Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 08, 2020 6:05 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 90  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Żadna schizofrenia. Mówiłam o żoltej kartce ( poparcie Bosaka) osób popierajacych PIS na zasadzie mniejszego zła. Z tego powodu oni nie wybierają Konfy, tylko dają pewien sygnał ekipie rządzącej.

Ale jezeli juz tak boisz się w ramach mniejszego zla straty, to trzeba zapytać czego się boisz, czy tego, ze w II turze bedzie K.Bosak, czy tego że będzie R. Trzaskowski, czy moze tego, że nie będzie w niej obecnego prezydenta A. Dudy, gdybyś pozwolił sobie dac PISOWI " żółtą kartę". No i ta największa strata wygeneruje Twój wybór.

Imho to pokłosie tzw. zmarnowanego głosu, którym grają cały czas główni oponenci.

Cz maja 28, 2020 10:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Arwena napisał(a):
Ale jezeli juz tak boisz się w ramach mniejszego zla straty, to trzeba zapytać czego się boisz, czy tego, ze w II turze bedzie K.Bosak, czy tego że będzie R. Trzaskowski, czy moze tego, że nie będzie w niej obecnego prezydenta A. Dudy, gdybyś pozwolił sobie dac PISOWI " żółtą kartę". No i ta największa strata wygeneruje Twój wybór.
Osobiście nie wiem na kogo zagłosuję i czy w ogóle pójdę na wybory. Raczej przedstawiam nie swoje lęki obawy a wnioski z moich różnych dyskusji ze znajomymi w świecie realnym. Większość moich znajomych obawia się powrotu PO do władzy. Czasami podzielam ich obawy a czasami nie. A PiS nie jest żadną alternatywą. Jak się pewnie domyślasz środowisko raczej nie przepadające za socjalistami.
Żałuję tego że Gwiazdowski jednak nie podjął kroku wejścia w politykę. Miałby mój głos.
Arwena napisał(a):
Żadna schizofrenia. Mówiłam o żoltej kartce ( poparcie Bosaka) osób popierajacych PIS na zasadzie mniejszego zła. Z tego powodu oni nie wybierają Konfy, tylko dają pewien sygnał ekipie rządzącej.

Konfederacja mówisz. Chyba wolę zostać w domu. To też ewidentna żółta kartka.

Cz maja 28, 2020 12:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

"Mniejsze zło" to kompletny bezsens. Przypuśćmy że myśłę tak:
jak zagłosuję na Dudę to wejdzie w pierwszej turze, jak na Bosaka to będzie druga tura Duda-Trzaskowski i Trzaskowski wygra w drugiej turze.
Ale to bezsens. Mój głos to nie 5% , ale jeden głos! Czy zagłosuje na Dudę czy nie, to i tak albo będzie albo nie będzie drugiej tury.
Więc głosuję zgodnie z sumieniem - na Krzysztofa Bosaka.

Cytuj:

Owszem, w Konfederacji są nieprzyjemne osoby jak KOrwin czy Sosnierz, i to głosowanie na nią w wyborach parlamentarnych jest utrunione przez to, bo mój głos liczyłby się do nielubianych.
ALE
tutaj głosujemy na osobę. Bosak ma bardzo dobre poglądy, to nie Konfederacja będzie prezydentem ale Bosak.

Cz maja 28, 2020 12:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Andy
Pokazywałem, że mniejszym złem dla jednych będzie Duda a dla drugich Bosak. Nie rozmawiamy o betonowym elektoracie tych partii.

Odnośnie Sosnierza to jeden z rozsądniejszych polityków tej partii

Cz maja 28, 2020 12:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja tam też agitować nikogo nie zamierzam i nie jest żadną tajemnicą, że będę za Bosakiem zgodnie ze swoimi poglądami, sumieniem i postulatami Ruchu Narodowego. "Tak mi zostało z lat młodości" :wink: Przestałem już dawno temu bać się i ulegać "mniejszemu złu" i jakimiś kalkulacjom. Głosuję tak jak uważam, a nie bo jak na Bosaka, to Trzaskowski wygra czy jak nie na PiS, to PO z SLD będzie koalicję mieć (retoryka Sakiewicza z Gazety Polskiej).

Jestem też realistą i zdaję sobie sprawę, że o II turę będzie bardzo, ale to bardzo ciężko. W ostatnim sondażu (z wczoraj) Bosak jest czwarty (za Hołownią, Trzaskowskim i Dudą), a przed Kosiniakiem-Kamyszem i Biedroniem. 3-4 miejsce to byłby mimo wszystko sukces. I bardzo dobra pozycja na przyszłość i następne wybory. Teraz ma 38 lat, jak będzie mieć 43 to też może próbować - przez te pięć lat nabierze jeszcze większego doświadczenia politycznego (choć przypomina, że on od 20 lat działa społecznie i politycznie).

Winnicki wygląda poważniej, choć ma 34 lata (a więc nawet nie mógłby kandydować), a Bosak mimo, że starszy, to dałbym mu na oko ze 30 max. I to może być teraz jeszcze przeszkoda. Za pięć lat z wieloletnim już stażem, z małymi dziećmi może prezentować się jeszcze korzystniej.

Choć oczywiście trzeba mieć nadzieję i teraz, ale realia są jakie są.

Cz maja 28, 2020 1:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A ja znowu napiszę to co już tu pisałem.
Mniejsze zło to ciągle zło.
Stracony głos jest wtedy kiedy oddajemy go na kandydata który nam się nie podoba.

Cz maja 28, 2020 4:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
Arwena napisał(a):

No niestety ale bojkot wyborów, to żaden wybór. Nic się nie liczy.Nieobecni nie mają racji i nie mają co narzekać na ewentualny nie taki jak by chcieli wynik wyborów. To żadna żółta karta ale jeżeli już trzymać się porównań meczowych raczej zejście z boiska albo walkower.

Cz maja 28, 2020 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Inczuczuna napisał(a):
A ja znowu napiszę to co już tu pisałem.
Mniejsze zło to ciągle zło.
Stracony głos jest wtedy kiedy oddajemy go na kandydata który nam się nie podoba.
Błąd. Stracony głos to ten, który nie został oddany w wyborach.

Cz maja 28, 2020 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
To żadna żółta karta ale jeżeli już trzymać się porównań meczowych raczej zejście z boiska albo walkower.

Porównania meczowe są bliskie memu sercu ;)

Kiedyś też usłyszałem, że jak nie idziesz głosować, to nie narzekaj potem. I pewnie coś w tym jest. Kidawa zachęcała do bojkotu, więc nie ma co się sugerować jej "złotymi radami" ;p

A Trzaskowski nadal nie odniósł się do tego, że zbierane są podpisy mimo, że nie ma terminu wyborów jeszcze. Nazwał to "spontanicznymi akcjami"...

Cz maja 28, 2020 7:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Prezydent Andrzej Duda apeluje do marszałka senatu Grodzkiego. Wybory, wybory...a terminu nadal nie ma. W sumie to totalna opozycja gra na szkodę samego Trzaskowskiego, bo będzie mniej czasu na rejestrację komitetu i zebranie podpisów...choć i tak są zbierane.

"Sytuacja, gdy 6 sierpnia nie będzie nowo wybranego prezydenta, byłaby z punktu widzenia ustrojowego absolutnie fatalna..."

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wybory-2020-andrzej-duda-licze-na-odpowiedzialnosc-wszystkic,nId,4521751

Cz maja 28, 2020 8:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):
Błąd. Stracony głos to ten, który nie został oddany w wyborach.
Nie, jeśli brak głosu jest brakiem poparcia dla zła, mniejszego czy większego. Lepiej wcale nie głosować niż głosować na miernotę o której wiemy że jest miernotą.

Cz maja 28, 2020 9:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

W moim odczuciu miernotami są Trzaskowski, Biedroń, Hołownia, Tanajno... no przykro mi, ale ja ich tak postrzegam. Jednak jak ktoś chce na nich głosować, to proszę bardzo. Dobry wybór znowu w moim przekonaniu to Duda, Piotrowski, nie wiem co myśleć do końca o Żółtku. Mniejsze zło Kosiniak-Kamysz, a lepszy wybór Bosak :cfaniak: Taka moja "klasyfikacja", może ktoś ma inną i się podzieli? xD No i Jakubiaka po prostu nie potrafię nigdzie "zaklasyfikować" ^^

Cz maja 28, 2020 10:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dla mnie numerem jeden i oczywistym wyborem jest Bosak. Piotrowski byłby pewnie naturalnym kandydatami drugiego wyboru. Co do reszty, to mam sporo zastrzeżeń. Żółtek i Tanajno to egzotyka - niewiele o nich wiem, z wyjątkiem tego, że ten drugi to chyba jakiś zadymiarz. Jak dla mnie to raczej niepoważni kandydaci. Jakubiak to szczur PiSu, który przez ostatnie miesiące parał się głównie dosrywaniem Konfederacji i szumnymi zapowiedziami budowania kolejnych partii, z których nic nie wyszło. Też wrzucam go do kategorii niepoważnych. Potem tercet z piekła rodem: Hołownia-Trzaskowski-Biedroń. Wpływ takich ludzi na bieg spraw publicznych powinien być jak najmniejszy. Kosiniak-Kamysz miał szansę stać się realną alternatywą dla Dudy, gdyby zamiast zabiegać o głosy elektoratu lewicowo-liberalnego (w co chyba wkopała go trochę żonka), poszedł w bardziej tradycyjną, umiarkowanie konserwatywną narrację. A tak utknął bez wielkich widoków na zwiększenie stanu posiadania. Plasuję go tylko ciut wyżej od piekielnego tercetu. No i na koniec urzędujący prezydent, który jest dla mnie wielkim rozczarowaniem, ale na którego chyba przyjdzie oddać głos jeśli znajdzie się w drugiej turze z Trzaskowskim. Wyjdzie więc klasycznie - w pierwszej zagłosuję zgodnie z przekonaniem, a w drugiej na mniejsze zło. Chyba, że w ogóle nie pójdę, bo jeszcze się też nad tym zastanawiam.

So maja 30, 2020 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Jakubiak to szczur PiSu, który przez ostatnie miesiące parał się głównie dosrywaniem Konfederacji i szumnymi zapowiedziami budowania kolejnych partii, z których nic nie wyszło. Też wrzucam go do kategorii

Pozostaje mi się zgodzić. Sam tak zresztą pisałem o Jakubiaku. Jako ostatni dołączył do Konfederacji przed wyborami majowymi do Europarlamentu w 2019 roku a jako pierwszy z niej uciekł. I zaczęła się "nawalanka" jaka to Konfederacja zła...szybko zmienił zdanie i w sumie poglądy. Od razu gość TVP Info u Rachonia i sugerowanie, że Konfa to też totalna opozycja itd.

So maja 30, 2020 6:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nie wiem czy Jakubiak to szczur PiS. Kiedyś myślałem ze gość ma dobrze poukładane w głowie ale im dłużej jest w polityce tym bardziej mnie od niego odrzuca. Zreszta formacja Kukiz15 to zawiedzione moje nadzieje na normalność w Polsce.

Co do totalnej opozycji i Konfederacji to zauważ ze to wyszło z PO.

So maja 30, 2020 6:23 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 90  Następna strona