Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 20, 2019 11:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
 Zakaz handlu w niedzielę 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
No zobacz a nap. taki newsweek podaje tak:
Cytuj:
Okazuje się, że wśród państw Unii Europejskiej nie brakuje krajów całkowicie zakazujących niedzielnego handlu. W najbliższą niedzielę na zakupy nie wybiorą się mieszkańcy 12 państw Starego Kontynentu. W wielu z nich, jak np. w Danii, duże centra handlowe otwarte są tylko w jedną niedzielę w miesiącu, lub jak w przypadku Wielkiej Brytanii działają tylko przez kilka godzin.
W Austrii, Holandii, Niemczech, Francji czy we Włoszech o niedzielnym handlu decydują władze regionalne, które dopuszczają handel w miejscach turystycznych (jak np. Rzym, Monachium, Paryż). Natomiast w mniejszych miejscowościach, które nie widnieją na turystycznej mapie, obowiązuje zakaz niedzielnej pracy. Handel w niedzielę zakazany lub ograniczony jest także w krajach europejskich takich jak Norwegia, Szwajcaria, czy gospodarczo kulejąca Ukraina.

http://www.newsweek.pl/biznes/wiadomosc ... 1,1,1.html

To źródło też podawałem ale jeszcze raz bo mazliczek jako ekonomicznie niedouczony ma problemy z linkami:
Cytuj:
Francja
Ograniczenia w niedzielnym handlu obowiązują również we Francji. Hipermarkety w ogóle nie mogą się w tym dniu otwierać.

Supermarkety w dużych miastach lub regionach turystycznych pracują tylko od godz. 9 do 13 pod warunkiem, że prowadzą dział spożywczy.

W Holandii sprawy niedzielnego handlu regulują przepisy lokalne. W gminach położonych głównie w tzw. holenderskim pasie biblijnym (centrum kraju, gdzie rządzą protestanccy konserwatyści), handel w niedzielę jest zakazany.

W innych rejonach kraju nie ma ograniczeń.

W niedziele w Wielkiej Brytanii markety mogą być otwarte jedynie przez kilka godzin. Ustawa nie obowiązuje w Szkocji.

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje też w Hiszpanii, ale dotyczy tylko kilku rejonów kraju.

W Szwecji obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w niedziele

http://fakty.interia.pl/polska/news-zak ... Id,2553957
Ale może Newsweek i Interia są proPiSowskie to może w innych źródłach poszukamy
Cytuj:
Zakaz handlu w niedzielę w Europie - kraje
W których krajach obejmuje zakaz handlu w niedzielę? Sklepy zamknięte są w Niemczech, Austrii i Szwajcarii! Pewne ograniczenia wprowadzone są w Grecji, Luksemburgu, Belgii, Francji, Norwegii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Władze wszystkich krajów ustanawiając wolną niedzielę mają na celu chronienie życia prywatnego i rodzinnego obywateli. Jak wygląda to dokładnie?

Zakaz handlu w niedzielę w Belgii - zakaz handlu w niedzielę dotyczy dużych hipermarketów. Otwarte mogą być tylko małe sklepy, piekarnie w wyznaczonych godzinach oraz sklepy mięsne.
Zakaz handlu w niedzielę w Hiszpanii - ustawa dotyczy tylko kilku rejonów kraju.
Zakaz handlu w niedzielę w Holandii - otwarte mogą być sklepy spożywcze oraz kwiaciarnie. Do godziny 13.00 można prowadzić sprzedaż jedzenia.
Zakaz handlu w niedzielę w Grecji - otwarte mogą być wyłącznie sklepy, których powierzchnia nie przekracza 250m2.
Zakaz handlu w niedzielę w Luksemburgu - hipermarkety mogą być otwarte przez 4 godziny tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.
Zakaz handlu w niedzielę w Wielkiej Brytanii - markety mogą być czynne tylko przez kilka godzin. Ustawa nie obowiązuje w Szkocji.
Zakaz handlu w niedzielę w Szwecji - zamknięte są miejsca, w których sprzedaje się alkohol. Wszystkie sklepy monopolowe nie prowadzą handlu.
http://www.eska.pl/news/zakaz_handlu_w_ ... epy/146082

Wt kwi 17, 2018 5:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Już się zastanawiałam czy nie założyć tematu - jak katolicyzm ogranicza zainteresowanie światem. No i mam przykład.
Holandia? Byłam, pracowałam, kupowałam. Wyszukiwarka nie działa?
Szwecja? Przecież podałam godziny otwarcia, mam dalej podawać? Byłam, mieszkałam, pracowałam, alkohol w niedziele kupowałam. Fakt, nasi rodacy kupują od handlarzy, przywożony z Polski, bo się dogadać nie umieją. :D :D :D Może3 stąd bzdury że kupić nie można?

Śr kwi 18, 2018 10:02 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Najwidoczniej dziennikarze Newsweeka, Interii, Eski i Polskiego Radia specjalnie kłamią, żeby wyszło że mazliczek nie miała racji. Normalnie spisek.

A jak tam nauka ekonomii ci idzie? Już wiesz od czego zależy plajta sklepów? Potrafisz już policzyć opłacalność inwestycji? Czy nadal uważasz, że to przez zły PiS sklepy padają bo zamykają sprzedaż w niedzielę?

Śr kwi 18, 2018 10:12 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Teraz doczytałam -w Danii centra handlowe są otwarte tylko w jedną niedzielę??!!! Z jakich alternatywnych źródeł korzystasz? Nie masz wujka google?: Wierzysz temu?
No, jak wierzysz w bajki to się nie dziwię że wierzysz w takie brednie. Widocznie chcesz.

Śr kwi 18, 2018 10:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pomijając już fakt, że zakaz handlu w niedzielę zaszkodził PiSowi, to nadal nie rozumiem, jak można komukolwiek zakazywać działalności, która nikomu nie szkodzi i zaspokaja elementarne ludzkie potrzeby. Jak można zabraniać chętnym wykonywania pracy, jeśli chcą pracować i zarabiać lepiej? :-(

Śr kwi 18, 2018 10:18 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey
tak, sklepy plajtują. Znajoma ma już wypowiedzenie, twierdzi że w tej galerii plajtuje większość sklepów.

Śr kwi 18, 2018 10:20 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I pewnie przez ten wredny PiS co to zabrania do świątyni konsumpcji iść co niedzielę oddawać hołd bożkowi Mamonie.

Do nauki bo z ekonomii jak na razie masz ndst

Śr kwi 18, 2018 10:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Stacho napisał(a):
Pomijając już fakt, że zakaz handlu w niedzielę zaszkodził PiSowi, to nadal nie rozumiem, jak można komukolwiek zakazywać działalności, która nikomu nie szkodzi i zaspokaja elementarne ludzkie potrzeby. Jak można zabraniać chętnym wykonywania pracy, jeśli chcą pracować i zarabiać lepiej? :-(

Ależ nikt nie zabrania właścicielowi stanąć za ladą w niedzielę. Tu chodzi o szeregowych pracowników. Co do pracowników to jest różnie. Mam w rodzinie kogoś, kto pracuje w pewnej znanej sieciówce i jest zadowolony z wolnych niedziel. Może się spokojnie umówić z kumplami z pracy na piwo, bez dochodzenia kiedy on i jego kumpel (kumple) będą mieć wspólnie wolny dzień.

Śr kwi 18, 2018 10:29 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Z ekonomii miałam cztery plus - przy maksymalnej ocenie pięć. Myslisz że się przejmę oceną człowieka któremu się zdaje że w Anglii sklepy mają ograniczenia? W Danii co czwarta niedziela? Widocznie miałam halucynacje kupując w niedziele kosiarkę, laptopy, brykiety, meble, ciuchy, buty. Tylko cholera, z tego laptopa pisze :D :D :D

Śr kwi 18, 2018 10:31 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Z ekonomii miałam cztery plus - przy maksymalnej ocenie pięć.
Chyba za łapówki bo podstaw nie znasz.

mazliczek napisał(a):
Myslisz że się przejmę oceną człowieka któremu się zdaje że w Anglii sklepy mają ograniczenia?
Pretensje do dziennikarzy tzw. mainstreamu. Między innymi ulubieńcowi totalnej opozycji. Podałem dokładne źródła i sorki ale bardziej wiarygodne są dla mnie media nawet mainstream niż jakiś mazliczek co to nie wie jak liczy się opłacalność inwestycji.

Zdania co do wolnego w niedzielę są podzielone.
Znam takich którzy się cieszą, a znam takich którzy nie. Przykładowo studenci dzienni którzy w sklepach dorabiali w niedzielę.
Czy PiSowi zaszkodziło to nie wiem. Na pewno musieli to zrobić bo Solidarność naciskała i w zasadzie wymusiła na PiS ustawę. W samym PiSie zdania były podzielone, znając doświadczenie węgierskie w tej kwestii.

Śr kwi 18, 2018 10:37 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey
już któryś raz piszę - weź sprawdź jak te sklepy działają. To takie trudne? Wiesz, pora cenzury minęła. A ludzie znają inne języki poza polskim. Każdy może sprawdzić "prawdziwość danych Jockeya" :D :D :D :D :D

Śr kwi 18, 2018 10:45 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Niestety nie pracuję w Newsweek ani Eska, ani fakty.interia.pl ani w Polskim Radiu.
Więc nie moje fakty a fakty podane przez dziennikarzy różnych mediów.
Tobie udowodniono wiele rzeczy np. to że nie masz pojęcia o ekonomii i jakoś nadal piszesz bzdury ale to typowe u totalniaków.

Śr kwi 18, 2018 10:48 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Udowodnij że nie ma pojęcia o ekonomii. Bo jak na razie widzę że Ty nie masz - ale się muszę hamować z oceną - bo rozmawiam z kłamczuszkiem bezszczelnym.

Śr kwi 18, 2018 10:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Udowodnij że nie ma pojęcia o ekonomi

Proszę bardzo
mazliczek napisał(a):
Znajoma pracuje w sklepie w galerii - już plajtują i grozi jej bezrobocie.

A teraz zadanie do wykonania. Od jakich czynników zależy opłacalność inwestycji
mazliczek napisał(a):
Bo jak na razie widzę że Ty nie masz - ale się muszę hamować z oceną - bo rozmawiam z kłamczuszkiem bezszczelnym.
Oczywiście potrafisz to udowodnić
A w tym cytacie widać, że masz problemy nie tylko z ekonomią i geografią co już wcześniej udowodniono ale również z pisownią.

Śr kwi 18, 2018 10:59 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Kochany, mam skopiowane to wielbłądzie kopytko. Kłamstwo bezczelne. Zaprzeczysz? Masz odwagę tchorzu?
PS mój korektor jest duński i głupoty mi robi - zacznę Tobie wytykać błędy, doo tej pory nie chciałam się strzępić o bzdury. WIęc chcesz? I co z odwagą? Odpowiesz ? Wiem że nie, tchórzu. Katolicyzm bez łgarsttw się nie obroni.

Śr kwi 18, 2018 11:08 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona