Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 18, 2019 1:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia i homoseksualizm w KK. Świadectwo Apb Vigano
I to byłby błąd. Właśnie tym bardziej ten synod musi się odbyć, aby pokazać, że Kościół istnieje i działa dalej mimo takich afer.

So wrz 01, 2018 9:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
I to byłby błąd. Właśnie tym bardziej ten synod musi się odbyć, aby pokazać, że Kościół istnieje i działa dalej mimo takich afer.

Z kim, z ważnym członkiem lobby gejowskiego w Kościele, kardynałem Tobinem, (wg informacji z oświadczenia arcybiskupa Vigano)?
Jak Tobin nie zostanie odgoniony od głoszenia tam swoich treści, to znaczy że takie synody mają na celu zdeformowanie a nie formowanie młodzieży.

So wrz 01, 2018 9:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Z kim, z ważnym członkiem lobby gejowskiego w Kościele, kardynałem Tobinem, (wg informacji z oświadczenia arcybiskupa Vigano)?

Do tez i oskarżeń bpa Vigano podchodziłbym na Twoim miejscu bardzo ostrożnie: Czy to pucz przeciw papieżowi?

Cytuj:
Jak Tobin nie zostanie odgoniony od głoszenia tam swoich treści, to znaczy że takie synody mają na celu zdeformowanie a nie formowanie młodzieży.

Jak się synod odbędzie, to przekonamy się co tam będzie mówione. Na ten czas sugeruję, abyś sobie nieco odpuścił.

So wrz 01, 2018 10:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Do tez i oskarżeń bpa Vigano podchodziłbym na Twoim miejscu bardzo ostrożnie: Czy to pucz przeciw papieżowi?

Łykasz tzw spin.

So wrz 01, 2018 10:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, tak... Każdy, kto zamiast dołączyć do nagonki na Kościół i papieża, podchodzi do sprawy zdroworozsądkowo i np. zastanawia się dlaczego ten biskup napisał taki napastliwy list, oczywiście "łyka spin". :D

So wrz 01, 2018 10:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, tak... Każdy, kto zamiast dołączyć do nagonki na Kościół i papieża, podchodzi do sprawy zdroworozsądkowo i np. zastanawia się dlaczego ten biskup napisał taki napastliwy list, oczywiście "łyka spin". :D

Oczywiście że łykasz, wystarczy popatrzeć gdzie pojawia się spin, w jakich mediach i już wiadomo co za ludzie go wyprodukowali. Nie są to przyjaciele Kościoła.

So wrz 01, 2018 10:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tia, bo przyjacielem Kościoła jest ten, kto obrzuca go błotem lub dołącza do ataków na niego?

So wrz 01, 2018 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tia, bo przyjacielem Kościoła jest ten, kto obrzuca go błotem lub dołącza do ataków na niego?

Dokładnie dzięki miedzy innymi takiej postawie jak twoja Kosciół Irlandii i cała Irlandia jest gdzie jest.

So wrz 01, 2018 11:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie masz pojęcia o mojej postawie, bo oceniasz mnie przez pryzmat swojego przekonania, że sposobem na załatwienie problemów jest ich wywlekanie na widok publiczny i dołączenie do tych, którzy Kościół atakują.

So wrz 01, 2018 11:30 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem

Przecież od dawna wiadomo ze największym przyjacielem Kościoła jest Gazeta Wyborcza i TVN od lat wieszający psy na Kościele. Wprawdzie robią to tak umiejętnie ze cześć katolików łyka to jak młode pelikany.
Co do wypowiedzi biskupa to proponuje poczekać a wtedy zobaczymy co i kto za tym stoi. Wszelkie nerwowe komentarze nie prowadzą do niczego dobrego. Jeśli nie ma złych intencji to się to potwierdzi jeśli ma złe to tez się potwierdza. Starzy ludzie mawiali ze pośpiech jest konieczńy przy łapaniu pcheł.

So wrz 01, 2018 11:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypomnijcie sobie sprawę Krzysztofa Charamsy. Czy GazWyb, TVN, czy Żydownik Powszechny go potępiały?

Wrogowie Kościoła kochają homoseksualistów w Kościele i nie chcą ich tropić, pokazywać ani potępiać.

So wrz 01, 2018 12:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W 2001 roku na pierwszej odsłonie portalu Christianitas, prof Maciej Giertych zamieścił artykuł o Kościele w USA. Zgrałem go, niestety przepadł przy jakiejś kolejnej przeprowadzce na nowego komputra. A wielka szkoda, pisał dokładnie to o czym dowiaduje my się teraz. O seminariach pełnych homoseksualistów, biskupach przyzwalających na proceder. Wówczas traktowano to jako fanaberie tradycjonalistów, którym wszystko przeszkadza we współczesnym Kościele.
Przed laty pewien znany mi ksiądz wspominał swoje studia w Rzymie, gdzie od razu przestrzegano go przed wchodzeniem w drogę "lawendowej mafii", wskazując konkretne osoby. Dlatego oskarżenie mnie nie dziwią, nagle obudziliśmy się w Kościele pełnym ludzie sprzeniewierzającym się wierze.

Oskarżenia abp Vigana powinny być zbadane, lecz czy będą?
Komisja oznacza śledztwo i wywlekanie wszystkiego co nie chce być wywleczone. Ewentualna komisja może utknąć na lata w "badaniu".
Jeśli potwierdzi zarzuty, to byłoby wbrew sporej części hierarchii oznaczałoby rewolucje.
Jeśli nie potwierdzi, kto uwierzy, "że wszystko jest ok", skoro jak dłoni widać co się w Kościele dzieje.

Prawdopodobnym jest zero wyjaśnienia, czy wówczas wszystko jest ok?

Yarpen Zirgin napisał

Cytuj:
Nie masz pojęcia o mojej postawie, bo oceniasz mnie przez pryzmat swojego przekonania, że sposobem na załatwienie problemów jest ich wywlekanie na widok publiczny i dołączenie do tych, którzy Kościół atakują.

Kto atakuje Kościół z zewnątrz?
Paradoks polega na tym, że Ten Świat nie atakuje Kościoła obecnie. Skoro wszędzie króluje totalitarna homopropaganda, to media kładą nacisk na traktowanie "lawendowej mafii" jako czegoś naturalnego w Kościele i wykazywaniu brak związków z pedofilią. Samo wyciągnięcie sprawy na zewnątrz przez abp Vigano oznacza wedle jego wiedzy jedyny sposób na ruszenie problemu. Co najwyżej możemy mówić o spojrzeniu, działaniu zewnętrznym wobec Kościoła przez ludzi Kościoła. Rzecz jasna w tej trudnej sytaucji należy zachować spokój, nie dać się nieść na fali emocji, nawet słusznego gniewu.

So wrz 01, 2018 12:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Skoro wszędzie króluje totalitarna homopropaganda, to media kładą nacisk na traktowanie "lawendowej mafii" jako czegoś naturalnego w Kościele i wykazywaniu brak związków z pedofilią.

Bzdura. W Rosji, na Białorusi, w Korei Płn. i innych nie ma homopropagandy. Mało tego: w krajach islamskich homozboków karze się śmiercią. (może zatem szariat nie byłby taki zły???? :) )
Tak się dziwnie składa, że kraje chrześcijańskie/katolickie są źródłem moralnych zwyrodnień typu małżeństwa homoseksualne, homoadopcje, aborcje, eutanazje, in vitro itp.
Oczywiście na argument typu: "to ewangelicy sieją zboczenie" od razu odpowiem: jakoś nie stwierdzono, żeby ewangeliccy pastorzy, mający żony i dzieci, tworzyli jakąkolwiek "lawendową mafię".

So wrz 01, 2018 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Oskarżenia abp Vigana powinny być zbadane, lecz czy będą?
Jak narazie czytałem, że Abp Gänswein dementuje, jakoby Benedykt XVI potwierdzał oskarżenia abp. Viganò...

- Papież Benedykt nie komentował memorandum abp. Viganò i nie będzie tego robił - powiedział abp Gänswein niemieckiemu dziennikowi "Die Tagespost".

Dementi to odnosi się do informacji amerykańskiego dwutygodnika "National Catholic Register", według którego oskarżenia o nadużycia seksualne wobec kard. Theodore’a McCarricka "były znane Benedyktowi i że papież senior pamięta, iż polecił kard. Bertone [ówczesnemu sekretarzowi stanu Stolicy Apostolskiej - KAI] nałożenie sankcji, których dokładnej natury już nie pamięta"

So wrz 01, 2018 12:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[quote="sahcim"][quote="Robur"]Oskarżenia abp Vigana powinny być zbadane, lecz czy będą?[/quote] Jak narazie czytałem, że Abp Gänswein dementuje, jakoby Benedykt XVI potwierdzał oskarżenia abp. Viganò...

[url=https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35505,abp-gnswein-dementuje-jakoby-benedykt-xvi-potwierdzal-oskarzenia-abp-vigan.html]- Papież Benedykt nie komentował memorandum abp. Viganò i nie będzie tego robił - powiedział abp Gänswein niemieckiemu dziennikowi "Die Tagespost".

Dementi to odnosi się do informacji amerykańskiego dwutygodnika "National Catholic Register", według którego oskarżenia o nadużycia seksualne wobec kard. Theodore’a McCarricka "były znane Benedyktowi i że papież senior pamięta, iż polecił kard. Bertone [ówczesnemu sekretarzowi stanu Stolicy Apostolskiej - KAI] nałożenie sankcji, których dokładnej natury już nie pamięta"[/url][/quote]
Mówi tylko że BXVI nie wypowiadał się teraz na ten temat.

So wrz 01, 2018 1:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona