Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 30, 2020 4:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Polexit czyli Polska samodzielna 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polexit czyli Polska samodzielna
Adam M. napisał(a):
Ja tu nie widze zadnej manipulacji. Tak Holmes napisal ze handel zagraniczny poza Unia bedzie o wiele trudniejszy, a potem napisal ze trzeba szukac kontrachentow poza Unia jesli chce sie wyjsc z Unii. O tym rowniez wczesniej pisal polexit. Chetnie zobacze tych ewentualnych kontrachentow spoza Unii chetnych do kupowania polskich produktow w takim zakresie i wolumenie jak to sie dzieje w Unii. Proponuje zeby kazdy dopisywal co tylko mu przyjdzie do glowy.
No wiec te rynki wschodzace takie jak:

Stary, ślepy koń przed Wielką Pardubicką też powiedział, że nie widzi przeszkód. Już z kilku Twoich wypowiedzi wnioskuję, że do UE zwracałbyś się najchętniej z pozycji posłusznego niewolnika ale proszę, nie wciągaj w to innych. Mamy wszelkie prawo budować relacje handlowe z Chinami czy USA. Chiny są potencjalnym odbiorcą żywności z UE, która tam cieszy się dobrą marką. USA mogą w Polsce inwestować w produkcję i w ten sposób osłabiać chiński eksport. Możliwości są ale do tego trzeba najpierw podnieść się z kolan, oderwać wzrok od bożka UE i wykonać ogrom pracy.

So wrz 05, 2020 6:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Nie rozróżniasz pomiędzy "wychodzimy, a potem szukamy relacji gospodarczych", a "szukajmy relacji gospodarczych poza UE na wypadek jej rozpadu". To pierwsze, czyli Twoje i Wespecjana, to idiotyzm. To drugie, to zdrowa polityka gospodarcza.

Masz pan rządzących Wielką Brytanią za idiotów, bo oni wyszli bez umowy z UE?

So wrz 05, 2020 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Holmes napisał(a):
Nie rozróżniasz pomiędzy "wychodzimy, a potem szukamy relacji gospodarczych", a "szukajmy relacji gospodarczych poza UE na wypadek jej rozpadu". To pierwsze, czyli Twoje i Wespecjana, to idiotyzm. To drugie, to zdrowa polityka gospodarcza.

Masz pan rządzących Wielką Brytanią za idiotów, bo oni wyszli bez umowy z UE?

Masz zerowe pojęcie o relacjach gospodarczych GB, że porównujesz je do Polski. Prosiłem już, żebyś się do mnie nie odzywał.

So wrz 05, 2020 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Nie ma zadnych roznic, a ta ktora wszyscy przypisuja to zwyczajna psychologia.
Jak sie postawisz, to warunki beda lagodniejsze.
Jak bedziesz przytakiwal i sie klanial to sam sobie zaszkodzisz.
Wiesz, mozna zapytac tak, "a na ogol to sie dobrze czujesz?" odpowiedz zwykle bywa "tak", wiec drugie pytanie jest "a schylac sie mozesz?"
Jesli twoja odpowiedz bedzie "tak" to dostaniesz odpowiedz, "to mnie w "d" pocaluj.
Tak to wlasnie dziala w polityce miedzynarodowej.

So wrz 05, 2020 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Masz zerowe pojęcie o relacjach gospodarczych GB, że porównujesz je do Polski. Prosiłem już, żebyś się do mnie nie odzywał.

Brałeś pan jakieś dotacje z Unii czy nie?

So wrz 05, 2020 10:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Holmes napisał(a):

Brałeś pan jakieś dotacje z Unii czy nie?

Nie. A teraz masz ignora.

N wrz 06, 2020 12:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Mamy wszelkie prawo budować relacje handlowe z Chinami czy USA. Chiny są potencjalnym odbiorcą żywności z UE, która tam cieszy się dobrą marką. USA mogą w Polsce inwestować w produkcję i w ten sposób osłabiać chiński eksport. Możliwości są ale do tego trzeba najpierw podnieść się z kolan, oderwać wzrok od bożka UE i wykonać ogrom pracy.

US mialo mozliwosc inwestowac w Polsce od lat 90 tych ale jakos nie skorzystalo z okazji preferujac Chiny i Indie, ciekawym dlaczego? Moze z tego powodu ze tam koszty pracy byly jeszcze 10 x nizsze niz w Polsce i mniej przeszkod administracyjnych w budowie wlasnych fabryk przez ameykanskie firmy?
Naprawde myslisz ze zywnosc z Europy przyjmie sie w duzej skali na chnskim rynku, gdzie wiekszosc ludzi je zupelnie co innego, a koszt miejscowej zywnosci jest 100 x nizszy? Zdajesz sobie np sprawe ze dobry obiad za ktory u mnie w przecietnej jadlodajni trzeba zaplacic $30.-, w Polsce $10, w Tajlandii kosztuje $3.- w Indiach i Chinach okolo $1.-?
Nie mowie tu oczywiscie o drogich restauracjach wielkomiejskich przeznaczonych dla niewielkiej warstewki bogatych i turystow, tylko dla miejscowych w przecietnej wielkosci miescie.
Chcesz na chinskim rynku sprzedawac polskie towary?
Prosze bardzo, choc wydaje mi sie ze wszystko co Polska moze wyprodukowac, jest juz produkowane w Chinach tylko duzo taniej.
Wystarczy wejsc na Alibabe i sobie popatrzec.

N wrz 06, 2020 1:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Holmes napisał(a):
Mamy wszelkie prawo budować relacje handlowe z Chinami czy USA. Chiny są potencjalnym odbiorcą żywności z UE, która tam cieszy się dobrą marką. USA mogą w Polsce inwestować w produkcję i w ten sposób osłabiać chiński eksport. Możliwości są ale do tego trzeba najpierw podnieść się z kolan, oderwać wzrok od bożka UE i wykonać ogrom pracy.

US mialo mozliwosc inwestowac w Polsce od lat 90 tych ale jakos nie skorzystalo z okazji preferujac Chiny i Indie, ciekawym dlaczego? Moze z tego powodu ze tam koszty pracy byly jeszcze 10 x nizsze niz w Polsce i mniej przeszkod administracyjnych w budowie wlasnych fabryk przez ameykanskie firmy?
Naprawde myslisz ze zywnosc z Europy przyjmie sie w duzej skali na chnskim rynku, gdzie wiekszosc ludzi je zupelnie co innego, a koszt miejscowej zywnosci jest 100 x nizszy? Zdajesz sobie np sprawe ze dobry obiad za ktory u mnie w przecietnej jadlodajni trzeba zaplacic $30.-, w Polsce $10, w Tajlandii kosztuje $3.- w Indiach i Chinach okolo $1.-?
Nie mowie tu oczywiscie o drogich restauracjach wielkomiejskich przeznaczonych dla niewielkiej warstewki bogatych i turystow, tylko dla miejscowych w przecietnej wielkosci miescie.
Chcesz na chinskim rynku sprzedawac polskie towary?
Prosze bardzo, choc wydaje mi sie ze wszystko co Polska moze wyprodukowac, jest juz produkowane w Chinach tylko duzo taniej.
Wystarczy wejsc na Alibabe i sobie popatrzec.

Ojojoj. Wiesz ja byłem "na alibabie", a właściwie w Hangzhou, w siedzibie Alibaby. Masz mylne wyobrażenie o Chinach. Bardzo.
Co do USA to już zwracałem uwagę na automatyzację, jako potężny game changer. On eliminuje z kosztów proste czynności, niskie koszty pracy będą mocno tracić na znaczeniu.
Wygląda na to, że swojej wiedzy o świecie nie odnawiałeś już bardzo długo, przynajmniej dekadę z okładem.

N wrz 06, 2020 4:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Co do USA to już zwracałem uwagę na automatyzację, jako potężny game changer. On eliminuje z kosztów proste czynności, niskie koszty pracy będą mocno tracić na znaczeniu.
Wygląda na to, że swojej wiedzy o świecie nie odnawiałeś już bardzo długo, przynajmniej dekadę z okładem.
Pan też najwyraźniej jest wczorajszy, bo z powodu outsourcingu Trump wygrał wybory w 2016 roku.
A to że chcą go tak zaciekle obalić czym i kimkolwiek świadczy o tym że outsourcing nadal jest pożądany przez oligarchię właśnie ze względu na niskie koszty pracy.

N wrz 06, 2020 5:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
polexit napisał(a):
Cofnij się trochę do wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku, do których nawiązałem w tym poście i zobacz jak wyglądała "dyskusja" z imć Holmesem zamiast jak zwykle trąbić od razu na lewo i prawo o manipulacji.

Proszę z łaski swojej znajdź w kontekście o którym piszesz moje dwie logicznie sprzeczne ze sobą wypowiedzi. Jeśli nie to albo przeproś albo spadaj.

Przykładowo pytałeś:
proszę niech któryś z eurosceptyków opisze sposób gdzie Polska miałaby uplasować swój eksport po wyjściu z UE.
Dostajesz odpowiedź od Wespecjana:
Wszędzie tam gdzie podpisze stosowną umowę handlową.
Na co odpisujesz:
Czyli Wespecjan bladego pojęcia nie ma. Ok, przyjąłem do wiadomości
Fakt, odpowiedź była raczej ogólna. Ale sam ledwie parę stron dalej piszesz coś równie ogólnikowego, że powinniśmy patrzeć poza UE i tam szukać współpracy gospodarczej. Nie wiem, czy to sprzeczne logicznie, ale fakt, że czepiasz się "eurosceptyków" o brak konkretów, po czym sam przedstawiasz równie mało konkretne recepty, jest z deka niepoważny.

Holmes napisał(a):

A teraz znajdź mi w tekście, gdzie ja coś takiego stwierdziłem "najpierw wyjdźmy a potem się martwmy". A jak nie znajdziesz, to "albo przeproś albo spadaj".

Pn wrz 07, 2020 11:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit nieuku ostatni raz tracę czas na konwersację z tobą.

Nie mój problem, że masz kłopoty z logiką. Ja mam jakieś pojęcie gdzie należałoby szukać zbytu na polskie towary, pytałem czy któryś z nieuków ma. Żaden nie ma. Ja nie mam problemu z opuszczeniem UE, ja mam problem z kretyńskimi pomysłami.

Masz nick polexit, jesteś zwolennikiem wyjścia z UE. Nie zgadzasz się na obecność Polski w UE. Nie masz i nie masz zamiaru szukać drogi wyjścia z UE. Jedyne co masz otwarte, to okno. Dociśnięty, że to jedenaste piętro mówisz, że chcesz wyskoczyć ... ale później.

EOT

Wt wrz 08, 2020 7:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przezabawna ta Twoja analogia z oknem, szkoda tylko że kompletnie fałszywa. Ja rozumiem że fanatycy widzą same skrajności i alternatywą dla tkwienia na tym 11 piętrze przez całe życie jest dla nich tylko wyskoczenie przez okno... Ale zapewniam Cię, że normalni ludzie szukaliby raczej wyjścia przy pomocy klatki schodowej przez drzwi na parterze.

Rzecz jasna nie jesteś w stanie wskazać gdzie pisałem o tym, że najpierw należy opuścić UE, a potem się martwić co dalej i wolałeś uciec w chamstwo. Nie zadałeś sobie też trudu, by doczytać wszystkie wypowiedzi, a w każdym razie nie ze zrozumieniem, bo dałem przykład gdzie Polska mogłaby i powinna próbować rozwijać kontakty handlowe. Od Ciebie za to słyszymy zapewnienia jakie to masz pojęcie na każdy temat, ale niestety konkretów brak. U innych jest to oznaką "nieuctwa". Cóż, typowy hipokryta jest typowy.

Wt wrz 08, 2020 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No właśnie, normalny człowiek szukałby drogi wyjścia. Ty nie szukasz drogi wyjścia, jesteś gotowy do skoku jak tylko będzie w społeczeństwie poparcie dla wyjścia z UE. Jedyne czym starasz się bronić, to tym, że jeszcze czas, że nie wiadomo jak to kiedyś będzie. Tylko w tym wszystkim nie ma żadnej woli działania, "żeby znaleźć schody". Jest na d.. siedzenie, w czym prawdopodobnie razem z Wespecjanem mistrzostwo świata. I zaklinanie ekonomicznej rzeczywistości, że przecież tak źle nie będzie i na pewno miękko wylądujemy.

Cz wrz 10, 2020 10:55 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zerknąłbyś do moich postów z 11.08 czy 17.08 to wiedziałbyś, że nie uważam, że nie trzeba "szukać schodów" - wręcz przeciwnie. Pisałem, co można by zrobić już dziś - nie czekając na to, co się kiedyś wydarzy - żeby przygotować lepiej polską gospodarkę do poradzenia sobie z ewentualnym wyjściem, czy rozpadem UE. Pisałem o dywersyfikacji eksportu już teraz. Pisałem o podniesieniu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki choćby poprzez inwestowanie w badania i rozwój już teraz. Więc łaskawie nie pisz bzdur, jakobym postulował siedzenie na d...e i czekanie aż będzie stosowna okazja żeby wyskoczyć przez okno...

Cz wrz 10, 2020 11:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zawsze można napisać, że chciałbyś aby naród rósł w siłę, a ludziom żyło się dostatniej, znamy te teksty. Dla mnie to takie nic nie znaczące pierdolamento bo nawet nie miałeś zamiaru oczekiwać od Konfederacji jakichkolwiek działań np. na rzecz rozwoju eksportu poza UE. Przeczysz sam sobie, jesteś niespójny i przez to niewiarygodny.

Cz wrz 10, 2020 12:18 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona