Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 07, 2021 9:34 amUtwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zrealizowane obietnice PO 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 12655
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Zrealizowane obietnice PO
A teraz exeter przypomni nam co obiecywała PO w wyborach i jakie obietnice zrealizowała w czasie swoich rządów.
Wiem, że szli do wyborów z hasłem by żyło się lepiej. W kampanii było wszystkim a po wyborach zmienili to na kolegów. I to zrealizowali. Razem z kolegami rozkradali Polskę i traktowali ją jak kolonię niemiecką i podporządkowywali ją wszystkim rozkazom płynącym z UE

_________________
Znalezione w sieci: "Dystans 2 m jest po to aby niektórzy spadli z ziemii. Przecież wszyscy się nie zmieszczą"


N mar 10, 2019 2:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Afery Pis
Ten wątek Jockey poświęcony jest aferom PISu.

dlatego:

Cytuj:
A teraz exeter przypomni nam co obiecywała PO w wyborach i jakie obietnice zrealizowała w czasie swoich rządów.


to co zrealizowała, a czego nie, PO, nie ma tu nic do rzeczy!

Odnieś się do tego co napisałem o "osiągnięciach" prawych i sprawiedliwych.
Swoje obowiązki obrony czci i dobrego imienia PISu już wykonałeś. :wink:


N mar 10, 2019 2:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 12655
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Specjalnie dla ciebie exeter żebyś nie miał wymówki. Masz pole dopopisu.
Wydzieliłem posty i czekam na twoje udowodnienie co to PO zrealizowała w czasie swoich 8 letnich rządów.
Tak dla przypomnienia
Cytuj:
To obiecała Platforma w 2007 roku:

Proste podatki

Donald Tusk: Uproszczenie podatków daje ludziom większe poczucie swobody, niezależności od biurokracji państwowej, oszczędza nasz czas, ogranicza do minimum możliwość machlojek, kombinowania przy ulgach.
Zniesienie wielu opłat, w tym podatku Belki

Zbigniew Chlebowski: Planujemy prawdziwą rewolucję podatkową. Chcemy przyjąć ustawę o tzw. daninach publicznych, żeby raz na zawsze rozstrzygnąć, co jest podatkiem, i żeby nie było takich prób wprowadzania podatku tylnymi drzwiami jak „podatek Religi”. Chcemy zlikwidować słynny podatek od oszczędności, tzw. podatek Belki. Jest to bowiem naszym zdaniem podwójne opodatkowanie.
Likwidacja składek

Z programu PO: Planujemy o połowę odchudzić składkę rentową (w części płaconej przez pracownika i także w części płaconej przez przedsiębiorcę) i w ogóle zlikwidować składkę chorobową. Osoby podejmujące pierwszą w życiu pracę w ogóle nie musiałyby płacić składki rentowej.
Likwidacja NFZ

Donald Tusk: Mówimy o likwidacji NFZ także dlatego, że bez likwidacji tego funduszu nie będzie rzetelnego traktowania pacjenta. (19.10.2007)
Tańsze leki

Ewa Kopacz: Dzisiaj chcemy, aby polski pacjent płacił zdecydowanie taniej za leki. Emeryt i rencista dopłaca do leków refundowanych średnio 80-100 zł miesięcznie.
Wyższe płace

Donald Tusk: W polskim cudzie gospodarczym, będzie miejsce na radykalne podwyżki płac w sferze budżetowej. kluczowym zadaniem przyszłego rządu jest zapewnienie wyższych wynagrodzeń w tzw. budżetówce.
VAT bez zmian

Zbigniew Chlebowski: VAT zostawiamy bez zmian. Być może w przyszłości stawka podstawowa VAT zostanie obniżona z 22 proc. do 20-19 proc.
Niższe podatki dla firm

Zbigniew Chlebowski: Podatek od osób prawnych 15 proc., a w perspektywie obniżenie go do 10 proc.
To PO obiecuje teraz:

Proste podatki

Program PO: Docelowo każdy obywatel, zatrudniony na jednolitym kontrakcie, będzie płacił tylko jeden podatek dochodowy.

Mateusz Szczurek: Dziś podatki są skomplikowane dlatego, że płacimy PIT i kolejne składki, których jest bardzo dużo.
Likwidacja składek

Mateusz Szczurek: Nie jest likwidowany ani NFZ, ani ZUS, nie zmienia się też system ani wysokość składek. Chodzi o eliminację składek płaconych przez pracodawcę i pracownika. To nie jest bajka.
Obniżka VAT

Program PO: Wypełnimy nasze zobowiązanie, obniżając stawki podatku VAT o jeden punkt procentowy z początkiem roku 2017 (podstawowa stawka – z 23 do 22 proc., a obniżona z 8 do 7 proc.).
Tanie leki

Program PO: Mając na względzie wzmocnienie świadczonej opieki zdrowotnej dla pacjentów powyżej 65. roku życia, wprowadzimy korzystne dla osób starszych zmiany w poziomie refundacji leków.

Ewa Kopacz: Bon refundacyjny dla tych, którzy dzisiaj są obciążeni zbyt wielkimi dopłatami do leków – dla ponad 3 milionów Polaków.
Prawo dla podatnika

Program PO: W ciągu dwóch lat wdrożymy nową ordynację podatkową, zwiększającą pewność obrotu gospodarczego, opartą na domniemaniu uczciwości podatnika. :-o


A w 2011
Cytuj:
1. Obniżka podatków

- Naczelną polityką mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to wszystkich - tych mniej zamożnych i tych bogatszych - mówił premier w swoim pierwszym expose wygłoszonym w 2007 roku. Od tej zapowiedzi minęło już 6 lat, w czasie których m.in. podwyższono składkę rentową i podatek VAT.

2. Drogi na Euro 2012

W przemówieniu z 2007 roku nie zabrakło deklaracji dotyczących infrastruktury. - Przyspieszymy budowę obwodnic i autostrad. Naszą ambicją będzie połączenie miast, głównych aren mistrzostw Europy 2012, siecią szybkich dróg - zapowiadał premier. Mistrzostwa Europy w Polsce były niewątpliwym sukcesem organizacyjnym a rząd Donalda Tuska w kwestii dróg zrobił nie mało. Nie zmienia faktu, że miast-gospodarzy do dziś nie połączono w pełni ukończonymi drogami szybkiego ruchu, "ekspresówkami" czy autostradami".

3. Odchudzanie administracji

- Chciałbym, żebyśmy wrócili do prostej, niewymagającej żadnych nakładów idei, która jest oczywista, i dlatego nikt w Polsce nie rozumie, dlaczego nie jest realizowana. Idei władzy skromnej, pozbawionej zbędnych przywilejów, idei taniego państwa - ogłaszał w 2007 roku Donald Tusk. Liczby są jednak nieubłagane. Według raportu Fundacji Republikańskiej, w latach 2008-12 liczba urzędników administracji centralnej wzrosła o 19 285, czyli o 10,64%. Za pracę dodatkowych urzędników podatnicy zapłacili łącznie 10,6 mld zł.

4. Powroty z emigracji

-Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji bo praca tutaj zacznie się opłacać - mówił przyszły premier w spotach wyborczych z 2007 roku. Według najnowszych danych GUS w roku 2012 liczba naszych rodaków przebywających za granicą co najmniej rok zwiększyła się o 100 tys., do ok. 1,6 mln. Oznacza to, ze liczba stałych mieszkańców naszego kraju skurczyła się do 37,1 mln, a więc do poziomu z 1984 roku. Do końca 2018 roku z Polski wyjechać ma kolejne 500-800 tys. rodaków.

5. Polska w strefie euro w 2011 roku

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy w 2008 roku Donald Tusk zaskoczył wszystkich deklaracją: -Składam przed przedsiębiorcami obietnicę, że naszym celem jest przystąpienie do strefy euro w 2011 r. Rząd będzie dążył do wejścia Polski do strefy euro w 2011 roku.Z biegiem czasu zapał premiera i rządu stopniał. Dziś żadne daty przystąpienia Polski do eurostrefy nie padają.

6. Powrót do niższych stawek VAT

Przyjęte w 2010 roku z inicjatywy rządu zmiany w ustawie o podatku VAT zakładały podwyżkę stawek do końca 2013 roku. Zgodnie z ustawą, w 2014 r. stawki VAT miały wrócić do poziomu z 2010 r., jeżeli na koniec 2012 roku relacja długu publicznego do PKB nie przekroczy 55 proc. Mimo że relacja w 2012 roku wyniosła 52,7 proc. - pod koniec kwietnia ubiegłego roku szef rządu nie pozostawił jednak złudzeń. - VAT nie będzie ani obniżony, ani podwyższony, tylko pozostaje taki, jaki jest - ogłosił Donald Tusk.

7. Opodatkowanie rolników

Po wygranych wyborach w 2011 roku premier wygłosił swoje drugie expose. Jedną z deklaracji "nowego-starego" premiera było opodatkowanie na zasadach ogólnych dochodów gospodarstw rolnych. - Wprowadzenie rachunkowości jest pierwszym niezbędnym krokiem, aby systematycznie, ewolucyjnie, bez wstrząsów wprowadzać także podatek dochodowy - mówił Donald Tusk. Do dziś światła dziennego nie ujrzał projekt, który by zawierał zapowiedziane zmiany.

8. Reforma KRUS

W dalszej części przemówienia dotyczącego zmian na wsi szef rządu tłumaczył, że "uporządkowanie kwestii rachunkowości rolnej umożliwi zbudowanie nowoczesnego systemu ubezpieczeń społecznych rolników, co będzie w konsekwencji umożliwiało odejście od KRUS". Donald Tusk argumentował, że reforma KRUS pozwoli na zmniejszenie innych obciążeń rolników, zwłaszcza podatku rolnego.- Nowe zasady, które zaczniemy wprowadzać od 2013 r. to nie jest retorsja. To jest wprowadzanie polskich rolników i polskiej wsi w powszechne systemy - tłumaczył szef rządu, ale na zapowiedziach się skończyło.

9. Zmiany w emeryturach górniczych

W drugim expose szef rządu poruszył także kwestię emerytur górniczych. - Jeśli chodzi o uprzywilejowane warunki przechodzenia na emeryturę w górnictwie, będziemy proponowali utrzymanie tych przywilejów wyłącznie dla tych, którzy pracują bezpośrednio przy wydobyciu -poinformował premier. Do dziś przywileje górnicze zostały utrzymane na całej linii i dotyczą także osób, które nigdy nie pracowały pod ziemią.

10. Wzrost składki do OFE

25 marca 2011 roku Sejm uchwalił zmiany w systemie emerytalnym, zmniejszające składkę przekazywaną do OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc. oraz zakładające osiągniecie w 2017 roku poziomu 3,5 proc. - Każda złotówka odkładana przez polskiego "składkowicza" będzie dedykowana na jego konto. Konkretnie na trzy konta; dwa ZUS-owskie, pierwszy i drugi filar, częściowo trzeci w OFE. Wiecie, co byśmy zrobili z tą ręką, która by się podniosła na te składki- zapewniał Donald Tusk. Po ostatnich zmianach w funkcjonowaniu OFE deklaracje z 2011 roku można już tylko przywoływać jako ciekawostkę.

O zaprezentowanych przez premiera pomysłach można dyskutować. Wśród nich nie brakuje ciekawych propozycji jak jeden podręcznik dla pierwszoklasisty czy rozliczanie PIT-ów przez administrację. Nie brak pomysłów jest jednak problemem Donalda Tuska, ale zbyt łatwe nimi szafowanie.

_________________
Znalezione w sieci: "Dystans 2 m jest po to aby niektórzy spadli z ziemii. Przecież wszyscy się nie zmieszczą"


N mar 10, 2019 4:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Ty, Jockey, nie jontsz. Oto jest Deklaracja Krakowska PO, której PO oczywiście jest wierna jak Szarik Jankowi:
Cytuj:
Klub Poselski Platformy Obywatelskiej zebrany w dniu 18 maja 2003 w Krakowie pragnie zamanifestować w dawnej stolicy Polski swoją wolę i wiarę we wprowadzenie naszej Ojczyzny do Unii Europejskiej. Traktujemy ten akt jako wypełnienie patriotycznego testamentu polskich powstańców, legionistów, AK-owców i ludzi Solidarności, jako dokończenie wielowiekowego procesu prowadzącego Polskę ku jedności z chrześcijańskimi Narodami Zachodniej Europy.

Zarazem my – ludzie Platformy Obywatelskiej zobowiązujemy się publicznie, że od pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie.

1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej, o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne narody Europy.
2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury, polskich książek i dziel polskich twórców.
3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa.
4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju i ekspansji na zagranicznych rynkach.
5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu

U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – przysięgamy wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


N mar 10, 2019 10:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2624
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Chyba obecna Koalicja moglaby isc spokojnie do wyborow z haslami z 2007r, dalej wszystko, lub prawoe wszystko jest do zrobienia :).


N mar 10, 2019 10:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1732
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Na tej liście jest obietnica zniesienia podatku Belki. Myślę że można częściowo rozgrzeszyć PO, ponieważ żaden rząd tego podatku nie zniósł. A przypominam że miał on być tymczasowy i miał go zlikwidować jeszcze rząd SLD który go wprowadził.


N mar 10, 2019 10:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 12655
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Adam M. napisał(a):
Chyba obecna Koalicja moglaby isc spokojnie do wyborow z haslami z 2007r, dalej wszystko, lub prawoe wszystko jest do zrobienia :).

I pewnie tak samo je wykonają jak poprzednio.
Pokażcie chociaż jedną z listy obietnicę którą spełnili?

_________________
Znalezione w sieci: "Dystans 2 m jest po to aby niektórzy spadli z ziemii. Przecież wszyscy się nie zmieszczą"


N mar 10, 2019 10:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5120
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Jockey napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Chyba obecna Koalicja moglaby isc spokojnie do wyborow z haslami z 2007r, dalej wszystko, lub prawoe wszystko jest do zrobienia :).

I pewnie tak samo je wykonają jak poprzednio.
Pokażcie chociaż jedną z listy obietnicę którą spełnili?

B.Sienkiewicz, min. w rządzie Tuska:
"Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje – dlatego, że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością. Tam, gdzie państwo działa jako całość, ma zdumiewającą skuteczność."
Opis: o braku koordynacji służb odpowiedzialnych za ściganie przestępstw gospodarczych.
Źródło: Nielegalnie nagrywano m.in. szefa MSW i NBP, wyborcza.pl, 14 czerwca 2014

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N mar 10, 2019 10:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Adam M,

Cytuj:
Chyba obecna Koalicja moglaby isc spokojnie do wyborow z haslami z 2007r, dalej wszystko, lub prawoe wszystko jest do zrobienia :).

To tak jak z porządkami w domu, ile byś się nie starał zawsze będzie coś do zrobienia. ;)


N mar 10, 2019 11:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6053
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Exeter - wybacz złośliwość, ale jeszcze Cię żona nie wywaliła za drzwi?
Bo obiecałeś naprawić kontakt w przedpokoju
Bo obiecałeś naprawić kran w kuchni
Bo obiecałeś zająć się spłuczką w WC
Bo obiecałeś wybudować altankę w ogrodzie (załóżmy że masz ogród)

To wszystko miałeś zrobić 10 lat temu, ale jeszcze się do tego nie zabrałeś, a na pretensje żony masz odpowiedź:

Cytuj:
To tak jak z porządkami w domu, ile byś się nie starał zawsze będzie coś do zrobienia.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N mar 10, 2019 11:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
PeterW,

Cytuj:
Exeter - wybacz złośliwość, ale jeszcze Cię żona nie wywaliła za drzwi?
Bo obiecałeś naprawić kontakt w przedpokoju
Bo obiecałeś naprawić kran w kuchni
Bo obiecałeś zająć się spłuczką w WC
Bo obiecałeś wybudować altankę w ogrodzie (załóżmy że masz ogród)

To wszystko miałeś zrobić 10 lat temu, ale jeszcze się do tego nie zabrałeś, a na pretensje żony masz odpowiedź:

Cytuj:
To tak jak z porządkami w domu, ile byś się nie starał zawsze będzie coś do zrobienia.


Mogłem także obiecać żonie, że kupimy willę na Lazurowym Wybrzeżu, pojedziemy w podróż dookoła świata i rozbijemy bank w kasynie w Monte Carlo. I co więcej, zrealizować te obietnice za pożyczone pieniądze.
Na pewno by się ucieszyła. :-)


N mar 10, 2019 11:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Miałem zignorować ten wątek, uważając, że stawia problem na głowie, ale może uda mi się nawet z tego głupiego pomysłu Jockeya wydobyć jakąś wartość. :)
Zacznijmy od tego, że nasz niezrównany moderator idąc śladem pisowskiej propagandy założył, że wartością samą w sobie jest realizacja wyborczych obietnic. Po czym zasugerował, że Platforma rządziła źle, gdyż swoich nie zrealizowała. W związku z tym pojawia się pytanie, skoro było tak źle z platformerską władzą, to jakim cudem polskie społeczeństwo powierzyło Tuskowi, jako pierwszemu premierowi w III RP, władzę w kolejnej czteroletniej kadencji?
Jockey założył także to, że wyłoniony w wyborach rząd ma realizować obietnice z kampanii niezależnie od zmieniających się okoliczności. Takie myślenie kończy się spektakularnymi katastrofami, choćby słynną katastrofą Titanica, którego kapitan obiecał władzom kompanii żeglugowej i pasażerom, że przypłynie od Nowego Jorku w określonym terminie.
Rządy Tuska zetknęły się z czymś potencjalnie znacznie gorszym niż góry lodowe na północnym Atlantyku - ze światowym kryzysem gospodarczym i bezpiecznie przeprowadziły przez niego polski "statek". Zacytuję klasyka i spytam - to dobrze, czy źle?

Jako wyborca Platformy jestem bardziej niż inni upoważniony do oceny tego, czy Platforma spełniła wyborcze obietnice.
I mogę z pełnym przekonaniem odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Gdyż to czego Jockey w swojej ignorancji nie może wiedzieć, PO obiecywała mnie i innym swoim wyborcom, przede wszystkim powrót do normalnego sprawowania władzy po dwuletnich ekscesach PISu, oraz co równie ważne - poważne i odpowiedzialne podejście do finansów państwa.
Z obu zadań wywiązała się co najmniej przyzwoicie.


Pn mar 11, 2019 12:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2624
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Obietnice odbudowy schodow do piwnicy realizowalem przez 20 lat, ale w koncu zrealizowalem.
Po coz wiec zmieniac program wyborczy skoro ten z 2007r byl dobry?
Nikt nie przewidywal kryzysu finansowego rok pozniej.
Co do likwidowania podatkow to nie jest latwe, dochodowy w Kanadzie wprowadzono tymczasowo z powodu wybuchu I w. sw tylko z powodu niezbednych extra wydatkow i mial byc zniesiony zaraz po wojnie :).


Pn mar 11, 2019 12:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Adam M,

wątek założony przez Jockeya powinien nazywać się - czego społeczeństwa oczekują od władz i za co je oceniają?
Odpowiedź jest prosta, świadoma część społeczeństwa oczekuje od władzy sprawnego zarządzania wspólnym majątkiem, w tym przede wszystkim, odpowiedzialnego podejścia do państwowych finansów.
To, czy do zrealizowania powyższego będą władzy potrzebne określone zmiany i reformy podległych jej instytucji, to sprawa tej władzy i nie powinna ona zawracać tym głowy obywatelom.
W naszym kręgu cywilizacyjnym do oceny jakości rządzenia służą konkretne wskaźniki, między innymi te:
- poziom wzrostu ekonomicznego mierzonego przez PKB i PKB pc
- stopień zadłużenia budżetu państwa i samorządów
- poziom zdrowotności mierzony m.in. przez średnią długość życia mieszkańców
- poziom korupcji, mierzony współczynnikiem IEF
- poziom wolności gospodarczej wyznaczany pozycją w rankingu Doing Business
- jakość edukacji mierzona pozycją naszych uczniów w konkursach międzynarodowych i pozycją naszych uczelni w rankingu szanghajskim.
- poziom zadowolenia z życia
- poczucie bezpieczeństwa obywateli w miejscach publicznych

A także ocena jakości funkcjonowania instytucji publicznych takich jak: transport publiczny, czy publiczne media.

Natomiast świadome społeczeństwa nie oczekują od władz przekupywania ich przy pomocy świadczeń realizowanych za pożyczane pieniądze, wiedząc, że musi się to kończyć w sposób zrealizowany w Grecji i w Wenezueli.
Cytuj:
Obietnice odbudowy schodow do piwnicy realizowalem przez 20 lat, ale w koncu zrealizowalem.
Po coz wiec zmieniac program wyborczy skoro ten z 2007r byl dobry?

Masz rację, ale dla mnie Adamie istotne jest wyłącznie to, żeby nowa władza, kimkolwiek będzie, posprzątała po PISie i przywróciła ład konstytucyjny, oraz zaczęła odbudowywać zrujnowany wizerunek Polski za granicą. Jeśli wywiąże się z tego, będę zadowolony.


Pn mar 11, 2019 7:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 12655
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrealizowane obietnice PO
Dla odmiany PiS realizuje swoje obietnice
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ic/em48pxp
Widzę ze exeter nawet nie rozumie hasła obietnica wyborcza. Nie jest dziwne ze jest wyborca PO. Na proste pytanie pokaz co zrealizowali z tego co obiecali nie potrafisz wskazać żadnej zrealizowanej obietnicy. Żadnej.
http://programpo.pl/

_________________
Znalezione w sieci: "Dystans 2 m jest po to aby niektórzy spadli z ziemii. Przecież wszyscy się nie zmieszczą"


Pn mar 11, 2019 7:23 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL