Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 28, 2020 5:30 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
 Kosciol a polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Jockey napisał(a):
I właśnie o tym mowię. Mnie tez ani ziębi ani grzeje ale jednak rozsądne zachowanie to nie było.

Owszem, ale ze strony Kurskiego, bo Kościół nie miał prawa odmówić mu ślubu w tym sanktuarium.

Cz lip 30, 2020 3:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cały czas mówię o Kurskim.

Cz lip 30, 2020 6:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podejrzewam, że "przeciętny katolik Kowalski" to sobie jedynie pomarzyć może o ślubie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia... tak samo jak na Jasnej Górze.

Dublet nieważności małżeństw też jest zastanawiający, ale tego nie ma co dociekać, bo nic to nie da. Oczywiście mnie kompletnie nie dziwią pytania ludzi wierzących, że jak to jest, iż ktoś żył prawie ćwierć wieku po ślubie, miał z nią trójkę dzieci i...bach. A żeby było jeszcze bardziej spiskowo i kontrowersyjnie, to nowa żona Kurskiego też taką nieważność swojego kościelnego ślubu dostała. I rację ma ks. Isakowicz-Zaleski, że to jest rzecz niespotykana. (ja nie znam nikogo, (a rozmawiałem z wieloma ludźmi, duchownymi), kto słyszał, żeby dwoje ludzi stanęło na ślubnym kobiercu po tym jak sąd biskupi obojgu stwierdził nieważność wcześniejszych małżeństw. Oczywiście to żaden dowód, może ktoś jednak spotykał się z takimi sytuacjami...

Całe to show i rozpisywanie się, że Kaczyński dał w prezencie Kurskiemu srebrną cukiernicę jest po prostu żałosne. Takie samo show było z prymicjami byłego księdza Tymoteusza - syna premier Szydło. Ale się działo, ale jak się skończyło, to każdy stąd wie.

Niepotrzebne i nieprzemyślane strzelenie sobie w kolano. Potem naprawdę nie dziwmy się, że ludzie nie utożsamiający się z Kościołem mówią o sojuszu ołtarza z tronem...

Cz lip 30, 2020 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Morawiecki skierował zapytanie do TK czy Konwencja stambulska jest niezgodna z polskim prawem. Taki oto ochłap rzucili dla konserwatywnego elektoratu p. Dudy.

Zamiast wymówić to jednym cięcięm noża.
Jak to się skończy? Przepowiadam że tak jak w Kościele z modernistycznymi dokumentami: wyjdzie sąd i orzecze: "Ten dokument przy prawidłowej interpretacji nie jest zagrożeniem." "Katolicy możecie spać dalej słodko".

Ta dalsza komedia pt "Katolicki i konserwatywny PiS" jest już chyba tylko odgrywana dla półdebili. Niestety, jest to też wina większości polskiego kleru, który udziela PiSowi poparcia za darmo i in blanco.

Cz lip 30, 2020 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Potem naprawdę nie dziwmy się, że ludzie nie utożsamiający się z Kościołem mówią o sojuszu ołtarza z tronem...

Nie ma już ołtarza. Jest sojusz stołu z tronem, co nawet lepiej odzwierciedla dzisiejsze stosunki kler-państwo.

Jak byłem nastolatkiem to czytałem książki Alfreda Szklarskiego i tam kiedy pisał historie dziejące się w ludach prostych zawsze w wiosce był wódz i czarownik. I zawsze było pomiędzy nimi takie napięcie i rodzaj konkurencji i patrzenia jeden drugiemu na nadużycia swojej władzy, gwarantujące balans sił z korzyścią dla społeczności, której przewodzili. Dziś w Polsce jest to praktycznie całkowite zlanie. Kościół był mocny za PRLu, bo był realną opozycją.
Nie postuluje by kler był opozycją dla opozycji, ale na Boga, PiS to nie jest partia katolicka ani reprezentująca światopogląd katolicki. Są to centrowo-lewicowi (także a zwłaszcza światopoglądowo) oszuści udający katolicyzm i konserwatyzm w mowie, by pozyskać głosy głupich katolików.

Przecież w Polsce wygrał raz wybory cwany karierowicz i kapuś - bo miał Matkę Boską w klapie.

Cz lip 30, 2020 10:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podejrzewam, że (...)

Ja zaś jestem pewien, że tak przywykłeś do najeżdżania na PiS, że nie zauważasz nawet, jak przy tej okazji zaczynasz atakować Kościół i tworzyć nieładne insynuacje na jego temat. Świadczy o tym fakt, iż stworzyłeś zarzut, jakoby "przeciętny katolik Kowalski" nie mógł skorzystać z Sakramentu Małżeństwa w słynnych sanktuariach. Jako dowód tego, że Twoje "podejrzewam" jest całkowicie oderwane od rzeczywistości i to po prostu bezmyślne kłapanie dziobem, zapraszam na tę witrynę.

Zamiast się "zastanawiać", zabierz się lepiej za przyglądanie się rzeczywistości i przyjmowanie do wiadomości tego, co widzisz.

Cz lip 30, 2020 10:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Podejrzewam, że "przeciętny katolik Kowalski" to sobie jedynie pomarzyć może o ślubie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia... tak samo jak na Jasnej Górze.
zadzwoni dowiedz się na jakiś zasadach można tam wziąć ślub. Zapewne jest jakaś kolejka oczekujących i podadzą ci wolne terminy.
Dublet nieważności małżeństw też jest zastanawiający, ale tego nie ma co dociekać, bo nic to nie da. Oczywiście mnie kompletnie nie dziwią pytania ludzi wierzących, że jak to jest, iż ktoś żył prawie ćwierć wieku po ślubie, miał z nią trójkę dzieci i...bach. A żeby było jeszcze bardziej spiskowo i kontrowersyjnie, to nowa żona Kurskiego też taką nieważność swojego kościelnego ślubu dostała. I rację ma ks. Isakowicz-Zaleski, że to jest rzecz niespotykana. (ja nie znam nikogo, (a rozmawiałem z wieloma ludźmi, duchownymi), kto słyszał, żeby dwoje ludzi stanęło na ślubnym kobiercu po tym jak sąd biskupi obojgu stwierdził nieważność wcześniejszych małżeństw. Oczywiście to żaden dowód, może ktoś jednak spotykał się z takimi sytuacjami...

Jak rozumiem razem z wrogami Kościoła uważasz ze zapłacili księdzu który orzekał i tak dostali orzeczenie. Tylko pogratulować postawy katoliku.

Pt lip 31, 2020 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale Cie, Mniszek oblecialo :) :-)

Pt lip 31, 2020 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kraków. Idę w stronę Rynku.
- Szczęść Boże - zatrzymuje się przy mnie starszy rowerzysta. Przepraszam księdza, ale czy ja po 39 latach małżeństwa mogę dostać rozwód kościelny i wziąć ślub w Łagiewnikach?
- Stwierdzenie nieważności może i Pan dostanie, bo śluby to przeróżnie bywały zawierane, zwłaszcza dawniej, ale nowego ślubu w Łagiewnikach nie będzie.
- Dlaczego?
- Bo to już trzeba mieć mega znajomości.
Widząc zdziwioną minę, uśmiecham się i mówię spokojnie:
- Wie, Pan, tak samo jak wielu ludzi, że tego się nie da obronić.
Pan uśmiecha się i odjeżdża w swoją stronę, może chociaż mniej zgorszony.

Ani tego ślubu w tym miejscu, ani flagi tęczowej na Chrystusie w Warszawie nie da się obronić. Po prostu.

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Pt lip 31, 2020 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przydało by się jeszcze źródło tej anegdoty.

Pt lip 31, 2020 6:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wątpię że od strony papierkowej, stwierdzenie nieważności pierwszego małżeństwa Kurskiego jest bez zarzutu. Obrotny księgowy przeniesie firmę na Cypr, zmieni sprzedaż towarów na dożywotnią dzierżawę i wszystko pozostaje legalne, a podatków płacić nie trzeba...

Natomiast poza zgodnością z prawem kanonicznym (pomijając uznaniowość wyroków), jest jeszcze coś takiego jak grzech zgorszenia. Jeszcze parę lat temu niektórzy księża byli w stanie odmówić rozgrzeszenia narzeczonym mieszkającym razem (mimo że żyli w czystości) - właśnie że względu na (wyimaginowane) zgorszenie. To jakie dopiero zgorszenie sieje ślub "podwójnie unieważnionych" Kurskich w jednym z najbardziej znanych miejsc kultu w Polsce?

Branie ślubu dzień po śmierci małżonki też nie łamie prawa kanonicznego, ale chwalebne to to nie jest.

Pt lip 31, 2020 7:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Nie wątpię że od strony papierkowej, stwierdzenie nieważności pierwszego małżeństwa Kurskiego jest bez zarzutu. Obrotny księgowy przeniesie firmę na Cypr, zmieni sprzedaż towarów na dożywotnią dzierżawę i wszystko pozostaje legalne, a podatków płacić nie trzeba...

Bardzo ładna insynuacja. Dzięki wplecionemu ziarnu prawdy wydaje się być wiarygodna. Nadal jednak pozostaje zwykłym obrzucaniem błotem. :D

Cytuj:
Natomiast poza zgodnością z prawem kanonicznym (pomijając uznaniowość wyroków), jest jeszcze coś takiego jak grzech zgorszenia.

I jakież to miało miejsce zgorszenie w tej kwestii?

Cytuj:
Jeszcze parę lat temu niektórzy księża byli w stanie odmówić rozgrzeszenia narzeczonym mieszkającym razem (mimo że żyli w czystości) - właśnie że względu na (wyimaginowane) zgorszenie.

O, to ciekawe. Rozumiem, że wiesz to z własnej praktyki, bo raczej wątpię, aby księża Ci opowiadali, że tak postępują?

Cytuj:
To jakie dopiero zgorszenie sieje ślub "podwójnie unieważnionych" Kurskich w jednym z najbardziej znanych miejsc kultu w Polsce?

Chyba jedynie w głowach ludzi podobnych Tobie, bo dla mnie sprawa jest normalna i nie powoduje żadnego zgorszenia.

Aha... Co do tych małżeństw, to stwierdzono ich nieważność, a nie je "unieważniono". W Kościele katolickim rozwodów nie ma (poza dwoma przywilejami: Piotrowym i Pawłowym).

Cytuj:
Branie ślubu dzień po śmierci małżonki też nie łamie prawa kanonicznego, ale chwalebne to to nie jest.

Co ma piernik do wiatraka?

Pt lip 31, 2020 7:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bardzo ładna insynuacja. Dzięki wplecionemu ziarnu prawdy wydaje się być wiarygodna. Nadal jednak pozostaje zwykłym obrzucaniem błotem.

Jakie obrzucanie błotem? Napisałem tylko że sama zgodność z literą prawa nie sprawia że dane wydarzenie czy działanie jest chwalebne i honorowe, jako przykład podając kreatywną księgowość. Poza tym, procesy o stwierdzenie nieważności są tajne, więc możemy sobie tylko gdybać z jakiego paragrafu skorzystał pan Kurski - a co dopiero, czy słusznie czy nie. A biorąc pod uwagę mariaż państwa z Kościołem jaki nam ostatnio nastał, można mieć wątpliwości.

O, to ciekawe. Rozumiem, że wiesz to z własnej praktyki, bo raczej wątpię, aby księża Ci opowiadali, że tak postępują?

Tak, sprawa dotyczyła moich bliskich przyjaciół.

Chyba jedynie w głowach ludzi podobnych Tobie, bo dla mnie sprawa jest normalna i nie powoduje żadnego zgorszenia.

Serio nie widzisz nic śliskiego w tej sytuacji? Cóż, nie dziwmy się potem że liczba powołań i osób praktykujących będzie spadać...

Pt lip 31, 2020 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Bardzo ładna insynuacja. Dzięki wplecionemu ziarnu prawdy wydaje się być wiarygodna. Nadal jednak pozostaje zwykłym obrzucaniem błotem.

Jakie obrzucanie błotem? Napisałem tylko że sama zgodność z literą prawa nie sprawia że dane wydarzenie czy działanie jest chwalebne i honorowe, jako przykład podając kreatywną księgowość.

I dlatego jest to instynuacka, bo sugerujesz wykorzystanie jakichś kruczków prawnych, aby doprowadzić do stwierdzenia nieważności pierwszych małżeństw J. Kurskiego i jego żony.

Cytuj:
Poza tym, procesy o stwierdzenie nieważności są tajne, więc możemy sobie tylko gdybać z jakiego paragrafu skorzystał pan Kurski - a co dopiero, czy słusznie czy nie.

Skoro nie wiesz jak było, to daruj sobie tego typu wypowiedzi jak powyższa, bo są to zwykłe insynuacje.

Cytuj:
A biorąc pod uwagę mariaż państwa z Kościołem jaki nam ostatnio nastał, można mieć wątpliwości.

Jakoś kiepsko widać ten mariaż. Sugeruję, abyś zaczął patrzeć na rzeczywistość, a źródła, w których znajdujesz tego typu teksty, sobie odpuścił.

Cytuj:

Tak, sprawa dotyczyła moich bliskich przyjaciół.

I ci opowiadali o tym, że ksiądz im odmówił rozgrzeszenia z tego powodu?

Cytuj:

Serio nie widzisz nic śliskiego w tej sytuacji?

Nie widzę, bo jakoś jeszcze nikt nie przedstawił dowodów, że ktoś coś zachachmęcił w tych stwierdzeniach nieważności i zgodzie na ślub w Sanktuarium w Łagiewnikach.
Ja zajmuję się tym, co istnieje, a plotki lub insynuacje ignoruję.

Cytuj:
Cóż, nie dziwmy się potem że liczba powołań i osób praktykujących będzie spadać...

Liczba powołań nie spada - jedynie powołani nie potrafią ich rozpoznać. A jeżeli osoba praktykująca odchodzi z Kościoła, bo stwierdzono nieważność małżeństwa Kurskiego, który potem wziął ślub w Łagiewnikach, to krzyżyk mu na drogę - w rzeczywistości ten ktoś nie wierzył.

Pt lip 31, 2020 7:43 pm
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Jak rozumiem razem z wrogami Kościoła uważasz ze zapłacili księdzu który orzekał i tak dostali orzeczenie. Tylko pogratulować postawy katoliku.

To by mnie nawet nie zdziwiło bo na tym świecie dosłownie wszystko jest możliwe.

Pt lip 31, 2020 7:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona