Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 20, 2019 7:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Leszcz napisał(a):
Rowie dobrze mozna by napisac ze obnizenie podatkow dla jakiej grupy to samo powoduje.

No tak. Chociaż obniżenie podatków to zabieranie mniej uczciwie zarobionych pieniędzy a nie dawanie za darmo cudzych.
Leszcz napisał(a):
Tu nikt nie utrzymuje dzieci a jedynie wspiera rodziny...

Czyli uczestniczy w utrzymaniu dzieci, bo w założeniu to na nie mają być przeznaczone te pieniądze.
Leszcz napisał(a):
Dopladty np. na rolnictwo, na leki, albo system ubezpieczen to sa OK? Dlaczego mam placici za czyjes leki, opieke zdrowotna itd.?

No właśnie Leszczu, dlaczego? :wink: Dla mnie to taki sam rozbój. Może nieco mniej bezczelny.
Leszcz napisał(a):
Lepiej dzieci oddac do przedszkola, czyli placic komus za ich wychowanie... to faktycznie lepsze rozwiaznie.

To ze nie cenisz wychowania dzieci w domu to TWOJ problem.

Czego Ty się tu właściwie czepiasz? Co mają do tego przedszkola? W dzisiejszym nastawionym na "dostawanie czegoś od państwa" świecie, do czego przyzwyczaił nas komunizm a następnie eurosocjalizm, znalazła się kobieta, która woli uczciwie pracować niż zabierać nieswoje pieniądze. To zaiste godne pochwały.

Pt cze 02, 2017 11:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Proponuje zamknąć wszelkie środki socjalne.

So cze 03, 2017 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Kto nie chce pracować, niech też nie je! Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli"

So cze 03, 2017 12:13 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zacznijmy od likwidacji rent i emerytur, kolejne to finansowanie opieki zdrowotnej, dofinansowanie do lekarstw, zamknijmy darmowe szkolnictwo na wszystkich poziomach, zlikwidujmy dofinansowanie do przedszkoli. MOPSy do likwidacji.
Wtedy będzie tak biblijnie jak Boro chce

So cze 03, 2017 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wilkowi w ZOO nie sposób wytłumaczyć, że na wolności bez codziennej miski ochłapów od właściciela, można żyć szczęśliwe i świetnie sobie radzić. Nawet nie zamierzam próbować.

So cze 03, 2017 12:33 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Trochę skrajność. Ale chyba rozumiem o co chodzi.
Nie jestem za rozdawaniem publicznych środków. Ale warto zauważyć ze te przynajmniej według socjalistów z PiS są inwestycja. Przecież coś się ruszyło w ilościach urodzeń. A to było głównym celem programu.
Uważałem i nadal uważam, ze to środki powinny być inaczej zainwestowane, ale tak tez przynoszą skutek. Dużo podróżuje zawodowo po Polsce. I to co widzę głownie na ścianie wschodniej to bieda i brak perspektyw. Tam ludzie chcą pracować ale nie maja możliwości. A te 500 zł na dziecko ratuje im budżet w okresie zimy.
Takie mamy realia po 25 latach niepodległości i rabunkowej gospodarce. Gdyby chociaż trochę myślano jak inwestować zamiast jak wyciągać kasę dla siebie to mielibyśmy o wiele lepiej prosperująca gospodarkę i nie byłoby tak wielkich obszarów biedy.

So cze 03, 2017 12:38 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Wilkowi w ZOO nie sposób wytłumaczyć, że na wolności bez codziennej miski ochłapów od właściciela, można żyć szczęśliwe i świetnie sobie radzić. Nawet nie zamierzam próbować.

Ciekawe czy tak pięknie będziesz mówił jak będziesz w grupie wiekowej 65+ i rozpadnie się cały system finansowania.
To juz było i nazywało się kapitalizmem. Dla odmiany teraz kolejny mit upada system wolnorynkowy.

So cze 03, 2017 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
Mam dwoje małych dzieci i przyznam szczerze, że wolę mieć pracę za godną a nie uwłaczającą godności pensję, niż 500 złotych wypłacane przez Państwo. Nie lubię otrzymywać pieniędzy za darmo

Lepiej dzieci oddac do przedszkola, czyli placic komus za ich wychowanie... to faktycznie lepsze rozwiaznie.

