Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 19, 2019 11:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wciąganie Polski w wojnę napastniczą to zdrada stanu"
Inczuczuna,

Cytuj:
Jeżeli faktycznie zależy nam na prawdzie to musimy też mówić o zbrodniach dokonywanych przez żydów na polakach. Jestem przekonany że mamy dowody w IPN. Mamy ich dość by zdemaskować cały żydowski przemysł holokaust.

Idziesz w ślady twórców ustawy o IPN-ie, to przepis na katastrofę. Mówienie - a w Ameryce biją Murzynów, nie jest stanięciem w prawdzie, tylko próbą relatywizowania i przerzucenia odpowiedzialności na innych .
Niech Żydzi rozliczają się z ich historią, my zajmijmy się własną. Bez tego nie ma mowy o prawdziwej dumie z bycia Polakiem.

Pt lut 15, 2019 11:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Idziesz w ślady twórców ustawy o IPN-ie, to przepis na katastrofę. Mówienie - a w Ameryce biją Murzynów, nie jest stanięciem w prawdzie, tylko próbą relatywizowania i przerzucenia odpowiedzialności na innych .
Niech Żydzi rozliczają się z ich historią, my zajmijmy się własną. Bez tego nie ma mowy o prawdziwej dumie z bycia Polakiem.
Sęk w tym że część historii żydów to również część historii Polski. Ja się nie boję prawdy, jaka by nie była. Jestem za tym żeby cała prawda ujrzała światło dzienne. CAŁA, BEZ ŻADNYCH WYJĄTKÓW! Ale nie może być tak że my Polacy bijemy się w piersi i przepraszamy za to żyjemy, a żydzi uprawiają swoją propagandę oszczerstw i udają że byli jedynym przypadkiem w historii gdy doszło do ludobójstwa. A robią to tylko po to żeby wyhaczyć jeszcze więcej forsy, bo Niemcy ogłosili że już nie będą im płacić.

Pt lut 15, 2019 11:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cala prawda to Polacy kablujacy o ukrywajacych sie Zydach do Niemcow ( czesto w momencie gdy Zydom skonczyly sie pieniadze / kosztownosci dla oplacenia swojej wolnosci ), ale rowniez organizacje zydowskiego samorzadu wyslugujace sie Niemcom w gettach jak rowniez zydowska policja wspolpracujaca z Niemcami w utrzymaniu porzadku w gettach i organizacji wywozki Zydow do obozow.
A potem duzy odsetek ocalalych Zydow wspolpracujacy z radzieckim KGB, a potem wstepujacy do UB i bioracy zywy udzial w likwidacji polskiego niepodleglosciowego podziemia, jak rowniez w szykanach wobec polskiego spoleczenstwa rozpoczetych w najczarniejszym okresie stalinizmu od 49 do moze 56r.
Odpowiednich czesci tej prawdy nie chca przyjac ani Polacy, ani Zydzi - wystarczy przypomniec incydent z konferencji prasowej premiera Morawieckiego we Francji chyba gdy wspomnial o kolaboracji zydowskiej z Niemcami. Oba panstwa maja swoja pozytywna legende, ktorej sie trzymaja i nie zamierzaja zmieniac.

So lut 16, 2019 1:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Exeter drugie zdanie też jest trafne. Każda ustawa, czy uchwała , którą firmuje, gra na arenie miedzynarodowej rząd wpływa i kształtuje politykę zagraniczną. Można wiele godzin przemielić w różnych programach telewizyjnych, napisać artykułów w gazetach powypowiadać się na forach a i tak znaczenie ma tylko to co zrobił rząd PISU i tyczy się to i ustawy o I P N i ustaw sądowniczych.

Z mojej strony dość głosowania na mniejsze zło.

So lut 16, 2019 10:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna,

Cytuj:
Sęk w tym że część historii żydów to również część historii Polski. Ja się nie boję prawdy, jaka by nie była. Jestem za tym żeby cała prawda ujrzała światło dzienne. CAŁA, BEZ ŻADNYCH WYJĄTKÓW! Ale nie może być tak że my Polacy bijemy się w piersi i przepraszamy za to żyjemy, a żydzi uprawiają swoją propagandę oszczerstw i udają że byli jedynym przypadkiem w historii gdy doszło do ludobójstwa. A robią to tylko po to żeby wyhaczyć jeszcze więcej forsy, bo Niemcy ogłosili że już nie będą im płacić.

A gdzie widzisz te wyjątki? W próbach kneblowania badań historycznych podejmowanych przez obecną władzę?
Piszesz o oszczerstwach ze strony Żydów w stosunku do Polaków. Weź proszę pod uwagę, że na ziemiach polskich doszło do bezprecedensowego wydarzenia - w kilka lat wymordowano niemal cały naród. Co mają o tym myśleć spadkobiercy ofiar? Oni pozostawili u nas swoją kulturę i tradycję, swoje święte miejsca, ale też swoje majątki. Polskie państwo mówi im, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to co się stało i nie zrobi niczego, żeby zadośćuczynić złu. Tymczasem widzą, że ich byłe domy, fabryki, synagogi, są własnością prywatnych osób. Jakbyś reagował, gdyby rzecz dotyczyła Polaków?
Mamy taki sam problem z polskimi kresami na Wschodzie. Co byś powiedział, gdyby Rosjanie i Ukraińcy kwestionowali swój udział w Golgocie Polaków na tamtych ziemiach, gdyby odmawiali nam prawa do miejsc pochówków i świątyń?

Mam pełną świadomość złożoności problemu relacji polsko-żydowskich, i dlatego czuję się osobiście upokarzany przez polskie władze i ich poczynania rzekomo mające chronić moje dobre imię.
Czasami myślę nawet, że niemożliwym jest, żeby pisowscy ministrowie mogli być aż tacy głupi i żeby nie rozumieli konsekwencji swoich działań. I, że ustawa o IPN-nie nie była przejawem amatorszczyzny, tylko zamierzoną i celową dywersją podłożoną pod polskie państwo. :-(

Zaś jeśli mowa o Żydach, jeśli jest tak jak napisałeś, i wykorzystują oni Holocaust do czerpania korzyści, to jest ich grzech i ich odpowiedzialność. My się na nich wzorować nie musimy i nie powinniśmy.

So lut 16, 2019 2:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arweno,

wybacz, ale nie do końca rozumiem sens Twojej wypowiedzi.
Nie zamierzasz już głosować na mniejsze zło, rozumiem to i akceptuję. Lecz już dawno racje nie były tak czytelnie rozmieszczone na scenie politycznej i dawno nie było tak jasnego podziału na dobro i zło, jak to będzie miało miejsce w nadchodzących wyborach.

Co do pierwszej kwestii, tak, władza ma wiele możliwości żeby zepsuć opinię o kraju, ale bardzo niewiele, żeby ją budować. Te pozytywne mechanizmy wymieniłem w poprzednim poście. Jeśli przybysz widzi w Polsce nowoczesną i sprawną infrastrukturę, czuje się u nas bezpiecznie i może swobodnie robić interesy, to tak, to jest zasługą władzy.
Lecz władza ma niewielki wpływ na to, ile światowych sukcesów odniesiemy w kulturze i sztuce. Ilu będziemy mieli wybitnych sportowców, naukowców, czy biznesmenów. A to właśnie takie czynniki budują naszą markę.
Mało ludzi na świecie zna Kaczyńskiego Jarosława, za to uwierz mi, nawet w małej wiosce w Afryce chłopcy wiedzą, kto to jest Lewandowski. Podobnie było z Radwańską, czy Kubicą, żeby trzymać się sportu.
Cały filmowy świat wie, kto to jest Pawlikowski, ale przecież rząd nie miał nic wspólnego z jego filmami(na szczęście).

Rząd może dużo zepsuć w kulturze, czego ten jest doskonałym przykładem, i najlepiej jeśli trzyma się od niej na dystans.

So lut 16, 2019 2:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Piszesz o oszczerstwach ze strony Żydów w stosunku do Polaków. Weź proszę pod uwagę, że na ziemiach polskich doszło do bezprecedensowego wydarzenia - w kilka lat wymordowano niemal cały naród. Co mają o tym myśleć spadkobiercy ofiar? Oni pozostawili u nas swoją kulturę i tradycję, swoje święte miejsca, ale też swoje majątki. Polskie państwo mówi im, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to co się stało i nie zrobi niczego, żeby zadośćuczynić złu.

Posuwasz się za daleko. Zapominasz o jednym zasadniczym drobiażdżku. Ziemie polskie były wtedy pod władaniem Niemców. Nie Polaków, a właśnie Niemców. Cała odpowiedzialność spada na okupanta, bo on ma w swoich rękach aparat przemocy i on ustala takie czy inne prawa i to on wymusza na mieszkańcach wykonywanie tego prawa. Okupantem byli Niemcy. Nie krasnoludki, nawet nie naziści, ale Niemcy. Dotrze to w końcu czy nie?
Doucz się lekcji historii (rzetelnie!) i nie bredź już.

So lut 16, 2019 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
A gdzie widzisz te wyjątki? W próbach kneblowania badań historycznych podejmowanych przez obecną władzę?
Widzę jak zmienia się narracja historyczna dotycząca IIWŚ. Za mojego życia Polska i Polacy zaczynamy być traktowani jako już nie jako współwinni ale wręcz autorzy holokaustu.
exeter napisał(a):
Piszesz o oszczerstwach ze strony Żydów w stosunku do Polaków. Weź proszę pod uwagę, że na ziemiach polskich doszło do bezprecedensowego wydarzenia - w kilka lat wymordowano niemal cały naród.
Piszesz o Białorusinach , bo oni procentowo stracili największy odsetek ludności. Nie mówi się o tym. Białorusini nie mają żadnych roszczeń w stosunku do Polski.
exeter napisał(a):
Co mają o tym myśleć spadkobiercy ofiar? Oni pozostawili u nas swoją kulturę i tradycję, swoje święte miejsca, ale też swoje majątki. Polskie państwo mówi im, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to co się stało i nie zrobi niczego, żeby zadośćuczynić złu. Tymczasem widzą, że ich byłe domy, fabryki, synagogi, są własnością prywatnych osób. Jakbyś reagował, gdyby rzecz dotyczyła Polaków?
Nie mówimy tu i spadkobiercach. Pieniędzy domagają się żydzi z USA. Nie dlatego że są krewnymi tylko dlatego że są żydami. A USA łamiąc porozumienie jakie zawarło w tej sprawie z władzami PRL naciska nas byśmy to robili. Obawiam się nasz rząd , jaki by nie był, nie będzie miał dość jaj żeby im powiedzieć żeby się walili. I prawdopodobnie czeka nas kolejna podwyżka podatków.
exeter napisał(a):
Mam pełną świadomość złożoności problemu relacji polsko-żydowskich, i dlatego czuję się osobiście upokarzany przez polskie władze i ich poczynania rzekomo mające chronić moje dobre imię.
Czasami myślę nawet, że niemożliwym jest, żeby pisowscy ministrowie mogli być aż tacy głupi i żeby nie rozumieli konsekwencji swoich działań. I, że ustawa o IPN-nie nie była przejawem amatorszczyzny, tylko zamierzoną i celową dywersją podłożoną pod polskie państwo. :-(
Jeśli masz pełną świedomość to wiesz że nie ma symetrii w naszych relacjach z żydami.
exeter napisał(a):
Zaś jeśli mowa o Żydach, jeśli jest tak jak napisałeś, i wykorzystują oni Holocaust do czerpania korzyści, to jest ich grzech i ich odpowiedzialność. My się na nich wzorować nie musimy i nie powinniśmy.
Ale chcesz żeby te pieniądze, do których nie mają praw. Po co? Dlaczego? W imię czego?

So lut 16, 2019 3:53 pm
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Cala prawda to Polacy kablujacy o ukrywajacych sie Zydach do Niemcow ( czesto w momencie gdy Zydom skonczyly sie pieniadze / kosztownosci dla oplacenia swojej wolnosci ), ale rowniez organizacje zydowskiego samorzadu wyslugujace sie Niemcom w gettach jak rowniez zydowska policja wspolpracujaca z Niemcami w utrzymaniu porzadku w gettach i organizacji wywozki Zydow do obozow.
A potem duzy odsetek ocalalych Zydow wspolpracujacy z radzieckim KGB, a potem wstepujacy do UB i bioracy zywy udzial w likwidacji polskiego niepodleglosciowego podziemia, jak rowniez w szykanach wobec polskiego spoleczenstwa rozpoczetych w najczarniejszym okresie stalinizmu od 49 do moze 56r.
Odpowiednich czesci tej prawdy nie chca przyjac ani Polacy, ani Zydzi - wystarczy przypomniec incydent z konferencji prasowej premiera Morawieckiego we Francji chyba gdy wspomnial o kolaboracji zydowskiej z Niemcami. Oba panstwa maja swoja pozytywna legende, ktorej sie trzymaja i nie zamierzaja zmieniac.

Adam M. - mam podobną opinię co Ty, dodałbym tylko Polaków bezinteresownie i z narażeniem życia ratujących Żydów w czasie IIWŚ.

So lut 16, 2019 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W jaki sposob nie ma symetrii w polskich stosunkach z Zydami ?
Na podstawie jakiego prawa Polacy przejmowali zydowska wlasnosc ( ziemie i budynki ) po II w. swiatowej ?
Czy to ze Niemcy ustalali prawo na terenach polskich w czasie okupacji zdejmuje wine z Polakow kolaborujacych z Niemcami w wyniszczeniu Zydow mieszkajacych na terenach polskich ?
Polskie podziemie ( AK ) uwazalo inaczej powolujac organizacje Zegota pomagajaca Zydom w przezyciu i wykonujaca wyroki na "szmalcownikach", chociaz jej osiagniecia w tym ostatnim aspekcie wydaja sie minimalne.

Marboj - oczywiscie, ale o tym wszyscy wiemy.

So lut 16, 2019 5:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Czy to ze Niemcy ustalali prawo na terenach polskich w czasie okupacji zdejmuje wine z Polakow kolaborujacych z Niemcami w wyniszczeniu Zydow mieszkajacych na terenach polskich ?

I tak i nie. Zło jest złem i kolaboracja w zakresie wydawania ludzi na śmierć jest złem - bezapelacyjnie. Ale to ówczesny prawodawca (okupant) stworzył "przyjazne" warunki dla takiego procederu:
1 - nagroda za współpracę
2 - polepszenie swojego bytu, który dla reszty społeczeństwa był po prostu tragiczny
3 - uniknięcie represji, które dotykały normalnych ludzi.
Co szmalcownik uzyskiwał dzięki współpracy z Niemcami? Jedzenie, w miarę wygodny dach nad głową, możliwość wybronienia się od przymusowych robót, czy po prostu uniknięcia okolicznościowej rozwałki pod jakimś murem.

Zwyczajny, uczciwy człowiek miał wtedy okazję umrzeć z głodu, z chorób, mógł trafić do niewolniczej roboty gdzieś tam w Niemczech, lub po prostu zostać rozstrzelanym.
Tak więc - osobiście winnymi szmalcownictwa byli konkretni, zdeprawowani ludzie (przez przypadek narodowości polskiej, ale niekoniecznie) i państwo Niemieckie, które sprzyjało, wręcz nakłaniało do takich zachowań.
Ludzie.. Miejcie jakieś proporcje. Obecna narracja zmierza ewidentnie do tego że winnymi IIWS, a już na pewno Holocaustowi są: Państwo Polskie, Polacy i naziści którzy zniewolili Niemców miłujących pokój i Żydów. To znaczy Niemców którzy miłowali Żydów.

So lut 16, 2019 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Exeter "mniejsze zło" to coś na kształt kodu , kto go pamięta wie o co mi chodzi.

Druga sprawa : to oczywiste , że w kulturze, sporcie różne osoby , projekty mogą i rozslawiaja dobre imię naszego kraju ale w kwestii geopolitycznej decydujące są działania rządu i t ylko jego. Robert Lewandowski cokolwiek by nie zrobil dobrego czy złego nie ma możliwości narazic na zagrożenie żywotnych interesow narodu a zła polityka rządu owszem już tak. I o to mi chodzi.

So lut 16, 2019 5:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Peter W. to jest argumentacja sprowadzajaca sprawe do absurdu.
Poza tym nie chodzi o typowe w Polsce szukanie winnego, ani nawet nie o pieniadze tylko o dojscie do prawdy.
W zwiazku z tym proponuje zebys zapoznal sie z dwoma ksiazkami wydanymi przez warszawskie Centrum Badania Zaglady Zydow PAN ( tak istnieje cos takiego ) opartych na badaniach materialow zrodlowych:

- Klucze i Kasa. Losy mienia żydowskiego w okupowanej Polsce, 1939–1945, Stowarzyszenie Centrum Badan nad Zagładą, Warszawa, 2014, 628 s. (ed. with Dariusz Libionka), Warsaw 2014 ​​ISBN 978-83-63444-35-8​

- Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski (2 tomy, red. nauk. wspólnie z Barbarą Engelking), Centrum Badań nad Zagładą Żydów, Warszawa 2018

Albo nawet z wyciagami, streszczeniami czy omowieniami, tak jak ja zrobilem. Co dosc dokladnie zmienilo moje spojrzenie na problem polskiej wspolpracy z Niemcami w temacie eliminacji Zydow.

So lut 16, 2019 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M
Też mam dla ciebie pozycję do poczytania
https://www.rodaknet.com/ksiazka_Poza_granica_solidarnosci_ewa_kurek.pdf
Jeszcze całej nie przeczytałem, na razie wygląda na głos rozsądku.

So lut 16, 2019 7:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
OK, skorzystam z tej podpowiedzi.

So lut 16, 2019 8:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona