Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 08, 2021 3:48 amUtwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Następna strona
 Kryzys konstytucyjny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Kryzys konstytucyjny
Moje luźne przemyślenia w tej sprawie wyglądają mniej więcej tak.Jeśli ktoś się interesuje polityką ,a zwłaszcza tym zamętem który pokazują zatroskane o demokrację media ,to proponuje chwilę zdrowego rozsądku w punktach:1. W czerwcu PO PSL tj. liberałowie wybiera 5 sędziów TK "za szybko" i "na zapas" i na długie lata . W ten sposób 100 % składu sędziowskiego jest z nominacji PO PSL.


2.Głosowanie to poprzedza gorący apel Prezydenta ,aby nie czynić zasadniczych ustrojowo dla państwa zmian ,tuż przed wyborami.Jak ktoś ogląda Wiadomości ,to pamięta.Przy okazji wszystkie stacje ,zrobiły z Prezydenta durnia ,bo "przecież rząd musi pracować i będzie do ostatniego dnia".3.W jakim celu liberałowie chcieli przejąć pełnię władzy nad TK ?
Dla przykładu przypomnę zatroskanego o dobro narodu POsła Nykla ,który jeszcze przed całym tym kryzysem ,wyraził swoje zatroskanie o nową ustawę kominową.(można sobie wygooglować) To jest ta ustawa ,którą Sejm przegłosował kilka dni temu ,a nakładała 70 % podatek na wszystkich prezesów ,wiceprezesów i figurantów z liberalnej polityczno biznesowej mafii PO PSL ,zasiadających w państwowych spółkach i otrzymujących milionowe odprawy.Stwierdził on ,że ustawą będzie musiał zając się TK ,gdyż najprawdopodobniej łamie konstytucyjną zasadę równości tzn. opodatkowani powinni być także ,Bogu ducha winni prezesi prywatnych przedsiębiorstw.Taki wytrych ,który miał zablokować ,a w konsekwencji zniszczyć całą ustawę.W kolejce do wniosku do TK czekają też hipermarkety i najprawdopodobniej banki ,których wg słów L. Millera i Palikota interesy w Sejmie reprezentuje "Nowoczesna" Rysia Petru.


4. Taka mała refleksyjka co do samego wyboru.Otóż sędziowie wybierani do TK w czerwcu i o których to losy tyczy się bój zajadłych obrońców demokracji ,nie dostrzegli że podczas ich wyboru ,zostaje łamana konstytucja.Trzech szczęśliwców przechodzi dalej bronić prawa ,ale to znaczy że tak zacną i odpowiedzialną instytucją ,będą kierowali ludzie ,którzy nie są w pełni kompetentni ,bo tuż pod ich nosem prawo wynikające z konstytucji zostało złamane.Innym słowy KOD,które dzisiejszy marsz zaleje newsem tv , walczą o prawa dla ślepych ,do kierowania TIRem.


5 Rola TK jest w skrócie mówiąc stać na straży ładu i porządku czyli na staży praworządności obywateli, bo do tego właśnie prawo zostało powołane .Jeżeli TK i zasiadający w niej sędziowie stają się przyczyną podziałów ,sporów ,wątpliwości ,wychodzenia ludzi na ulicę ,to wg. marszałka seniora Kornela Moraiweckiego z Ruchu Kukiza ,taki Trybunał powinien sam ustąpić.
Niestety nasze państwo cierpi na deficyt "ludzi honoru".


6.Najbardziej atakowanym dzisiaj w mediach człowiekiem ,jest Prezydent Duda ,który dużo wcześniej prosił ustępujących rządzących ,aby wstrzymali się z takim wyborem.Dzisiaj raz jeszcze ,najzajadlej krytykują go posłowie PO ,którzy za obecną sytuację obwiniają Jego i partię PIS ,zaupełnie zapominając o swojej roli w całym zamieszaniu ,jako o głownych i jedynych winowajcach.Ten brak pokory i obłudy ,mrozi mi krew w żyłach.


7.Prezydent jako strażnik Konstytucji czyli prawa narodu ,a nie liter w niej zawartych ,na których to podstawie zostaje od czci i wiary odsądzony,w orędziu mówi ,że jest obrońcą konstytucji ,a dokładniej jej części czyli pluralizmu ,którego nie ma i nie będzie w TK obsadzonym wyłącznie liberałami.Czym to grozi patrz pkt.3 ,ale nie tylko to.Stare komunistyczne powiedzenie mówi "Dajcie mi człowieka, a paragraf na niego znajdę".Pod ogólnikowy paragraf np. "że coś nie jest zgodne z zasadami demokracji" można podpiąć większość ustaw.Państwo zostanie zablokowane na 4 lata ,a wszystkie najważniejsze reformy ,bezpośrednio uderzające w lobbystów ,biznesmenów i tych co od lat doją Skarb Państwa trafią do kosza.Wg szacunków w latach 2009–2014 z tytułu niezapłaconego VAT u i akcyzy budżet państwa stracił ok. 100 mld zł


8.Prezydent raz jeszcze.To co jest napisane na górze ,to choroba jej objawy ,zagrożenia i ryzyko komplikacji.Rola Prezydenta jako suwerena narodu ,to jego ochrona.To jest tak jak w każdym innym żywym organizmie.Tymczasem mówi się nam ,że prezydent łamiąc wyrok TK ,łamie prawo i powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.Mówi się ,że jedyną jego motywacją jest bezrefleksyjne służenie prezesowi.To się mówi dziś w tv.Mówi się ,że prezesa się nie rozumie ,bo nie lubi dziewczynek i co gorsze ,chłopców też (Adam Michnik tvpinfo) Prezes ma manie wielkości i sam tworzy sobie wrogów.
To jest marnej jakości ,bezrefleksyjny kwikot ,przeznaczony dla baranów ,którzy nie mają własnego rozumu i łykają wszystko ,co im sterowane zdalnie media zaserwują.Tak właśnie sprawuje się w Polsce władzę od lat.Mamiąc ludzi i strasząc ich dyktaturą! Wcześniej straszono ,że jak Pis wygra wybory ,to będzie wojna z Rosją o wrak.Pis wygrał wybory i jak widać wojny nie ma , kury znoszą jaja ,a krowy dają mleko.
Prawdą jest niestety to ,że Prezydent łamie prawo.Od wyroków TK nie ma odwołań.Tak stanowi prawo.Jak jednak rozumieć właściwie postępowanie Prezydenta?


Czasem w życiu jest tak ,gdy organizm zaczyna chorować np. złamie się rękę a ona źle się zrasta ,to wówczas trzeba raz jeszcze ją złamać ,aby ją nastawić i uleczyć.To właśnie robi Prezydent.Sami zdecydujcie ,czy ma racje.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So gru 12, 2015 10:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lut 22, 2015 1:02 am
Posty: 238
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Bardzo ciekawe rozmyślania. Szkoda tylko, że błąd pojawia się już w pierwszym punkcie wnioskowania. Na obecny skład Trybunału w bardzo podobnym stopniu głosowali przedstawiciele PO i PiS. Na wielu z sędziów padał głos z jednej i drugiej strony.

Przytaczam analizę poniżej.

Jak to z sędziami Trybunału było? Czy TK jest upartyjniony?
Na początek krótko:
1) Do początku listopada 9 z 15 sędziów TK to były osoby, za którymi PiS głosował w Sejmie.
2) Sporna „trójka” wybrana w październiku to nie kandydaci „partyjni”, tylko znakomici prawnicy (na czele z I prezesem NSA), bez żadnych związków z Platformą.
3) Obsadzenie całej aktualnie spornej „trójki” przez PiS oznacza, że za 1,5 roku Trybunał zostanie w większości obsadzony przez osoby ściśle politycznie związane z PiS i TK zostanie praktycznie „zdezaktywowany” na okres rządów PiS (w tej i ewentualnej kolejnej kadencji, aż do 2024).
A teraz dłużej:
*** Ad. 1)
PiS w latach 2005–2007 przegłosował obsadę sześciu stanowisk w TK (wspólnie z LPR i Samoobroną). W większości to byli znakomici prawnicy (prof. Granat i dr hab. Liszcz byli poparci także przez PO). Podobnie było za czasów rządów PO, w czasie których PiS poparł w Sejmie trójkę wybranych wtedy kandydatów:
1) prof. Wronkowską-Jaśkiewicz, która była przewodniczącą podczas ostatniej rozprawy w TK – w 2010 głosował na nią prawie cały PiS, łącznie z Kaczyńskim (http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowa ... nt&6&66&30),
2) prof. Tuleję – wybrany w 2010, głosowała za nim większość PiS, łącznie z Kaczyńskim (http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/InfoForPPIDL…),
3) i nawet prof. Kieresa – w 2012 poparła większość PiS, łącznie z Kaczyńskim (http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp…). Piszę „nawet”, bo poparto go, choć wcześniej był senatorem PO (ale w 2000 był wybrany wspólnie przez obie partie na szefa IPN).
Tak więc przez ponad trzy lata, do 6 listopada br., wśród 15 sędziów Trybunału:
– 4 było wybranych z poparciem PiS, bez PO,
– 6 z poparciem PO, bez PiS,
– 5 z poparciem zarówno PO, jak i PiS.
(Tabela z kadencjami sędziów: http://www.rp.pl/…/151209277-Dziewiec-przeklaman-o-Trybunal…)
Ale najważniejsze jest nie to, kto kogo zgłosił i na kogo głosował, ale to, że zdecydowana większość osób wybieranych przez ostatnich 10 lat (zarówno przez PiS, jak i PO) to były osoby rzeczywiście i *realnie* wyróżniające się wiedzą prawniczą i apolitycznością.
*** Ad. 2)
W latach 2013–2015 toczyły się w Sejmie prace nad nową ustawą o TK. Nie jest prawdą, że w tym czasie nic się nie działo i prace nagle „przyśpieszyły” po wyborach prezydenckich. Przez 1,5 roku odbyło się 17 posiedzeń podkomisji, jej sprawozdanie przyjęto 9 kwietnia, miesiąc przed I turą wyborów (http://trybunal.gov.pl/…/Kalendarium_prac_nad_ustawa_z_dnia…).
W maju i czerwcu PO przegłosowała tę ustawę, wprowadzając do niej poprawkę, pozwalającą wybrać dwóch sędziów „awansem”. (Autorem niekonstytucyjnego przepisu był poseł PO Robert Kropiwnicki, nie było jej w pierwotnym projekcie, więc to nie sędziowie TK są jej autorami.) Już wtedy choćby Helsińska Fundacja Praw Człowieka alarmowała o jej niekonstytucyjności. Kwestią czasu było tylko, kto pierwszy (z uprawnionych) zgłosi ją do TK. Mógł to zrobić prezydent Duda już 8 sierpnia, a TK by to zapewne rozstrzygnął jeszcze przed wyborem sędziów. Jednak prezydent z tego prawa nie skorzystał.
Zatem PO (wspólnie z PSL i SLD) 8 października wybrała piątkę nowych sędziów (robiąc niekonstytucyjny „skok” na dwa stanowiska, w wyniku czego tylko 4 z 15 sędziów TK to byłyby osoby wybrane z poparciem PiS, w tym jedna za rządów PiS). Ale czy byli to kandydaci partyjni? Bynajmniej. Skupię się tu na obecnej spornej „trójce” (a jednocześnie tych, którzy w ramach tej piątki byli kandydatami PO):
1) Prof. Roman Hauser – I prezes NSA. Pełnił tę funkcję 17 lat (od 1992 z jedną przerwą), 4 lata był wiceprezesem. Jeden z najwybitniejszych administratywistów w Polsce, redaktor i współautor komentarza do kodeksu postępowania administracyjnego.
2) Prof. Andrzej Jakubecki – od 2002 powoływany w skład Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przez kolejnych ministrów sprawiedliwości. Redaktor i współautor komentarza do kodeksu postępowania cywilnego.
3) Prof. UAM dr hab. Krzysztof Ślebzak – od 2006 dyrektor Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego.
Podsumowując: świetni prawnicy i bynajmniej nie „partyjni” (co łatwo sprawdzić, przeszukując prawicowe portale, które żadnych śladów ich związków z PO nie znalazły). Gdyby nie wywołana przez Platformę wojna o Trybunał i okres przedwyborczy, jest bardzo prawdopodobne, że któryś z nich (lub paru) byłby poparty przez PiS.
*** Ad. 3)
A do czego dąży obecnie PiS? Dokładnie opisano upolitycznienie nowych sędziów, więc nie będę tego tu robił szerzej (pierwszy prawnik SKOK, osoby z „komitetu smoleńskiego”, aktualny poseł itd.). Są to osoby ściśle politycznie związane z PiS i niekoniecznie „wyróżniające się wiedzą prawniczą” (a to wymóg konstytucyjny). Np. *jedyne* publikacje mec. Pszczółkowskiego, które są wymienione w jego biogramie, to dwa artykuły w materiałach z Konferencji Smoleńskich (biogramie sprzed roku do Tryb. Stanu, bo w tym do TK to zmilczano). W wypadku sędzi Przyłębskiej nie są wspomniane żadne publikacje.
Jaki byłby efekt doprowadzeniu składu Trybunału do stanu zgodnego z ostatnim wyrokiem TK (3 sędziów z października, 2 z grudnia)? Dałoby to w sumie już teraz SZEŚĆ osób popartych w głosowaniach przez PiS (w tym 3 osoby wybrane w czasie rządów PiS) i kolejne w trakcie kolejnych lat. Ten stan zapewniłby PiS-owi, że już za 1,5 roku (czerwiec 2017) większość osób w TK to byliby sędziowie wybrani ich głosami.
PiS, robiąc niekonstytucyjny „skok” na trzech prawidłowo wybranych sędziów, idzie dalej. Do czerwca 2017 zwolnią się w TK w sumie jeszcze trzy miejsca, które będzie można obsadzić, nie zachowując nawet pozorów bezstronności. W sumie będzie więc w TK 11 osób wybranych głosami PiS (z czego trzy de facto apolityczne), ale aż 8 z 15 to będą osoby wybrane w tej kadencji, ściśle polityczne. Dzięki temu bezprecedensowemu zdominowaniu Trybunału w 1,5 roku od objęcia rządów, PiS zapewni sobie całkowity spokój w TK do końca tej kadencji, a w wypadku wygranej – także do końca następnej kadencji (w sumie aż do grudnia 2024).


N gru 13, 2015 12:57 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lut 22, 2015 1:02 am
Posty: 238
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Poza tym, ratunku. Nie nazywajmy PO liberałami, ani nic co od PO pochodzi nie opatrujmy "liberalnością". Toż to PiS w wersji light. Ich spór ma podłoże ambicjonalne i osobiste, a nie ideowe. Poza wszystkim innym, jedni i drudzy na kolanach przed klerem.


Ostatnio edytowano N gru 13, 2015 1:03 am przez CiepleKluchy, łącznie edytowano 1 razN gru 13, 2015 1:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5120
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów:
Obrazek

Na sali obrad obecny prezes TK konsultował się z politykami PO i Nowoczesnej. Wiadomo komu służy. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 13, 2015 1:03 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lut 22, 2015 1:02 am
Posty: 238
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Jedno zdjęcie i już ujawniasz błędy w interpretacji.

Widać wyraźnie, że to politycy słuchają Stępnia. Przypatrz się gestom i postawie ciał.

Jest dokładnie na odwrót niż piszesz. PO i Nowoczesna słuchają ostatecznej instancji w państwie. PiS nią pomiata, tak jak pomiata każdym, kto się nie zgadza z Jarosławem Polskęzbawem.


N gru 13, 2015 1:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5120
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Ja na zdjęciu widzę Rzeplińskiego, przyjrzyj się dobrze. PO przeforsowała ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, gdy zbliżała się wizja przegranych wyborów. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 13, 2015 1:13 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Jozek napisał(a):
Prawdą jest niestety to ,że Prezydent łamie prawo. (...) Sami zdecydujcie ,czy ma racje.


W Warszawie 50 tys. obywateli dziś wyraziło swoją opinię na ten temat skandując pod siedzibą Prezydenta: "Dziki lokator!", "Ty pajacu, precz z Pałacu!", "To jest nowa miesięcznica".
http://www.fakt.pl/politycy/50-tys-osob ... 97041.html


N gru 13, 2015 1:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5120
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Martyś napisał(a):
W Warszawie 50 tys. obywateli dziś wyraziło swoją opinię na ten temat skandując pod siedzibą Prezydenta: "Dziki lokator!", "Ty pajacu, precz z Pałacu!", "To jest nowa miesięcznica".
http://www.fakt.pl/politycy/50-tys-osob ... 97041.html


Wielu z nich było najemnikami wyjętymi przez platformę, dostali 400zł za taki występ. Jak widać PO boi się utraty wpływów jakie zdobyło przez 8 lat rządów. W sondażach prowadzi PiS. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 13, 2015 1:23 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lut 22, 2015 1:02 am
Posty: 238
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Oczywiście, Rzepliński, my bad. Dzięki za ten niebywale merytoryczny komentarz, również o PO.

Lista z wykazami nazwisk i wypłatami to śmieszna fałszywka. Zabawne, że dorośli rzekomo ludzie dają się łapać na takie numery. Znamienne również, że generowaniem takich prowokacji zajmują się tylko trolle na prawicy. To musi być oznaka szczególnych kwalifikacji moralnych, choć wątpię czy zasysanych wprost z Biblii.

Fajno, że wspominasz o sondażach, moja działka. Nie spieszyłbym się zasadniczo z opiniami w tym zakresie. Poczekamy, zobaczymy.

Wracając do Trybunału. Przypomnij mi Mały Książę, od kiedy to można usprawiedliwiać własny czyn przestępczy tym, że wcześniej dokonał podobnego czynu człowiek, którego nie lubisz?


N gru 13, 2015 1:27 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lut 22, 2015 1:02 am
Posty: 238
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Omg, podliczyłem.

Co za brednie.

Załóżmy, że 400 zł od PO dostało raptem 5 tys "najemników". Daje to skromną kwotę 2 mln zł.

Po dwóch przegranych kampaniach wyborczych? Pod koniec roku kalendarzowego?? Gdy budżety się partiom nie zapinają???

I jak to wypłacili? Umowa dzieło czy zlecenie? Czy tak gotówką wypłacają, przyjechali z sejfem? Bo obczajasz Mały Książę - mam nadzieję - że wypłacone środki muszą być ewidencjonowane?

Naprawdę, prawicowi trolle muszą być z siebie dumni, że na takie debilizmy naiwnych łowią.


N gru 13, 2015 1:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5120
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
CiepleKluchy napisał(a):
Lista z wykazami nazwisk i wypłatami to śmieszna fałszywka.

Możliwe, gorzej,że wizyta ABW w siedzibie tygodnika Wprost, służby specjalne w domu studenta o nicku "antykomor" - to nie żart.
CiepleKluchy napisał(a):
Wracając do Trybunału. Przypomnij mi Mały Książę, od kiedy to można usprawiedliwiać własny czyn przestępczy tym, że wcześniej dokonał podobnego czynu człowiek, którego nie lubisz?

Tak bym tego nie nazwał. Czy niezogdność z konstytucją jest przestępstwem? Będziesz cytował wyrok Trybunału Konstytucyjnego we własnej sprawie? Komuniści mówili: "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy". Większość parlamentarna w poprzedniej kadencji uchwaliła ustawę, która w naruszała konstytucje i w oparciu, o którą dokonano wyboru niekonstytucyjnie co najmniej dwóch sędziów Trybunału Konstytucyjnego Módlmy się za Ojczyznę jeśli jeszcze wierzymy w Boga i wstawiennictwo Maryi.Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 13, 2015 1:40 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Mały Książę napisał(a):
Wielu z nich było najemnikami wyjętymi przez platformę, dostali 400zł za taki występ.


Jakie masz na to dowody? Źródło tych rewelacji poproszę.

Pomijając powyższe, do przeprowadzenia obiecywanych przez PiS w kampanii reform społecznych, TK nie jest potrzebny.
Cytuj:
W sondażach prowadzi PiS.

Z oceną rządu powstrzymajmy się przez 100 dni. Tymczasem IBSiS podało, że wg ich badań Duda ma obecnie więcej przeciwników, niż zwolenników.


N gru 13, 2015 2:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5120
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Martyś napisał(a):
Jakie masz na to dowody? Źródło tych rewelacji poproszę.

Pomijając powyższe, do przeprowadzenia obiecywanych przez PiS w kampanii reform społecznych, TK nie jest potrzebny.

W Informacjach Dnia mówił tak uczestnik manifestacji. Wiemy która partia zaczęła zabawę z trybunałem. Fakt,że skoro Platforma łamała standardy nie znaczy, że należy popierać, gdy PiS robi to samo. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 13, 2015 2:25 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
A to chłystek! TV trwam daje 400 za uczestnictwo z podejściem do mikrofonu? Kiepsko. Mnie inna TV dała koszty podróży i 100 Euro.
Jedno kłamstwo usprawiedliwia inne. Naturalnie, prawda?

Mam pytanie do tych co w łączności z Papieżem.
W jaki sposób realizujecie to połączenie? Ja też chciałbym sie choć przez chwilę z Nim polączyć by powiedzieć mu kilka ważnych spraw.

A jak nie,to i tak znajdę drogę.


N gru 13, 2015 7:43 am
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lut 22, 2015 1:02 am
Posty: 238
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Mały Książę napisał(a):
W Informacjach Dnia mówił tak uczestnik manifestacji.


To był taki uczestnik, jak ci przypadkowi przechodnie, którzy zadawali Komorowskiemu trudne pytania, gdy blisko była kamera, a po kilku dniach okazywało się, że są aktywistami PiS? To rzeczywiście wiarygodne źródło.

Mały Książę napisał(a):
Fakt,że skoro Platforma łamała standardy nie znaczy, że należy popierać, gdy PiS robi to samo.


Dziękuję za tę obserwację. Zgadzam się.


N gru 13, 2015 10:18 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL