Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2019 1:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Następna strona
 Granice wojny Polsko Polskiej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Granice wojny Polsko Polskiej
Stefan12 napisał(a):
Tymczasem wdowa M.Adamowicz w TVN dzisiaj wieczorem:

"Chcę powiedzieć o tym, że ja nie czuję w sercu nienawiści do tego człowieka, który zabił Pawła, ani do jego rodziny. Ja mam ból w sercu, cierpienie, żal, ale wiem, że to zachowanie tego człowieka, który siedział w wiezieniu i był indoktrynowany reżimową telewizją, że to co się dzieje, ten hejt, ta nienawiść, spowodowała, że on był owocem sianej nienawiści. Wiem, że ten rząd, który teraz jest, który jest ręcznie sterowany, prokuratura sterowana przez ministra, media reżimowe, którymi wiadomo kto rządzi, a kto z tylnego fotela wszytko nakręca, powodowało tę nienawiść. Naszej rodzinie wyrządziło bardzo wiele krzywdy"

Biedna kobiecina, ci co jej wyprali mózg to wyjątkowi cynicy.
Dopuszczam tez możliwość, że sama nie chce by jej się dobrali do tych 36 kont Adamowicza.

Wt sty 22, 2019 10:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
Tymczasem wdowa M.Adamowicz w TVN dzisiaj wieczorem:

"Chcę powiedzieć o tym, że ja nie czuję w sercu nienawiści do tego człowieka, który zabił Pawła, ani do jego rodziny. Ja mam ból w sercu, cierpienie, żal, ale wiem, że to zachowanie tego człowieka, który siedział w wiezieniu i był indoktrynowany reżimową telewizją, że to co się dzieje, ten hejt, ta nienawiść, spowodowała, że on był owocem sianej nienawiści. Wiem, że ten rząd, który teraz jest, który jest ręcznie sterowany, prokuratura sterowana przez ministra, media reżimowe, którymi wiadomo kto rządzi, a kto z tylnego fotela wszytko nakręca, powodowało tę nienawiść. Naszej rodzinie wyrządziło bardzo wiele krzywdy"

Biedna kobiecina, ci co jej wyprali mózg to wyjątkowi cynicy.
Dopuszczam tez możliwość, że sama nie chce by jej się dobrali do tych 36 kont Adamowicza.

Oczywiście, Adamowicz chcąc ratować swoją skórę zeznał, że pieniądze które zataił w oświadczeniach majątkowych pochodziły z darowizn od dziadków i były dla jego córek. Wpieprzył na minę całą rodzinę.
A podatek od nieujawnionych dochodów to 70% no i odpowiedzialność karna za fałszywe dane w oświadczeniach majątkowych.

Wt sty 22, 2019 11:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Jockey,

domagacie się ode mnie dowodu na współpracę, lub nawet sojusz Kościoła z politykami "dobrej zmiany".
Otóż nie ma lepszego dowodu potwierdzającego ten fakt, niż zapisy rozmów na forum Katolik.pl, ze szczególnym uwzględnieniem postów osób funkcyjnych.
Na szczęście forumowa niszczarka nie usunęła wszystkich dowodów więc poczytaj co sam pisałeś w 2015 i 2016. U Józefa Mackiewicza znalazłem radę dla mieszkańców sowieckiego raju - nic nie mów, nie słuchaj innych, a już za nic nie pisz niczego, gdyż sam ukręcisz sobie pętlę na szyję.

Znajdziesz sam swoje posty, czy mam poszukać?

Jak widać exeter niebiescy człowiekiem honoru. A to co prezentuje na forum to ciagle offtopy i rzucanie oskarżeniami bez pokrycia.

Wt sty 22, 2019 11:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Najzabawniejsze było to ze zwolennicy rozdziału Kościoła od Państwa mocno walczyli o katolicki pogrzeb człowieka który dał się poznać jako ten ktory z katolickimi wartościami walczył np. na paradach równości.

Najzabawniejsze jest to że Adamowicz wywodzi się ze środowiska młodych gdańskich konserwatystów, dla których w latach PRL przewodnikiem politycznym był Aleksander Hall. Potem, już w latach 90., określał się jako „liberalny konserwatysta”. Był i pozostał osobą głęboko wierzącą, bliską tradycji polskiego Kościoła otwartego, posoborowego. Miał wielu bliskich przyjaciół wśród duchownych. Jego pogrzeb był katolicki i prywatny i na życzenie rodziny i z uwagi na poglądy Zmarłego.
Możesz mi Jockey wyjaśnić co PRYWATNY pogrzeb w obrządku katolickim ma do rozdziału Kościoła od Państwa? Niestety ta prywatna uroczystość została zakłócona obecnością aktualnej głowy państwa, której to obecności nie życzyła sobie rodzina. I dlatego ta głowa siedziała sobie cichutko w piątym rzędzie zamiast zgodnie z etykietą na wyeksponowanym honorowym miejscu.
Dopuszczasz się Jockey na tym forum nieustannych manipulacji jednocześnie ciągle oskarżając swoich oponentów o manipulowanie. Czym jest Twoja powyższa wypowiedź jak nie manipulacją?

Wt sty 22, 2019 11:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bo poparcie dla homoseksualizmu jest wprost wypływające z nauczania katolickiego.
Tomciu i tak nie zrozumiesz co ja pisze wiec się nie wysilaj. Żeby zrozumieć to trzeba znać podstawy wiary katolickiej.
A co do Adamowicza to on był związany z liberałami a nie konserwatystami.
Aleksander Hall nie jest i nie bylkonserwatysta. Przekonałem się o tym na jakimś jego wykładzie gdzie podeptał podstawy konserwatyzmu.
W Polsce nie ma konserwatystów bo ci co są w PO do nich nie należą, tym bardziej ci w PiS. Najbliżej to Gowin, Rokita, Gilowska. Ale z tej trójki to tylko Gowin jeszcze w polityce funkcjonuje.

Msza nie była prywatna, bo przybyli urzędnicy państwowi. I za organizacje odpowiadał ratusz gdański.

Śr sty 23, 2019 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
W Polsce nie ma konserwatystów bo ci co są w PO do nich nie należą, tym bardziej ci w PiS. Najbliżej to Gowin, Rokita, Gilowska. Ale z tej trójki to tylko Gowin jeszcze w polityce funkcjonuje.

No chyba żartujesz, ci wymienieni: Gowin et al to liberałowie z krwi i kości.

Śr sty 23, 2019 12:07 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pokaz konserwatystę. Według Tomcia jest nim Aleksander Hall.
W czasach gdy PO była Platforma Obywatelska i byli w niej tacy ludzie jak Maciej Plazynski, Janek Rokita, Zyta Gilowska to to bylo konserwatywne skrzydło PO.

Śr sty 23, 2019 12:12 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluszek
Przyjaźń z wysokimi urzędnikami państwowymi i kościelnymi nie legitymizuje wiary, ale ich status społeczny. Wiara idzie drogami mądrości Bożej a nie ludzkiej. Jesteś osobą niewierzącą, więc nie rozumiesz wiary i mylisz ją z przejawami religijności. Znajomość wysokich urzędników państwowych z hierarchami różnych Kościołów to sprawa naturalna. Tak więc Oleksy mając przed oczami swe umieranie mógł o tym porozmawiać z kimś kogo znał od lat (abp Głódź) a 'ślepy los' ich wrzucił w tym samym czasie do tego samego szpitala.

Osoba głęboko wierząca nie traktuje wybiórczo doktryny i nie firmuje swoją osobą zachowań z nią sprzecznych. Nie rozdziela funkcji zawodowej od prywatnych przekonań w sprawach dotyczących moralności.

Śr sty 23, 2019 12:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Pokaz konserwatystę. Według Tomcia jest nim Aleksander Hall.
W czasach gdy PO była Platforma Obywatelska i byli w niej tacy ludzie jak Maciej Plazynski, Janek Rokita, Zyta Gilowska to to bylo konserwatywne skrzydło PO.

Trzeba by konserwatystę wpierw zdefiniować wedle polskich warunków, bo definicja amerykańska jest zupełnie nieprzystająca na polskie realia, bo w Ameryce konserwatysta to nic innego jak Amerykanin zachowujący tradycję protestancko-anglosaską.
W Polsce jest patriotyzm, katolicyzm i wypływający z niego solidaryzm społeczny, który można by nazwać ideą narodowo-solidarnościową, ale broń Boże liberalną, czy konserwatywną. Konserwatyzm na Zachodzie to rasistowski darwinizm społeczny, maltuzjanizm, idee zupełnie obce dla Polski i Polsków w swej naturze, choć od lat 90 intensywnie zaszczepiane jako błyskotliwy sposób "dorabiania się".

Śr sty 23, 2019 12:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Chcesz wyważać drzwi otwarte.
Cytuj:
Konserwatyzm polityczny.
Kierunek polityczny nawiązujący do konserwatywnej filozofii społecznej; przyjmuje postać właściwą epoce i środowisku, w którym występuje, odwołuje się do zespołu wartości, które powinny zostać zachowane i najczęściej wskazuje na grupy społeczne lub instytucje, mające je chronić. W XIX w. różne odmiany tego kierunku stały się podstawą działalności konserwatywnych partii politycznych. W Anglii pierwsze grupy konserwatystów (torysi) powstały po rewolucji 1688, pełny ich rozwój nastąpił w wyniku reakcji na rewolucję francuską 1789–99, a po 1832 stały się trzonem Partii Konserwatywnej. We Francji na początku XIX w. konserwatyści dążyli do odbudowy ustroju przedrewolucyjnego; nabrali znaczenia w okresie restauracji. W Niemczech konserwatyzm stapiał się z niemieckim romantyzmem i wyrażał się w kulcie niemieckiej tradycji feudalnej; 1830–48 ukształtowały się polityczne ugrupowania niemieckich konserwatystów. Konserwatyzm rosyjski ujawnił się w ruchu słowianofilskim, podkreślał niepowtarzalną drogę rozwoju Rosji, ze szczególnym sposobem władania ziemią i odrębną, w porównaniu z Zachodem, postacią religijności. Po I wojnie światowej partie konserwatywne straciły na znaczeniu we wszystkich krajach europejskich, poza Wielką Brytanią; ich zwolenników wchłonęły inne partie prawicowe. Obecnie za konserwatywne (neokonserwatywne) są uważane partie i ruchy polityczne, które głoszą uznanie dla podstawowych norm i wartości kultury europejskiej, dla religii oraz inspirowanych przez nią praw i obyczajów, niechęć do „państwa dobrobytu”, wiarę w skuteczność nieskrępowanych mechanizmów rynkowych. Tego typu organizacje polityczne są zjednoczone w Międzynarodowej Unii Demokratów oraz w Europejskiej Unii Demokratycznej. Do najbardziej reprezentatywnych polityków konserwatywnych doby powojennej należą K. Adenauer, M. Thatcher, R. Reagan.

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/konse ... 25186.html

A tak widzę próbę kneblowania mowa nienawiści.
Obrazek

Śr sty 23, 2019 5:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
ich zwolenników wchłonęły inne partie prawicowe. Obecnie za konserwatywne (neokonserwatywne) są uważane partie i ruchy polityczne, które głoszą uznanie dla podstawowych norm i wartości kultury europejskiej,

No przeciez ta definicja słownikowa to jakaś komedia, przypominam, że neokonserwatystów w USA założyli trockiści.

Śr sty 23, 2019 5:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Podaj swoją definicje skoro nie odpowiada ci wiedza z ogólnie przyjętej jako najlepsze zródło czyli encyklopedia PWN
Jak poczytasz o polskich konserwatystach to tam znajdziesz oprócz Rokity, Gowina tez Korwina Mikke.

Śr sty 23, 2019 6:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Jockey,

Cytuj:
Jak widać exeter niebiescy człowiekiem honoru. A to co prezentuje na forum to ciagle offtopy i rzucanie oskarżeniami bez pokrycia.

Twoje słowa są oskarżeniami rzucanymi bez pokrycia. Zechciej je uzasadnić, będzie podstawa do dyskusji.
Pomogę, zacznij od tego - exeter nie ma racji zarzucając polskiemu Kościołowi stosowanie zakulisowego wpływania na politykę, gdyż.......
i tu wpisz mocne uzasadnienie Twojego stanowiska.
Podobnie - exeter nie ma racji zarzucając polskiemu Kościołowi wspieranie obozu "dobrej zmiany", gdyż......

Jeśli tego nie zrobisz, będziesz człowiekiem bez honoru, i otrzymasz ode mnie zakaz udzielania się w tym wątku.

Jak widzisz potraktowałem Cię tak samo, jak Ty traktujesz mnie. To chyba sprawiedliwe?

Śr sty 23, 2019 9:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Exeter nie chodziło o offtop i nie chodziło o adpersonam. To od ciebie dostajemy za każdym razem gdy zadamy dowodów. Chodziło o to żebyś podał dowody na te kłamstwa które napisałeś. Yarpen pokazał ze mijasz się z prawda. Nawet zestawił jak manipulujesz i jak nagle zmieniasz zdanie o tym co zarzucasz Kościołowi.
Nadal czekamy na odwołanie lub dowody. Wiem ze jesteś trollem ale i tak niemodpuscimy ci tego. Dawaj dowody albo przeproś są kłamstwa.

Śr sty 23, 2019 9:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Nie kłam. Domagamy się dowodu na Twoje tezy, iż:
1. Kościół wpływa na politykę w Polsce.
2. Kościół wyniósł i utrzymuje PiS u władzy.

A jaki dowód na poparcie powyższych tez by Cię usatysfakcjonował?

Jeśli masz na myśli stenogramy z rozmów pomiędzy przedstawicielami episkopatu i ludźmi Kaczyńskiego, to rzecz jasna nie dysponuję nimi, choć jestem pewny, że do takich rozmów dochodziło przed wyborami 2015.

W przypadku tak hermetycznej i niejawnej organizacji jaką jest Kościół trudno o jakiekolwiek materialne dowody. Mogą one wypłynąć za jakiś czas podobnie jak informacje o przebiegu konklawe.
Co nie znaczy, że nie dysponujemy przesłankami mogącymi uchylić rąbka kościelnej tajemnicy. Wystarczy zastosować biblijną zasadę - po czynach ich poznacie, a ja bym jeszcze dodał - i po słowach.
Wszyscy widzieliśmy, co ludzie Kościoła mówili, i co robili przed i po wyborach 2015, żeby ograniczyć nasze śledztwo tylko do tego okresu.
Kilka wypowiedzi biskupów znajdziesz w blogu Jarosława Makowskiego i nie pozostawiają one najmniejszych wątpliwości, kogo popierali i z kim sympatyzowali hierarchowie w kluczowym momencie współczesnej historii.
Uzupełnię ten obraz dwoma wymownymi faktami - zaraz po wyborach, w grudniu 2015 PIS zorganizował propagandowy wiec pod nazwą "Marszu Wolności", którego wymowa była jawnie anty opozycyjna. Do komitetu organizacyjnego Kaczyński zaprosił biskupów i czterech z nich nie widziało nic niewłaściwego w takiej propozycji i ją zaakceptowało. Dopiero nagłośnienie tego faktu w mediach i skandal jaki to wywołało, skłonił ich do rezygnacji.

Inny przykład, o znacznie większej wadze - pisowska "reforma sądownictwa" wywołała w lipcu 2017 ogromne protesty społeczne, zaskakując swą skalą i determinacją zarówno polityków partii rządzącej, jak i opozycję. Z dnia na dzień fala protestów rosła i rozlewała się po całym kraju. PIS i Duda znajdowali się pod ścianą i w takiej sytuacji do akcji wkroczył Kościół. Po serii rozmów wysłannika episkopatu w Pałacu Prezydenckim Duda zdecydował się na zawetowanie pisowskich ustaw, co wygasiło protesty i umożliwiło przyjęcie niemal identycznych rozwiązań pół roku później już bez oporu społecznego.
Kościół, w mojej ocenie świadomie i celowo, uratował Kaczyńskiemu i Dudzie skórę, rozbroił protesty społeczne i wyprowadził PIS z niemal beznadziejnej sytuacji.

Pojawia się pytanie, dlaczego biskupi postawili na Kaczyńskiego, pomimo tego, że dekadę wcześniej jako jedyny polityk realnie zagroził Kościołowi lustracją?
Wydaje mi się, że zrobili to z desperacji, widząc w takim sojuszu ostatnią szansę na powstrzymanie procesów laicyzacji. Nie bez znaczenia były korzyści natury ekonomicznej - ogromne transfery budżet państwa/Kościół, ale zasadnicze znaczenie odegrała nadzieja biskupów, że przy pomocy machiny państwowej uda się odwrócić skutki zmian cywilizacyjnych.

Zasadniczą kwestią jest to, czy dla nas, obywateli, jest rzeczą bez znaczenia, że aparat państwa może być wykorzystany przez grupy interesów do realizacji ich celów?

Śr sty 23, 2019 9:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Następna strona