Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 30, 2020 4:55 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Polexit czyli Polska samodzielna 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polexit czyli Polska samodzielna
To powiedz może jakich oczekujesz działań na rzecz rozwoju eksportu poza UE ze strony opozycyjnego koła, które jest w Sejmie od paru miesięcy i ma wpływ jaki ma? Bo na moje to oni robią w tej sprawie tyle ile mogą, czyli mówią o tym. Kieruj swoje pretensje o brak działania do tych, którzy mają realny wpływ na przygotowywanie gruntu pod nowe rynki zbytu, nowe umowy handlowe - do rządzących i dyplomatów.

Cz wrz 10, 2020 1:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ale to ty masz oczekiwać działań, a nie ja. Ja nie popieram Konfederacji ponieważ nie mam do nich za grosz zaufania, to jest partia wydmuszka, zbudowana na głupocie i nieuctwie wyborców. Oni o niczym nie mówią, temat bilansu handlowego był argumentem przeciwko Tobie i Wespecjanowi i kompletnie was rozbił. Do tego czasu żaden z was nieuków się nie zająknął. że trzeba budować nowe połączenia handlowe, żeby przygotować Polskę do wyjścia z UE. Przypomnieć?

Cytuj:
A co do Twoich wątpliwości: czy po wyjściu z UE zostaniemy na jakiejś pustynii? Ciekawe z kim handlują kraje, które w UE nie są? Z Marsjanami?

Tak, tutaj widać wyraźnie głęboką refleksję nad przygotowaniem Polski do wyjścia z UE.

Cytuj:
A jeśli chodzi o nasz bilans, to nie znikną ani rynki, z którymi handlujemy dziś, ani te z którymi moglibyśmy handlować. Wszystko jest kwestią odpowiednich umów.

I tutaj jeszcze raz.

Cz wrz 10, 2020 2:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O, a na koniec będzie to:
https://www.youtube.com/watch?v=uAB3GS0E_m4

Pt wrz 11, 2020 12:14 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Polexit napisał
Cytuj:
A co do Twoich wątpliwości: czy po wyjściu z UE zostaniemy na jakiejś pustynii? Ciekawe z kim handlują kraje, które w UE nie są? Z Marsjanami?

Chodzi nie oto z kim, ale na jakich warunkach.
Jakie mamy możliwości dyktowania warunków umów USA, Chinom, Rosji, UE?

Odp. Żadne.

Jakiekolwiek umowy handlowe zostałyby narzucone na bardzo kiepskich warunkach, słabych się wykorzystuje, nie ma litości.
Wielka Brytania ze swoim potężnym finansowym City i tradycyjną Commonwealth realm, kontaktami na świecie ma kłopot UE, Chinami. Gdyby było inaczej, bardzo szybko cała UE by się rozpadła. Tylko lepiej narzekać na UE, niż być autentycznym terytorium zależnym od kogoś tam.
Nie ma żadnych realnych wyliczeń naszego zysku z tego powodu i nie będzie. Za to w internecie można sobie pohukiwać, czemu nie.

Pt wrz 11, 2020 12:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Ale to ty masz oczekiwać działań, a nie ja.

Ja działań oczekuję od tych, co aktualnie są przy korycie. Oni mają mandat do działania, mają ku temu narzędzia i mają za to płacone. Od opozycji oczekuję punktowania ułomności rządu i lepszych propozycji.

Cytuj:
Ja nie popieram Konfederacji ponieważ nie mam do nich za grosz zaufania, to jest partia wydmuszka, zbudowana na głupocie i nieuctwie wyborców.

Aż strach się bać jakich asów Ty popierasz...

Cytuj:
Oni o niczym nie mówią, temat bilansu handlowego był argumentem przeciwko Tobie i Wespecjanowi i kompletnie was rozbił.

Bilansu handlowego nie negowałem, więc się tak nie ekscytuj, bo to niezdrowo. Ale jak Ci tak zależy, to łap plusa za to, że zdemaskowałeś mnie, że nie napisałem tego, co chciałeś wtedy kiedy chciałeś :roll:
Jeszcze się pochwal przy okazji jak "rozbiłeś" argumenty dotyczące kosztów naszej akcesji, czy polityki energetycznej, co też każdy skrzętnie omija.