To ze nie cenisz wychowania dzieci w domu to TWOJ problem.

Leszczu to nie do końca tak jak piszesz...
Bardzo chciałabym zajmować się wyłącznie domem i dziećmi przez jakiś czas, lub pracować na pół etatu, ale mój mąż, mimo że jest wykształconym człowiekiem zarabia zbyt mało, aby wyżywić rodzinę, opłacić kredyt i inne rachunki. Ja mogę pracować dzięki moim rodzicom, ktorzy podczas mojej i męża nieobecności w domu, zajmują się dzieciaczkami. Mój zawód po malutku wymiera, za moją ciężką szpitalną pracę dostaję zbyt małą pensję. Związku z tym, napisałam że wolę (mój małżonek także) zarabiać godziwie, niż pobierać coś za darmo. Gdybyśmy zarabiali w swoich zawodach tyle, co na zachodzie, to śmiało mogłabym pracować o połowę mniej.

So cze 03, 2017 6:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie miałabym absolutnie nic przeciwko, gdyby ludzie zarabiali uczciwe pieniądze za swoją pracę, a Państwo finansowo wspierałoby rodziny, które chcą kupić mieszkanie, czy wybudować dom.
Pieniądze z 500 plus przydałyby się również tam, gdzie rodzic z powodu swojej niepełnosprawności nie są w stanie pracować ----- Jestem w stanie zrozumieć to, że wtedy pieniądze od Państwa byłyby dobrze wykorzystane.

So cze 03, 2017 6:32 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa
Ale ty mówisz o czymś zupełnie innym.
Program 500 + miał całkiem inne zadanie niż pomoc tym którzy dzieci maja. Miał skłonić tych co zastanawiają się ale nie stać ich. Czyli miał spowodować przyrost naturalny. I wlasnie to realizuje. A złość PO i innych którzy przez wiele lat nie potrafili wygospodarować kasy na pomoc jest trochę spóźniona. I jak widać w zapowiedziach to sami nie wiedza co zrobić. Ten sukces programu jest im nie na rękę. I raz Schetyna chce likwidować a raz chce modernizować. Mina lemingów i ich złość. Bezcenna.

So cze 03, 2017 7:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ciekawe czy tak pięknie będziesz mówił jak będziesz w grupie wiekowej 65+ i rozpadnie się cały system finansowania.

System finansowania zmierza ku upadkowi. Katastrofę można odwlec w czasie ale ona i tak nastąpi i będzie jeszcze bardziej dotkliwa. Ty wolisz przenieść ten problem na przyszłe pokolenia, co według mnie jest nieuczciwe. Ja uważam, że trzeba się z tym uporać jak najszybciej.
Coroner napisał(a):
według socjalistów z PiS...

Kiedy socjaliści z PiSu wypowiadają się o ekonomii to trochę tak, jakby prostytutki pouczały nas na temat dobrych obyczajów :wink:
Coroner napisał(a):
Przecież coś się ruszyło w ilościach urodzeń. A to było głównym celem programu.
Jockey napisał(a):
Miał skłonić tych co zastanawiają się ale nie stać ich. Czyli miał spowodować przyrost naturalny. I wlasnie to realizuje.

O regulowaniu przyrostu naturalnego pisałem już w tym temacie i podawałem argumenty. Do żadnego z nich się nie odnieśliście.

So cze 03, 2017 10:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypadkiem trafiłem na taką ciekawostkę http://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/6 ... ej-prawicy

So cze 03, 2017 11:00 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I ten program jest tak fatalny ze nie można juz sie z niego wycofać i opozycja chce go ale poprawi dla tych co nie łapią sie. Jak PiS to mowil to byli populistami a jak PO to sama prawda cała dobę.
System padnie to pewne. Dzisiaj emerytów finansujemy my pracujący. Krócej mówiąc od dawna jest tak ze jesteśmy opodatkowani na rzecz tych co byli przed nami i jeszcze żyją. Jak system finansowy padnie a co na pewno sie stanie to wszystkie odkładane na trzecich filarach wyparują rownież. PiS poszedł w stronę jedna emerytura dla wszystkich i ma być z budżetu. Zapowiadali likwidacje ZUS.
25 lat nic sienie dało dla rodzin zrobic dopiero ten zły PiS nie kradnie i ma kasę. Normalnie zbrodnia. Bo jeszcze popracował nad dzietnością i ma efekty. Czego żaden liberalny pomysł nie był w stanie zrealizować a z roku na rok spadała liczba urodzeń. Za rządów PO więcej Polaków urodziło sie w Wielkiej Brytanii niż w Polsce. I tak wyglądała polityka prorodzinna rzadu PO.

So cze 03, 2017 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, rozumiem że PiS chciał dobrze, rzeczywiście widać efekty. Ja również korzystam z programu 500+ dzięki któremu mogę finansować zajęcia dodatkowe dla dzieci i nie tylko, ale ja i nie tylko ja, chciałabym więcej zarabiać niż dostawać 500 zl od Państwa. Gdy za kilka ladnych lat moje pierwsze dziecko będzie pełnoletnie, będę musiała pożegnać się z programem.
W sprawie płac dla pielęgniarek, jest jeden wielki rozgardiasz. Musiałabym zboczyć z tematu żeby napisać o co chodzi.

So cze 03, 2017 12:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Takie dzialania mialy by sens jedynie wtedy gdy pieniadze na takie swiadczenia jak i koszty ich rozdysponowania byly w calosci pokryte z tzw. podatku korporacyjnego ktory powinien byc o odpowiednia wysokosc zwiekszony. Dlatego z dodatkowego podatku korporacyjnego, bo to wlasnie korporacje powoduja zanik miejsc pracy, a dochod z automatyzacji kumulowany jest wlasnie w korporacjjach i wyplacany udzialowcom w dywidendach.

Widzę wyraźnie, że marksizm jest cały czas ideą żywą, oddziaływa na zwolenników wprowadzenia nowego podatku. :-D
Warto jednak zauważyć, że korporacje nie zwiększają wydajności pracy, bo chcą pozbawić robotnika wynagrodzenia. Nie, ten system tak po prostu działa i wymusza innowacyjność. Kto stoi w miejscu, ten tak naprawdę się cofa.

Seikoholik napisał(a):
Natomiast pisanie, że 500+ generuje patologie, to jakaś skrajna głupota.

W zasadzie każda pomoc socjalna dla osób niepracujących powoduje rozwój marginesu społecznego. A z tego pogramu korzystają nie tylko ludzie zamożni, częsciowo (odnośnie pierwszego dziecka) program ma charakter socjalny. Jest to próba redystrybucji pionowej.

Coroner napisał(a):
I to co widzę głownie na ścianie wschodniej to bieda i brak perspektyw. Tam ludzie chcą pracować ale nie maja możliwości. A te 500 zł na dziecko ratuje im budżet w okresie zimy.

Największy odsetek rodzin korzysta z programu "rodzina 500+" właśnie na wschodzie kraju (historycznie ujmując w Polsce centralnej). Najmniejszy na ziemiach odzyskanych. Z relacji mojej koleżanki dowiedziałem się, że na tzw. ścianie wschodniej ludzie naprawdę liczyli na to, że Kaczyński poprawi ich byt (a nie oni sami). :lol:

Coroner napisał(a):
Takie mamy realia po 25 latach niepodległości i rabunkowej gospodarce. Gdyby chociaż trochę myślano jak inwestować zamiast jak wyciągać kasę dla siebie to mielibyśmy o wiele lepiej prosperująca gospodarkę i nie byłoby tak wielkich obszarów biedy.

Gospodarka rynkowa zawsze powoduje akumulację kapitału i powstawanie nierówności, a niewątpliwie w Polsce dominuje jednak ten model gospodarowania. Pomijając pewne grupy. Przez te 25 lat państwo naprawdę sporo "zainwestowało" i to w ludzi - w górników, kolejarzy, 40-letnich i młodszych emerytów (złote dzieci tego systemu). Tego akurat PiS nie ma zamiaru zmieniać. Przeciwnie - w górnictwo topione są kolejne miliardy złotych, ściągniętych od podatników.

So cze 03, 2017 3:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Następna strona