Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 20, 2019 7:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Jockey napisał(a):
System padnie to pewne. Dzisiaj emerytów finansujemy my pracujący. Krócej mówiąc od dawna jest tak ze jesteśmy opodatkowani na rzecz tych co byli przed nami i jeszcze żyją. Jak system finansowy padnie a co na pewno sie stanie to wszystkie odkładane na trzecich filarach wyparują rownież.

Cieszę się, że przynajmniej tutaj się zgadzamy. Właśnie dlatego każdy program mający wzmocnić tego typy piramidy finansowe, w ostatecznym rozrachunku pogorszy tylko sytuacją. Może nie dla nas, ale dla przyszłych pokoleń na pewno. Już teraz każde dziecko rodzi się z 30-sto tysięcznym długiem.
Jockey napisał(a):
PiS poszedł w stronę jedna emerytura dla wszystkich i ma być z budżetu. Zapowiadali likwidacje ZUS.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to będę bardzo pozytywnie zaskoczony. Będzie to chyba pierwsze istotna pozytywna reforma PiSu. Intuicja podpowiada mi jednak, że będzie jak zawsze. Obym nie miał racji.
Jockey napisał(a):
25 lat nic sienie dało dla rodzin zrobic dopiero ten zły PiS nie kradnie i ma kasę. Normalnie zbrodnia.

Tak, ponieważ ma naszą kasę a dysponuje ją jak swoją. Zgodnie ze wszelkimi moralnymi normami, jest to zbrodnia. Przez lata przywykliśmy do niej, więc już jej nie zauważamy. Znowu wraca analogia z ZOO.
Jockey napisał(a):
Bo jeszcze popracował nad dzietnością i ma efekty.

Piszesz tak jakby przyrost naturalny był jakąś wartością samą w sobie. Panu zależy, żeby niewolnicy szybciej się rozmnażali i było ich więcej. Innego powodu dla którego dzietność miałaby być odgórnie sterowana, nie widzę. Wciąż też uparcie ignorujesz moje argumenty odnośnie przyrostu naturalnego z poprzednich postów.
Jockey napisał(a):
zego żaden liberalny pomysł nie był w stanie zrealizować a z roku na rok spadała liczba urodzeń.

A kiedy to jakaś liberalna partia była w Polsce u władzy, bo nie przypominam sobie?
Jockey napisał(a):
Za rządów PO więcej Polaków urodziło sie w Wielkiej Brytanii niż w Polsce. I tak wyglądała polityka prorodzinna rzadu PO.

No tak. Właściwie to się zgadzam. Największą zaletą Kaczyńskiego jest to, iż nie jest Donaldem Tuskiem. Zwolennicy PiSu uwielbiają to podkreślać :wink:

So cze 03, 2017 4:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Niejako po obrzeżach tematu (nieomal oftopikowo) należy zauważyć pewne beztroskie podejście do sprawy kapitalizm - socjalizm w Polsce. Takie myślenie że trzeba być innowacyjnym, mobilnym itp., zamiast po prostu być pracowitym i rzetelnym. Zakłada się, że wszyscy pracujący powinni mieć wykształcenie wyższe, znajomość wielu języków, przebojowość, znajomość rynku, umiejętności negocjacyjne itp, (i dyspozycyjność 24/7) jak tego nie mają, to "nie dziwota" że biedują.. Jest tak chyba tylko u nas. Jakoś na tym "zgniłym zachodzie" nie trzeba mieć dyplomu Harvardu by żyć ze swojej pracy na sensownym poziomie, nie wypruwając sobie żył, nie widząc swoich dzieci
i swojej żony przez miesiące. Niemcy, Anglia czy USA, to przecież nie są kraje w których obywatelami są tylko menadżerowie, biznesmeni i pracownicy branży High-Tech. Tacy normalni ludzie też tam żyją..

So cze 03, 2017 4:19 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Idea piękna ale to bajka. Chyba wszyscy byśmy chcieli żyć w dobrobycie. Jak na razie mamy kraj trzeciego świata. Totalne rozwarstwienie społeczne. Jedni maja wszystko, inni są niewolnikami i zasuwają po 12 godzin na dobę. A jeszcze inni pracują cieżko i nic nie maja.

So cze 03, 2017 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
No tak. Chociaż obniżenie podatków to zabieranie mniej uczciwie zarobionych pieniędzy a nie dawanie za darmo cudzych.

Nie za darmo. Ty dostajesz?

Cytuj:
Czyli uczestniczy w utrzymaniu dzieci, bo w założeniu to na nie mają być przeznaczone te pieniądze.

Te dzieci będą potem płacić na twoja emeryturę.

Cytuj:
No właśnie Leszczu, dlaczego? :wink: Dla mnie to taki sam rozbój. Może nieco mniej bezczelny.

Osobiście jestem za tym żeby nie było dopłat do niczego... wolny rynek. Problem w tym, ze to nie możliwe. Dlatego 500+ jest jak najbardziej właściwe na dzisiaj. Dlaczego? A dlatego iż rodziny w Polsce "państwo" OKRADAŁO przez lata.

Cytuj:
Czego Ty się tu właściwie czepiasz? Co mają do tego przedszkola? W dzisiejszym nastawionym na "dostawanie czegoś od państwa" świecie, do czego przyzwyczaił nas komunizm a następnie eurosocjalizm, znalazła się kobieta, która woli uczciwie pracować niż zabierać nieswoje pieniądze. To zaiste godne pochwały.

To tez zależy co dostajesz od państwa. Ty byś pewnie chciał darmowe... gumki.

Ale wychowywanie swoich dzieci jest uczciwa praca i przyczynia sie do tego kim będą obywatele TEGO kraju i jaki WKŁAD włożą jako przyszli pracownicy i płacący podatki.

Pn cze 05, 2017 4:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Leszczu to nie do końca tak jak piszesz...
Bardzo chciałabym zajmować się wyłącznie domem i dziećmi przez jakiś czas, lub pracować na pół etatu, ale mój mąż, mimo że jest wykształconym człowiekiem zarabia zbyt mało, aby wyżywić rodzinę, opłacić kredyt i inne rachunki.

U mnie jest BARDZO podobnie... :(.

Cytuj:
Ja mogę pracować dzięki moim rodzicom, ktorzy podczas mojej i męża nieobecności w domu, zajmują się dzieciaczkami. Mój zawód po malutku wymiera, za moją ciężką szpitalną pracę dostaję zbyt małą pensję. Związku z tym, napisałam że wolę (mój małżonek także) zarabiać godziwie, niż pobierać coś za darmo. Gdybyśmy zarabiali w swoich zawodach tyle, co na zachodzie, to śmiało mogłabym pracować o połowę mniej.

Myślę, ze Twoja "obawa" wynika z tego ze w jaki sposób posiadanie dzieci rodziny jest/było napiętnowanie negatywnie np. 10 dzieci? Co wy króliki? Duza cześć społeczeństwa nie widzi "wartości" w dzieci... szczególnie widoczne w mentalności antykoncepcyjny-aborcyjnej.

Darmowa antykoncepcja/aborcja (opłacana z podatków!) jest OK, ale 500+ dla rodzin to już straszne. Wojna cywilizacyjna: cywilizacja śmierci vs. życia.

Tak nawiasem... przecież nikt nie zmusza do pobierania 500+ :), nawet jak masz 10+ dzieci.

Pn cze 05, 2017 4:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Te dzieci będą potem płacić na twoja emeryturę.

Czyli wprowadzamy chory socjalistyczny program żeby przez chwilę dłużej podtrzymać patologiczne finansowe piramidy. Super. O to Polska walczyła.
Leszcz napisał(a):
Osobiście jestem za tym żeby nie było dopłat do niczego... wolny rynek. Problem w tym, ze to nie możliwe.

Dlaczegóż to?
Leszcz napisał(a):
A dlatego iż rodziny w Polsce "państwo" OKRADAŁO przez lata.

To prawda. Teraz natomiast okrada wszystkich aby niektórym rodzinom trochę wyrównać. Biurokracja i socjalizm rośnie, na czym tracimy wszyscy.
Leszcz napisał(a):
To tez zależy co dostajesz od państwa. Ty byś pewnie chciał darmowe... gumki.