A tak w ogóle to nie miałeś już skończyć się produkować?

Pt wrz 11, 2020 1:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Polexit a ten twój nick to wzial się tak z przypadku. I w ogóle nie jesteś za wyjściem z UE
Przypomnę ci ze ci rządzący czy jak to określasz są przy korycie to oni nie są za wychodzeniem. Oni są za pozostaniem w UE.
I tak jesteśmy w UE a jak ktoś chce żebyśmy wyszli to powinien pokazać dlaczego i jak to zrobić i przedstawić mapę wychodzenia. Przypomnę eurosceptycy do Konfederacja

Pt wrz 11, 2020 1:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Polexit a ten twój nick to wzial się tak z przypadku. I w ogóle nie jesteś za wyjściem z UE

Oczywiście, że nie wziął się z przypadku i że jestem zwolennikiem opuszczenia UE. Co ma piernik do wiatraka? Czy gdzieś w tej dyskusji pisałem co innego?

Cytuj:
Przypomnę ci ze ci rządzący czy jak to określasz są przy korycie to oni nie są za wychodzeniem. Oni są za pozostaniem w UE.

A ja przypomnę, że dyskusja nie dotyczyła tego, która partia chce wychodzić, a która nie. Dotyczyła tego czy w ogóle jesteśmy przygotowani na taką ewentualność, czy robimy cokolwiek, by straty w bilansie handlowym z UE po ewentualnym wyjściu/rozpadzie Unii zamortyzować handlem gdzie indziej. Podejmowanie takich działań jest obowiązkiem rządzących, a nie opozycji.
Tu masz mały przykład tego, jak skończyły się wielkie plany takiego nowego otwarcia w kontaktach handlowych z Iranem - jednym z takich obiecujących nowych rynków - i dlaczego tak się skończyły:

https://biznes.wprost.pl/gospodarka/101 ... iemcy.html

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... tu/3n4ykt7

Przypomnij mi łaskawie, czy to Konfederacja była u władzy na początku ub.r., kiedy rząd postanowił wystawić na szwank interesy polskich przedsiębiorców chcących tam inwestować, za cenę "zrobienia laski Amerykanom", że zacytuję znany bon mot pewnego ministra? Bo chyba coś mi się zdaje, że jednak nie była, ale mocno krytykowała pomysł tzw. konferencji antyirańskiej. Czyli mamy pewne pojęcie, czego Konfederacja będąc u władzy by nie zrobiła - nie postawiłaby wszystkiego na jedną kartę w polityce zagranicznej, zamykając tym samym Polsce drogę chociażby do rozwijania takich obiecujących kontaktów handlowych jak powyższy.

Więc może zacznijcie razem z Holmesem rozliczać "z działań na rzecz rozwoju eksportu poza UE" tych, którzy za to odpowiadają.

Pt wrz 11, 2020 2:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Uciekasz od tematu.
Wiem, że argumenty się skończyły dlatego próbujesz sprowadzić rozmowę na boczne tory.
Temat jest o planie wychodzenia z UE.
Ja jestem za modernizacją UE a nie wychodzeniem. Już wielokrotnie pisałem. A skoro chcecie wychodzić to pokażcie jak. Chyba, że to wychodzenie to takie gadanie dla gadania.

Pt wrz 11, 2020 3:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od niczego nie uciekam - napisałem Ci po prostu od kogo należy oczekiwać działań. I bynajmniej nie na rzecz wyjścia, bo to że PiS nie chce wychodzić z UE to wiem, ale na rzecz dywersyfikowania polskiego handlu, o co powinien dbać każdy rząd bez względu na to jaki ma stosunek do UE. Powinniśmy po prostu brać pod uwagę taką ewentualność, że się możemy kiedyś znaleźć poza Unią. Pytasz co należałoby robić, żeby przygotować się do tej ewentualności, to odpowiadam - zadbać o rozszerzenie kontaktów handlowych poza UE. Tu nie ma co odkrywać Ameryki. Konkretny przykład na jakim kierunku można to robić miałeś opisany wyżej. Z tym, że akurat obecny rząd to schrzanił przez to, że tak a nie inaczej zorientował całą swoją "politykę zagraniczną", której de facto nie ma. Jeśli chcemy takie kontakty rozwijać, to róbmy politykę na różnych odcinkach, a nie wiśmy tylko u klamki Waszyngtonu, które ma nas bronić i u klamki UE, która ma nam dawać pieniąchy, nie martwiąc się co będzie za lat 5 czy 10. Akurat o tym Konfederacja mówi od początku więc nie wiem jakich Ty cudownych recept oczekujesz. Tu nie trzeba cudownych recept, tylko dbania o polskie interesy, tam gdzie możemy jakieś zrobić.

Pt wrz 11, 2020 3:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Od niczego nie uciekam - napisałem Ci po prostu od kogo należy oczekiwać działań.
Poważnie?
polexit napisał(a):
I bynajmniej nie na rzecz wyjścia, bo to że PiS nie chce wychodzić z UE to wiem, ale na rzecz dywersyfikowania polskiego handlu, o co powinien dbać każdy rząd bez względu na to jaki ma stosunek do UE.
NIE NA TEMAT. Rozmawiamy o wyjściu z UE i planów i koncepcji życia poza UE. Działania obecnego rządu nie mają żadnego wpływu na to co masz udowodnić. Ja stawiałem tezę wielokrotnie, że to takie gadanie dla gadania. Ładnie brzmi i naiwnych się łapie na ten lep żeby paru cwaniaków do sejmu wsadzić. Za nic nie ponosić odpowiedzialności a kasę brać. Nie obaliłeś tej tezy. Nikt z Konfederacji nawet się nie zająknął o planach. Mają tylko populistyczne kawałki dla naiwnych.
polexit napisał(a):
Powinniśmy po prostu brać pod uwagę taką ewentualność, że się możemy kiedyś znaleźć poza Unią.
Ależ bierzemy. I co dalej? Eurosceptycyzm na pokazówkę? przecież to tylko potwierdza moją tezę że eurosceptycyzm to lep dla naiwnych
polexit napisał(a):
Pytasz co należałoby robić, żeby przygotować się do tej ewentualności, to odpowiadam - zadbać o rozszerzenie kontaktów handlowych poza UE. Tu nie ma co odkrywać Ameryki. Konkretny przykład na jakim kierunku można to robić miałeś opisany wyżej.
Ach jakie to proste. Ciekawe dlaczego nikt przed tobą na to nie wpadł. I tylko ekonomistów jakoś nie podziela twojej recepty.
polexit napisał(a):
Konkretny przykład na jakim kierunku można to robić miałeś opisany wyżej. Z tym, że akurat obecny rząd to schrzanił przez to, że tak a nie inaczej zorientował całą swoją "politykę zagraniczną", której de facto nie ma. Jeśli chcemy takie kontakty rozwijać, to róbmy politykę na różnych odcinkach, a nie wiśmy tylko u klamki Waszyngtonu, które ma nas bronić i u klamki UE, która ma nam dawać pieniąchy, nie martwiąc się co będzie za lat 5 czy 10. Akurat o tym Konfederacja mówi od początku więc nie wiem jakich Ty cudownych recept oczekujesz. Tu nie trzeba cudownych recept, tylko dbania o polskie interesy, tam gdzie możemy jakieś zrobić.
Tak winien PiS, że Konfederacja nie ma pomysłu na gospodarkę po wyjściu z UE. Normalnie bomba. PiS rozwija przede wszystkim handel wewnątrz UE. Takie mieli priorytety i tak postępują. Na taki program głosowali Polacy.
Sprawa jest taka. Napiszę dużymi żebyś w końcu przeczytał.
POLACY są za byciem w UE, jeśli Konfederacja i popierający ją jak ty głosicie poglądy o wyjściu to przekonajcie nas, że macie rację i przekonajcie nas, że na wyjściu nie stracimy.

Pt wrz 11, 2020 4:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
polexit napisał(a):
Od niczego nie uciekam - napisałem Ci po prostu od kogo należy oczekiwać działań.
Poważnie?

Nie, dla jaj...

Cytuj:
NIE NA TEMAT. Rozmawiamy o wyjściu z UE i planów i koncepcji życia poza UE. Działania obecnego rządu nie mają żadnego wpływu na to co masz udowodnić
.
Działania obecnego rządu były tylko przykładem na to, czego robić nie należy, jeśli chcemy wzmocnić polską gospodarkę na ewentualność wyjścia. A to jest jak najbardziej uwaga w temacie.

Cytuj:
Ależ bierzemy. I co dalej?

Właśnie problem w tym że nie bierzemy. Nie jako państwo. Nie robi tego ani ten ani poprzednie rządy, przekonane że jesteśmy skazani na Unię. A jeśli chodzi o to, co dalej, to odpowiedzi padały wielokrotnie. Jakbyś raczył się do nich jakoś odnieść przestalibyśmy kręcić się w kółko.

Cytuj:
Ach jakie to proste. Ciekawe dlaczego nikt przed tobą na to nie wpadł. I tylko ekonomistów jakoś nie podziela twojej recepty.

Może nie proste, ale wykonalne. I dziękuję za słowa uznania, ale nie jest to wcale moja odkrywcza koncepcja. A czemu nikt tego nie realizuje? Może dlatego, że potrzeba do tego u steru polityków z innym myśleniem niż dotychczasowe elity z kompleksem "murzyna Europy", które całą swą uwagę skupiają na udowadnianiu na forum międzynarodowym jak bardzo zasługują by ich dopuścić do stolika dla białych.

Cytuj:
Tak winien PiS, że Konfederacja nie ma pomysłu na gospodarkę po wyjściu z UE. Normalnie bomba
.
Przetrzyj monitor, czy coś, bo ja nic takiego nie napisałem. PiS jest winien temu, że prowadzona przezeń polityka zagraniczna szkodzi rozwijaniu kontaktów z państwami, które mogłyby być naszymi potencjalnymi partnerami handlowymi, czyli alternatywą dla polskich przedsiębiorców. Temu PiS jest winien. Resztę sobie sam dopisałeś.

Cytuj:
Sprawa jest taka. Napiszę dużymi żebyś w końcu przeczytał.

Pisanie wielkimi literami nie sprawi, że będziesz miał bardziej rację. Argumenty na wyjście z Unii i sposoby na zabezpieczenie polskiej gospodarki przed skutkami tego padały tu wielokrotnie. Powtórzę - jakbyś się do nich odnosił, to można by rozmawiać zamiast bez sensu kręcić się w kółko.

Pt wrz 11, 2020 6:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit
dużo wodolejstwa u ciebie, próby zmiany tematu i zero na temat co po wyjściu i jak wyjść.

Pt wrz 11, 2020 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Chodzi nie oto z kim, ale na jakich warunkach.
Jakie mamy możliwości dyktowania warunków umów USA, Chinom, Rosji, UE?

Odp. Żadne.

Jakiekolwiek umowy handlowe zostałyby narzucone na bardzo kiepskich warunkach, słabych się wykorzystuje, nie ma litości.

Tego zupełnie nie rozumieją zwolennicy opuszczenia UE. Widzą opuszczenie UE jako opuszczenie jej struktur biurokratycznych ceteris paribus.

So wrz 12, 2020 1:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Holmes
Nie rozumieją bo są utopistami. Maja jakiś pokrzywiony nierealny świat. I próbują nas do niego przekonać. Było to widać w tym co pisali w czasie kampanii wyborczych. Powody wsparcia Konfederacji i totalne niezrozumienie czym jest polityka i jak się ja robi. Do dzisiaj nie pojęli dlaczego ludzie wybierają mniejsze zło.
O podstawach ekonomii i układach gospodarczych już nawet nie ma co mówić. W ich matrixie wszystko jest idealne a Polska ma bardzo wysoka kartę przetargowa. To świat baśni a nie realny.

So wrz 12, 2020 3:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
I tak jesteśmy w UE a jak ktoś chce żebyśmy wyszli to powinien pokazać dlaczego i jak to zrobić i przedstawić mapę wychodzenia. Przypomnę eurosceptycy do Konfederacja

Dokładnie :-)

So wrz 12, 2020 3:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona