Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 29, 2020 2:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Polexit czyli Polska samodzielna 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polexit czyli Polska samodzielna
Cofnij się trochę do wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku, do których nawiązałem w tym poście i zobacz jak wyglądała "dyskusja" z imć Holmesem zamiast jak zwykle trąbić od razu na lewo i prawo o manipulacji.

Cz wrz 03, 2020 7:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I ma racje. Nasi przedsiębiorcy handlują głównie wewnątrz UE tak samo z produkcja i z usługami.
Natomiast ty uderzasz w coś czego on nie mówił. Postawił tezę ze należy szukać kontaktów handlowych poza UE a dopiero wtedy można mówić cokolwiek o wychodzeniu.

Wniosek mój jest taki ze albo nie rozumiesz tego co Holmes pisze albo celowo manipulujesz żeby go przedstawić w złym świetle.

Cz wrz 03, 2020 8:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Postawił tezę ze należy szukać kontaktów handlowych poza UE a dopiero wtedy można mówić cokolwiek o wychodzeniu.

O czym kilkukrotnie pisałem w tym wątku rownież ja czy Wespecjan, zwracając uwagę, że powinniśmy szukać kontaktów handlowych wszędzie gdzie uda nam się nawiązać współpracę. Sam pamiętam, że pisałem o wschodzących gospodarkach np. na Bliskim Wschodzie. Tylko wówczas kolega Holmes zbywał to głupkowatymi uwagami o tym, że eurosceptycy oczywiście nie mają bladego pojęcia, że nie przedstawiają konkretów itp . Po czym wyskoczył z cudowną receptą pt.
Ale powinniśmy patrzeć w kingsajz, poza UE i tam szukać współpracy gospodarczej.
Cóż za oszałamiająca analiza geopolityczna! Szkoda, że mnie niegodnemu nie była dana ta wiedza tajemna...

Cytuj:
Wniosek mój jest taki ze albo nie rozumiesz tego co Holmes pisze albo celowo manipulujesz żeby go przedstawić w złym świetle.

Wniosek jest taki, że albo wyskoczyłeś przed szereg z tym oskarżeniem o manipulację i teraz udajesz Greka, żeby jakoś z tego wybrnąć, albo naprawdę nie widzisz kompletnego braku logiki w wypowiedziach Holmesa.

Cz wrz 03, 2020 8:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czyli jednak tak jak myślałem. Manipulujesz celowo.

Cz wrz 03, 2020 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja tu nie widze zadnej manipulacji. Tak Holmes napisal ze handel zagraniczny poza Unia bedzie o wiele trudniejszy, a potem napisal ze trzeba szukac kontrachentow poza Unia jesli chce sie wyjsc z Unii. O tym rowniez wczesniej pisal polexit. Chetnie zobacze tych ewentualnych kontrachentow spoza Unii chetnych do kupowania polskich produktow w takim zakresie i wolumenie jak to sie dzieje w Unii. Proponuje zeby kazdy dopisywal co tylko mu przyjdzie do glowy.
No wiec te rynki wschodzace takie jak:

Cz wrz 03, 2020 9:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Jasne... Daj, spokój Jockey i nie brnij w to dalej.

Cz wrz 03, 2020 9:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Ja tu nie widze zadnej manipulacji. Tak Holmes napisal ze handel zagraniczny poza Unia bedzie o wiele trudniejszy, a potem napisal ze trzeba szukac kontrachentow poza Unia jesli chce sie wyjsc z Unii. O tym rowniez wczesniej pisal polexit. Chetnie zobacze tych ewentualnych kontrachentow spoza Unii chetnych do kupowania polskich produktow w takim zakresie i wolumenie jak to sie dzieje w Unii. Proponuje zeby kazdy dopisywal co tylko mu przyjdzie do glowy.
No wiec te rynki wschodzace takie jak:

Zasada jest taka ze w Niemczech jak ich dotyka kryzys to kupują bardziej badziewiaste produkty według oceny Niemców i wtedy wzrasta nasza sprzedaż.
polexit napisał(a):
Jockey napisał(a):

W co mam nie brnąc? Sam się przyznałeś do manipulacji i temat zamknięty. Uwaga jest taka żebyś przestał manipulować i tyle.

Pt wrz 04, 2020 8:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A mnie zastanawia po co w ogole wychodzic poza polski rynek.
Przeciez te wielkie produkcje na inne rynki wymagaja sporych kosztow transportu.
Poza tym wychodzi to tak ze w zasadzie wszystkie towary wymagaja olbrzymich nakladow na transport, a kazdy kraj nie jest workiem bez dna i nie przyjmie wiecej niz moze sprzedac konsumentom ktorzy danego towaru chca.
Wystarczy zroznicowac produkcje i produkowac glownie dla wlasnego kraju.
Oszczednosci na transporcie olbrzymie, a zapotrzebowanie latwiejsze do prognozowania.
Przy tym konkurencja bedzie miala wymiar pozytywny w sensie jakosci i funkcjonalnosci produktow.
W historii przykladem sa Niemcy, ktorzy w taki sposob doszli do niemal perfekcyjnego wykonywania towarow, a opinia ta trwa do tej pory, choc coraz z tym gorzej, bo tak jak cala europa zajeli sie iloscia i eksportem, zamiast jakoscia.

Pt wrz 04, 2020 8:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sam.. Litości.. To wg Ciebie Polska stoi wielkimi technologiami? Produkujemy samochody, samoloty, procesory? Mamy wszystkie potrzebne surowce (platyna, złoto, metale ziem rzadkich)? Mamy ropę naftową?

Pt wrz 04, 2020 9:17 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
polexit napisał(a):
Jockey napisał(a):

W co mam nie brnąc? Sam się przyznałeś do manipulacji i temat zamknięty. Uwaga jest taka żebyś przestał manipulować i tyle.

Haha, no nie mogę :D Gdzie niby się "przyznałem"? Przestań mi wciskać dziecko w brzuch.

Pt wrz 04, 2020 9:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dalej nie widze zadnych propozycji krajow, z ktorymi Polska miala by handlowac poza Unia.

Sam2 juz byl jeden taki mysliciel, ktory probowal wprowadzic w Polsce gospodarke autarkiczna, potem rozszerzona na inne kraje "obozu".
Jak to sie skonczylo dobrze pamietam. Niestety nawet wowczas niezbedne byly Polsce tkzw "dewizy", jako ze niektorych surowcow i produktow w calym obozie nie mozna bylo kupic. Krotko mowiac, nie to nie jest droga dajaca nadzieje na sukces gospodaczy nawet na b.niskim poziomie jaki wowczas mial PRL.

Pt wrz 04, 2020 5:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zwłaszcza, że świat się strasznie skurczył przez globalizację. I dzisiaj gospodarki wielu krajów to naczynia połączone.

Pt wrz 04, 2020 5:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Dalej nie widze zadnych propozycji krajow, z ktorymi Polska miala by handlowac poza Unia.

Sam2 juz byl jeden taki mysliciel, ktory probowal wprowadzic w Polsce gospodarke autarkiczna, potem rozszerzona na inne kraje "obozu".
Jak to sie skonczylo dobrze pamietam. Niestety nawet wowczas niezbedne byly Polsce tkzw "dewizy", jako ze niektorych surowcow i produktow w calym obozie nie mozna bylo kupic. Krotko mowiac, nie to nie jest droga dajaca nadzieje na sukces gospodaczy nawet na b.niskim poziomie jaki wowczas mial PRL.

Wiesz, to nie moj problem ze kojazy ci sie to z PRL-em.
Jesli w tej chwili sprzedajem w eu to znaczy ze albo mamy konkurencyjna cene, albo inni tego nie produkuja lub nie moga, a jest popyt. Poza tym by cokolwiek z pozytkiem dla kraju exportowac musi to byc nadwyzka produkcji na wlasne potrzeby.
Jesli jej nie ma to zubazamy kraj.
Jesli importujemy gotowe produkty, a nie materialy to efekt bedzie taki sam.
I jak pisalem wczesniej dochodza koszty transportu.
Powiadasz nie mamy technologii? Bo nikomu sie nie chcialo zainwestowac w polski przemysl. Po prl-u rozsprzedano caly majatek za grosze, a co nikt nie wzial sprzedano na zlom, taka to byla inwestycja w polski przemysl. A teraz Chinczyki sie z nas smieja a unia doi.

Pt wrz 04, 2020 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Cofnij się trochę do wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku, do których nawiązałem w tym poście i zobacz jak wyglądała "dyskusja" z imć Holmesem zamiast jak zwykle trąbić od razu na lewo i prawo o manipulacji.

Proszę z łaski swojej znajdź w kontekście o którym piszesz moje dwie logicznie sprzeczne ze sobą wypowiedzi. Jeśli nie to albo przeproś albo spadaj.

So wrz 05, 2020 5:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Holmes napisał(a):
Ale powinniśmy patrzeć w kingsajz, poza UE i tam szukać współpracy gospodarczej. Jeśli Polski przedsiębiorca będzie radzić sobie poza UE, wtedy będzie szansa, że ew. rozpad UE nie będzie oznaczał gospodarczego upadku Polski.

Zaraz, jakie "poza UE"? Przecież ledwie co lamentowałeś, że bez handlu z eurokołchozem Polska leży i kwiczy. Pisałeś wręcz o "samobójstwie politycznym i gospodarczym". Nagle się okazało, że jest możliwe jakieś życie poza Unią? Że nie skończymy w jakiejś próżni? Że można handlować z kimś innym? Niesłychane...

Nie rozróżniasz pomiędzy "wychodzimy, a potem szukamy relacji gospodarczych", a "szukajmy relacji gospodarczych poza UE na wypadek jej rozpadu". To pierwsze, czyli Twoje i Wespecjana, to idiotyzm. To drugie, to zdrowa polityka gospodarcza.

So wrz 05, 2020 5:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona