Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 15, 2019 11:00 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 35  Następna strona
 Granice wojny Polsko Polskiej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Granice wojny Polsko Polskiej
Drozd,

przeczytałem Twój post:
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1128395#p1128395
i chcę Ci za niego podziękować. Na jego podstawie mogę wyrazić żal, że tak mało jest Katolików podobnych do Ciebie, i na tym forum, i w życiu.

Śr sty 16, 2019 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

Cytuj:
Re: Granice wojny Polsko Polskiej
Stała się tragedia ale życie idzie dalej. Niektórzy politycy i niektórzy dziennikarze polityczni chcą na tej śmierci zbić kapitał polityczny. I właśnie to obserwujemy patrząc na to co się dzieje.
Obserwując co robi KOD, jak zachowuje się Schetyna i co wypisują dziennikarze GW i co mówią dziennikarze TVN straciłem nadzieje ze ta śmierć może czegoś nauczyć. Myśle ze spirala nienawiści będzie się dalej nakręcać. Zwłaszcza ze mamy rok wyborczy i totalni odczytują to jak dar z nieba żeby za wszelka cenę pozbyć się PiS
Przykre ale w taka stronę idziemy.

Gdy dochodzi do katastrofy kolejowej, możemy zastanawiać się, jak nazajutrz zagra nasz ulubiony klub piłkarski, jak wypadną skoczkowie w Zakopanem i jakie sukienki będą modne wiosną? Wszak życie toczy się dalej? :wink:
Lecz można też zastanowić się nad tym, co było przyczyną tej katastrofy i co uczynić by podobnym zapobiec w przyszłości?
W którą z opisanych reakcji wpisuje się Twoja propozycja?

Można rozważać, po co matka rodziła zabójcę i czy nie miał przypadkiem pod górkę w drodze do szkoły? Można, ale sensowniej zastanowić się nad związkiem pomiędzy agresją powszechnie występującą w życiu publicznym i jego zachowaniem. Według mnie, to drugie jest znacznie sensowniejsze.

Śr sty 16, 2019 6:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Znalezione w sieci. Proponuję przeczytać uważnie bo uwagi tego internauty moim zdaniem są bardzo sensowne a cała ta sprawa śmierdzi na odległość;

"Pracowałem w wojsku i później policji .Aby ugodzić kogoś jednocześnie narządy, przeponę , i w serce zadając pchnięcie trzeba być wyszkolonym albo mieć niebywałe szczęście . To jest półmetrowy odcinek do pokonania pod bardzo konkretnym i precyzyjnym kątem . 2 razy dłuższy niż typowe ostrze noża bojowego.3 razy niż typowego kuchennego .Atakując w inny sposób pod żebro około 20 cm u praworęcznego atakującego . Broń użyta w ataku to nóż desantowy, używany przez komandosów. Jest to informacja podana przez policję. Ostrze miało około 15 cm długości .Trzeba ćwiczyć tygodniami żeby takim nożem zadać takie ciosy .

Większość uderzeń w afekcie w jamę brzuszną zadaje się na wprost w okolice żołądka i lądują najdalej na krzyżu i miednicy. Nożownicy amatorzy często próbują zaatakować w serce przez żebra czy mostek.Człowiek się rusza, ofiara też. Są emocje, adrenalina. Spięcie mięśni. Brak doświadczenia.
Zobaczcie jak wygląda corrida. Wprawieni matadorzy nie potrafią szpadą trafić tak byka który ma 2.5 krotnie większe organy przez czasem kilkadziesiąt minut

Duża ilość osób przeżywa nawet 4-5 pchnięć. To zdarzenie było bardzo nietypowe. W taki sposób został ugodzony Jezus włócznią przez setnika z 10 letnią praktyką. Będąc nieruchomym. W mojej opinii wymaga to ponadprzeciętnej wiedzy z anatomii i technik walki.
Ciosy w Gdańsku były 2. Jeden na wysokości pasa. Drugi już śmiertelny. Dokładnie w takiej kolejności jak uczą się komandosi. Jeden nisko a gdy człowiek spina przeponę i się pochyla z bólu skraca pewne odcinki wewnątrz ciała. Możliwe jest zadanie wtedy ciosu w serce nawet tak krótkim ostrzem.

Dodajmy do tego jeszcze płaszcz zimowy i całą resztę ubrań.Spróbujcie przebić a co dopiero trafić w coś przez 3 warstwy materiału . Tutaj to nie był amator po prostu.

Po tak silnym ataku facet jednak miał czas zdążyć wygłosić swój manifest . Znał procedury , harmonogram z wyprzedzeniem i był precyzyjny (miał plakietkę media , były fajerwerki zagłuszające i odciągające uwagę , ochrona nie stała na tyle blisko więc wiedział ile ma czasu na działania ) To też nietypowe. Jak na kogoś kto ponoć wchodził do banków ze straszakiem to wygląda zbyt profesjonalnie.

Zmarły Prezydent nie miał wiele wspólnego z więziennictwem czy wymiarem sprawiedliwości . Stefan winił PO za tortury w więzieniu po czym tak chętnie tam wraca. I ze wszystkich polityków tej partii wybrał jego.W czasie gdy każdy może wygooglowąć że Donald Tusk biega w pewnym miejscu z jednym ochroniarzem. Wszystko się kupy nie trzyma.

Nie zachowało się też żadne wyraźne nagranie ze zdarzenia z widokiem na jego twarz twarzy.To dziwne że podczas finału ,podczas odliczania i światełka nie było zbliżeń . Oglądaliśmy różne konkursy , mam talenty itd. Przecież zadanie operatora w takiej chwili to maksymalne uchwycenie ze wszystkich kamer.To był finał a jedyne konkretne nagranie było z komórki kogoś z tłumu. Reszta została upubliczniona dzisiaj i pocięta na urywki w wielu przypadkach. Na każdym, powtarzam na każdym jego twarz jest zasłonięta przez dym z zimnych ogni albo nierozpoznawalna przez czerwoną poświatę z innych fajerwerków.

Możliwe nawet że prawdziwy Stefan cały czas siedzi i będzie siedział dalej za tego cudaka tutaj . Skoro w scenariuszu Kilera Piotr Wereśniak wpadł na to 20 lat temu to czemu nie tutaj. Jak wiadomo dzieją sie rzeczy które sie pisarzom jeszcze nie śniły.

Stefan to zrobił w taki sposób ,takimi środkami że mam niemal 100% pewność że jest osobą doświadczona i dobrze przeszkoloną jak również miał dostęp do informacji do których zwykły kowalski by nie miał. Użył noża o sztychu sztyletowym a nie typowym. Takie są typowe głownie dla zwiadu i rozpoznania.

Jego motywy są wewnętrznie sprzeczne ale pozornie spójne a manifest wygłosił bez potknięć przejęzyczeń czy pośpiechu . . Znam statystyki jako były protokolant .
Frustraci zaburzeni atakują wielokrotnie. Dają sobie upust. Odreagowują. Oni marzą o zemście latami. Bywa i nawet 30-50 pchnięć. Obsesja stoi na przeciwnym biegunie co narcyzm. Nie tłumaczą się. Oni po prostu działają.Ich celem jest ofiara, nie opinia ludzi , nie widownia. Nie przekonywanie kogoś że ofiara była zła .

Taki Brejwik który zabijał aby swoje manifesty rozpowszechnić był wielokrotnie badany i jest osobą całkowicie poczytalną.
Posiada pewne zaburzenia emocjonalne i empatii ale nie posiada żadnych chorób psychicznych w znaczeniu klinicznym . Jak wielu mu podobnych. W tym i Stefan moim zdaniem .

Oceniajmy po owocach. A efektem jest że nie żyje Pan Adamowicz i odchodzi Jurek. Komu miało by na tym zależeć. Rabusiowi bankowemu?"

Śr sty 16, 2019 6:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Jockey,

Cytuj:
Re: Granice wojny Polsko Polskiej
Stała się tragedia ale życie idzie dalej. Niektórzy politycy i niektórzy dziennikarze polityczni chcą na tej śmierci zbić kapitał polityczny. I właśnie to obserwujemy patrząc na to co się dzieje.
Obserwując co robi KOD, jak zachowuje się Schetyna i co wypisują dziennikarze GW i co mówią dziennikarze TVN straciłem nadzieje ze ta śmierć może czegoś nauczyć. Myśle ze spirala nienawiści będzie się dalej nakręcać. Zwłaszcza ze mamy rok wyborczy i totalni odczytują to jak dar z nieba żeby za wszelka cenę pozbyć się PiS
Przykre ale w taka stronę idziemy.

Gdy dochodzi do katastrofy kolejowej, możemy zastanawiać się, jak nazajutrz zagra nasz ulubiony klub piłkarski, jak wypadną skoczkowie w Zakopanem i jakie sukienki będą modne wiosną? Wszak życie toczy się dalej? :wink:
Lecz można też zastanowić się nad tym, co było przyczyną tej katastrofy i co uczynić by podobnym zapobiec w przyszłości?
W którą z opisanych reakcji wpisuje się Twoja propozycja?

Można rozważać, po co matka rodziła zabójcę i czy nie miał przypadkiem pod górkę w drodze do szkoły? Można, ale sensowniej zastanowić się nad związkiem pomiędzy agresją powszechnie występującą w życiu publicznym i jego zachowaniem. Według mnie, to drugie jest znacznie sensowniejsze.

A exeter tradycyjnie rżnie głupa i tańczy na trumnie razem z hejterami z wyborczej

AdamM ale tym tekstem tylko wyrażasz poparcie dla spiskowych teorii jakoby zamach był zaplanowany i przeprowadzony przez służby specjalne PRL. Jakoś nie chce mi się w takie rzeczy wierzyć. Chociaż dziury widzę

Śr sty 16, 2019 7:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
"Znalezione w sieci. Proponuję przeczytać uważnie bo uwagi tego internauty moim zdaniem są bardzo sensowne a cała ta sprawa śmierdzi na odległość;

Tekst ten rozprzestrzenia się jak zaraza i to jest śmierdząca sprawa.

Śr sty 16, 2019 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Tekst ten rozprzestrzenia się jak zaraza i to jest śmierdząca sprawa.

Nie deprecjonowałbym go, bo daje on do myślenia.
Ja mam taką hipotezę: W Polsce, jak i w innych europejskich krajach odradza się ruch narodowy, patriotyczny. Jest szansa na duży wzrost poparcia dla takiej "Alternatywy dla Polski". Moderatorom sceny politycznej w naszym kraju nie bardzo uśmiecha się taki scenariusz, zatem takie morderstwo, przypomina złożenie ofiary na ołtarzu świeckiego kultu, nowej świeckiej religii. Zdarzenie z pewnością zantagonizuje strony sterowanego konfliktu PIS-PO, będzie działało podobnie jak katastrofa smoleńska. Efekty widać choćby tutaj, w tym temacie. Uaktywnili się zwolennicy PIS-u i PO czy tam KOD.
Taki sam efekt ma być osiągnięty w skali makro, dzięki czemu nie będzie miejsca dla rosnącej alternatywy..
Przy okazji Polska w oczach świata przedstawiana jest jako kraj faszystowski, ksenofobiczny, antysemicki itd.. To jest element tresury przed wypuszczeniem nas na wojnę, na której odkupić mamy swe "grzechy"..

Śr sty 16, 2019 8:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Przy okazji Polska w oczach świata przedstawiana jest jako kraj faszystowski, ksenofobiczny, antysemicki itd..

To akurat bardzo dobrze, bo może głupcy łykający medialną propagandę nie będa do nas z niechęci przyjeżdżać.
Po co nam tu idioci a do tego lewusy?

Śr sty 16, 2019 8:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Oceniajmy po owocach. A efektem jest że nie żyje Pan Adamowicz i odchodzi Jurek. Komu miało by na tym zależeć. Rabusiowi bankowemu?"

No a kto zbierze te owoce?
Moim zdaniem najwięcej oberwie tu się Narodowcom i PISowi który pewnie mocno spadnie w sondażach.
Dużo w TVN 24 teraz mówi się o przemocy,grozbach na prezydentów miast przejawami faszyzmu,ksenofobii i rasizmu.

Śr sty 16, 2019 8:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
I to jest woda na młyn zwolenników teorii spiskowych. Bo kto najwięcej zyskał na tym morderstwie?

Śr sty 16, 2019 8:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zaprogramowany morderca zabójcą prezydenta Gdańska? - Janusz Zagórski.

Śr sty 16, 2019 10:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Polowanie na duchy jest znacznie ciekawsze niż przyznanie się do grzechu. :wink:

A dla higieny psychicznej głos człowieka nie zaliczającego się bynajmniej do lewej strony sceny:
https://www.rp.pl/Analizy/190119586-Chrabota-Rzad-ma-scigac-mowe-nienawisci-a-Jacek-Kurski-niech-odejdzie.html

Śr sty 16, 2019 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Poza tym w podobnym duchu znalazłam wypowiedź z serii teorie spiskowe. Czy ktoś znający się na medycynie może zweryfikować, czy ten człowiek mówi z sensem szczególnie a propos tej reanimacji?
https://vimeo.com/311509372?fbclid=IwAR ... MpGiLCe_q4

Ten film już chyba jest nie do znalezienia. Media sukcesywnie wywalają. Zdaje się, że "leśny dziadek" komuś nacisnął na odcisk.

EDIT
Są jeszcze działające linki, film na szczęście rozlinkowały pewne strony, więc jest szansa, że przetrwa
https://gloria.tv/video/rqGXpJKtmLJK4hr3D1Hy6tBru

Śr sty 16, 2019 10:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Polowanie na duchy jest znacznie ciekawsze niż przyznanie się do grzechu. :wink:

A dla higieny psychicznej głos człowieka nie zaliczającego się bynajmniej do lewej strony sceny:
https://www.rp.pl/Analizy/190119586-Chrabota-Rzad-ma-scigac-mowe-nienawisci-a-Jacek-Kurski-niech-odejdzie.html

Jasne higiena zawsze się przyda od osób niezaliczających się do prawej strony sceny:
https://wpolityce.pl/polityka/429574-os ... t-wszedzie
Ten też studzi:
https://bliss.natemat.pl/260713,maciej- ... ta-gdanska

Śr sty 16, 2019 11:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
AdamM ale tym tekstem tylko wyrażasz poparcie dla spiskowych teorii jakoby zamach był zaplanowany i przeprowadzony przez służby specjalne PRL. Jakoś nie chce mi się w takie rzeczy wierzyć. Chociaż dziury widzę

Sluzby specjalne PRL to juz dawno z chodzikiem chadzaja na spacery, albo wachaja kwiatki od spodu. W miedzyczasie wymiana pokoleniowa nastapila. Nie wiem kto, choc Federacja Rosyjska na pewno zyskuje na obecnych podzialach w polskim spoleczenstwie przez nie tylko oslabianie Polski, ale oslabianie EU. 2 ptaki za jednym strzalem, a paliwo smolenskie juz raczej sie wypalilo. Tak jak inni widze tu nastepny powod wojny polsko polskiej
I po prostu nie wyglada mi to na pomysl i wykonanie samotnego frustrata, za wiele niewytlumaczonych okolicznosci sprzyjajacych mu, a on sam wyglada ze w wiezieniu trenowal zabijanie nozem ?

Śr sty 16, 2019 11:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adamie,

na wrogie działania FR nie mamy większego wpływu, są jak pogoda.
Za to możemy przestać ułatwiać działania naszym wrogom, przez nakręcanie konfliktów wewnętrznych. Ostatnio osiągnęły one absurdalnie wysoki poziom nie usprawiedliwiany, ani stanem gospodarki, ani realnym zagrożeniem zewnętrznym.
Wynikły ze sprzecznych interesów i oczekiwań zantagonizowanych środowisk które dla realizacji własnych celów odrzuciły jakiekolwiek zasady prowadzenia sporów. Przykro to pisać, ale jednym z nich jest polski Kościół, stąd apel pana red. Chraboty pod którym podpisuję się obiema rękami:

"Właśnie o koniec fali nienawiści, poszanowanie godności człowieka i rachunek sumienia – apelował podczas poniedziałkowej mszy w Archikatedrze Warszawskiej z udziałem członków rządu Abp. Metropolita Warszawski ks. kardynał Kazimierz Nycz. To ważny i wyjątkowo jasny głos hierarchy kościoła, którego jedną z misji jest propagowanie etyki społecznej. Bardzo bym sobie życzył, by nie był to głos jednostkowy. Ten sam komunikat, jednoznaczne zdanie Episkopatu Polski potępiające morderstwo i pełną nienawiści debatę winno zabrzmieć w każdym polskim kościele. To właśnie ten moment."

Tymczasem widać całkowicie odmienne działania środowisk kościelnych:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24370195,ordo-iuris-zacheca-rodzicow-by-nie-godzili-sie-na-szkolne-zajecia.html

i politycznych:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-01-16/sejm-minuta-ciszy-uczcil-pamiec-adamowicza-kaczynskiego-terleckiego-i-mazurek-nie-bylo/

Czy możemy w związku z tym patrzeć w przyszłość z optymizmem?

Cz sty 17, 2019 6:37 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 35  Następna strona