Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 5:07 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 90  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Chciałoby się rzec: Wymienił stryjek siekierkę na kijek albo z deszczu pod rynnę...

Kidawa miała mnóstwo wpadek i gubiła się jak dziecko we mgle., ale chyba nie była aż tak skrajnie lewicowa. Dla mnie Trzaskowski to ta sama półka co Biedroń czy Rabiej.

Pn maja 18, 2020 5:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Po prostu groteska, nie oglądam telewizji i nie miałem pojęcia co tvpis odpier...tegowuje.
PO zmarnowała karty wyborcze

Pn maja 18, 2020 7:07 pm
Gaduła
Gaduła

Inczuczuna napisał(a):
nie oglądam telewizji
I tak, dla własnego zdrowia, trzymaj. Dla pisich nocnikarzy szambo to środowisko naturalne.

Najgorsze jest to, że beton czerpie z tego szamba informacje o świecie :(

Pn maja 18, 2020 7:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Stary Kiemlicz napisał(a):
Inczuczuna napisał(a):
nie oglądam telewizji
I tak, dla własnego zdrowia, trzymaj. Dla pisich nocnikarzy szambo to środowisko naturalne.

Najgorsze jest to, że beton czerpie z tego szamba informacje o świecie :(

Z tego co pamietam jak jeszcze kiedyś oglądałem tv to równie a może i większe szambo było w TVN. Od miej więcej 2016 nie oglądam. Ale widzę jak zwolennicy jednych i drugich są nakręcani przez te media. I jedni i drudzy siewcy nienawiści
Co widać chociażby po wpisie powyżej

Pn maja 18, 2020 8:35 pm
Gaduła
Gaduła

Jockey napisał(a):
Z tego co pamietam jak jeszcze kiedyś oglądałem tv to równie a może i większe szambo było w TVN. Od miej więcej 2016 nie oglądam. Ale widzę jak zwolennicy jednych i drugich są nakręcani przez te media. I jedni i drudzy siewcy nienawiści
Kiedy ja jeszcze - sporadycznie, ale jednak - oglądałem programy (dez)informacyjne TVP za czasów choćby Kraśki (TVN nie oglądałem nigdy, od lat zresztą nawet nie chce u mnie odbierać - góry zasłaniają sygnał - ale widzę czasem wrzutki w internecie i wygląda to dość podobnie jak w tamtej TVP), to propaganda była zawsze zawoalowana i subtelna, żeby odbiorca połknął zarzucony haczyk i się nie spłoszył. To co widać teraz w rządowej to taki poziom dna, z jakim nigdy wcześniej osobiście się nie zetknąłem. Co najwyżej na kartach historii - zachowując proporcje - TVP czasów Tuska i TVN to takie Völkischer Beobachter (organ NSDAP), dzisiejsza rządowa to najprędzej Der Stürmer, szmatławiec którym gardzili nawet Hitler i Goebbels, choć... uważali że dla powodzenia ich sprawy jest całkiem użyteczny w praniu mózgów najniższych warstw społecznych.

Pn maja 18, 2020 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dziennik Telewizyjny w stanie wojennym byl blisko, ale jednak nie dorasta programom TV Info do pasa, mysle ze prasa i radio z poczatkow lat 50 tych to podobny poziom "dziennikarstwa" i nienawisci do przeciwnikow politycznych.

Pn maja 18, 2020 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

I TVP i TVN to "telewizje partyjne". Jedna chwali jak tylko może i wynosi pod niebiosa rząd PiS-u i prezydenta Dudę tym samym atakując na okrągło całą opozycję (nie tylko totalną, też Konfederację, bo to ruska agentura). A druga zwalcza rząd PiS-u i prezydenta Dudę utożsamiając się i kibicując opozycji, ale niecałej (z wyjątkiem Konfederacji, bo to faszyści)... Moim zdaniem najbardziej obiektywny, miarodajny i neutralny jest mimo wszystko Polsat, bo nie hejtuje za wszelką cenę PiS-u ani tak samo opozycji.

A tymczasem pan Hołownia wypowiedział się o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-wybory-2020-r-szymon-holownia-nie-wiadomo-ile-rafal-trzaskowski-dostanie-od-pis-na-formalnosci-6511862015228033v

Pn maja 18, 2020 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

mniszek_pospolity napisał(a):
I TVP i TVN to "telewizje partyjne". Jedna chwali jak tylko może i wynosi pod niebiosa rząd PiS-u i prezydenta Dudę tym samym atakując na okrągło całą opozycję (nie tylko totalną, też Konfederację, bo to ruska agentura). A druga zwalcza rząd PiS-u i prezydenta Dudę utożsamiając się i kibicując opozycji, ale niecałej (z wyjątkiem Konfederacji, bo to faszyści)... Moim zdaniem najbardziej obiektywny, miarodajny i neutralny jest mimo wszystko Polsat, bo nie hejtuje za wszelką cenę PiS-u ani tak samo opozycji.

A tymczasem pan Hołownia wypowiedział się o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-wybory-2020-r-szymon-holownia-nie-wiadomo-ile-rafal-trzaskowski-dostanie-od-pis-na-formalnosci-6511862015228033v

Polska przeżyla Kwasnieskiego i Komoroskiego na urzędzie prezydenta to i przeżyła by Trzaskowskiego. Aczkolwiek lepiej żeby do tego nie doszlo.
A czy Bosak byłby dobrym prezydentem,myśle że traci dużo na swoim młodym wygladzie, co może sprawić że wielu na niego nie zagłosuje.
A tak naprawdę to najlepiej,nie sluchać żadnych wiadomości bo każde pokazują tylko jakis wycinek, lepiej sobie poszukac posluchać tego co się samemu wyszuka. A tak naprawdę jak człowiek ma inne życiowe proboemy to polityka go przestaje interesować.

Wt maja 19, 2020 11:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sachol napisał(a):
Polska przeżyla Kwasnieskiego i Komoroskiego na urzędzie prezydenta to i przeżyła by Trzaskowskiego. Aczkolwiek lepiej żeby do tego nie doszlo.
A czy Bosak byłby dobrym prezydentem,myśle że traci dużo na swoim młodym wygladzie, co może sprawić że wielu na niego nie zagłosuje.
Biorąc pod uwagę zapędy PiSu do nakładania coraz to nowych podatków oraz niedopracowanych i pisanych na kolanie ustaw, pojawiła się taka myśl ze może to byłoby dobrze byłoby gdyby pojawił się prezydent z automatu blokujący wszystkie ich pomysły czyli taki Trzaskowski. Bosak co prawda deklarował że nie poprze żadnych nowych podatków, ale raczej nie zatrzyma wodospadu nowych ustaw.

Wt maja 19, 2020 12:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Inczuczuna napisał(a):
sachol napisał(a):
Biorąc pod uwagę zapędy PiSu do nakładania coraz to nowych podatków oraz niedopracowanych i pisanych na kolanie ustaw, pojawiła się taka myśl ze może to byłoby dobrze byłoby gdyby pojawił się prezydent z automatu blokujący wszystkie ich pomysły czyli taki Trzaskowski. Bosak co prawda deklarował że nie poprze żadnych nowych podatków, ale raczej nie zatrzyma wodospadu nowych ustaw.

Nie widzę nic zlego w nowych podatkach, PO je nakladalo a nic w zamian nie dawalo

Wt maja 19, 2020 1:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Nie widzę nic zlego w nowych podatkach

No może poza tym, że dostaniemy znowu po kieszeni, to faktycznie nic złego. PO to, PO tamto, ale to PiS już rządzi pięć lat i warto skończyć z tym ciągłym wracaniem do tamtych rządów. Pisałem setki razy, że był beznadziejny, ale ile jeszcze mamy do tego wracać?

To, że tamci byli beznadziejni, to fakt. Ale czy to na zawsze już ma usprawiedliwiać wszystkie głupie i złe decyzje obecnej władzy? "A bo tamci byli jeszcze gorsi..." No pewnie, cieszmy się. Jest źle, ale było jeszcze gorzej, ^^

Oczywiście, że przetrzymamy i Trzaskowskiego. Problem w tym, że latach kiedy prezydentem był Kwaśniewski czy nawet Komorowski, to zapędy lewackie nie były aż tak wielkie i z taką siłą nie atakowały...

A ja właśnie głosuję na kogoś kto deklaruje, że nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej podatki... (tak jakby mało z pensji zabierali, prawie 6zł. z każdej przepracowanej godziny, dochodowy, (kradzież), ZUS, składki itd...

Gdyby ludzie widzieli ile pieniędzy w podatkach im się zabiera, to nie wiem czy "dali 500+" starczyłoby na dwie kadencje. Tak jak ten absurdalny podatek od smartfonów, który to Gliński ma wprowadzić (pisałem o tym) /

Wt maja 19, 2020 1:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

A ja widzę w podatkach samo zło. To prawda ze podatki są potrzebne aby można było funkcjonować jako Państwo. Ale tych różnych danin jest za dużo. Krytykowałem PO za podnoszenie podatków. Krytykuje PiS dokładnie za to samo. Ma racje Sachol ze PO zabierał i nic nie dawał w zamian a PiS coś tam daje. Ale jak się podsumuje co zabierają a co dają to wyjdzie ze jest dużo środków które po drodze giną. Podobno z każdej złotówki przeznaczonej na socjal wykorzystane jest około 0,35 do 0,40 zł a resztę przejadę aparat państwowy.
Mamy już różne akcyzy, podatek VAT i i na pośrednie. Mamy podatek dochodowy a teraz jeszcze chcą wcisnąć kolejne.

Wt maja 19, 2020 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Kandyduj. Z hasłem "obniżę podatki" wygrasz.

Wt maja 19, 2020 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ale co w zamian? Panstwo nie zabiera z Pensji skladek na zus-zatem na emerytire kazdy odklada sam i nie ma potem zmiluj ze nienodlozył, masz 70-80 lat do pracy nikt Cie nie nakarmi - w USA ludzie pracujacu w tym wieku nie sa niczym rzadkim bo nie dosć odłożyli, panstwo nie zabiera skladek zdrowotnych no to albo plać za prywatne ubezpieczenie albo z własnej kieszeni, i pros Boga byś nie chorował bo pojdziesz z torbami, a nawet przy ubezpieczeniu zdrowotnym prywatnym tez nie mala sume trzeba wylozyc.

Wszystko ma swoje plusy i minusy

Wt maja 19, 2020 2:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Wszystko ma swoje plusy i minusy

A jaki jest plus w opodatkowaniu emerytury np? Może ktoś mi wyjaśni, bo ja serio, nie wiem. Ktoś całe życie pracował, odkładał na składki i z tego co już przepracował i odłożył dalej mu zabierają w podatkach... To jest dobre, sprawiedliwe?

Żeby ludzie nie pili alkoholu to wzrasta akcyza...a żeby ludzie nie pracowali, to podatek dochodowy musi być? Czy jak?

Wiadomo, że pewna jest tylko śmierć i podatki - nie da ich się znieść całkowicie, bo państwo musi funkcjonować. Wojsko, policja itd...

Tylko, że podatek cukrowy czy ten od smartfonów to nic innego jak kolejny skok państwa na kasę obywateli...

Wt maja 19, 2020 3:20 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 90  Następna strona