Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 07, 2019 1:05 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1012 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 68  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Szykują się przedterminowe wybory parlamentarne? Solidarna Polska wystartuje razem z Gowinem i mają szanse pozbierać trochę głosów. Od Konfederacji, trochę od PSLgbt, trochę od PiS.

Ja przyznam szczerze jestem zmęczony PiSem. Zrobili się tłustymi misiami, mają coraz głupsze pomysły i coraz bardziej knują za pieniądze bankierów. Ostatnie zmiany podatkowe to jest granda, za niezapłacenie faktury w split payment są bardzo wysokie sankcje finansowe, nawet jeśli nie było uszczuplenia należności skarbowych. Przegrzali z obietnicami, ktoś musi za to zapłacić. Jeśli pojawi się rozsądna alternatywa, bardzo chętnie dam szansę komuś innemu.

Cz lis 14, 2019 6:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Szykują się przedterminowe wybory parlamentarne? Solidarna Polska wystartuje razem z Gowinem i mają szanse pozbierać trochę głosów. Od Konfederacji, trochę od PSLgbt, trochę od PiS.

Myślę że po nauczce z 2007 roku nie odważą się na przedterminowe wybory. Zwłaszcza że nawet zwolennicy zauważają że:
Holmes napisał(a):
Zrobili się tłustymi misiami, mają coraz głupsze pomysły i coraz bardziej knują za pieniądze bankierów.

Cz lis 14, 2019 6:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Solidarna Polska wystartuje razem z Gowinem i mają szanse pozbierać trochę głosów. Od Konfederacji, trochę od PSLgbt, trochę od PiS.

A skąd taki pomysł? To byłby bardzo egzotyczny sojusz, a nie jest tajemnicą, że formacja Ziobry z partią Gowina najdelikatniej mówiąc nie przepadają za sobą. To takie dwa bieguny, a pośrodku jest wciąż najbardziej liczny PiS z prezesem Kaczyńskim na czele.

Kiedyś już Gowin i jego Porozumienie oraz Ziobro z Solidarną Polską startowały osobno bez PiS-u i obie formacje poniosły sromotną porażkę. Tak kojarzę, że SP dostała ze 2% z kawałkiem a Gowin jeszcze mniej, 1%.

Już prędzej byłbym w stanie bardziej uwierzyć w nową formację prezydenta Dudy, ale to dopiero za jakieś pięć lat...

Cz lis 14, 2019 6:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Populizm Konfederacji jest większy niż PiS
Co do Brauna to człowiek tyle razy się skompromitował że aż ciężko wszystkie policzyć. Ja mam wrażenie że on jest agentem wpływu z środowisk wrogich wolności i katolicyzmu.
A oto lista co ciekawszych nonsensów:
https://konfederacja.net/wp-content/upl ... FEDERACJA-

Cytuj:
Program-Wyborczy-Polska-dla-Ciebie.pdfPIT 0%, dobrowolny ZUS, paliwo 3zł/l – więcej pieniędzy w rękach obywateli,
mniej w rękach urzędników

Parametryzacja pracy sądów i prokuratury, proces w 1 miesiąc
Uprościmy procedurę, wprowadzając rozwiązania, które zmniejszą ryzyko
przewlekłości postępowania, takie jak choćby elektroniczne doręczenia, czy
też racjonalizację postępowania dowodowego, wprowadzając między innymi
obowiązek wyznaczania od razu kilku terminów rozpraw w odstępie
maksymalnie kilku dni dla przeprowadzenia wszystkich wnioskowanych
przez strony dowodów. Odciążymy zawodowych sędziów od najdrobniejszych spraw, które każdego roku zapychają wokandy. Uprościmy język
uzasadnień i pouczeń, aby każdy obywatel, także ten bez prawniczego
wykształcenia, mógł zrozumieć treść orzeczeń

Cz lis 14, 2019 9:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O wyszukiwaniu agentów i "polowaniu na czarownice" wśród członków Konfederacji nie będę pisał, bo po masie propagandowej jaką serwowała przez ostatnie miesiące TVP mam po prostu dosyć tego tematu. Tak nawiasem mówiąc, to ja mam wrażenie, że Adrian Zandberg jest kosmitą, ale nie mam na to żadnych dowodów, więc na tym poprzestanę.

A teraz dla wyborców, sympatyków PiS, katolików jak najbardziej. 10 minut, można posłuchać. Jeżeli to nie jest przedwczesny fake news, to ręce opadają. PiS i sojusz z postkomunistami.

Jeżeli stanowisko Przewodniczącego Komisji PSR faktycznie dostanie się Lewicy, to brak słów. Może w końcu wyborcy PiS powołujący się na wartości chrześcijańskie i katolickie poglądy przejrzą na oczy. Kto z kim gra i do jakiej bramki. Magdalenka bis?

https://www.youtube.com/watch?v=BbCPAQiHTLk

Cz lis 14, 2019 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie to nie jest fake news. Dokładnie.tak się stało. A smaczku dodaje fakt, że swoją kandydaturę na Przewodniczącego tej komisji wysunął pan Braun.No ale wszak to agent wpływu ze srodowisk wrogich wolności i kościołowi prawda Drogi Moderatorze , nie to co młoda obiecująca przedstawicielka lewicy no ona zapewne zadba o rodzinę w Polsce , młode pokolenie i dzieci ,tj.płody nienarodzone i prawa kobiet :|

Cz lis 14, 2019 9:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
O wyszukiwaniu agentów i "polowaniu na czarownice" wśród członków Konfederacji nie będę pisał, bo po masie propagandowej jaką serwowała przez ostatnie miesiące TVP mam po prostu dosyć tego tematu. Tak nawiasem mówiąc, to ja mam wrażenie, że Adrian Zandberg jest kosmitą, ale nie mam na to żadnych dowodów, więc na tym poprzestanę.
Chyba się cieszę, że nie mam w domu telewizji.
A teraz dla wyborców, sympatyków PiS, katolików jak najbardziej. 10 minut, można posłuchać. Jeżeli to nie jest przedwczesny fake news, to ręce opadają. PiS i sojusz z postkomunistami.
Odgrzewany kotlet. Było o tym już w latach przed 2015. Wtedy PO próbowała zespawać PiS z SLD. Stary fake
Arwena napisał(a):
Nie to nie jest fake news. Dokładnie.tak się stało. A smaczku dodaje fakt, że swoją kandydaturę na Przewodniczącego tej komisji wysunął pan Braun.No ale wszak to agent wpływu ze srodowisk wrogich wolności i kościołowi prawda Drogi Moderatorze , nie to co młoda obiecująca przedstawicielka lewicy no ona zapewne zadba o rodzinę w Polsce , młode pokolenie i dzieci ,tj.płody nienarodzone i prawa kobiet
Poproszę o konkrety że jest sojusz SLD PiS

Cz lis 14, 2019 10:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja tylko chce cie Mniszku zawiadomic ze Adrian Zandberg na pewno nie jest kosmita, jego ojciec byl moim przedszkolnym i szkolnym kolega, jego dziadkow tez znalem. Szwedzka rodzina mieszkajaca w Polsce od kilkuset lat.
Tak zreszta jak moj wlasny dziadek od strony matki.

Pt lis 15, 2019 1:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adamie, wszyscy jesteśmy kosmitami, bo nasza planeta jest częścią kosmosu ;) A tak serio, to z tym "kosmitą" chodziło mi raczej o ironię ; nasze wrażenia niekiedy nijak się mają do faktycznego stanu. Ktoś może odnosić wrażenie, że np. jakiś polityk chce szkodzić Polsce, Kościołowi (jak w tym wypadku pan Braun), ale... jest to właśnie tylko wrażenie i nic poza tym.

Kiedyś mieliśmy już taki niepisany sojusz PiS z SLD. Wówczas nawet to popierałem, bo chodziło o wspólne głosowanie przeciw ustawie podwyższającej wiek emerytalny za rządów koalicji PO - PSL. Ten projekt poprał też Ruch Palikota, ale SLD jako partia socjalna podobnie jak PiS było przeciw, i za to akurat pretensji chyba nikt do nich nie ma.

Z tym stanowiskiem podarowanym Lewicy przez PiS może chodzić też o jakiś układ: wszak Lewica ma zagłosować za projektem ustawy likwidującym od 2020 roku górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowne - tak zwanej 30-krtotności ZUS. Tym bardziej jest to prawdopodobne, bo tego projektu nie poprze Porozumienie Gowina, więc głosy Lewicy są tu bardzo ważne i potrzebne.

Pewnie jakby stanowisko to dostał Braun, to byłaby histeria lewicowych i liberalnych mediów. Już oczyma wyobraźni widzę te nagłówki GW i panikę w TVN, że "oszołom" czy "homofob" będzie stał na czele Komisji PSR.

Zdążyłem się przyzwyczaić, że nawet w takim kraju jak Polska kontrowersyjnie nie jest tylko wtedy jak kwestiami rodziny, aborcji, LGBT zajmuje się lewica - bo jest "postępowa". PiS tym zagraniem po raz kolejny stracił w moich oczach. Teraz widać już bardzo wyraźnie, że stał się partią władzy i w ramach wprowadzania swoich pomysłów, to z przysłowiowym samym diabłem zasiądzie do stołu. Uderza w szeroko rozumiany centrowy elektorat skręcając z każdym dniem na lewo. Dogadują się każdy z każdym ponad głowami Konfederacji...

Pt lis 15, 2019 3:58 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Solidarna Polska wystartuje razem z Gowinem i mają szanse pozbierać trochę głosów. Od Konfederacji, trochę od PSLgbt, trochę od PiS.

Już prędzej byłbym w stanie bardziej uwierzyć w nową formację prezydenta Dudy, ale to dopiero za jakieś pięć lat...

A po co nową? Mogą się zwąchać :-)

Pt lis 15, 2019 4:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Arwena napisał(a):
Nie to nie jest fake news. Dokładnie.tak się stało. A smaczku dodaje fakt, że swoją kandydaturę na Przewodniczącego tej komisji wysunął pan Braun.No ale wszak to agent wpływu ze srodowisk wrogich wolności i kościołowi prawda Drogi Moderatorze , nie to co młoda obiecująca przedstawicielka lewicy no ona zapewne zadba o rodzinę w Polsce , młode pokolenie i dzieci ,tj.płody nienarodzone i prawa kobiet
Poproszę o konkrety że jest sojusz SLD PiS

Drogi Moderatorze proszę wskazać konkretnie, w którym miejscu cytowanego mojego postu stawiam tezę o sojuszu SLD z PIS?

Wyraźnie zasygnalizowana jest w tym moim poście jaskrawa dysproporcja pomiędzy tym, co PIS mówił, mówi odnośnie spraw konserwatywnej myśli światopoglądowej, a tym co robi. No bo chyba nie chcesz mi wmówić, że lewica nie wykorzysta tego narzędzia jakim jest rządzenie w tej komisji do lansowania swoich tez, idei , swoich celów, a i możemy zapomnieć o procedowaniu, nie mówiąc już o rekomendowaniu Sejmowi leżącego w niej projektu obywatelskiego "zatrzymać aborcję".

Pt lis 15, 2019 6:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A masz pojęcie jak działają komisje sejmowe? I co mogą rekomendować? I jak to wyglada? Większa wiedzę proponuje zdobyć.

Pt lis 15, 2019 8:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I co tylko na to Cię stać?
Domniemanie, że ja taka niedouczona.

To oczywiste, że jeszcze lewica nie jest w stanie przeforsować swoich pomysłów. Działają bardzo metodycznie , grając popisowo w Parlamencie. Pakt senacki , wicemarszałek Sejmu i przewodnictwo w najważniejszej z ich punktu widzenia Komisji gdzie ich głos będzie wybrzmiewał najdonoślej w sprawach swiatopogladowych. Ja nie mam pretensji do Lewicy - mówią jasno o co im chodzi i konsekwentnie do tego dążą ale już partia mieniąca się obrońcą tradycyjnych, konserwatywnych wartości oddając lewicy to co chcieli byle tylko Konfederaci nie mogli lansować i głosić poprzez Przewodnicacego np. w mediach haseł tychże konserwatywnych poglądów jest mówiąc najdelikatniej złą wolą.

Pt lis 15, 2019 10:09 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A jak z wiedza? I tym linkiem o który prosiłem?
I wiadomo o co chodzi. Skompromitowany Braun nie dostał stanowiska. Prawda... i o to jest ten krzyk.
Braunowi nie dałbym do zarządzania pudełka kredek.

Pt lis 15, 2019 10:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No to teraz Awerna skoro masz wiedzę to powiedz co robi przewodniczący komisji
A skład komisji jest taki:
Cytuj:
W komisji polityki społecznej i rodziny pracować będzie 33 posłów: 17 przedstawicieli PiS; 9 przedstawicieli KO; 4 przedstawicieli Lewicy; 2 przedstawicieli KP-PSL-Kukiz'15, 1 przedstawiciel Konfederacji

W Sejmie IX kadencji pracować będą także komisje: etyki poselskiej, do spraw Unii Europejskiej, do spraw służb specjalnych.

Przeciwko tym składom komisji sejmowych opowiedział się poseł Konfederacji Jakub Kulesza. "Komisje małe - komisja cyfryzacji, petycji, kontroli państwowej, żeglugi śródlądowej - w tych komisjach 1 mln 250 tys. wyborców nie będzie miało swojego przedstawiciela. Dlaczego? Ponieważ taką decyzję państwo, ponad głowami tych wyborców i posłów Konfederacji podjęli. Żaden z posłów Konfederacji nie został dopuszczony do tych komisji, a przecież mamy dwóch posłów z Pomorza. Mamy specjalistów informatyków, specjalistów od sieci, systemów teleinformatycznych. Nie będziemy mogli brać udziału w głosowaniu na tych komisjach i wyrażać woli naszych wyborców" - mówił Kulesza.

Poseł PiS Marek Suski zwracał uwagę, że regulamin Sejmu zakłada parytety w obsadzaniu komisji sejmowych. "Według tych parytetów kołu, które ma 11 członków z tego parytetu nie przypadają miejsca w małych komisjach" - mówił.

Z kolei poseł Lewicy Romuald Ajchler podkreślił, że każdy poseł może wziąć udział w posiedzeniu komisji i prezentować swoje racje. "Nie ma tylko jednego przywileju - nie może głosować, ale wypowiadać opinie może na posiedzeniu każdej komisji" - dodał.

PiS ma większość i mogą przegłosować wszystko co chcą.

Pt lis 15, 2019 11:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1012 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 68  Następna strona