Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 24, 2019 7:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Następna strona
 Granice wojny Polsko Polskiej 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Granice wojny Polsko Polskiej
Miałem chyba rację że śmierć człowieka miała doprowadzić do zamieszek , dowodem jest już są wezwania od niektórych polityków wręcz do zemsty . A tu jeszcze Owsiak podgrzał atmosferę do tego jeszcze ten NOBEL . Dla mnie to jest szyte swzystko grubymi nićmi

Cz sty 17, 2019 3:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie ma i nie będzie lepszego kazania na "katolickim" pogrzebie jakiegokolwiek ateisty:

https://www.youtube.com/watch?v=f3RUM7NS_fs

Cóż widzę, że im bardziej ktoś przeciwko Kościołowi tym bardziej Wespecjanin mu sprzyja

Cz sty 17, 2019 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nie ma i nie będzie lepszego kazania na "katolickim" pogrzebie jakiegokolwiek ateisty:

https://www.youtube.com/watch?v=f3RUM7NS_fs

Cóż widzę, że im bardziej ktoś przeciwko Kościołowi tym bardziej Wespecjanin mu sprzyja

Nie wiem jak mogłęś wysnuć taki wniosek z tego mojego postu, ale to twoja sprawa.

Cz sty 17, 2019 4:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z twojego posta. Pomysł kogo zalinkowałeś?

A wracając do tematu to znalazłem coś takiego
https://wiadomosci.wp.pl/wstrzasajace-d ... 188276865a
Troszeczkę zmieńia to optykę.

Cz sty 17, 2019 10:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Ale śmieszny artykuł znalazłam:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... FGbWSksF-c
Cytuj:
Po zamachu na prezydenta Adamowicza inaczej traktuje się groźby
Od poniedziałku policja, na polecenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, zajmuje się sprawcami gróźb pod adresem polityków, które pojawiły się w reakcji na zamach na prezydenta Adamowicza. 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego kierował takie groźby pod adresem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. 41-latek groźby w internecie kierował wobec prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. 48-letni mieszkaniec Gdańska telefonicznie groził zamordowaniem przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. A 71-letni emeryt z Warszawy zadzwonił na pogotowie ratunkowe, mówiąc: „Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda”.

Groźby są przestępstwem z art. 190 kk: „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Zwykle pojedyncze anonimowe groźby są przez policję ignorowane. Uznaje się, że jeśli nie zawierają konkretów, nie jest spełniona przesłanka, że groźba „wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona”. Po zamachu na prezydenta Adamowicza wyraźnie zmieniono ocenę sytuacji.

Czy rzekomy zabójca Adamowicza groził wcześniej, że go zabije? Czy ja nie łapię tu jakiegoś związku?

Cz sty 17, 2019 11:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Głos Wojciecha Cejrowskiego w sprawie
Cytuj:
Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin - wszyscy zobowiązani płakać.

#Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego?

To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły... Cała masa szlamu, a teraz nagle "wielce szanowny", bo go zadźgali?

Al Capone zabijał konkurencyjnych mafiozów i nie powodowało to, że oni z samego faktu bycia zamordowanym zostawali świętymi.

A #Owsiak zachowuje się potwornie zwalając swoje winy na bezbronną kobietę, która ulepiła jego figurkę z plasteliny. To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem (impreza nie miała wzmożonej ochrony, bo nie była zgłoszona jako impreza masowa).

Teraz Owsiak napuszcza i judzi swoich wyznawców na Barbarę Pielę. Chwali groźby karalne i bluzgi kierowane pod Jej adresem. Co to ma być? Alibi dla Owsiaka, że nie zabezpieczył odpowiednio swojej imprezy i zginął człowiek? Wina nożownika i wina Owsiaka, a nie kobiety z plasteliną!

Jak zwykle kontrowersyjny i jak zwykle w punkt.

Cz sty 17, 2019 11:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Czy rzekomy zabójca Adamowicza groził wcześniej, że go zabije? Czy ja nie łapię tu jakiegoś związku?

Nie jest rzekomym zabójcą tylko realnym zabójcą. Popełnił ten czyn można powiedzieć medialnie, na oczach ludzi. Poza tym, ten artykuł nie jest śmieszny. Po prostu teraz, po tym co się stało, traktują takie telefony czy wpisy z pogróżkami bardziej poważnie ponieważ doszło już do czynu do jakiego doszło, czyli można by powiedzieć doszło do zamachu na drugiego człowieka który był politykiem.

Ten który tego dokonał zaplanował ten czyn a ofiara raczej nie była przypadkowa. Z tego co znaleziono w śladach jego obecności w sieci, sprawca solidaryzował z poglądami narodowców - faszystów a także wyrażał niechęć do WOŚP. A narodowcy - faszyści wystawili już jakiś czas temu polityczny akt zgonu dla ofiary, a poza nim także dla 10 innych polityków, prezydentów miast. Już nie wspominając wieszania fotografii polityków na szubienicy czy innych tego typu spraw które jedna po drugiej były umorzone. Rządzącej partii jakoś po drodze jest z nacjonalizmem, a nawet faszyzującym nacjonalizmem.

Cz sty 17, 2019 11:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Jakby to był ktoś z PIS to zwolennicy PIS inaczej by się wypowiadali a tak to punkt widzenia od punktu siedzenia...

Cz sty 17, 2019 11:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Niech oparszywieje srom i moszna tym, którzy dają się wkręcać w tą karuzelę polityków.

Pt sty 18, 2019 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Nie jest rzekomym zabójcą tylko realnym zabójcą.

A skąd wiesz, że w ogóle doszło do zabójstwa? Na nagraniach nic nie widać, nie widać było również żadnych śladów krwi.
Ja nie wierzę, że ten zamach był przypadkowym atakiem szaleńca, ale jeśli to było ukartowane (w co wierzę), to tym bardziej więcej sensu ma dla mnie wersja, że żadnego zabójstwa nie było. Czemu PO/lewica (bo to ni zyskają na tej zbrodni) miałaby zabijać realnie "swojego"?
Cytuj:
Ten który tego dokonał zaplanował ten czyn a ofiara raczej nie była przypadkowa. Z tego co znaleziono w śladach jego obecności w sieci, sprawca solidaryzował z poglądami narodowców - faszystów a także wyrażał niechęć do WOŚP. A narodowcy - faszyści wystawili już jakiś czas temu polityczny akt zgonu dla ofiary, a poza nim także dla 10 innych polityków, prezydentów miast. Już nie wspominając wieszania fotografii polityków na szubienicy czy innych tego typu spraw które jedna po drugiej były umorzone. Rządzącej partii jakoś po drodze jest z nacjonalizmem, a nawet faszyzującym nacjonalizmem.

Właśnie głosisz poglądy, które lewicowe media wtłaczają do głów. Oni właśnie chcą, żebyśmy powiązali ten zamach z polskimi patriotami.
Wybacz, ale czarny humor a la "akty politycznego zgonu" albo "polityczne szubienice" to nie jest żadna pogróżka. Choć teraz trzeba się mieć na baczność, bo za takie coś będą wsadzać do ciupy.

Pt sty 18, 2019 12:08 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Jockey napisał(a):

Jakby to był ktoś z PIS to zwolennicy PIS inaczej by się wypowiadali a tak to punkt widzenia od punktu siedzenia...

Chcesz powiedzieć ze Adamowicz był święty i nie toczyły się żadne prokuratorskie śledztwa?
Umarł człowiek. I to jest tragedia. Szczególnie dla rodziny ale to co się zaczęło wyprawiać to gruba przesada.
Człowiek był promotorem wielu złych rzeczy a teraz robią z niego świetego i będzie miał katolicki pogrzeb. Trochę to przesada.

Pt sty 18, 2019 12:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Choć teraz trzeba się mieć na baczność, bo za takie coś będą wsadzać do ciupy.

Politycy do stają sraczki bo zginął jeden z nich. Nieważne że z jakiego obozu, ważne że z "kasty panującej". I obawiam się że z tego strachu z pewnością zaczną coś kombinować z prawem, żeby wziąć naród za mordę.

Pt sty 18, 2019 12:27 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja bym się tam nie przejmowała, że ktoś uznaje prezydenta Adamowicza za świętego. Wydaje się że był dobrym człowiekiem i mogą go pochować nawet w Watykanie. Jakkolwiek to nie mój święty. Wczoraj właśnie sobie uświadomiłam, że mam swój typ na świętego a jest nim żołnierz AK Hieronim Dekutowski "Zapora" który był pochowany w dole gdzie leżał ok 50 lat. A co zabroni mi ktoś go podziwiać? Dzisiaj takie czasy że wprowadzono wolność i swobodę wyboru do kościoła zapraszając do niego wszystkich i pozwolono mieć swoje zdanie.

Pt sty 18, 2019 8:06 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Co do twojego bohatera to kolejny wyklęty zamęczony przez UB.
A co do Adamowicza to niestety lista jego dokonań negatywnych długa.

Pt sty 18, 2019 8:34 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To było tak napisane trochę na przekór. Mam nadzieję że nikt nie powoła zwykłego człowieka na świętego tylko dlatego że zginął tragicznie. Nawet właśnie bohaterowie nie są świętymi. Kościół musi być spójny tj. przeszłość, tradycja z teraźniejszością. Nie może kościół się odciąć od korzeni bo albo będzie kolejnym odłamem albo nie pociągnie soków przez korzenie i uschnie. Bez obaw.

Pt sty 18, 2019 9:14 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Następna strona