Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 24, 2019 12:10 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Następna strona
 Afery Pis 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Afery Pis
MayKasahara napisał(a):
To raczej polityczny folklor oscylujący w granicach 2-3%.

Mogłabym odpowiedzieć to samo co do Yarpena: pomyślał każdy wyborca o prawicowych poglądach i zagłosował na PiS.

Widzę, że lewicowe proPOowe media też przedstawiają PiS jako jedynego poważnego konkurenta, którego próbują na siłę niszczyć.

I jak mimo to ktoś jeszcze wątpi w to, że PO i PiS są dogadani i ich celem jest właśnie to, żeby ludzie rozumowali tak jak MK i YZ, to mnie brak już słów...
Inczuczuna napisał(a):
Myślę że ci liderzy, zwłaszcza Korwin i Braun są ... hm... zbyt ekscentryczni żeby zdobyć większą liczbę głosów. A dla większości wyborców moje określenia są stanowczo zbyt łagodne.

Czyli większość wyborców nie kieruje się rozumem, tylko względami estetycznymi. Bo im się coś nie podoba. I to estetyczne niedociągnięcie im przesłania całokształt.

Śr sty 30, 2019 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Czyli większość wyborców nie kieruje się rozumem, tylko względami estetycznymi. Bo im się coś nie podoba. I to estetyczne niedociągnięcie im przesłania całokształt.

Ja będe glosował na RN, ale Korwin to porażka i nie tyle estetyczna jak może się wydawać, tylko merytoryczna, wyznaje darwinizm społeczny, którego zwykli ludzie się boją i słusznie, poza tym na niego nie głosowali nigdy żadni przedsiębiorcy, którzy z racji kontaktu z rzeczywistością wiedzą, że on opowiada banialuki. Grzesia Brauna jeszcze strawię, bo choć to wybitny egotyk, to artysta i erudyta a takim trochę więcej się wybacza.

Śr sty 30, 2019 8:10 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Inne partie nie mają szans na przejęcie władzy.

To jest to o czym mówiłem. Klapki na oczach. Z takim myśleniem to następne i następne wybory niczego nie zmienią.

Śr sty 30, 2019 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trzeba pamiętać, że oni się połączyli ze względu na wspólny cel. Różnice pomiędzy tymi ugrupowaniami/liderami są oczywiste. I nie ukrywają tego, że po wejściu do rządu (koalicja docelowo ma trwać dłużej niż do wyborów do europarlamentu) nie zmienią się w jedną wielką masę, tylko każdy będzie działał zgodnie ze swoimi ideami, programami etc.

To dobrze o nich świadczy, ze dla wspólnego celu potrafią przymknąć oko na różnice pomiędzy nimi. Nawet pani Kaja Godek z optymizmem patrzy na współpracę z Liroyem, który podobno jest za legalną aborcją. Wierzy, że się dogadają.

Śr sty 30, 2019 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nie wiedziałaś o tym? 8O

Śr sty 30, 2019 9:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiedziałam, dlatego jestem przeciwniczką demokracji w takim kształcie, jak się ją promuje, a więc sugerowanie obywatelom, że udanie się do urny jest OBOWIĄZKIEM obywatelskim. Masz iść i oddać głos. No to na kogo ma zagłosować człowiek, który ma nikłą orientację w polityce? Zagłosuje zgodnie z sondażem. Na najmniej wyrazistych, bezideowych, skompromitowanych ludzi, którzy jednak przynajmniej wydają się w miarę...normalni. A jakby jeszcze zwątpili w ich normalność, to im TVN-y i TVP-y pokażą wyrwane z kontekstu urywki wypowiedzi tych "folklorowych" i raz na jakiś czas zaproszą jakiegoś "oszołoma" do program moderowanego przez stronniczego prowadzącego. Wówczas wyborca już będzie miał 100% pewność, że alternatywy nie ma. Bo jak nie PiS to kto? Naziole i trochę gwałciciele.

Śr sty 30, 2019 9:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
To raczej polityczny folklor oscylujący w granicach 2-3%.

Mogłabym odpowiedzieć to samo co do Yarpena: pomyślał każdy wyborca o prawicowych poglądach i zagłosował na PiS.

Widzę, że lewicowe proPOowe media też przedstawiają PiS jako jedynego poważnego konkurenta, którego próbują na siłę niszczyć.

I jak mimo to ktoś jeszcze wątpi w to, że PO i PiS są dogadani i ich celem jest właśnie to, żeby ludzie rozumowali tak jak MK i YZ, to mnie brak już słów...
Inczuczuna napisał(a):
Myślę że ci liderzy, zwłaszcza Korwin i Braun są ... hm... zbyt ekscentryczni żeby zdobyć większą liczbę głosów. A dla większości wyborców moje określenia są stanowczo zbyt łagodne.

Szczerze powiedziawszy, ja uważam, że w cywilizowanych krajach nie tylko te różne partie Braunów, Korwinów i innych takich byłyby uważane za folklor, ale i Pis. Niestety u nas ta partia doskonale trafia w pewien resentyment i kompleks wielu Polaków, dlatego są skłonni na nią głosować i to może mieć znaczenie nawet o wiele większe niż populistyczna polityka rozdawnictwa. To jednak temat na inną, szerszą dyskusję.
Myślę, że Inczuczunie chodzi nie tyle o "względy estetyczne", co o radykalizm głoszonych poglądów, w tym uważanych za niebezpieczne, wykluczające dla wielu grup. To temat na szerszą dyskusję, a zakładając ten temat chciałam, by dotyczył konkretnie tego, co dowiedzieliśmy się o PIS-ie w ostatnich dniach.

Śr sty 30, 2019 11:24 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Szczerze powiedziawszy, ja uważam, że w cywilizowanych krajach nie tylko te różne partie Braunów, Korwinów i innych takich byłyby uważane za folklor, ale i Pis.

Jakie konkretnie kraje masz na myśli?

Śr sty 30, 2019 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Myślę, że Inczuczunie chodzi nie tyle o "względy estetyczne", co o radykalizm głoszonych poglądów, w tym uważanych za niebezpieczne, wykluczające dla wielu grup. To temat na szerszą dyskusję, a zakładając ten temat chciałam, by dotyczył konkretnie tego, co dowiedzieliśmy się o PIS-ie w ostatnich dniach.
Niemała część tego radykalizmu to wynik manipulacji mediów przy wypowiedziach owych polityków. Ale to ciągłe dyskredytowanie działa i nawet sympatycy prawej strony nie traktują tych panów zbyt poważnie.

Jeśli chodzi o PiS to uważam że mają podobny problem wizerunkowy jak Korwin. Aczkolwiek o ile Korwina raczej próbowano ośmieszyć i przedstawiać jako totalnego oszołom, to PiS traktowano poważniej. Straszenie PiS'em działało do czasu aż okazało się że PO jest tak ch*** że zmiana na PiS nie będzie zmianą na gorsze. PiS wygrał , dorwał w swoje łapy TVP i miał szansę zmienić swój wizerunek. Nie udało im się mimo że dostali świetne narzędzie. Co z niego zrobili każdy może zobaczyć włączając telewizor :? .

A to czego się dowiedzieliśmy o PiSie w ostatnich dniach to tylko kolejny z wielu ataków medialnych na tą partię. Moim zdaniem zupełnie nieudany. POKO, GW i cała reszta zaczyna gonić w piętkę próbując za wszelką cenę pokazać jaki to PiS jest zły. A PiS nie jest zły, tylko nieudolny.

Cz sty 31, 2019 12:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Aczkolwiek o ile Korwina raczej próbowano ośmieszyć i przedstawiać jako totalnego oszołom,

Sugerujesz, że Korwin był ośmieszany z zewnątrz?

Cz sty 31, 2019 8:45 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Sugerujesz, że Korwin był ośmieszany z zewnątrz?

Nie chcę go zbytnio bronić, ale wypowiedzi żadnego innego polityka nie były tak bardzo przekręcane i wyrywane z kontekstu.

Cz sty 31, 2019 9:57 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Owszem, był. Wiele jego wypowiedzi skracano, manipulowano kontekstem, tak że wychodziły bzdury. Inna rzecz, że nie zawsze potrafi wypowiedzieć swoją myśl tak, by się ją nie dało poszatkować.

Cz sty 31, 2019 9:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Inna rzecz, że nie zawsze potrafi wypowiedzieć swoją myśl tak, by się ją nie dało poszatkować.

https://www.youtube.com/watch?v=-eIk4MC-tRA

Cz sty 31, 2019 10:14 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jedzeni ... is/d3pwpws

Pojawia się podejrzenie, że ludzie związani z PIS (radni tej partii, były poseł, współpracownicy Anny Zalewskiej) pracujący w PCK wyprowadzili z organizacji ok. 46 ton jedzenia dla najbardziej potrzebujących, a następnie rozdawano je jako darmowy poczęstunek na spotkaniach wyborczych PIS. Kradziono również używaną odzież. Prokuratura we Wrocławiu wszczęła postępowanie.

Śr lut 20, 2019 5:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
POKO, GW i cała reszta zaczyna gonić w piętkę próbując za wszelką cenę pokazać jaki to PiS jest zły. A PiS nie jest zły, tylko nieudolny.

PiS jest zly w mojej opinii i to nie z powodu swoich afer ale struktury, ktora dokladnie powiela prlowska PZPR i daje niekontrolowana wladze w partii jej prezesowi.
Zreszta w ten sam sposob prezes chce ustawic wszystkie panstwowe instytucje, scentralizowac wszystko i samodzielnie, z tylnego siedzenia rzadzic panstwem, tak jak rzadzi swoja partia.

Śr lut 20, 2019 11:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Następna strona