Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 05, 2020 11:50 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Jockey napisał(a):
Jak się doszkolisz z ekonomiii scocjologii to będę odpowiadał na twoje posty. Nie mam ochoty na przepychanki z przedszkolakiem.

A cóż innego z podkulonym ogonem możesz odburknąć na oczywistość, że bez dzieci nie ma żadnej ekonomii.

N lut 03, 2019 12:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Mam ci wskazać twoje braki w wiedzy? Nie zmuszaj mnie.
Wykazałeś się brakami w wiedzy. Wiec może skończ się ośmieszać.
Zapoznaj się tez z badaniami Socjologicznymi o rodzinach wielodzietnych gdzie rodzice nie pracowali. Zazwyczaj dzieci powielają model rodziny zaszczepiony. Czyli żyją na koszt podatników.

N lut 03, 2019 1:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Pięknie tylko ze tutaj prawo nie działa wstecz. A w przypadku tych matek co do pracy chętne nie były prawo działa wstecz.

Rozumiem, że jesteś za pozbawieniem świadczeń przyznanych działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym z powodów politycznych?

N lut 03, 2019 1:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To jest całkiem inny temat.
Ich świadczenia można sfinansować z emerytur sb które zostały obniżone.
Ci ludzie nie siedzieli w domu bo nie chcieli pracować. Wiec nie mieszaj.

Podam ci przykład. Jest rodzina gdzie mąż pracuje a żona nie.
Klepią biedę a w zasadzie klepali bo weszło 500+. Teraz dostają 2000 dodatkowo. On zarabia jakieś 3500 patrząc na to gdzie jest zatrudniony. Ona siedzi w domu. Najstarsze dziecko konczy szkole podstawowa a najmłodsze może chodzić do przedszkola. Wielokrotnie proponowano jej powrót do pracy ale ona nie chce bo po co skoro dostaje 2000 plus z opiekun socjalnej dodatkowo świadczenia na siebie i dzieci. Składki zdrowotnej tez nie odprowadza. Nic nie przeszkadza żeby wróciła do pracy. I o takich osobach mowię. Przed nią jeszcze przynajmniej 20 lat możliwości pracy. A skoro ma 4 dzieci to 1000 dostanie. Moja ciotka która wychowała 5 dzieci i pracowała zawodowo pracując na dwóch etatach w domu i w pracy dostaje miesięcznie 1300. Ona sama twierdzi ze PiS rozdaje kasę leserom bo potrzebuje ich głosu.

N lut 03, 2019 1:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ich świadczenia można sfinansować z emerytur sb które zostały obniżone.

Jak to, przyznane świadczenia obniżone? To już Ci nie przeszkadza, że prawo działa wstecz?

N lut 03, 2019 1:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mieszasz dwa tematy
Temat 1
Emerytury SBeckie to temat jeden i ich uchwalenie było geszeftem ubitym w Magdalence pomiędzy Kiszczakiem a Wałęsą. I możemy rozmawiać nad zasadnością ich obniżenia.

Temat 2
Emerytury dla osób którym nie chciało się pracować To jest rozdawnictwo pieniędzy w roku wyborczym.

Na który temat chcesz rozmawiać?

N lut 03, 2019 2:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wyłuszczyłem Ci moje stanowisko odnośnie projektu ustawy „Mama 4 plus” i przyjąłem do wiadomości Twoją opinię na ten temat. Myślę, że to wystarczy i dalsze przekonywanie się nie ma sensu.

A co do geszeftów w Magdalence, to chcę tylko zauważyć, że ani Kiszczak, ani Wałęsa nigdy nie stanowili w Polsce prawa.

N lut 03, 2019 2:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oj widzę naiwny jesteś.
Kiszczak miał haki na większość opozycji. Nie musiał nic mowić a i tak robili to co chciał. Patrz na Walese.

N lut 03, 2019 2:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednak nie zmienia to nic w fakcie, że prawo było i jest stanowione przez Parlament i nie ma znaczenia jakimi to pobudkami kierują się posłowie i senatorowie przy uchwalaniu ustaw.

N lut 03, 2019 2:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Skoro tak uważasz?
Dla mnie jednak ma to znaczenie.
Mieliśmy w hostoriii sejmy ... ale chyba nie ma sensu z tobą o tym rozmawiać.

N lut 03, 2019 2:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
OK, dzięki za dyskusję.

N lut 03, 2019 2:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Mam ci wskazać twoje braki w wiedzy? Nie zmuszaj mnie.
Wykazałeś się brakami w wiedzy. Wiec może skończ się ośmieszać.
Zapoznaj się tez z badaniami Socjologicznymi o rodzinach wielodzietnych gdzie rodzice nie pracowali. Zazwyczaj dzieci powielają model rodziny zaszczepiony. Czyli żyją na koszt podatników.

No ja wiem, że nie będąc korwinistą na pewno musiałem się wykazać "brakami wiedzy" u ludzi ogłupionych tym bełkotem.

W UK widziałem samotne matki po samotnych matkach, ale w Polsce ja nie znam rodziny wielodzietnej gdzie rodzice nie pracowali w jakiś sposób. Koło siebie ma 3 takie rodziny: w jednej 7 dzieci i w drugiej 5 i w 3 pięcioro. W pierwszej rodzinie dzieci są dorosłe zaradne, jedna kobieta pracuje na bardzo dobrym stanowisku kierowniczym, jeden ma gospodarstwo, reszta też pracuje, choć jeden miał pechowe życie. W drugiej rodzinie, choć żadno nie ma jakiejś ekscytującej pracy to nie próżnują, pracują w gastronomii i usługach. W 3 rodzinie był alkoholizm, 3 już dorosłych dzieci, jeden ma rodzinę, 2 są w UK i pracuja, 2 młodszych nawet dobrze się uczy.
To jest takie typowe lewicowe parowanie wielodzietności z patologią, za chwile dojdzie, że antykoncepcja i aborcja jest w sumie konieczna.

N lut 03, 2019 6:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Przedstawiłam zresztą dużo lepsze rozwiązanie tego problemu, powołując się na propozycję Jacka Wilka. Co o tym myślisz?
https://www.facebook.com/JacekWilkPL/vi ... 870713213/

Jak można poważnie traktować propozycję Wilka skoro wypisuje takie dyrdymały:
Cytuj:
Z punktu widzenia finansowego czy też ekonomicznego ZUS jest niczym innym niż tylko klasyczną piramidą finansową i jak każda piramida finansowa kiedyś musi się rozlecieć.

N lut 03, 2019 6:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No to jeszcze ja się podzielę pewnymi przemyśleniami na ten temat.
Właśnie wyszła od nas sąsiadka, była bardzo zdenerwowana. Załatwiała w Biurze Obsługi Klienta pewnej znanej firmy reklamację dotyczącą opłat i została wręcz wulgarnie wyśmiana. Jaki to ma związek z tematem?
A np. taki. Znam kilka przypadków matek niepracujących i pracujących.

1. Pani która nie pracowała, "siedziała w domu" wychowała dwójkę dzieci. Dzieci były zadbane, czyste, dobrze się uczyły, były dobrze wychowane. Potem do pracy poszła. 500+ jeszcze wtedy nie było.

2. Młoda mama była ambitna i pracowała, czyli w supermarkecie powtarzała automatycznie: dzień dobry...do widzenia, zapraszamy ponownie. Zarabiała kiepsko, rodzina w całości spotykała się raz w miesiącu (teraz jest trochę lepiej). Z dziećmi było różnie.

3. Pani była ambitna, pracowała i dobrze zarabiała. Dzieci zachowywały się wręcz patologicznie, a w domu były krzyki i awantury.

Mam kilka pytań.
1. Czy pierwsza pani, która się poświęciła wychowaniu dzieci, naprawdę była mniej ambitna od pani która "wychowała" dzieci w sposób patologiczny?

2. Czy była też gorsza od tej "pracującej" urzędniczki, która tak zdenerwowała moją sąsiadkę?
Wychowywała dzieci za darmo, urzędniczka za chamstwo dostawała pieniądze.
Wychowywała dzieci, które teraz pracują na nasze emerytury.

3. Czym się różni 500+ za ciężką pracę w domu, od pensji urzędniczki z państwowego urzędu? Oba wynagrodzenia pochodzą z budżetu.

N lut 03, 2019 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robert55 napisał(a):

3. Czym się różni 500+ za ciężką pracę w domu, od pensji urzędniczki z państwowego urzędu? Oba wynagrodzenia pochodzą z budżetu.

Wg jednego z dyskutantów matka z 4-5 dzieci nie pracuje, ale opiekunka już tak...

N lut 03, 2019 6:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Następna strona