Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 23, 2019 2:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Co to jest 500+? To jest nieśmiała próba zwrotu tego, co państwo nowoczesne zabiera obywatelom dla celów okrytych tajemnicą paragrafów. Jeśli państwo próbuje zwrócić cokolwiek obywatelom, a nie tylko swoim rodzinom na stanowiskach, to jest to dobre, bo zwrot zabranego jest dobry. Można dyskutować jedynie nad tym, która forma zwrotu jest najlepsza.

Pt sie 02, 2019 1:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
500+ jest jednym z czynników, który ma pomóc zminimalizować zagrożenie depopulacji. Jest to znacznie realniejsze zagrożenie niż bredzenie o przeciwdziałaniu zmianom klimatu.
Oczywiście nikt nie utrzyma dziecka za 500 zł (tym bardziej śmieszą mnie głosy, że ludzie "robią dzieci by mieć 500+" - spróbuj cwaniaczku jeden z drugim wyjść na zero na takim "interesie", nie mówiąc już o zarobieniu).

Program daje jednak pewne podparcie przeciw obawom, że się nie da utrzymać rodziny - pamiętam ten strach w pierwszych latach, gdy przyszło pierwsze dziecko, gdy któryś z pracodawców nie zapłacił mi za kilka miesięcy pracy, że nie utrzymam rodziny, że nie będę mógł zapłacić za prąd itd.

DLatego - choć moje dzieci są już dorosłe (i małe są szanse żebym dostał 500+ za czasy kiedy były małe ;) ) - popieram ten program.

A lamentacje osób, które są na tyle wygodne by nie mieć dzieci i żyją sobie dzięki temu na wysokim poziomie że niby dzieje się im krzywda, mam za bezczelność.

Pt sie 02, 2019 1:19 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Moze nalezy mniej zabierac ?
Dlaczego opodatkowane podatkiem dochodowym sa emerytury i wyplaty dla budzetowki ?
Przeciez te pieniadze zostaly zebrane przez panstwo ludziom i firmom wytwarzajacym prawdziwy dochod narodowy z ktorego zyje kraj. I te pieniadze juz raz zostaly opodatkowane.
Po co wiec wyplacac jeszcze raz teoretyczne pensje i emerytury i je opodatkowywac, przeciez wystarczy wyplacic te kwoty w formie jak po opodatkowaniu ?

Pt sie 02, 2019 1:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Mam trzy pytania do zwolennik 500+.
Czy mogliby przedstawić jakieś argumenty odnośnie jego skuteczności w przeciwdziałaniu depopulacji?
Jakie zagrożenia wiążą się z depopulacją poza rządowymi piramidami finansowymi?
Czy według Was rozsądną metodą walki z patologią z powyższego pytania jest sztuczna kontrola dzietności?

Pt sie 02, 2019 11:23 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Zapewne nie masz jeszcze dzieci. Dlatego jesteś przeciw 500+. Czy tak?

Tak, dzieci nie mam i pewnie już ich mieć nie będę. Mam 32 lata, brak żony, narzeczonej, czy nawet dziewczyny, więc... :wink: Z pustego i Salomon nie naleje.

I na pewno nie dlatego w jakiś sposób nie przemawia do mnie ten socjalny program. To w ogóle żaden "argument", coś w stylu: nie masz dzieci, to nie wypowiadaj się o 500+... Nie o to chyba chodzi. Lekarz nie musi chorować na żółtaczkę, żeby umieć ją wyleczyć. Czy jak ktoś nie był w wojsku albo nie ma prawa jazdy, to nie powinien już wypowiadać się na temat stanu polskiej armii albo problemów w ruchu drogowym w naszym kraju?

Ja poza tym nie demonizowałem tego programu nie wiem jak, ale zastanawiałem się po co komuś kto dobrze zarabia potrzebne jeszcze te 500+? Np. facet zarabia 8000zł., żona prawie tyle samo i jeszcze potrzebują pobierać te pięćset złotych, serio? Tu walka z ubóstwem nie wchodzi w grę - - a chyba o to chodziło pierwotnie i w założeniach, żeby zlikwidować biedę i zjawisko głodnych dzieci w szkole, i w ogóle.

Wielu to pobiera a i tak na PiS nie będzie głosować w myśl zasady: jak dają, to bierz.

Znałem rodziny wielodzietne, ośmioro czy nawet dziewięcioro dzieci, a rodzicie niezamożni i jakoś dawali radę. Może te dzieci nie miały markowych ciuchów i najdroższych zabawek, ale niczego im nie brakowało i głodne nie chodziły, a do tego jeszcze potrafiły się wszystkim dzielić.

