie, program, prezentacja "jedynek", nawiązania do Kościoła Grzegorza Brauna i pięknie stwierdzenia, że "nie ma tu wodza, lidera, bo wodzem nam Chrystus".

Dlatego po prostu taki głos na prawo od PiS-u jest w sejmie potrzebny. Jak zostanie nam tylko PiS a naprzeciw będzie KO, Nowoczesna, Wiosna, SLD, Razem, Zieloni, PSL, Inicjatywa Polska Nowackiej, to sorry, ale następne wybory będą pogromem.

PiS i tak odnosi pewnego rodzaju sukces biorąc pod uwagę fakt, że poparcie im rośnie mimo czterech lat rządów, 4 lata temu mieli 38%, a teraz pewnie zdobędą coś grubo ponad 40%, może 45% albo i jeszcze więcej. PO po 4 latach spadło, potem ciągle spadało.

No i wracając do TVP jeszcze, to też jest kompletnie nie fair teraz zapraszanie Jakubiaka czy byłego członka ONR, kandydata na prezydenta Polski z Lublina z ramienia Ruchu Narodowego Mariana Kowalskiego do swoich programów tylko po to, żeby sobie poużywali na Konfederacji i gadali w kółko jak to źle będzie jak się na nich zagłosuje. Czysta hipokryzja. Jak byli powiązania z nią, to fajnie, ale teraz trzeba dowalać jak tylko się da. Trochę dziecinada. Można się rozejść w bardziej kulturalny sposób.

Ja tam dawno przestałem się bać "syndromu straconego głosu", bo wiem doskonale, że to próba wywierania jakiejś presji - o, jak nie PiS, to PO z SLD będą rządzić. Taka narracja też już była przed wyborami w maju. Każdy ma swoje jakieś tam sumienie.

Ja chociażby ze względu na ochronę ludzkiego życia od poczęcia i sprzeciw wobec aborcji eugenicznej jestem w stanie ponownie na nich zagłosować. Dawałem szansę PiS, ale nic w tej najistotniejszej sprawie nie zrobili, i nadal nic nie zrobią. Nie naruszą "kompromisu". Na PiS już głosowałem, na Konfederację w maju, ale nie weszli, więc to "danie szansy" jakby się nie odbyło, bo żeby była szansa to trzeba być w tym sejmie. Zobaczymy jak będzie z mobilizacją. Warto też dodać, że nie ma żadnej konkurencji na prawej stronie, jest tzw. partie systemowe sprzed lat: PiS, PO, SLD, PSL i jako piąty komitet (nr 4) właśnie Konfederacja. Nie ma też Kukiza - jako ruchu, nie osoby, bo ten jest wchłonięty z kilkoma znajomymi przez PSL.

Revolution Maksa Kolonko to niewypał. Skuteczni, Bezpartyjni samorządowcy w tym Jakubiak, Skuteczni Liroya czy Prawica RP Marka Jurka nie zdołały zebrać podpisów, nie są komitetami ogólnopolskimi. I tu szacunek dla Konfederacji za olbrzymią mobilizację oraz niesamowitą determinację - zdołali to wszystko zrobić, zorganizować, zebrać kilkaset tysięcy podpisów mimo że mieli na to najkrótszy czas w historii - 3 tygodnie... w Lublinie Jakub Kulesza zebrał 16 000 podpisów, a trzeba było zebrać "tylko" 5000.

Zawiedzeni na Kukizie, oraz ci wszyscy, którzy chcą jakichś zmian, może powiewu świeżości, może "czegoś nowego", elementu spoza systemu, ludzi młodych, przedsiębiorczych i ambitnych (nie mam na myśli ani Brauna ani Korwina) zagłosują na Konfederację.

PS Taka ciekawostka - z list Konfederacji startuje wicemiss świata ;d To odnośnie tego antykobiecego JKM. Pań też jest sporo. Także wszystko okaże się 13 października. Może i byłbym bardziej skłonny głosować na PiS, gdyby nie fatalna i chamska w sumie propaganda stosowana przez TVP Jacka Kurskiego.

Pn wrz 23, 2019 8:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I najświeższy sondaż dla portalu wpolityce.pl z wczoraj.

https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/pis-z-duza-przewaga-nad-ko-konfederacja-lepsza-od-psl-z-kukizem-15,593.html

Pn wrz 23, 2019 8:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 52  Następna strona