Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 24, 2019 11:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 35  Następna strona
 Granice wojny Polsko Polskiej 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Granice wojny Polsko Polskiej
I mamy kolejny offtop.
Exeter. Niech ktoś ci wytłumaczy co oznacza słowo DOWÓD.

Śr sty 23, 2019 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Tyle off-topu. Napisałem o tym, gdyż pohamowania emocji, trzymania języka na wodzy i szanowania innych, też trzeba się uczyć. I nie ma to nic wspólnego z ideologiczną indoktrynacją. Podejrzewanie o to autorów wykładów o mowie nienawiści po akcie politycznego mordu, zakrawa o lekką paranoję autorów takich interpretacji.

Hm, mam nadzieję, że owocem takich lekcji będzie to, że już nigdy nie przeczytam czegoś równie nienawistnego o polskich patriotach:
exeter w listopadzie napisał(a):

Pomijasz, gdyż dochodzimy do najciekawszego - na transparentach polskich nazioli widnieją hasła "Bóg, honor, ojczyzna", a to pozwala stawiać pytania, kto jeszcze poza politykami roztacza nad nimi parasol ochronny?

;)

Moglibyśmy się spierać o to, czy ludzie organizujący zadymy 11.11 zasługują na to zaszczytne miano?
W mojej ocenie ktoś, kto szkodzi Ojczyźnie nie jest patriotą, choćby się za takiego uważał.
Ci ludzie też uważali się za patriotów, a swą postawę uznawali za najwyższą formę patriotyzmu:
Obrazek
a jak to oceniła historia?

Oni także uważali, że - "Gott mit uns", dlatego odnoszę się do takich deklaracji z najwyższą nieufnością.

Pelikanie, nie chciałem Cię urazić, przyznaję, że "pojechałem" za grubo. Wybacz mi i nie gniewaj się, proszę.

Śr sty 23, 2019 10:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Jockey
Mam wkraczać między wasze zabawy? Baba widzi to tak...mamy ukryte exeterowe założenie o zakulisowych rozmowach dyplomatycznych. Wiadomo wszystkim, że tak jest i Kościół ugrywa swoje interesy. Jeśli przyjmiecie to exeterowe założenie i odniesiecie się w jakikolwiek sposób do niego, haczyk został połknięty i ma was w garści, bo to jego ciche założenie stało się faktem. Tylko o to chodzi a nie dochodzenie do prawdy na drodze dialektycznej. Mamy czystą erystyczną zabawę i exeter wygra, jeśli się do tego odniesiecie, nie jest ważne, czy pozytywnie, czy też zaprzeczycie.
Wygląda jednak na to, że wy te zabawę też znacie i oczekujecie dowodu! Zapytaliście, skąd exeter wie, że takie tajne rozmowy miały miejsce. Nie raczyliście połknąć kaczki propagandowej, Gdzie są dowody? No przecież wszyscy wiedzą, że takie rozmowy się prowadziło, bo poszlaki ku temu prowadzą ciągnie dalej chcąc swych adwessarzy jednak przycisnąć do ściany, A chłopaki mają zabawę, bo widzą że chce się im podstawić nogę.

Oglaszam więc, że dowodu nie przedstawiono a Jockey z YZ potyczkę z exeterem wygrali. :-D

Śr sty 23, 2019 10:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss,

przeceniasz mnie, nie mam tak makiawelicznego umysłu. :-)

Robię co mogę, żeby skłonić Jockeya i Yarpena do odniesienia się do konkretu - wspomnień Mazowieckiego i wypowiedzi hierarchów na temat "dobrej zmiany".
Lecz wygląda na to, że to zajęcie dla Syzyfa.

Śr sty 23, 2019 10:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Ci ludzie też uważali się za patriotów, a swą postawę uznawali za najwyższą formę patriotyzmu, a jak to oceniła historia?

Oni także uważali, że - "Gott mit uns", dlatego odnoszę się do takich deklaracji z najwyższą nieufnością.

Naród niemiecki pod wodzą narodowego socjalizmu, tylko dlatego jest oceniany negatywnie, bo przegrał wojnę. Amerykanie którzy zrzucili 2 bomby atomowe na ludność cywilną Japonii i wymordowali populację Drezna przez podpalenie miasta - są uznawani za stronę "tych dobrych".

