Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 12, 2019 8:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 842 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 57  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Chodzi mi nie o całą Konfederację, a o zwolenników Korwina.
Taki Sosnierz (nawet nosi kuc z tyłu głowy ;-) domagający się niskiej frekwencji spowodowanej "podatkiem" wyborczym. Tak by jedynie młodzi, rzutcy, przedsiębiorczy mieszkańcy dużych miast głosowali a ludzie starsi, nie mający złudzeń do do liberalizmu nie.

Pn paź 14, 2019 2:01 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tego co pamiętam, to już tę wypowiedź Sośnierza tutaj wstawiałeś. Tylko, że nie wiem czy jego poglądy to od razu pogarda dla kogokolwiek. Pamiętam też, że od razu się od tych pomysłów odciąłem. Nie wiem po co to w kółko wałkować... Ja znam ludzi głosujących na PiS, którzy nie takie rzeczy mają na sumieniu jak powiedzenie czegoś kontrowersyjnego.

Przecież mamy "święto demokracji", 61% frekwencja, PiS ma większość, więc czego jako zwolennik PiS-u jeszcze oczekujesz? Tego, że Konfederacja nie wejdzie do sejmu jednak? Całkiem możliwe. Byłaby to w końcu partia na prawo od PiS. I to jest największy problem pana Jarosława, bo gdyby weszli, to nagle monopol na konserwatywnych wyborców mógłby zacząć topnieć... a takie kwestie jak ideologia LGBT, aborcja, roszczenia żydowskie mogłyby być solą w oku PiS-u.

Czasami ludzi nie rozumiem, trudno. Pamiętam, że pod koniec maja sam deklarowałeś poparcie dla Konfederacji (wahałeś się między Konfą a Kukiz'15), a teraz popierasz PiS, i dobrze. Każdy ma prawo do zmiany poglądów (nawet w tak krótkim czasie) - bo maj - październik to krótki okres. Jednak już nie wiem co myśleć, że stałeś się teraz na forum największym krytykantem i wyłapywaczem wszystkiego co z Konfederacją związane. :wink:

Pn paź 14, 2019 2:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś Konfederacja była inna, przedtem byli w niej ludzie na których warto było oddać głoś: np. Krajski czy pani Godek.
A teraz ten triumfalizm. Konfederacji życzę więcej pokory.

Pn paź 14, 2019 2:35 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kiedyś Konfederacja była inna, przedtem byli w niej ludzie na których warto było oddać głoś: np. Krajski czy pani Godek.
A teraz ten triumfalizm. Konfederacji życzę więcej pokory.

Pani Godek się obraziła, tupnęła nogą, pogardziła pierwszym miejscem na liście wyborczej w Siedlcach. Marzyła jej się Warszawa albo Lublin.

No, pokorę a raczej zdrowy rozsądek wykazał JKM, który oznajmił, że nie ma się jeszcze z czego cieszyć, jutro możemy się obudzić i nie będzie 6.4% a 4.6%, co dla mnie wydaje się wysoce prawdopodobne. O żądnym triumfalizmie nie ma mowy. Jak posłuchałem tych wszystkich przychylnych PiS-owi dziennikarzy i publicystów, to tam jest dopiero triumfalizm.

Ja gratuluję PiS-owi zwycięstwa i cieszę się póki co, że jest jakaś alternatywa na prawo (jeszcze, bo rano może już nie).

Zastanawiające, że wyborcom PiS-u nie przeszkadza wysoki wynik Lewicy (wzrosło do 12.4%), która chce ideologii LGBT w szkołach, aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży, walki z Kościołem, nauki masturbacji dzieci w przedszkolu, "tęczowych piątków" w szkołach itd., a boli ją to 6% z "kawałkiem" Konfederacji.

Dajmy już temu spokój, bo to nudne się robi... wstawianie czegoś co Korwin powie czy nie, jakichś prorosyjskości, itd.

Kampania wyborcza dobiegła już końca :cfaniak:

Pn paź 14, 2019 2:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pokorę to postrzegam u premiera Marowieckiego, naprawdę dużo zrobił dla kraju, natomiast 18-24 letnie młodziki żyjące w świecie wirtualnym wolą teorie Friedmana w ekonomii. Choć na własnej skórze mozna było się choćby przekonać co zrobił z naszym krajem Balcerowicz.

Pn paź 14, 2019 2:50 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Pokorę to postrzegam u premiera Marowieckiego, naprawdę dużo zrobił dla kraju, natomiast 18-24 letnie młodziki żyjące w świecie wirtualnym wolą teorie Friedmana w ekonomii. Choć na własnej skórze mozna było się choćby przekonać co zrobił z naszym krajem Balcerowicz.

Szczególnie jak dał się nagrać gdzie mówi o ...przekleństwo za miskę ryżu. To doprawdy pokora. Jego ojca szanowałem, do niego nic wielkiego nie mam, ale nie róbmy z niego świętego/

teraz oglądam szerzej te wypowiedzi i ze sztabu wyborczego Konfederacji wynika ((Robert Winnicki, Jakub Kulesza), że TVP nie wykonała wyroku sądu po przegranej drugiej sprawie w trybie wyborczym. Czyli TVP złamała prawo. Już nie tylko kłamie, ale i dopuszcza się przestępstw. Chyba liczyli, że jednak Konfederacja nie wejdzie i wszystko znowu się rozejdzie po kościach.

Matko, jak można z TVP zrobić w ciągu kilku lat taką straszną tubę propagandową, kłamliwą, łamiącą prawo machinę?

To mnie przeraża... "a nie kuce" i młodzi ludzie. Oni też nie są w czymś gorsi niż starsi. Na różnych portalach widać oburzenie młodych (nie wyborców Konfederacji), "że dlaczego za niego decydują ludzie w wieku 60+?" Tak samo, że prezes Kaczyński kiedyś umrze, a kraj pozostanie zadłużony i będziemy za bułkę płacić 10zł. Teraz już widać drożyznę jakiej dawno nie było. To nie są akurat moje słowa.

Żeby ta propaganda sukcesu nie odbiła się czkawką. Chciałbym ujrzeć pana Brauna na mównicy sejmowej i zaczynającego od "Szczęść Boże!". To byłoby piękne :wink: A potem od razu projekt ustawy o zakazie aborcji eugenicznej - i co biedny PiS zrobi... Pokaże, że nie przestraszy się czarnych marszów organizowanych przez feministki, czy też nie ulegnie jak do tej pory.

PS Młodziki 18-24 to nie wiem skąd znowu wytrzasnąłeś. Ty też jak coś żyjesz czasami w świecie wirtualnym (nawet tu na forum), i jak ktoś korzysta z internetu, to jest kimś gorszym od babci, która słucha całą dobę TVP i nic poza tym do niej nie dociera co nakłamią w mediach rządowych?

sondaż wiekowy - był 18-29 lat, a nie 24. I tu też PiS miał bodaj 26%, KO, 24%, a Konfederacja 20.2%

Pn paź 14, 2019 3:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kapitalizm w wersji laissez faire nie sprawdził się nigdzie na świecie.
Doprowadził do potwornych cierpień i dał owszem pałace ale tylko garstce, coś a'la NWO. Powstał na bazie kalwinizmu,
doprowadził również do potworności rewolucji marksistowskiej zrozpaczonych ludzi, którzy nie mieli nic do stracenia.
natomiast w encyklice Rerum novarum, papieża Leon XIII jest potępiany zarówno kominizm jak i kapitalistyczny liberalizm.
W 20 wieku dopiero państwa Zachodu mogły się rozwijać, gdy zrezygnowano z leseferyzmu,
O ile nazizm jest zakazany, komunizm powinien być (ale skoro Zandberg może kandydować to nie bardzo jest), to co zrobić z ideologią 19 wiecznego kapitalizmu?

Pn paź 14, 2019 3:50 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72, widzę że nie rozumiemy się, więc dajmy sobie spokój... Ja o gruszce, Ty o pietruszce... Ja piszę o złamaniu prawa przez TVP, TY wyciągasz jak królika z kapelusza jakiś... XIX wieczny kapitalizm, którego nikt nie głosi... J

Jak masz jakiś osobisty uraz do Konfederacji, to trudno. Dla mnie to już rodzaj jakiejś histerycznej "konfederatofobii"

Najświeższe dane: 0.7:44 - z 42.22% - cząstkowe wyniki

PiS - 49.30
KO - 22.27%
Lewica - 10.88%
PSL - 9.75%
Konfederacja - 6.62%

PiS wzrosło, KO i Lewica traci, PSL skacze, Konfederacji minimalnie wzrosło - z 6.4 do 6.62. No chyba już teraz z 6.62% nie powinno spaść poniżej 5%, bo byłoby tu co najmniej dziwne...

Pn paź 14, 2019 7:47 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Już są nowe. Z 91% komisji
Obrazek
A do senatu gdzie Schetyna się odgrażał że wygrają to mamy:
Obrazek

Pn paź 14, 2019 10:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fajnie wygląda mapa, na której pokazano okręgi wyborcze. Zostałyo, na ten moment, jedynie pięć pomarańczowych plam wygranej KO. :)

Pn paź 14, 2019 11:05 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie było ich kampanii nie maja wyników.

Pn paź 14, 2019 12:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Andy72, widzę że nie rozumiemy się, więc dajmy sobie spokój... Ja o gruszce, Ty o pietruszce... Ja piszę o złamaniu prawa przez TVP, TY wyciągasz jak królika z kapelusza jakiś... XIX wieczny kapitalizm, którego nikt nie głosi... J

Jak masz jakiś osobisty uraz do Konfederacji, to trudno. Dla mnie to już rodzaj jakiejś histerycznej "konfederatofobii"

Najświeższe dane: 0.7:44 - z 42.22% - cząstkowe wyniki

PiS - 49.30
KO - 22.27%
Lewica - 10.88%
PSL - 9.75%
Konfederacja - 6.62%

PiS wzrosło, KO i Lewica traci, PSL skacze, Konfederacji minimalnie wzrosło - z 6.4 do 6.62. No chyba już teraz z 6.62% nie powinno spaść poniżej 5%, bo byłoby tu co najmniej dziwne...

A Ruch Kontroli Wyborów już działa ?
Szczęść Boże!

Pn paź 14, 2019 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bardzo duzy wynik lewicy.. cóz lgbt i geje w natarciu i spoleczeństwo polskie to zaczyna akceptowac

Pn paź 14, 2019 2:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i najprawdopodobniej senat jednak zostanie "wzięty" przez opozycję a nie PiS... Czasem przedwcześnie nie ma co się cieszyć (wiem to z autopsji). Trochę zaskakujący obrót sprawy, ale no cóż...

W ogóle to ja jestem przeciw takim jakimś "prognozom", "wróżbom" zaraz po zamknięciu lokali wyborczych. Lepiej poczekać nieco dłużej, i mieć przynajmniej zbliżony obraz do ostatecznych wyników. A nie, jeszcze nie ma nic oficjalnego, a ten exit pol czy jakoś tak już pokazuje co i jak...

Lewica za cztery lata będzie walczyć z prawicą szeroko rozumianą o wygraną w następnych wyborach - PO stanie się zbyteczna, bo wojna ideologiczna rozegra się w Polsce na dobre. Lewicowcom ani prawicowcom nie potrzeba jakiejś opcji "pośrodku" - w tym przypadku PO, choć wynik PSL wciąż zaskakuje.

Klaudia Jachira podobno wejdzie do sejmu. Wyobrażacie sobie ten pojedynek Janusz Korwin - Mikke vs Klaudia Jachira ;) I jeszcze ten pierwszy może zostanie marszałkiem seniorem. Ma w końcu te 77 lat /

No i weszły niestety skrajne feministki, lewaczki, które agitują za aborcją, plują na Żołnierzy Wyklętych, są radykalnie antyklerykalne: Senyszyn, Nowicka...

Ja się cieszę, że weszli Bosak, Winnicki - dla mnie super duet w Ruchu Narodowym. Jest też i ktoś taki... "Szczęść Boże! Panie Marszałku, Wysoka Izbo..." :lol: Grzegorz Braun! Gratulację dla Konrada Berkowicza, świetny wynik. Będzie chyba i Dobromir Sośnierz - mocna ekipa.

Szkoda mi dr Sławomira Mentzena, mecenasów Michała Wawra i Jacka Wilka - szczególnie ten pierwszy to wielka strata. Sam napisał te te 100 projektów ustaw Konfederacji - pewnie z wieloma postulatami na gospodarkę bym się z nim nie zgodził, ale to pracowity, ambitny, młody człowiek... Nie wiem też jak Witold Tumanowicz, Dziambor pewnie wejdzie, podobnie jak Iwaszkiewicz.

Pan Rafał Ziemkiewicz tak nie wierzył, takie miał wątpliwości, że Konfederacja wejdzie, nawet wprost mówił i dawał do zrozumienia, że nie mają żadnych szans przy frekwencji 55% - bo trzeba zdobyć 800 000 głosów, a w wyborach do Europarlamentu w maju mieli Jakubiaka, Liroya, Kaję Godek i... tylko ponad 600 000 głosów. A teraz? BUM! Ponad milion sto tysięcy głosów przy frekwencji 61% Brawo, Konfederacja!

Dobrze, że ludzie nie zdołali się zniechęcić mimo bezczelności Sakiewicza, który apelował do wyborców Kukiza i Konfederacji na łamach swej tuby propagandowej GP o tym, żeby zostali w domu (okładka GP), zrezygnowali itd. bo Schetyna z Biedroniem przejmą władzę. Guzik prawda mości Sakiewiczu,

PiS ma większość. Konfederacja weszła. Można? Można, więc niepotrzebna była ta cała bezczelna nagonka na prawicę, te manipulacje, sondażowe kłamstwa stosowane przez TVP, ataki z każdej strony i głupie pomówienia. Zdaje sobie sprawę, że pan Jarosław Kaczyński bał się jak ognia konkurencji na prawej flance, ale elektorat się zmobilizował, to jest bardzo dobry wynik.

Pn paź 14, 2019 3:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Konfederacja weszła, ale dalej nic nie może, bo nie ma dość głosów, czyli jak gdyby nie weszła. :D

Pn paź 14, 2019 3:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 842 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 57  Następna strona