Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 13, 2019 2:18 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 847 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Andy72 napisał(a):
Z powodu choroby, mam ograniczone mozliwości zarobku, biorę rentę. Poza tym dzięki państwu polskiemu mam praktycznie za darmo leki, za które chciwe koncerny żądają wyśrubowanych cen.
To w państwie PiS.
Według Konfederacji jestem "pasożytem" żerującym na rzutkich przedsiębiorcach, którzy i tak jeżdzą drogimi smaochodami, ale mogliby jeszcze lepszymi, gdyby wytępić takich jak ja.
Więc ustawy konfederacji pewnie szły w kierunku odebierania rent albo dopłat do leków, Wieć co zostaje - obwiesić się?
A może w przypadku gdyby mój dobrostan zmniejszył się w porównaniu z państwem PiS, nalezaloby pozwać Korwina, Mentzena czy Sosnierza o rentę, która by to wyrównała?
Kiedys ktoś pozwał Wałęsę o 100 milionów i został spławiony, ale tereaz można dostać już odszkodowanie za smog. Tylko wtedy warto byłoby mieć odszkodowanie nie od państwa, tylko od konkretnych panów, ewenutalnie od Konfederacji.

Wtedy wg wolnosciowcow pomagaly by organizacje pozarzadowe i obywatele z kieszeni wlasnej bo mieli by tez wiecej pieniedzy bo panstwo nie zabieralo by im 1/3 dochodow na rozne daniny.
A ze to tak nie dziala super to.widac w USA

Pt paź 18, 2019 12:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Wowczas tak jak wiekszosc ludzi ubogich i chorych bylbys zdany na wlasna zaradnosc w utrzymaniu sie.
Proponuje poczytac Dickensa, albo Faulknera piszacego o kryzysie lat 30 tych w Stanach.
Albo obejrzec film "Czyz nie dobija sie koni" z lat 70 tych.

Pt paź 18, 2019 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Reymont w Ziemi Obiecanej opisuje że w kapitalizmie najlepiej radzą sobie osobnicy o osobowości psychopatycznej jak Wilczek, albo ci, którzy podpalają swoje fabryki, które ubezpieczyli.

Pt paź 18, 2019 6:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Taka myśl po wyborach. Skoro poprzednie 4 lata rządził PiS, to na kogo rządzący kolejne lata PiS będzie zwalał winę za wszystkie zawalone sprawy z ostatnich czterech lat? Sytuacja całkowicie nowa w III RP.

Pt paź 25, 2019 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hmm ... ktoś, coś się znajdzie ...np. opozycja totalna , zamiast wspierać to torpedowali wszystko. :P

Pt paź 25, 2019 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypominam jak zagłosował Suweren, i tak miały się wyniki z ~ok 91% obwodowych komisji wyborczych:
Klik klik!
https://files.fm/u/bqu8ybpt#/

So lis 02, 2019 4:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://twitter.com/i/status/1190589499342049280
Długo zastanawiałem się czy nie dać tego do hihi.
Wiedza, osoby pracującej wcześniej dla Tygodnika Powszechnego (podobno katolickiego) powalająca. Normalnie jak Petru i święto 6 króli

N lis 03, 2019 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
https://twitter.com/i/status/1190589499342049280
Długo zastanawiałem się czy nie dać tego do hihi.
Wiedza, osoby pracującej wcześniej dla Tygodnika Powszechnego (podobno katolickiego) powalająca. Normalnie jak Petru i święto 6 króli

Do hihi również by się nadało.
Z Panem Bogiem! Pozdrawiam serdecznie.

N lis 03, 2019 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
wprowadzono zapis że w Sabas nie wolno podróżować, dano dość rozsądny wyjątek, że podróż możliwa, gdy akurat jesteśmy na wodzie.
I zinterpretowano to kruczkiem prawnym: wolno podróżować siedząć w powozie mając nogi na baniaku z wodą.
.

Po prostu super.

Pn lis 04, 2019 10:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skończyły się wybory do Sejmu, rozkręca się wyścig o fotel prezydenta Polski. Już wiemy, że były premier Donald Tusk nie wystartuje. Imho to dobra wiadomość, bo nie będzie wyboru pomiędzy PO-PISEM. Jakikolwiek inny kandydat z kręgu PO, czy też KO nie ma tej rangi, co w/w. Moim zdaniem wzrastają szanse prezesa PSL-u i być może kandydata z ramienia Konfederacji jako przeciwników obecnego prezydenta w nawiązaniu z nim równorzędnej walki.

Śr lis 06, 2019 7:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A Tusk w końcu oficjalnie powiedział ze nie będzie startował? Bo wciąż odpowiedz była zawieszona i nie było jasnej deklaracji.
Co do kandydata z PSL to może mieć szanse ale ostatnim wpisem na tt rozwścieczył elektorat lewicowy i powiedzmy centrum na lewo również. Widziałem wpisy ze nie trzeba ministranta.
Patrząc na sondaże to wielkich szans mu nie daje.

Co do kandydata Konfederacji to jak będzie nim Korwin a zapewne tak będzie to sukcesu mu nie wróżę. Tak samo Braun. Maja stały negatywny elektorat.

POKO maja kilku kandydatów i nie wiadomo kogo wskażą. Coś wspominali o Budce i o Kidawie. Ale to wciąż osoby które zyskają poparcie betonowego elektoratu KOD

Śr lis 06, 2019 7:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak - oficjalnie premier Donald Tusk potwierdził , że nie będzie startował. Co do wpisu prezesa PSL- to nie znam sprawy, nie wiem co takiego zniesmaczyło lewą stronę. Kandydatem z ramienia Konfederacji niekoniecznie musi być któryś z tych dwóch wymienionych przez Ciebie. Mają być podobno prawybory w tej formacji wśród
członków i sympatyków.

A odnośnie wyborów prezydenckich , to słyszałam wypowiedź, nie pamiętam tylko kto to powiedział, że o wyniku zadecydują , jeśli byłaby II tura , wyborcy Konfederacji.

Śr lis 06, 2019 8:04 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Kandydat Konfederacji nie ma żadnych szans na elekcję w starciu z kandydatem PiS w drugiej turze wyborów.

Kandydat PSL, żeby wygrać musiałby zmobilizować elektorat lewicowy. Brawa dla Jażdżewskiego to za mało. Poza tym, prezes PSL to nie jest idealny kandydat na zięcia - jakim był cacany Andrzej Duda jako pretendent.

Dla mnie to wygląda jakby cała totalna opozycja szukała kogoś, kto chciałby za nią te wybory przegrać. Historia uczy nas gdzie przez ostatnie kilkadziesiąt lat znajdowali się chłopcy do bicia. Poseł Kosiniak-Kamysz ma możliwość pięknie wpasować się w nurt powojennej historii ZSL/PSL.

Śr lis 06, 2019 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PSL plasuje się chyba obecnie tak gdzieś pomiędzy KO a PiS, i kandydat PSL, czyli Kosiniak_Kamysz musiałby podgryzać elektorat jednych i drugich.
Pozycja Dudy wydaje się niezagrożona, ale chciałbym przypomnieć że pozycja poprzedniego prezydenta też się taka wydawała. Należy przy tym pamiętać że Duda ma gorsze notowania niż miał Komorowski. Komorowski przegrał z wyciągniętym z kapelusza Dudą. Duda też ma szansę przegrać. Moim zdaniem sporo zależy od tego jak bardzo betonowe są elektoraty PiSu i innych partii, albo inaczej jak bardzo utrwalił się podział na plemiona.

Śr lis 06, 2019 12:47 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Oczywiście wiele się może zdarzyć i wynik wyborów może być nieoczekiwany. Tutaj masz rację.

Mam wrażenie, że 5 lat temu Duda nie został wyciągnięty z kapelusza w ostatniej chwili, tylko starannie wyselekcjonowany spośród wszystkich możliwych kandydatów na kandydatów, przez ludzi najlepiej znających się na świecie na tym, jak się wygrywa wybory prezydenckie. Doskonale przeszkolony, pamiętasz jak był bezbłędny w tonach, gestach, mimice? Tego się nie robi "w biegu". Dawałem zresztą upust temu wrażeniu 5 lat temu, zanim jeszcze ktokolwiek brał go na poważnie. Miał super extra profesjonalne banery i najlepsze na świecie hasło "Przyszłość ma na imię Polska". A kiedy moja 6-letnia wówczas córka przyszła do domu skandując ni stąd ni zowąd "An-drzej Duda, An-drzej Duda", moje podejrzenia co do nowoczesnego know-how, zaangażowanego w tę elekcję nabrały na sile na tyle, żeby do dziś o nich pamiętać.

Tak samo mam wrażenie, że wystąpienie Jażdżewskiego i zachowanie Kosiniaka-Kamysza były dobrze przygotowaną akcją "puszczenia oka do lewicy" pod kandydaturę Prezesa PSL. To jest taki Duda sprzed 5 lat. Tylko zastanawiam się, czy to nie jest know-how sprzed 5 lat :-)

Dziś podano informację, że USA zniosą wizy dla Polski 11 listopada. Plany likwidacji planów tarczy antyrakietowej amerykanie ogłosili 17 września.

Śr lis 06, 2019 1:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 847 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Następna strona