Obrażasz mnie.
Leszcz napisał(a):
Ale wychowywanie swoich dzieci jest uczciwa praca i przyczynia sie do tego kim będą obywatele TEGO kraju i jaki WKŁAD włożą jako przyszli pracownicy i płacący podatki.

To prawda. Wciąż jednak nie rozumiem co Ci się nie spodobało w postawie Jaśminowej?

Pn cze 05, 2017 10:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Leszcz napisał Myślę, ze Twoja "obawa" wynika z tego ze w jaki sposób posiadanie dzieci rodziny jest/było napiętnowanie negatywnie np. 10 dzieci? Co wy króliki? Duza cześć społeczeństwa nie widzi "wartości" w dzieci... szczególnie widoczne w mentalności antykoncepcyjny-aborcyjnej.

Nie do końca rozumiem tego komentarza... Ilość posiadanych dzieci to sprawa indywidualna. Podziwiam rodziny wielodzietne!
Cytuj:
Darmowa antykoncepcja/aborcja (opłacana z podatków!) jest OK, ale 500+ dla rodzin to już straszne. Wojna cywilizacyjna: cywilizacja śmierci vs. życia.

Kto twierdzi że darmowa antykoncepcja jest ok? Ja tak nie twierdzę. Nie mniej jednak, dofinansowanie ze strony Państwa leków zwłaszcza onkologicznych, oraz ratujących/ przedłużających życie jest jak najbardziej ok.
Cytuj:
Tak nawiasem... przecież nikt nie zmusza do pobierania 500+ :), nawet jak masz 10+ dzieci.

Nikt mnie do tego nie zmusza, ale pobieram. Dzieci korzystają z tego programu:)

Pn cze 05, 2017 2:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Czyli wprowadzamy chory socjalistyczny program żeby przez chwilę dłużej podtrzymać patologiczne finansowe piramidy. Super. O to Polska walczyła.

Nie każdy rodzaj pomocy jest socjalizmem, jeśli jest to RODZINA tez jest socjalistyczna :D. Wkładanie słowa "socjalizm" w każdym zdaniu na temat pomocy finansowej innym ludzi naprawę nie robi tej pomocy "socjalistyczna".

Cytuj:
Dlaczegóż to?

Takich rzeczy nie robi się "od razu". To jak wprowadzenie demokracji w krajach muzułmańskich w ciągu miesiąca...

Cytuj:
To prawda. Teraz natomiast okrada wszystkich aby niektórym rodzinom trochę wyrównać. Biurokracja i socjalizm rośnie, na czym tracimy wszyscy.

Nie jest prawda to okradanie. 500+ pomaga milionom rodzin, te rodziny wydaja pieniądze na zabawki, wakacje, ubrania, książki, telewizory itd. zwiększając obroty praktycznie każdego biznesu w Polsce, te pieniądze zostają rozdany prawie NATYCHMIAST innym - wróciły do obiegu. Zdajesz sobie z tego sprawę?

Cytuj:
Obrażasz mnie.

Nie podaje tylko przykład, darmowych rzeczy. Nie miałem zamiaru obrażania, jeśli tak się poczułeś to przepraszam.

Cytuj:
To prawda. Wciąż jednak nie rozumiem co Ci się nie spodobało w postawie Jaśminowej?

Odpisałem Jaśminowej w kilku miejscach. Ja nie widzę problemu w otrzymywaniu pomocy dla Rodziny, jeśli Jaśminowa nie chce to nie musi, tylko jednak ten powód "uczciwa praca" nie ma zastosowania do 500+ jako argument na nie pobieranie.

Pn cze 05, 2017 2:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Nie do końca rozumiem tego komentarza... Ilość posiadanych dzieci to sprawa indywidualna. Podziwiam rodziny wielodzietne
!

Pierwsze zdanie.

Cytuj:
Kto twierdzi że darmowa antykoncepcja jest ok? Ja tak nie twierdzę. Nie mniej jednak, dofinansowanie ze strony Państwa leków zwłaszcza onkologicznych, oraz ratujących/ przedłużających życie jest jak najbardziej ok.

Rodzina przedłuża życie KRAJU.

Cytuj:
Nikt mnie do tego nie zmusza, ale pobieram. Dzieci korzystają z tego programu:)

Straszne.

Pn cze 05, 2017 2:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszczu, rodzina przedłuża życie kraju, ale nie w każdej rodzinie trzecie, czwarte, piąte czy kolejne dziecko jest miłą niespodzianką. Dodatkowe 500 złotych miałoby wpłynąć na decyzję poczęcia kolejnego potomka?
Istnieją rodziny, w których dorośli twierdzą że jeśli urodzi się kolejne dziecko, to automatyczne przybędzie więcej kasiorki aby wydać na nałogi...
Do mnie, ani do większości normalnych małżeństw 500 złotych nie przemawia do tego, aby płodzić potomka.
Dziecko potrzebuje dużo czasu ze strony rodziców, miłości, szacunku, a same niejednokrotnie dają w kość rodzicom, więc potrzeba dużo cierpliwości i nerwów ze stali. Pieniądze to rzecz nabyta

Pn cze 05, 2017 4:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Leszczu, rodzina przedłuża życie kraju, ale nie w każdej rodzinie trzecie, czwarte, piąte czy kolejne dziecko jest miłą niespodzianką. Dodatkowe 500 złotych miałoby wpłynąć na decyzję poczęcia kolejnego potomka?
Istnieją rodziny, w których dorośli twierdzą że jeśli urodzi się kolejne dziecko, to automatyczne przybędzie więcej kasiorki aby wydać na nałogi...

Ale to nie problem 500+ ze takie rodziny istnieją. Można powiedzieć, że dla takich rodzin to np. 50% zniżki na bilety do szkoły nie powinny istnieć... itd. bo wydadzą resztę na wódkę.

Cytuj:
Do mnie, ani do większości normalnych małżeństw 500 złotych nie przemawia do tego, aby płodzić potomka.

Dla mnie juz tak 6000 na rok pomocy to juz są dość poważne pieniądze.

Cytuj:
Dziecko potrzebuje dużo czasu ze strony rodziców, miłości, szacunku, a same niejednokrotnie dają w kość rodzicom, więc potrzeba dużo cierpliwości i nerwów ze stali. Pieniądze to rzecz nabyta

Ale 500+ nie ma zastąpić miłości, szacunku itd. 500+ jest POMOCA FINANSOWA. Jak ją wykorzystasz (albo nie) to zależy od Ciebie i innych.

Pn cze 05, 2017 5:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Nie każdy rodzaj pomocy jest socjalizmem, jeśli jest to RODZINA tez jest socjalistyczna .

Istnieje jedna zasadnicza różnica pomiędzy seksem z miłości a gwałtem, dobroczynnością i kradzieżą, sportową walką i pobiciem, pomocą w rodzinie i socjalizmem. Domyślasz się na czym ona polega? :wink:
Leszcz napisał(a):
Takich rzeczy nie robi się "od razu". To jak wprowadzenie demokracji w krajach muzułmańskich w ciągu miesiąca...

Oczywiście, że nie. Małymi kroczkami. Zmiany idą jednak w dokładnie przeciwnym kierunku.
Leszcz napisał(a):
Nie jest prawda to okradanie.

Zabieranie pieniędzy siłą aby dać komuś, kto nie ma do nich żadnych praw, nie jest okradaniem?!
Leszcz napisał(a):
500+ pomaga milionom rodzin

Jak ukradnę Ci portfel i dam go losowej osobie na ulicy, przy okazji biorąc sobie stówkę za pośredniczenie, to czy nie pomogłem rodzinie tej osoby? Pomogłem. A czy postąpiłem moralnie?
Leszcz napisał(a):
wydaja pieniądze na zabawki, wakacje, ubrania, książki, telewizory itd. zwiększając obroty praktycznie każdego biznesu w Polsce, te pieniądze zostają rozdany prawie NATYCHMIAST innym - wróciły do obiegu. Zdajesz sobie z tego sprawę?

Zdaję sobie sprawę z tego, że w Kraju w którym co kilkunasty obywatel jest urzędnikiem, zatrudnionych zostało ich jeszcze więcej aby koordynować program 500+. Do obiegu trafie więc zdecydowanie mniej pieniędzy niż jest pobierane w podatkach.
Leszcz napisał(a):
Nie podaje tylko przykład, darmowych rzeczy. Nie miałem zamiaru obrażania, jeśli tak się poczułeś to przepraszam.

Nie poczułem się obrażony, jednak podajesz przykład zupełnie nie związany z tematem i jeszcze sugerujesz, że jestem jego zwolennikiem...
Leszcz napisał(a):
Ja nie widzę problemu w otrzymywaniu pomocy dla Rodziny, jeśli Jaśminowa nie chce to nie musi

Nie rozumiem Twojej logiki... Przecież ja nie krytykuję tego programu dlatego, że zmusza ludzi do pobierania pieniędzy ;p
Cytuj:
Dla mnie juz tak 6000 na rok pomocy to juz są dość poważne pieniądze.

Jeśli kogoś 500 zł przekonuje do kolejnego dziecka, to może lepiej żeby się jednak na nie nie decydował...

Pn cze 05, 2017 5:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jeśli kogoś 500 zł przekonuje do kolejnego dziecka, to może lepiej żeby się jednak na nie nie decydował...

Boro nic dodać nic ująć.
Leszczu to nie jest problem 500+ że istnieją rodziny w których te pieniądze nie są wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, ale urzędników w MOPSach powinno to interesować, wówczas nie wypłaca się tej rodzinie pieniędzy, ale pomaga w sposób materialny. Tojest plus tego projektu, jeżeli mamy mówić o jego dobrych stronach

Pn cze 05, 2017 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Oczywiście, że nie. Małymi kroczkami. Zmiany idą jednak w dokładnie przeciwnym kierunku.

Zgoda, ja również nie jestem zwolennikiem 500+ i rozdawania pieniędzy (GENERALNIE), jednak staram się dostrzec pozytywy 500+. Wole dać 500 zloty na dziecko jak 500 zloty na gumki. Dlatego jest to krok ku LEPSZEMU.

Jednak osobiście na nic bym nie "dawał" a ewentualnie stwarzał warunki do życia ludziom... (podatki , ściganie złodziei itp. itd.).

Cytuj:
Zabieranie pieniędzy siłą aby dać komuś, kto nie ma do nich żadnych praw, nie jest okradaniem?!

Wtedy to i podatek jest okradaniem....

Cytuj:
Jak ukradnę Ci portfel i dam go losowej osobie na ulicy, przy okazji biorąc sobie stówkę za pośredniczenie, to czy nie pomogłem rodzinie tej osoby? Pomogłem. A czy postąpiłem moralnie?

Jak wyżej. Podatek to kradzież? NA SILĘ jest odbierany...

Cytuj:
Zdaję sobie sprawę z tego, że w Kraju w którym co kilkunasty obywatel jest urzędnikiem, zatrudnionych zostało ich jeszcze więcej aby koordynować program 500+. Do obiegu trafie więc zdecydowanie mniej pieniędzy niż jest pobierane w podatkach.

Nie wiem, jest to do sprawdzenia. Masz informacje dotyczące obsługi programu/kosztów?

Cytuj:
Nie poczułem się obrażony, jednak podajesz przykład zupełnie nie związany z tematem i jeszcze sugerujesz, że jestem jego zwolennikiem...

Wg. mnie jest związany... choć jest jego przeciwieństwem.

Cytuj:

Wątpię, że TYLKO 500+ do tego skłaniało, ale jako DODATEK do pensji to napewno się przyda i może pomóc w decyzji. Jeśli przez 10 lat to będzie 60000... przez 18 lat ... to juz się robi KUPA kasy.

Pn cze 05, 2017 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Wątpię, że TYLKO 500+ do tego skłaniało, ale jako DODATEK do pensji to napewno się przyda i może pomóc w decyzji. Jeśli przez 10 lat to będzie 60000... przez 18 lat ... to juz się robi KUPA kasy.

Jeżeli program przetrwa...
Z tego co wiem, ale mogę się oczywiście mylić 500 plus nie podlega opodatkowaniu

Pn cze 05, 2017 8:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna strona