"Gott mit uns" to Bóg z nami - pogańskie zawołanie, gdzie Bóg jest dodatkiem do moich wymysłów, katolicyzm odwrotnie: to "Ja z Bogiem", gdzie ja jestem naśladowcą Jezusa Chrystusa.

Exeter dużo pieprzysz głupot (myślę, że włożonych ci do głowy, na twoje usprawiedliwienie) ale to tutaj nie przejdzie. Tutaj propaganda nie działa.

Śr sty 23, 2019 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan,

Cytuj:
Naród niemiecki pod wodzą narodowego socjalizmu, tylko dlatego jest oceniany negatywnie, bo przegrał wojnę.

I tylko dlatego?

Wiesz, gdyby niemieckim patriotom spod znaku SS udało się ją wygrać, pewnie nie byłoby ani Ciebie, ani mnie, a na pewno nie rozmawialibyśmy po polsku.

Śr sty 23, 2019 10:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Moglibyśmy się spierać o to, czy ludzie organizujący zadymy 11.11 zasługują na to zaszczytne miano?
W mojej ocenie ktoś, kto szkodzi Ojczyźnie nie jest patriotą, choćby się za takiego uważał.
.

A na czym polega to szkodzenie Ojczyźnie przez narodowców?

Śr sty 23, 2019 10:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Wespecjan,

Cytuj:
Naród niemiecki pod wodzą narodowego socjalizmu, tylko dlatego jest oceniany negatywnie, bo przegrał wojnę.

I tylko dlatego?

Wiesz, gdyby niemieckim patriotom spod znaku SS udało się ją wygrać, pewnie nie byłoby ani Ciebie, ani mnie, a na pewno nie rozmawialibyśmy po polsku.

Zgadzam się, Niemcy gardza Polakami nawet dzisiaj, nie miej do tego złudzeń, przejawia się między innymi dziś w sposób na miękko, patronizowaniem nas jak mamy żyć.
Kiedy mają siłę - walą prosto z mostu.

Wystarczy poczytać Zeszty Oświęcimskie do sprawy Clauberga co z nami planowali:
https://justpaste.it/z2n9

""Aby doprowadzić na wschodnich terenach do znośnego dla nas rozmnażania się ludności, jest nagląco konieczne zaniechanie na wschodzie tych wszystkich środków, które zastosowaliśmy w Rzeszy celem podwyższenia liczby urodzin Na terenach tych musimy świadomie prowadzić negatywną politykę ludnościową."

Poprzez środki propagandowe, a w szczególności przez prasę, radio. kino. ulotki, krótkie broszury, odczyty uświadamiające itp. należy stale wpajać w ludność myśl jak szkodliwą rzeczą jest posiadanie wielu dzieci. Powinno się wskazywać koszty, jakie dzieci powodują, na to co można by zdobyć dla siebie za te wydatki. Można wskazywać na wielkie niebezpieczeństwa dla zdrowia, które mogą grozić kobiecie przy porodzie itp. Obok tej propagandy powinna być prowadzona na wielką skalę propaganda środków zapobiegawczych.Przemysł produkujący tego rodzaju środki, musi zostać specjalnie stworzony.

Nie może być karalne zachwalanie i rozpowszechnianie środków zapobiegawczych ani też spędzenie płodu. Należy też w pełni popierać powstawanie zakładów dla spędzania płodu. Można wykształcić np. akuszerki względnie felczerki w robieniu sztucznych poronień, im bardziej fachowo będą przeprowadzane poronienia, tym większego zaufania nabierze do nich ludność. Rozumie się samo przez się, że i lekarz musi być upoważniony do robienia tych zabiegów, przy czym nie może tu wchodzić w rachubę uchybienie zawodowej lekarskiej godności.
"

Śr sty 23, 2019 10:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przy okazji pod-wątku, patrzcie jak spełnia się niemiecka polityka w rozbijaniu polskich rodzin sprzed 80 lat, poprzez pracę polaków dziś w UE:

Obrazek

Śr sty 23, 2019 11:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Exeter napisał

Cytuj:

Gott mit uns (pol. „Bóg jest z nami” czy „Bóg z nami”) – dewiza Orderu Łabędzia, przejęta w roku 1701 jako dewiza państwowa Królestwa Prus, używana do 1945 w armii niemieckiej i aż do lat 70. XX wieku na sprzączkach pasów sił policyjnych RFN.

Z zasady nie dyskutuje z exeterem, ponieważ brzydzę się kłamstwem i manipulacjami. Natomiast rozgraniczam moje odczucia od Regulaminu. W tym przypadku jeszcze(?), chce uważać tego rodzaju wpisy ze zdjęciami za przejaw zwykłego braku podstawowej wiedzy, a nie ordynarną złośliwość. Kolejne wpisy zadecydują.

Cz sty 24, 2019 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan,

wątek Waffen SS nie pojawił się przypadkowo. Do dziś ich postawa budzi fascynację, jako przykład ślepego podporządkowania się ideologii i skrajnego poświęcenia. Członkowie tej organizacji dla realizacji swojej wizji świata byli gotowi świat podpalić i obrócić go w gruzy, co prawie im się udało:
Obrazek

Obawiam się, że także u nas nie brakuje ludzi myślących podobnie i uważających, że albo zrealizują taki kształt państwa jaki im się marzy, albo obrócą wszystko w perzynę.

Takie są granice wojny polsko/polskiej i tego się obawiam.

Cz sty 24, 2019 7:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan,

Cytuj:

Na tym o czym pisałem powyżej.

Ale nie tylko. Podawałem ten przykład we wcześniejszym poście - Francja do dziś nie może podnieść się po wygnaniu w XVII wieku Hugenotów, najbardziej prężnej, dynamicznej części społeczeństwa. Uciekając z Francji osiedlali się w Anglii, Prusach, a później także w USA, przyczyniając się do szybkiego rozwoju ekonomicznego tamtych społeczeństw.
Polska też miała swoich "Hugenotów" - Żydów. Wygnaliśmy ich z kraju przy znacznym udziale narodowców i duchownych katolickich. I podobnie jak Francuzi nie możemy wyjść "na prostą". :wink:

Dlatego uważam, że postawa nacjonalistyczna, zamykanie się przed światem na dłuższą metę szkodzą społeczeństwom.

Cz sty 24, 2019 7:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur,

Cytuj:
Gott mit uns (pol. „Bóg jest z nami” czy „Bóg z nami”) – dewiza Orderu Łabędzia, przejęta w roku 1701 jako dewiza państwowa Królestwa Prus, używana do 1945 w armii niemieckiej i aż do lat 70. XX wieku na sprzączkach pasów sił policyjnych RFN.

I co z tej internetowej "mądrości" którą nam zademonstrowałeś wynika w kontekście tej dyskusji?

Cz sty 24, 2019 7:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Exeter, to twój syn albo kuzyn?

Obrazek

Cz sty 24, 2019 8:04 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
towarzyski.pelikan,

Cytuj:

Na tym o czym pisałem powyżej.

Ale nie tylko. Podawałem ten przykład we wcześniejszym poście - Francja do dziś nie może podnieść się po wygnaniu w XVII wieku Hugenotów, najbardziej prężnej, dynamicznej części społeczeństwa. Uciekając z Francji osiedlali się w Anglii, Prusach, a później także w USA, przyczyniając się do szybkiego rozwoju ekonomicznego tamtych społeczeństw.
Polska też miała swoich "Hugenotów" - Żydów. Wygnaliśmy ich z kraju przy znacznym udziale narodowców i duchownych katolickich. I podobnie jak Francuzi nie możemy wyjść "na prostą". :wink:

Dlatego uważam, że postawa nacjonalistyczna, zamykanie się przed światem na dłuższą metę szkodzą społeczeństwom.

Jak zwykle kłamstwo.
Żydów wygonił z Polski niejaki towarzysz Gomułka. Nie był on ani katolickim biskupem, ani narodowcem a był komunista, przewodniczył służalczymi rządowi zaleznemu od ZSRS.
Żydów z Polski wygnali lewicowcy do których spuścizny nasz exeter się przyznaje. Czyli exeter mów za siebie. I nie bij się w cudze piersi. Zacznij w swoje.

Cz sty 24, 2019 8:18 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 35  Następna strona