Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 14, 2020 4:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 124  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Wiesz, ja rozważam różne możliwości, bo dziennikarze mają różne źródła informacji. :)
Z uznaniem, że TVP nakłamało i złamało obowiązujące ją zasady, poczekam na wyrok sądu

To proszę czekaj, ale ludzie mają dość tej arogancji, manipulacji i kłamstw. Pomijam nawet to bezczelne przemilczanie, czy nie zapraszanie do studia, choć to też jest nie fair i zwyczajnie nieuczciwe.

Jak ktoś widzi gdy inny np. kogoś okrada, to wie że to złe i mamy do czynienia z przestępstwem. Nie trzeba czekać wtedy na wyrok sądu, żeby mieć świadomość, że taki czyn został dokonany. Biorąc jeszcze pod uwagę jak pracują sądy w Polsce i ile tam jest bałaganu, to może trochę potrwać.

Ja właśnie dlatego, że oglądam tv częściej czasami widzę co się dzieje i w jak bezczelny sposób TVP kłamie. Niepodanie wyniku sondażowego Konfederacji w głównym wydaniu Wiadomości to nie jest żadne niedopatrzenie, ani też przypadek. To jest celowe i świadome kłamanie, i wprowadzanie opinii publicznej oraz potencjalnych wyborców w błąd.

Powoływali się na sondaż przeprowadzony dla Super Exepressu,w którym Konfederacja miała 5%, więc to co piszesz, że "TVP dotarła do oryginalnych danych..." jest śmieszne. Ten sondaż był wcześniej na łamach SE, a dopiero wieczorem w głównym wydaniu W, więc naprawdę nie bawmy się w takie niedorzeczne teorie i fikcję.

Mamy teraz wierzyć, że TVP wie lepiej jakie wyniki sondażu były naprawdę dla SE mimo że to ten dziennik owe badanie zamówił i je przedstawił? Tego się nie da w żaden sposób obrobić.

Pt wrz 27, 2019 5:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To ze TVP jest telewizja partyjna PiS dopiero teraz do ciebie Mniszku dotarlo?
I ze kreuje swoja wlasna rzeczywistosc zgodna z partyjnym przekazem?

To ze pisowski rzad rzadzi pod dyktando jednego posla ( o co w przeszlosci straszne boje tutaj ze mna toczono ) moze tez juz ci sie wyklarowalo?

Jakby przejrzec watki na tym forum do 15r okazalo by sie ze istnial taki watek o tym ze Polska nie powinna przyjmowac imigrantow, co bylo jednym z motywow owczesnej kampanii PiS, a teraz okazuje sie ze procentowo przyjeliscie wiecej imigrantow niz panstwa emigranckie jak US, Australia czy Kanada i jakos nikomu to nie przeszkadza?
Bylo sie co bultac o te 8600 katolickich Syryjczykow przydzielonych przez EU?

A co z katastrofa Smolenska, nastepnym leitmotivem kampanii PiS i z przeslawna podkomisja, odebraniem wraku Rosjanom itp?
Powstal jakis nowy "raport techniczny"?
Cisza, spokoj, pieniadze plyna na pensje komisarzy i tyle z tego macie.
Sciema, sciema i jeszcze raz sciema - to sa rzady PiS.

Pt wrz 27, 2019 6:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
o ze TVP jest telewizja partyjna PiS dopiero teraz do ciebie Mniszku dotarlo?
I ze kreuje swoja wlasna rzeczywistosc zgodna z partyjnym przekazem?

Adamie, wielokrotnie pisałem właśnie w tym wątku o nadużyciach państwowej telewizji. Dotarło do mnie już dawno, że kto ma władzę w Polsce ten ma TVP. Podobnie było za rządów PO-PSL, ale nie wiem czy w tym właśnie momencie tamte media nie zostały przebite? Jak wspominałem, to Kurskiemu chyba Michnik wraz z Urbanem mogą pogratulować. Tu mamy do czynienia z jawnym kłamstwem i celowym działaniem.

Cytuj:
Jakby przejrzec watki na tym forum do 15r okazalo by sie ze istnial taki watek o tym ze Polska nie powinna przyjmowac imigrantow, co bylo jednym z motywow owczesnej kampanii PiS, a teraz okazuje sie ze procentowo przyjeliscie wiecej imigrantow niz panstwa emigranckie jak US, Australia czy Kanada i jakos nikomu to nie przeszkadza?

O, właśnie głośno o tym mówi Konfederacja. Do ludzi nie dociera, że Polska przyjęła więcej imigrantów od wspomnianych przez Ciebie państw. W TVP przecież o tym słowem nie wspomną.

Pt wrz 27, 2019 7:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawa sprawa, że masz pretensje do TVP, ale sam za wprowadzanie w błąd na temat Konfederacji w sondażach nie przeprosiłeś...

Pt wrz 27, 2019 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ciekawa sprawa, że masz pretensje do TVP, ale sam za wprowadzanie w błąd na temat Konfederacji w sondażach nie przeprosiłeś.

Za jakie wprowadzanie w błąd? Typowe dla Ciebie odwracanie kota ogonem. Wiecznie żądasz od swoich oponentów jakichś przeprosin. Napisałem nieprawdę, że w TVPiS nie pokazują sondaży, w których Konfederacja ma więcej jak 5%? A pokazują?

Każdy kto ma zdrowy rozsądek rozumie, że TVP kłamie... Jedynie Ty na siłę próbujesz usprawiedliwiać publiczne kłamstwo, bo instytucja która się jej dopuściła wpiera partię, którą tak bardzo popierasz.

Co dla Ciebie jeszcze jest niejasne? Ile można szukać ukrytych haczyków i dopatrywać się drugiego dna tam gdzie go nie ma?

Prościej się nie da:

"We wczorajszym materiale w „Wiadomościach” TVP dotyczącym sondażu przedwyborczego wyniki Konfederacji zostały pominięte. Przedstawiono grafikę mandatów w Sejmie bez uwzględnienia wyniku partii z informacją, że PiS mogłoby rządzić samodzielnie."

Pominięto celowo też drugi sondaż odnoszący się do poparcia w odpowiedniej grupie wiekowej, proszę:

"Konfederacja pominięta została także w przypadku następnego sondażu – dotyczącego preferencji najmłodszych wyborców – 18-24. Wśród nich na PiS oddałoby swój głos 50 proc. ankietowanych, a kolejne miejsca zajęły: Lewica (17 proc.), Koalicja Obywatelska (16 proc.), Konfederacja (10 proc.) i PSL – Koalicja Polska (3 proc.). Na grafice przedstawionej w „Wiadomościach” znów zabrakło wyniku Konfederacji"

Co jeszcze ma się wydarzyć, żebyś przyjął do wiadomości, że TVP dopuściła się kłamstwa i celowego wprowadzania w błąd opinii publicznej? Jacek Kurski ma zwołać konferencję prasową i publicznie to przyznać?

Pt wrz 27, 2019 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Ciekawa sprawa, że masz pretensje do TVP, ale sam za wprowadzanie w błąd na temat Konfederacji w sondażach nie przeprosiłeś.

Za jakie wprowadzanie w błąd?

Normalne wprowadzanie w błąd. Komentując sondaż omawiany w TVP stwierdziłeś tak:
Cytuj:
Natomiast w dziesiątkach innych sondaży Konfederacja ma 5%, 6% a czasem i ponad 7%.

W rzeczywistości zaś, co widać na tej stronie, takich sondaży z wynikiem większym lub równym 5%, włącznie z tym Pollsteru sprzed dwóch dni, było zaledwie 13, a nie dziesiątki, zaś z wynikiem większym/równym 6% tylko cztery.

Czyli jak TVP coś pomija na temat Konfederacji, to jest to kłamstwo i wielkie przestępstwo, ale jak Ty się mijasz z rzeczywistością na temat tej partii, to nie ma w tym nic złego?

Pt wrz 27, 2019 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale Ty masz trend do robienia z dyskutanta na starcie kogoś
niewiarygodnego. Rzeczywiście, wielka mi rzecz, bo napisałem dziesiątków, a tych sondaży, było 13, faktycznie, ogromna sprawa. Jak Ty w ogóle możesz porównywać te dwie sprawy? Ale oczywiście przepraszam, bo to jest "istota informacji" - mamy 13 sondaży, a nie dziesiątki , w których Konfederacja ma 5%. Mea culpa. Zadowolony?

Może zaproponuj mi przeproszenie za to, że w ogóle ośmieliłem się podać tutaj jawne i świadome KŁAMSTWO której dopuściła się TVP.

Cytuj:
Czyli jak TVP coś pomija na temat Konfederacji, to jest to kłamstwo i wielkie przestępstwo, ale jak Ty się mijasz z rzeczywistością na temat tej partii, to nie ma w tym nic złego?

Nie POMIJA, ale KŁAMIE - to jest różnica. Zresztą TVP ma obowiązek rzetelnego informowania o wszystkich komitetach ogólnopolskich, a nie tylko czterech, bo mamy ich pięć. Rozumiesz?

podałem Ci kawę na ławę, ale Ty najwidoczniej tak jesteś zaślepiony tym cudownym PiSem, że jesteś gotów obracać kota ogonem - moja wina, bo nie napisałem, że tych sondaży było konkretnie 13, a użyłem słowa "dziesiątki".

Właśnie oglądam pikietę sprzed TVP wRealu24, niektóre transparenty cudne: "Bracia Kurscy" - pod spodem logo GW i TVP ;) Okrzyki też niczego sobie: "TVP medialne KGB".

"Utrzymywana z naszych pieniędzy TVP nieustannie dopuszcza się manipulacji i całkowicie pomija Konfederację w swych przekazach. Czarę goryczy manipulacji przelało wczorajsze wydanie „Wiadomości”. Wprost skłamano w omówieniu sondażu, co wcześniej nigdy nie miało miejsca, także za traktowanego przez PiS niczym piekło okresu rządów PO-PSL."

"W omówieniu sondażu dla „Super Expressu” skłamano, że do Sejmu wchodzą jedynie PiS, KO, SLD i PSL. Powiedziano, że pozostałe komitety – również Konfederacja – nie przekraczają progu wyborczego. To kłamstwo, ponieważ w tym sondażu Konfederacja znajduje się nad progiem.

Pominięto także Konfederację w sondażu pokazującym poparcie wśród młodych wyborców, choć miała 10 proc. Pokazano natomiast PSL z poparciem na poziomie 3 proc.

A Ty Yarpenie przeprosisz, że wspierasz kłamstwa i niegodne człowieka prawego, katolika czyny? Że zakłamujesz rzeczywistość wymyślając jakieś "teorie z księżyca"?

Pt wrz 27, 2019 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Ale Ty masz trend do robienia z dyskutanta na starcie kogoś
niewiarygodnego. Rzeczywiście, wielka mi rzecz, bo napisałem dziesiątków, a tych sondaży, było 13, faktycznie, ogromna sprawa. Jak Ty w ogóle możesz porównywać te dwie sprawy? Ale oczywiście przepraszam, bo to jest "istota informacji" - mamy 13 sondaży, a nie dziesiątki , w których Konfederacja ma 5%. Mea culpa. Zadowolony?

Szkoda, że nadal nie widzisz w tym niczego złego.

Cytuj:
Może zaproponuj mi przeproszenie za to, że w ogóle ośmieliłem się podać tutaj jawne i świadome KŁAMSTWO której dopuściła się TVP.

Na ten moment to jest oskarżenie o kłamstwo. Poczekamy na ewentualny wyrok sądu.

Pt wrz 27, 2019 9:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z koniem się bić nie będę. Najwyraźniej dla Ciebie kłamstwo znaczy zupełnie co innego. Masz jakąś nową definicję? Właśnie fanatycy PiS-u są najgorsi, z nimi nie da się kompletnie dyskutować. Znam wyborców PiS-u, ale takich, którzy wiedzą kiedy ktoś kłamie, manipuluje, i też im się TVP nie podoba i tego co robi, uprawia taką propagandę, że komuniści z Urbanem oczy ze zdumienia przecierają.

Yarpen idzie w zaparte, więc nie ma sensu. Mam nadzieję, że choć inna cześć użytkowników forum bądź co bądź katolickiego potrafi jeszcze odróżniać kłamstwo od "pomijania" co też nie jest niczym dobrym, a wręcz przeciwnie podłym i perfidnym.

Niestety, ale ludziom zaślepionym PiS-em nawet jakby Jarosław Kaczyński w twarz napluł, to będą mówić, że deszcz pada. Trochę to słabe.

Jeżeli według Yarpena taka praktyka nie jest kłamstwem, to szkoda mojego czasu:

"W sondażu, który Pollster na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził we wtorek i środę na próbie 1101 dorosłych Polaków, PiS uzyskał 45 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 26 proc., Lewica - 14 proc., PSL - Koalicja Polska - 7 proc., Konfederacja - 5 proc., a pozostałe komitety - 3 proc."

"Wyniki sondażu pokazano w czwartkowym głównym wydaniu „Wiadomości”. Przy czym na wizualizacji pojawiły się słupki tylko czerech czołowych ugrupowań, bez Konfederacji. Prowadząca Edyta Lewandowska zaznaczyła, że jedynie te cztery komitety przekroczyły 5-procentowy próg wyborczy i weszłyby do Sejmu (w rzeczywistości do wejścia do Sejmu wystarczy osiągnięcie 5 proc. ogółu głosów).

"Przedstawiono też podział mandatów w Sejmie bez uwzględnienia wyniku Konfederacji. W takim układzie PiS miałby większość dającą samodzielne rządy."

"W „Wiadomościach” pojawiły się też wyniki z sondażu dla „SE” dla najmłodszej z trzech grup wiekowych respondentów. Wśród tych w wieku 18-24 lat PiS uzyskał aż 50 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 16 proc., Lewica - 17 proc., Konfederacja - 10 proc., a PSL - Koalicja Polska - 3 proc"

W wizualizacji w „Wiadomościach” pomięto wynik Konfederacji.

I zapewne przez jakieś niedopatrzenie :-P A albo inny "wypadek przy pracy". Nie znam serio, kompletnie nikogo kto byłby na tyle naiwny albo lekkomyślny, żeby nie wiedzieć, że Telewizja Kłamie! Dziecko by to wiedziało.

Już pomijając fakt jaką TVP robi kampanię postkomunistom z SLD pokazując zachwalającego Armię Czerwoną Czarzastego albo innych polityków Wiosny, Razem.

I wiadomo przecież, że tylko po to, żeby głosy między zwolenników PO a Lewicy się maksymalnie rozeszły.

teraz sobie dopiero mogę wyobrazić czym w PRL-u był nadawany Dziennik Telewizyjny...

Pt wrz 27, 2019 9:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak krzyczeli zwolennicy Konfederacji przed wyborami do PE i ... i nie przekroczyli progu co było do przewidzenia. Chociaż sondaże mówiły ze będzie lepszy wynik. I w tych wyborach będzie tak samo. A margines błędu to wiesz mniszku ile wynosi? 3% zapraszam do nauki matematyki i statystyki.

So wrz 28, 2019 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Próba dyskusji ze zwolennikami PiSu wygląda niemalże zawsze tak samo. Choćby wymienić dowolnie długą listę argumentów, to oni i tak zawsze wybiorą tylko jeden najsłabszy, albo nawet w ogóle nie odniosą się do żadnego, tylko zrobią unik lub odpowiedzą złośliwym komentarzem.
I tak widzę już pewien postęp, bo przynajmniej nie padło legendarne "a co zrobiło PO?".

So wrz 28, 2019 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A czy ta pani kandyduje?
Chętnie bym na nią zagłosował:
https://gloria.tv/video/jxMo1T4rcrAH2fM3AsxEpkaFH

So wrz 28, 2019 2:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tak krzyczeli zwolennicy Konfederacji przed wyborami do PE i ... i nie przekroczyli progu co było do przewidzenia. Chociaż sondaże mówiły ze będzie lepszy wynik. I w tych wyborach będzie tak samo. A margines błędu to wiesz mniszku ile wynosi? 3% zapraszam do nauki matematyki i statystyki.

Dobrze Jockeyu. A teraz możesz mi odpowiedzieć co ma jedno do drugiego? Tzn. co ma nauka matematyki i statystyki do celowego pomijania czyli kłamania przez TVP?

Bo o tym tutaj była mowa. Ja nikogo broń Boże nie namawiam do głosowania na Konfederację. Podałem jedynie informację, że publiczna telewizja dopuściła się celowego pominięcia czyli kłamstwa sondażowego w stosunku do wyżej wymienionej partii.

Dla sondażu przeprowadzonego dla SE w wieczornym wydaniu Wiadomości pokazała poparcie dla czterech ugrupowań mówiąc, że one wejdą zaś pozostałe komitety nie, co było kłamstwem, bo w tymże sondażu Konfederacja miała 5%.

To może w ogóle zrezygnujmy z wyborów, skoro mamy się opierać tylko na sondażach? Przecież PiS i tak wygra, więc po co tracić pieniądze na jakieś kampanie? Tak ma wyglądać demokracja?

Bo jakaś partia może nie wejść do sejmu, to w ogóle o niej nie mówmy? Mówmy nieprawdę nawet wtedy jak jednak wg sondażu na który się powołujemy ma te 5%? Przecież to nieuczciwe i kłamanie w żywe oczy.

I o to tylko mi chodziło. Nawet jak Konfederacja nie wejdzie do sejmu to nie jest zadaniem TVP taka manipulacja i oszukiwanie opinii publicznej.

Swego czasu były takie partie jak Solidarna Polska Ziobry czy Porozumienie Gowina, ale jakoś nikt ich nie pomijał, mimo że w sondażach do wyborów do Europarlamentu miały wyniki 2-3%, ale zapraszało się od nich polityków do tv i w każdym sondażu uwzględniano a nie udawano, że ich nie ma, albo kłamano, że mają taki a nie inny wynik.

Bo idąc takim tokiem rozumowania przyzwalamy na nieuczciwość i kłamanie, manipulację i cenzurę. Bo to jest takie myślenie i niebezpieczny schemat: A, co tam jakaś Konfederacja i tak nie wejdą, więc udawajmy, że ich nie ma albo mówmy w kółko, że wchodzą tylko te 4 partie (PiS, PO, SLD, PSL). Niepotrzebna nam tu jakaś ideowa pawica.

Nie można i jest czymś niedopuszczalnym usprawiedliwianie kłamstwa i to nieważne jaka partia by to robiła czy media.

Skoro ta Konfederacja taka niegroźna i tak nie wejdzie, więc tym bardziej nie rozumiem po co to przemilczanie i kłamanie.

Cytuj:
Próba dyskusji ze zwolennikami PiSu wygląda niemalże zawsze tak samo.

Większość moich znajomych, to wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Tylko jest taka różnica, że oni sami widząc to co robi TVP krzywią się i nie zaklinają rzeczywistości. A już na pewno nie idą takim dziwacznym i pokrętnym tokiem myślenia: A, nie wejdą do sejmu tak czy siak, więc dobrze, że TVP ich pomija. Nikt kłamstwa nie usprawiedliwia.

Tak jak podawałem przykład wyżej: widzę jak ktoś kradnie i jestem tego świadkiem to nie potrzebuje czekać na wyrok sądu, żeby wiedzieć, że dana osoba dokonała przestępstwa.

Przykro, że ci którzy tak walczyli z cenzurą, kłamstwami i aferami poprzedniego rządu teraz robią dokładnie to samo.

So wrz 28, 2019 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja jednak poczekam na ewentualny wyrok sądu. Może jednak było tak, że dziennikarze TVP dotarli do danych w Pollsterze i tam Konfederacja nie miała 5% tylko np. 4,9%?

So wrz 28, 2019 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ja jednak poczekam na ewentualny wyrok sądu. Może jednak było tak, że dziennikarze TVP dotarli do danych w Pollsterze i tam Konfederacja nie miała 5% tylko np. 4,9%?

Oczywiście masz do tego prawo. Ja nie jestem takim skrupulantem, żeby czekać na wyroki sądów kiedy coś jest jawne i oczywiste dla każdego (no prawie każdego). Pomijam już, że to w ogóle nie jest logiczne i chyba sam sobie doskonale zdajesz sprawę, że TVP do żadnych innych danych nie dotarło.

Przekomarzasz się dla zasady, "bo tak". Słusznie się mówi, że łatwiej wybaczyć komuś kto nas oszukał niż przyznać się, że zostaliśmy oszukani. Niektórzy tak mają, będą brnąć w niedorzeczne sytuacji byle tylko nie przyznać, że się myliło.

Chcąc nie chcąc piszesz podobnie do JKM, który swego czasu wzbudził kontrowersje pisząc, że nie ma dowodu na to, że Hitler wiedział o Holokauście. Każdy rozsądny człowiek wie, że wiedział, ale nie ma na to dowodu, więc... Można tak właśnie się bawić.

Tak samo jak PiS przez cztery lata miało tak po rozliczać poprzednie rządy i jakoś nikt siedzieć nie poszedł, wszystko zamarło. Powołano kilka komisji, e zakończyły prace i teraz zostaje nam czekać. Bo może Tusk z Kopaczową staną przed Trybunałem Stanu w co chyba też nikt nie wierzy.

Albo temat ze Smoleńskiem chociaż. Tyle jest niby dowodów, że to zamach, komisja była itd. i czemu winnych nie ma do tej pory? Wrak nadal leży w Rosji, nic się w tej sprawie kompletnie nie ruszyło. Jednak nikt nie zabrania wierzyć ludziom w zamach, ale do tego potrzebne są dowody - więc bawmy się tak dalej, czekajmy na wyroki sądów, popełniają kardynalne błędy jak choćby w sprawie Komendy itd. Powodzenia, serio.

PS Wczoraj dawałeś link do tej strony z sondażami i co, inny jest wynik dla SE? To był dla sondaż dla tej konkretnej gazety, która go opublikowała. TVP na niego się powołała, więc Twoja teoria Yarepenie jest doprawdy niedorzeczna i wydaje mi się, że sam w to kompletnie nie wierzysz.

So wrz 28, 2019 2:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1854 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 124  Następna strona