Teraz to chyba tylko Nowoczesna i Korwin są przeciwko 500+, a cała reszta jak najbardziej za (choć wiadomo jak jest z prawdomównością u PO), więc ten program nie zniknie od tak, będzie kontynuowany. I teraz "mikrofon" oddam jakiemuś ekonomiści lub specowi od gospodarki :cfaniak:

Pt sie 02, 2019 12:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
I na pewno nie dlatego w jakiś sposób nie przemawia do mnie ten socjalny program.
Bo to nie jest socjalny program. Jasne, że w praktyce i taką rolę pełni, ale to nie jest jego cel.
Cytuj:
Ja poza tym nie demonizowałem tego programu nie wiem jak, ale zastanawiałem się po co komuś kto dobrze zarabia potrzebne jeszcze te 500+? Np. facet zarabia 8000zł., żona prawie tyle samo i jeszcze potrzebują pobierać te pięćset złotych, serio? Tu walka z ubóstwem nie wchodzi w grę - - a chyba o to chodziło pierwotnie i w założeniach, żeby zlikwidować biedę i zjawisko głodnych dzieci w szkole, i w ogóle.
Problem w tym, że koszt obsługi 500+ jest bardzo niewielki ze względu na prostotę kryteriów. Gdyby wprowadzić kryterium dochodowe, koszt obsługi (przyznawania, kontroli, nadkontroli itd) znacznie by wzrósł - co najmniej kilkukrotnie.

Cytuj:
Znałem rodziny wielodzietne, ośmioro czy nawet dziewięcioro dzieci, a rodzicie niezamożni i jakoś dawali radę. Może te dzieci nie miały markowych ciuchów i najdroższych zabawek, ale niczego im nie brakowało i głodne nie chodziły, a do tego jeszcze potrafiły się wszystkim dzielić.
No, tak to możemy mówić o wszystkim - że dawniej ludzie mieli wspólny kibel na podwórku i też żyli.

Pt sie 02, 2019 2:37 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chodzi raczej o to, że dawali radę, a nie że kiedyś to i smoki sobie żyły. Trzeba spojrzeć na ten program też na jako pewnego rodzaju zagrożenie - nie ma co się oszukiwać, że ci wszyscy rodzicie, którzy pobierają 500+ są świetni, uczciwi, i dobrze pożytkują te pieniądze.

Pisałeś, że nie da się za to 500zł. "zarobić" czy coś w tym stylu, ale jak tego nie było to i tak w patologicznych rodzinach jak mąż czy też żona chciało się napić i mieć za co "balować", to i na to się znalazło, więc nie ma żadnej gwarancji, że w wielu rodzinach z tego 500 złotych nie idą jakieś pieniądze na alkohol czy inne używki. Kto to to niby sprawdza?

U moich sąsiadów (choć nie znam ich zbyt dobrze) jest tak, że matka siedzi w domu - wiadomo, piątka małych dzieci, czworo w wieku przedszkolnym i szkolnym a piąte ma kilka miesięcy, ona nie pracuje to raz, ale mąż też nie ma stałej pracy. Wyjeżdża na jakiś czas do Niemiec, potem wraca, ale dzień w dzień ma na alkohol (kupującego go wódkę czy piwo widziałem już może z pięćdziesiąt razy w ciągu kilku miesięcy, a mieszkają w sąsiedztwie od bardzo niedawna). I niech ktoś zapewni, że ten alkohol to nie jest z tego rządowego projektu...

Nie można ludźmi pogardzać, obrażać, uogólniać, twierdzić, że "500+ to patologia" itd., ale z drugiej strony trzeba realnie spojrzeć na tę kwestię: to nie jest wcale tak pięknie jak pokazują w Wiadomościach na TVP 1 - tam są pytania do kilku kobiet, mężczyzn jak pożytkują te pieniądze. I ludzie mówią, że na jedzenie, książki, pomoce szkolne, wakacje itd. Raz, że przed kamerami raczej nikt nie przyzna się, że za 500 zł. balangę z sąsiadami wyprawił, a dwa, to reporterzy nie wszędzie trafią.

Poza tym 500+ miało może jeszcze sens dla rodzin tzw. wielodzietnych - w praktyce u nas to na "drugie i kolejne dziecko" , ale jak Jarosław Kaczyński przed wyborami do Europarlamentu "podbił stawkę" oznajmiając, że teraz będzie na "każde", to stał się ten program po prosu populizmem i socjalizmem.

Owszem, rodzina ważna itd., pięknie. Teraz mój przyjaciel będzie pobierał na syna - ma jedno dziecko na razie, wiem, że nie zmarnuje tych pieniędzy tylko godnie zabezpieczy dziecku przyszłość, bo to odpowiedzialny, mądry życiowo i kochający mąż i ojciec bez nałogów, ale czy wszyscy są tacy jako on? Śmiem w to wątpić.

Pt sie 02, 2019 3:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Lokalizacja: W planie Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Krakowie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Co to jest 500+? To jest nieśmiała próba zwrotu tego, co państwo nowoczesne zabiera obywatelom dla celów okrytych tajemnicą paragrafów. Jeśli państwo próbuje zwrócić cokolwiek obywatelom, a nie tylko swoim rodzinom na stanowiskach, to jest to dobre, bo zwrot zabranego jest dobry. Można dyskutować jedynie nad tym, która forma zwrotu jest najlepsza.

Jotef, weź już nie wybielaj co? :-|
500+ to jest program typowo socjalny i jest to zabieranie jednym i "dawanie" drugim. A ci drudzy to przede wszystkim urzędnicy obsługujący to zabieranie ( i ochłap dla spełniających warunki za który i tak zapłacą ochłapożercy w swoim czasie( między innymi też tym programem spowodowany wzrost cen produktów, usług. Ile już warzywa kosztują?)). Gdyby Państwo chciało dać dobre warunki do płodzenia" klasy robotniczej", to np. zmniejszyłoby podatek na smoczki, kocyki, łóżeczka i wszystko co związane z dzieckiem, a nie tworzyli niesprawiedliwość (ktoś kto chce odzyskać pieniądze które rząd przejada, to musi najpierw zaprzedać duszę i stać się wspólnikiem tych tyranów z rządu i przymuszać bezdzietnych do tyrania na urzędników, którzy sterują tym niesprawiedliwym programem i dzietnych spełniający warunki tyrana socjalisty. Nigdy z niesprawiedliwości nie urodzi się sprawiedliwość. I nie rozumiem dlaczego sam p. Janusz Korwin-Mikke korzysta z tego programu. :-(

Pn sie 12, 2019 5:29 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):

Powtarzasz nieprawdę. 500+ nie jest żadnym zwrotem (tym bardziej że masa pobierających to świadczenie osób w ogóle nie pracuje, a w Polsce i tak rodziny z dziećmi są nieproporcjonalnie premiowane przez system w stosunku do bezdzietnych). Jestem za jakąś formą wsparcia dla rodziców, ale w Polsce to wsparcie ma wymiar kompletnie nieproporcjonalny, czegoś takiego nie ma w zasadzie nigdzie w Europie. Dokładne dane i szczegółową analizę znajdziesz m.in. w tym artykule: https://oko.press/bykowe-wyjatkowo-nies ... dzietnych/ (dotyczy nieaktualnego pomysłu, ale warto zwrócić uwagę na przedstawione dane i wnikliwą analizę).

Ostatnio edytowano Pn sie 12, 2019 5:47 pm przez MayKasahara, łącznie edytowano 1 raz

Pn sie 12, 2019 5:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
I nie rozumiem dlaczego sam p. Janusz Korwin-Mikke korzysta z tego programu.

A dlaczego mielby nie korzystac? Walczy o zmiany zasad gry, ale dopoki to nie nastapi, to gra wedlug obecnych. Analogicznie partia Razem domaga sie 70% podatkow, ale raczej nikt sie nie spodziewa ze obecnie jej czlonkowie sami dobrowolnie tyle placa :wink:

Pn sie 12, 2019 5:47 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
500+ jest jednym z czynników, który ma pomóc zminimalizować zagrożenie depopulacji. Jest to znacznie realniejsze zagrożenie niż bredzenie o przeciwdziałaniu zmianom klimatu.
Oczywiście nikt nie utrzyma dziecka za 500 zł (tym bardziej śmieszą mnie głosy, że ludzie "robią dzieci by mieć 500+" - spróbuj cwaniaczku jeden z drugim wyjść na zero na takim "interesie", nie mówiąc już o zarobieniu).

Program daje jednak pewne podparcie przeciw obawom, że się nie da utrzymać rodziny - pamiętam ten strach w pierwszych latach, gdy przyszło pierwsze dziecko, gdy któryś z pracodawców nie zapłacił mi za kilka miesięcy pracy, że nie utrzymam rodziny, że nie będę mógł zapłacić za prąd itd.

DLatego - choć moje dzieci są już dorosłe (i małe są szanse żebym dostał 500+ za czasy kiedy były małe ;) ) - popieram ten program.

A lamentacje osób, które są na tyle wygodne by nie mieć dzieci i żyją sobie dzięki temu na wysokim poziomie że niby dzieje się im krzywda, mam za bezczelność.

W swoim wpisie w zasadzie wskazujesz na czym polega problem i gdzie należy szukać rozwiązania - w walce z patologiami na rynku pracy. Bardzo wiele osób wypowiadających się przeciwko 500+ to rodzice.

Pn sie 12, 2019 5:50 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Żeby tylko JKM to pobierał... On chyba tłumaczył to na zasadzie: czy komunista popierający ten ustrój za wykonaną pracę w kapitalistycznym kraju nie pobiera w imię sprzeciwu pieniędzy/wynagrodzenia?

A totalsi? Giertych chwalił się, że bierze 500+ i coś tam wspiera, KOD czy też walczy o praworządność w Polsce. Podobnie Petru itd.../

Zresztą każdy bierze, bo dają, to czemu ktoś ma nie brać, jak się należy? Sam słyszałem pewną kobietę jak najeżdżała na PiS jak tylko to możliwe, bez żadnych argumentów, bo "Kaczor to, bo kaczor tamto" - ale na trójkę dzieci bierze 500+, ; obłuda i hipokryzja jak dla mnie.

Kiedyś nawet ksiądz rezydent na kazaniu się nieco zagalopował i z pytaniem w stronę wiernych coś takiego wygłosił: "Tak krzyczycie na rząd, narzekacie, bo to, ale 500+ to weźmiecie tak?";)

Jeżeli ktoś nienawidzi tego programu, a ma dzieci, to niech nie bierze. Proste. Albo porównuje obecne rządy do jakiejś faszystowskiej dyktatury. Ten program mnie kompletnie nie dotyczy, nie mam dzieci, mieć pewnie nie będę, ale co tam. Niech ludzie mają. Może innym to pomaga, więc w imię powiedzenia nie będę jak ten "pies ogrodnika..."

Zresztą teraz chyba nie ma w Polsce partii poza Nowoczesną i Wolnością, które chcą to usunąć. W Polsce się ten program po prostu przyjął. Poza tym N. jest w koalicji PO-KO, więc robią to co PO, a ci na początku gdyby doszli do władzy nie będą chcieć likwidować ...a Konfederacja jako całość też chyba tego nie odrzuci, choć przecież oni walczą o wejście do sejmu a nie...władzę.

Nie jestem zwolennikiem 500+, ale denerwowały mnie te wszystkie kłamstwa i cała retoryka PO. Rostowski i Tusk zapewniali, że "pieniędzy nie ma i nie będzie...", OK, pieniądze się znalazły jednak, to od razu trzeba ośmieszać i poniża: "patologia" o tych co pobierają.

Pn sie 12, 2019 5:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

Lokalizacja: W planie Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Krakowie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem
Dlaczego nie będziesz mieć dzieci Mniszek? Skąd ten smęt?

A co z „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni” (Mt 5, 6)?

Pn sie 12, 2019 6:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Maciek napisał(a):

A dlaczego mielby nie korzystac? Walczy o zmiany zasad gry, ale dopoki to nie nastapi, to gra wedlug obecnych. Analogicznie partia Razem domaga sie 70% podatkow, ale raczej nikt sie nie spodziewa ze obecnie jej czlonkowie sami dobrowolnie tyle placa :wink:

Czy jeżeli ktoś kto ma władzę oficjalnie ustali zasadę, że najpierw zabieramy wszystkim, a później tym co spełnią narzucone warunki otrzymania części zabranych zostaje oddana część , to czy przestaje to być niesprawiedliwością, przestaje być uczestniczeniem w rabunku tych którzy nie są w stanie spełnić warunków (np. bezpłodni, okaleczeni)? Bo każdy kto zaczyna korzystać i korzysta z tego programu to tylko nakręca tę spiralę niesprawiedliwości. A Pan Bóg błogosławi sprawiedliwych (nikt nie mówi że będzie lekko, a wręcz im bliżej końca tym większy ucisk).
Tak to widzę, czy coś nie teges z moim postrzeganiem rzeczywistości?

Pn sie 12, 2019 11:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek, zgadzam sie z tym co piszesz w 100%. Chcialem tylko zauwazyc, ze nalezy winic gre a nie gracza. Gracz chce jak najlepiej dla siebie i moze walczyc o zmiene zasad na bardziej sprawiedliwe, ale dopoki sa one takie jakie sa, to gra wedlug nich. Bylby glupi gdyby robil inaczej.

Jesli uwazasz przeciwnikow 500+, ktorzy sami korzystaja z tego programu, za hipokrytow, to musisz uznac za takich rowniez tych, ktorzy sprzeciwiaja sie publicznej opiece zdrowotnej, ale chodza do lekarzy na NFZ; finansowaniu teatrow, ale nie doplacaja dobrowolnie drozej za bilet; szkolnictwie w obecnej formie, ale posylaja dzieci do szkoly; chca wyzszych podatkow, ale nie placa takich dobrowolnie itp.

Program 500+ powinien zostac zlikwidowany, ale dopuki istnieje, to nie korzystanie z niego moze i jest szlachetne, ale rowniez glupie :wink:

Wt sie 13, 2019 11:03 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona