Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 09, 2020 12:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona
 Jakie rozwiązanie dla Polski? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie rozwiązanie dla Polski?
Ja również w 100% zgadzam się z opisem Roberta. Doskonale opisał on osobowość człowieka o mentalności niewolniczej. Takich ludzi jest zdecydowana większość. 90% społeczeństwa chce być niewolnikami, jeść, pić wódkę, oglądać telewizję, pracować w korporacji i jeździć raz w roku na wakacje do Chorwacji. Jedyne co się nie podoba niewolnikom, to nazywanie ich po imieniu, ale o przekłamywaniu pojęć już wspominałem. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Uważam, że każdy ma prawo prowadzić taki tryb życia, jaki mu najbardziej odpowiada, ale jest jeden problem. Nikt nie ma prawa narzucać niewolniczych idei wolnym ludziom. Stanowią oni w Polsce mniejszość, ale to wciąż pokaźna grupa, której prawa nie są w żaden sposób szanowane, co w zasadzie łamie podstawowy paradygmat nowoczesnej demokracji.

Pt cze 21, 2019 9:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał

Cytuj:
Nie widzę ratunku dla Polski. Obecny triumf PiS skończy się rozpadem tej partii pod wpływem pierwszego kryzysu. Nie da się utrzymać poziomu transferów socjalnych, PiS już przegrał, a władzę przejmie z powrotem stronnictwo rosyjsko-niemieckie. Trzaskowski zostanie Prezydentem RP w 2025 r. Rozerwą Polskę w kilkanaście lat.

Podczas Długiego Marszu w jakiejś trudnej sytuacji frontowej dowódcy zapytali Mao Zendonga - co będzie dalej? Na to miał odpowiedzieć - Słońce będzie świecić, trawa będzie rosnąć, kobiety rodzić będą dzieci....

Zacznijmy od finansów, opieram się na źródłach niezależnych.

Wszystkie minusy "Plusów" dla budżetu są znane i nie neguje ich. Sa tez pozytywne sprawy.

Cytuj:
W 2019 r. tempo wzrostu polskiej gospodarki spowolni z 5,1 do 4 proc. Na to przynajmniej wskazują prognozy zawarte w opublikowanym w piątek regionalnym raporcie Banku Światowego o sytuacji gospodarczej w Europie i Azji Środkowej. Ten szybki, jak zauważają autorzy, na tle Europy wzrost ma być możliwy dzięki silnej konsumpcji prywatnej oraz inwestycjom, której sprzyjać mają niskie stopy procentowe i dostępność pieniędzy unijnych. „Z drugiej strony, dynamikę polskiej gospodarki obniżać będzie spowolnienie na świecie, w tym także w strefie euro, oraz pogłębiające się trudności ze znalezieniem pracowników” – piszą eksperci BŚ.

Za Forbes.

Znaczy wszystkie "Plusy" napędzają konsumpcje dzięki czemu z większym rozpędem wejdziemy w spowolnienie i łatwiej można przetrzymać.

Budżet nadęty jest na maksa i nie ma już pola manewru.

Cytuj:
Aleksander Łaszek z FOR wylicza, że nowe wydatki doprowadzają wręcz do granicy budżet państwa. Tzw. reguła wydatkowa zdaniem Ministerstwa Finansów nie zostanie przekroczona, ale nie będzie już pola do dalszego wzrostu innych wydatków.

Źródło.

Co jeśli będzie gorzej niż ustawa przewiduje? Ostre cięcia, nic więcej. Na trzecią kadencje i tak trudno PiSom liczyć, ryzyko polityczne nie jest tak wielkie.

Wzrost zadłużenia, nigdy nie jest sprawa dobrą, niemniej ...

Cytuj:
Nie powinniśmy zbytnio przejmować się 1 bilionem złotych polskiego długu publicznego. Choć to olbrzymia okrągła kwota, która może robić wrażenie, powinno się ją rozpatrywać w relacji do produktu krajowego brutto, a Polska w tym kontekście nie wypada źle. Kwestią, której nam jednak nie wolno ignorować, to perspektywa kilku najbliższych lat, bo problem z finansami naszego kraju może pojawić się już w 2021 r.

Całość.

Jest ryzyko, bez ryzyka się nie zwycięża, a patrząc dalej ...

Jeśli PiSy i ewentualni etyczne środowiska sejmowe nie zdobędą większości konstytucyjnej, to za 5 lat możemy mieć homomałżeństwa. Pierwsza rzecz do zrobienia dla nowej władzy.
Nieuniknione odejście Jarosława z polityki oznacza rozpad PiSu, po prostu pewna formuła się wyczerpie i trzeba stworzyć nową. Nie da się w nieskończoność trwać w jednym miejscu, bronić normalności. Dlatego mamy kiełbasę wyborczą nie tylko dla utrzymania władzy jako takiej. Chodzi o zmiany konstytucyjne, nadanie kształtu. Stąd też nieuniknione ryzyko.

Nic nie trwa wiecznie, stąd keynsistowskie ryzykowne rozwiązania.

ŚmiałyHarpunnik napisał

Cytuj:
Takich ludzi jest zdecydowana większość. 90% społeczeństwa chce być niewolnikami, jeść, pić wódkę, oglądać telewizję, pracować w korporacji i jeździć raz w roku na wakacje do Chorwacji. Jedyne co się nie podoba niewolnikom, to nazywanie ich po imieniu, ale o przekłamywaniu pojęć już wspominałem.

Dobry opis, charakterystyczny dla całej Europy. Tak samo myślą i postępują w Niemczech, Francji, Szwajcarii, czy gdziekolwiek. Na serio biorą propagandę medialną i według niej oceniają świat. Rzecz jasna mamy wszędzie różne odcienie.

Pt cze 21, 2019 9:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Dobry opis, charakterystyczny dla całej Europy. Tak samo myślą i postępują w Niemczech, Francji, Szwajcarii, czy gdziekolwiek. Na serio biorą propagandę medialną i według niej oceniają świat. Rzecz jasna mamy wszędzie różne odcienie.

Ze Szwajcarami nie byłbym taki pewien, ale generalnie masz rację. Proporcje są różne, ale mentalność niewolnicza przeważa zdecydowanie na całym świecie. Populacja składająca się z niepokornych i kreatywnych buntowników bynajmniej nie rozwijała się optymalnie. Zawsze był ich potrzebny w społeczeństwie jedynie pewien odsetek obok motłochu, który myśli to, co mu się każe i nie buntuje dopóki może w miarę swobodnie się najeść napić i pochędożyć :wink:

Pt cze 21, 2019 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od strony gospodarczej to taktyka "po nas chocby potop".
Od strony politycznej tez - wierchuszka PiS zdaje sobie sprawe ze w razie konieczniosci oddania wladzy dotychczasowa zelazna regula " my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych" juz nie zadziala.
Jaroslaw ma horyzont zarysowany na jedna dodatkowa kadencje, watpliwe ze w wieku 75 lat bedzie go stac na jakakolwiek dzialalnosc.
W tej kadencji ma oczywiscie chrapke na wiekszosc konstytucyjna i ma realna szanse zeby ja osiagnac.
Jest rowniez nadzieja ze w tej kadencji upadek gospodarczy nie bedzie tak gwaltowny, choc moze bys roznie. Zgadzam sie z danymi i prognozami gospodarczymi, dlug rzeczywiscie mimo ze okragly nie jest tak wazny ( wazna jest wysokosc dlugu zagranicznego, ktory jest corocznie rolowany ), a budzet jest na granicy.
Tyle ze jest na granicy w momencie ( prawie ) szczytu koniunktory ktory wlasnie minelismy z maksymalnymi do osiagniecia dochodami budzetu.
Mozna prognozowac ze razem z zalamaniem koniunktury te dochody budzetu beda powoli spadac, natomiast ciezko bedzie zejsc z wydatkow, ktore wam PiS zafundowal ( zgodnie z powiedzeniem "kto daje i odbiera...).
To co PiS dal to sa w zwiazku z tym wydatki sztywne.
Czyli najpierw PiS a potem nastepny rzad beda musialy zjesc ta zabe jaka bedzie zabranie ludziom przyrzeczonych przez PiS pieniedzy i proba utrzymania budzetu w granicach zakreslonych przez regule wydadtkowa Min Finansow.
Warto w takim razie zapytac czy to jest wlasnie dobre rozwiazanie dla Polski ?
Czy masz Roburze pewnosc ze nowa przeglosowana przez PiS Konstytucja bedzie w czymkolwiek lepsza od obecnej i czy na pewno znajdzie sie tam zakaz homo malzenstw i aborcji ?
Moze znajdzie sie tam tylko zestaw zapisow majacych utrwalic w Polsce etatystyczna wladze PiS, tak jak projekt wiez w Wwie mial zapewnic tej partii niezaleznosc finansowa ?
I moze to byc napisany na kolanie bubel prawny jak wiekszosc pisowskich ustaw, ktore musza byc wielokrotnie poprawiane ?
Nie mam za duzych nadziei na to ze zmiana Konstytucji przez PiS bedzie w czymkolwiek poprawiac sytuacje Polski i Polakow, mysle ze bedzie wprost odwrotnie zgodnie z pisowskimi ustawami wg ktorych zwykly obywatel nie moze kupic ziemi rolnej, a Kosciol Katolicki moze bez zadnych problemow.

So cze 22, 2019 12:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Robert55, tak odpowiedziałeś na mój post mniej więcej:

Jest dobrze, nie ma co szukać żadnej trzeciej drogi itd. Przytoczyłem konkretne fakty dotyczące historii partii "silnych" i napisałem czemu tylko one się liczą i walczą o władzę, ale do tego w ogóle się nie odniosłeś.

Skupiłeś się trochę właśnie na takim "mentalnym niewolnictwie". Wbrew pozorom to dla bardzo dużej części społeczeństwa światopogląd ma znaczenie. A ten "święty spokój" to kojarzy się z kimś, kto chce spać, jeść, obejrzeć tv i pójść na piwo. Żadnych wyższych wartości, walki o przekonania, pogłębiania wiedzy itd. Tylko najeść się, mieć dzieci, pójść spać i niczym się nie przejmować.

Z 500+ to też uprościłeś do wszelkich granic możliwości. Tak, "kolega mniszek" boi się strasznie tego czego nie rozumie, "czarnego luda" :D To identyczny slogan, którym posługują się obrońcy LGBT... "Boicie się homoseksualizmu, bo go nie rozumiecie..." Ileż już razy podobne zarzuty słyszałem. Tymczasem nie jest to tak spłaszczony obraz.

Owszem, nie mam wykształcenia ekonomicznego (jak chyba większość stąd), ale nie o to tu chodzi, bo i sami "spece od ekonomii" są podzieleni i głoszą kompletnie różne od siebie tezy. Teraz pytanie komu wierzyć?

Jednak ja napisałem wyraźnie, że nie popieram tego 500+ dla ludzi zamożnych, bogatych, dla rodzin, w których ojciec zarabia 10 000zł., matka prawie drugie tyle, to po co jeszcze im to 500+?

Zresztą nie jestem w tym spojrzeniu odosobniony, bo 61% Polek i Polaków jest przeciwnych 500+ dla najbogatszych (nie, że w ogóle przeciw 500+, ale uważają, że dawanie tych pieniędzy ludziom, których co rok stać na wakacje w Dubaju, to zwykłe marnotrawstwo...

"Dzięki rozszerzeniu 500 plus do 20 proc. najbogatszych Polaków trafi 5,4 mld zł a do 20 proc. najbiedniejszych jedynie 0,8 mld zł - wynika z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA. Uzasadnienie upowszechnienia świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko pozostaje zagadką – mówią autorzy raportu"

Forbes

So cze 22, 2019 4:19 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Ja również w 100% zgadzam się z opisem Roberta. Doskonale opisał on osobowość człowieka o mentalności niewolniczej.
/.../Nikt nie ma prawa narzucać niewolniczych idei wolnym ludziom. Stanowią oni w Polsce mniejszość, ale to wciąż pokaźna grupa, której prawa nie są w żaden sposób szanowane, co w zasadzie łamie podstawowy paradygmat nowoczesnej demokracji.
Harpunniku bardzo śmiały, widzę że dobro Polski leży ci na sercu bo podchodzisz do tematu bardzo emocjonalnie :-D
Wybrałeś tylko złą metodę, zacząłeś od obrażania całkiem normalnych, przeciętnych, zwykłych ludzi. A droga do zmian jest tylko jedna: zachęcić ludzi SWOIM przykładem, czyli jakąś pożyteczną działalnością PRAKTYCZNĄ. I zupełnie nie rozumiem dlaczego Twoje, wolnego człowieka, prawa nie są szanowane? Przecież masz pełną swobodę działania. Możesz założyć partię, agitować, skupiać wokół siebie ludzi o podobnych poglądach. Możecie wygrać wybory. Czego Ci właściwie jeszcze potrzeba? To jest właśnie istota demokracji. Gdzie tu jest jej łamanie. Możesz głosować na J. Wilka, nikt Ci złego słowa nie powie. Więc czego Ci jeszcze brakuje? Powiedz to nareszcie wprost. Czy potrzebne Ci są jakieś specjalne ulgi i przywileje? Jak czujesz siłę to przeproś ludzi których obrażasz i walcz. Wygraj z partiami rządzącymi i realizuj swoje koncepcje. To chyba prosta droga?

So cze 22, 2019 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, niektórzy, jak widać na przykładzie harpunnika, uważają, że demokrację mamy wtedy, kiedy mniejszość ma większe prawa od większości. :(

So cze 22, 2019 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robert55 napisał(a):
Harpunniku bardzo śmiały, widzę że dobro Polski leży ci na sercu bo podchodzisz do tematu bardzo emocjonalnie

Owszem, temat jest dla mnie emocjonalny. Postaram się liczyć do 100 przed napisaniem każdego kolejnego postu :-D
Robert55 napisał(a):
Wybrałeś tylko złą metodę, zacząłeś od obrażania całkiem normalnych, przeciętnych, zwykłych ludzi.

Stwierdziłem pewien fakt. Jeśli fakty kogoś obrażają, to niestety nie czuję się za to odpowiedzialny. Czy nie zgadzasz się z tym co napisałem?
Robert55 napisał(a):
I zupełnie nie rozumiem dlaczego Twoje, wolnego człowieka, prawa nie są szanowane?

Np. zabierając mi 70% moich zarobków, które następnie w większości są marnowane na administrację, wydawane nieefektywnie lub przeznaczane na cele, których nie popieram. Zabraniając mi swobodnego zawierania z innymi dobrowolnych umów, prowadząc wszechobecną kontrolę, tłamsząc moją przedsiębiorczość. Wprowadzając przepisy, które dotyczące moich stref prywatnych, jak np. używki, które preferuję. Obraża mnie również Goebbelsowska propaganda w publicznych, utrzymywanych z pieniędzy podatników mediach. Została mi jeszcze tylko wolność opuszczenia tego pięknego kraju, z której skorzystałem. Taka sytuacja panuje chyba prawie w każdym państwie, ale jednak pewna różnica jest.
Robert55 napisał(a):
Możesz założyć partię, agitować, skupiać wokół siebie ludzi o podobnych poglądach. Możecie wygrać wybory. Czego Ci właściwie jeszcze potrzeba? To jest właśnie istota demokracji.

Ale ja nie chce się zajmować polityką i nie oznacza to, że moje prawa mogą być przez to łamane.

So cze 22, 2019 3:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Robert55, tak odpowiedziałeś na mój post mniej więcej:
Jest dobrze, nie ma co szukać żadnej trzeciej drogi itd. Przytoczyłem konkretne fakty dotyczące historii partii "silnych" i napisałem czemu tylko one się liczą i walczą o władzę, ale do tego w ogóle się nie odniosłeś.

Odnoszę wrażenie, że żyjesz mniszku w jakimś świecie zupełnie nierzeczywistym. Jak niby partie mają zdobywać popularność i siłę? Taka już jest natura człowieka dana nam od Stwórcy, że jak naprawdę chce coś osiągnąć to na ogół wykorzystuje wszystkie możliwe sposoby. To człowiek ma w swojej naturze. Ty też chcesz zmieniać mentalność ludzi? Partie rządzące są silne dlatego, że są sprytne, przebiegłe, wyciągają wnioski ze swoich błędów, szybko się uczą i dostosowują do zmiennej rzeczywistości itp. Wyobrażasz to sobie jakoś inaczej? Tak jest wszędzie na całym świecie i nie sądzę, żeby się zmieniło. Jak ktoś chce coś zmienić, ulepszyć, naprawić, musi się do tych reguł dostosować. Ma siłę to wygrywa, jak nie ma to przegrywa.
Demokracja polega na tym, że obserwujesz sytuację polityczną od dłuższego czasu (np. 10 lat), widzisz jak się partie ewolucyjnie rozwijają, wybierasz jedną z nich (bo jest zbliżona do Twoich poglądów), głosujesz na nią w wyborach. Partia wygrywa i realizuje swoje koncepcje, a Ty to obserwujesz i oceniasz. Jak Ci się nie podoba to w następnych wyborach głosujesz na lepszą partię, albo mniejsze zło. To jest demokracja. Masz oczywiście prawo w czasie kadencji merytorycznie krytykować, ale działanie od samego początku na szkodę jest bez sensu. Bez sensu jest też bezustanne banie się wszystkiego i to z bardzo prostego powodu: podejrzewam że nikt z nas nie zna nawet 20% sytuacji rzeczywistej, czyli tego co wiedzą politycy rządzący. Nie udawajmy specjalistów od wszystkiego. Poczekajmy i nie panikujmy, choćby z tego prostego powodu, że inne partie i inni politycy nie dają nam żadnej gwarancji że będą lepsi.
I słuchajmy co liderzy partyjni mówią przed wyborami. Jeżeli proponują działania zupełnie nierealne np. natychmiastowa likwidacja kopalń (Niemcy likwidowali kopalnie węgla kamiennego systematycznie przez 50 lat) to nie są oni wiarygodni także w innych dziedzinach.

So cze 22, 2019 3:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, niektórzy, jak widać na przykładzie harpunnika, uważają, że demokrację mamy wtedy, kiedy mniejszość ma większe prawa od większości. :(

Przecież wszyscy którzy myślą inaczej niż Boro Harpunnik to niewolnicy. A tylko tacy co myślą jak Boro Harpunnik to ludzie wolni i myślący.

So cze 22, 2019 5:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Robert55 napisał(a):
Wybrałeś tylko złą metodę, zacząłeś od obrażania całkiem normalnych, przeciętnych, zwykłych ludzi.

Stwierdziłem pewien fakt. Jeśli fakty kogoś obrażają, to niestety nie czuję się za to odpowiedzialny. Czy nie zgadzasz się z tym co napisałem?

/.../Wprowadzając przepisy, które dotyczące moich stref prywatnych, jak np. używki, które preferuję. Obraża mnie również Goebbelsowska propaganda w publicznych, utrzymywanych z pieniędzy podatników mediach. Została mi jeszcze tylko wolność opuszczenia tego pięknego kraju, z której skorzystałem.

No taaaaak :-D
Wyjechałeś do bogatego kraju, na gotowe. Poprawiłeś sobie sytuację materialną, masz wolność w strefach prywatnych np. ulubione używki i to Ci daje prawo obrażania tych co zostali i od których się właściwie nie różnisz.
Żałosne.

So cze 22, 2019 7:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ad Adam M.

Kanada jest koszmarnie zadłużona o wiele gorzej od Polski bez socjału i nie martwi cię to?

Polityka jak i wiele innych działań jest wyborem. Otrzymuje się coś kosztem czegoś. Ta gra zawiera w sobie ryzyko, lecz pytanie jest o skutki nie podjęcia takich działań.

Na skutek imigracji pojawił się brak rąk do pracy, zmniejsza się rynek konsumenta. Imigracja zawsze będzie, chodzi tylko o to, aby ją maksymalnie zmniejszyć. Tu sensowne działania są dwutorowe. Podnieść na ile się da zarobki dla utrzymania ludności w Polsce, stąd te socjały dla rodzin.
Za taplanie się błocie przed USA i Izraelem, mamy ściąganie kapitału, technologii informatycznych do Polski. Coś czego z UE nie dostaniemy. Np banksterzy z Goldman&Sachs za uruchomienie placówki w Polsce dostali na dzień dobry od rządu bakszysz wysokości 20 mln zł. Dzięki temu powstanie kilka tysięcy miejsc pracy dla informatyków, placówka światowego banku, a przy w skali budżetu żadne pieniądze. Lepsze to niż kolejna fabryka rur wydechowych dla znanej i cenionej marki światowej. O przejściu na szczebelek wyżej rozwoju, wspominałem wcześniej. To się właśnie dzieje, a fakt tępej i prymitywnej propagandy jest mi znany. W związku z tym kolejne pytanie:

I co z tego?

Są rzeczy ważne, ważniejsze i najważniejsze. Odróżniam to co mnie denerwuje (emocjonalna nachalna propaganda) od tego jest racjonalne i dobre dla Polski.
Kraje nadbałtyckie spłaciły długi, przeszły na juro (Euro) i ... straciły dobre ponad 20-30% ludności, głównie w młodym wieku, która na skutek zaciskania pasa wyjechała do UE. Na Litwie są gminy w których przez rok nie urodziło się żadne dziecko! Zaczynają myśleć o litewskim 500+. Twoje myślenie opiera się na tym co widzisz. Kanada nie potrzebuje socjału, ponieważ jako kraj-wampir (bez urazy) wysysa z innych krajów wykształconą kadrę nie ponosząc żadnych kosztów. Ponoszą je biedniejsze lub bardzo biedne kraje. Dlatego trudno przykładać warunki kanadyjskie do polskich.

Adam, nie można myśleć medialnymi komunałami, ponieważ tworzy je ten kto na tym zarobi. Załóżmy absolutnie hipotetycznie. Gdyby w imię wolności miliony emigrowały z Niemiec, Francji itp na Ukrainę, nikt w tych krajach nie mówiłby o wolności wyboru, ponieważ działało by to przeciw danemu krajowy. Najzwyczajniej w świecie nikt nie jest głupi, co najwyżej głupiemu wmawia się, że jest mądry.

So cze 22, 2019 11:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak Kanada jest koszmarnie zadluzona,w czasie naszego przyjazdu tutaj juz byla koszmarnie zadluzona,tak ze niewele sie zmienilo
Jakos nie martwie sie dlugami kanadyjskimi, zreszta polskimi tez nie.
Wszyscy na swiecie sa koszmarnie zadluzeni co jak sadze spowoduje w przyszlosci pewne zmiany w teorii pieniadza i procentu skladanego.
Jako ze wiemy ze mamy na swiecie kreacje pieniadza z dlugu, ktorego oprocentowania nigdy nie da sie splacic.
Aha, Kanada placi dodatki na dzieci rodzinom o nizszych dochodach, ale ten dodatek w porownaniu do sredniej pensji jest o wiele nizszy niz ten sam stosunek w Polsce. Zreszta to samo z Niemcami.

W moim poscie nie pisalem o zadnej propagandzie ( obaj wiemy o rzeczach oczywistych ), tylko o posunieciach gospodarczych rzadu ktore uwazam za chybione ( glownie rozdawnictwo pieniedzy ).
Uwazam ze zamiast zabierac i dawac mozna bylo po prostu nie zabierac, oszczedzajac przy tym na pensjach armii urzednikow.
Goldman&Sachs to zlodzieje, ktorych dzialalnosc w Polsce moze przyniesc tylko takie same skutki jakie przyniosla w US przed kryzysem finansowym 08r, a nawet gorsze biorac pod uwage kiepskie rozeznanie wiekszosci polskich klientow bankow ( o czym swiadczy chocby sprawa kredytow frankowych ). Na waszym miejscu wolalbym fabryke rur wydechowych, bo przymiosla by jakies realne dochody i produkty.
Polskie interesy z amerykanska administracja obalaja mnie na ziemie za kazdy razem gdy slysze o nastepnym ( ostatni to zakup F35 ).
Takiej bandy durniow w sklepie z zabawkami juz dawno nie widzialem.
To moze wymienisz co w dzialaniach PiS jest racjonalne i dobre dla Polski ?
Musze przyznac ze mnie jest trudno cos znalezc.

N cze 23, 2019 2:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Przecież wszyscy którzy myślą inaczej niż Boro Harpunnik to niewolnicy. A tylko tacy co myślą jak Boro Harpunnik to ludzie wolni i myślący.

Po co ten sarkazm Jockeyu a.k.a. Jockeyu? Skoro piszę takie bzdury, to możesz przecież łatwo wykazać mi, że nie mam racji. Wiesz, że raczej nie uciekam od odpowiedzi na pytania.
Robert55 napisał(a):
No taaaaak
Wyjechałeś do bogatego kraju, na gotowe. Poprawiłeś sobie sytuację materialną, masz wolność w strefach prywatnych np. ulubione używki i to Ci daje prawo obrażania tych co zostali i od których się właściwie nie różnisz.
Żałosne.

Obraziło Cię stwierdzenie, że 90% społeczeństwa posiada mentalność niewolniczą? Uderz w stół, a nożyce się odezwą :wink:

N cze 23, 2019 11:59 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Po co ten sarkazm Jockeyu a.k.a. Jockeyu? Skoro piszę takie bzdury, to możesz przecież łatwo wykazać mi, że nie mam racji. Wiesz, że raczej nie uciekam od odpowiedzi na pytania.
To nie sarkazm a pokazanie jak potraktowałeś ludzi którzy mają inne poglądy niż ty wolny człowieku bez ojczyzny. Świadczy to tylko o tobie o o tym jak zadzierasz nosa. Przypomnij sobie postawę faryzeusza na modlitwie w świątyni. Wypisz wymaluj twoja postawa. I z czym tutaj dyskutować? I co udowadniać? Maci ci udowadniać, że obraziłeś innych? Widać to np. po wpisach chociażby Roberta

N cze 23, 2019 12:49 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona