Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 20, 2020 1:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
 Polexit czyli Polska samodzielna 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polexit czyli Polska samodzielna
sam2 napisał(a):
Wespecjan, chyba nie masz pojecia jak jest na zachodzie, bo gdy zarobki sie zrownaja to nie stac cie bedzie na placenie miesiecznego czynszu, np. 12tys. pln miesiecznie do tego podatek miejski 1000pln miesiecznie, gaz, woda i elektryka 3000pln, parking w miejscu pracy 50pln za godzine parkowania i wiele innych oplat ktore w Polsce jeszcze nawet nie istnieja.
Wtedy bedziesz musial zarobic minimum 20 tys. pln / miesiac by starczylo ci na same oplaty.
Jak nie zarobisz w jednwj pracy to bedziesz musial pracowac na 2 etaty by zostalo ci cos na wyzywienie i ubranie.
Niektorzy po prostu nie majac pojecia o zachodzie, wypowiadaja sie tak beztrosko w kwestii zrownania Polski z zachodem.
Nie maja pojecia z czym to sie wiaze i jakie beda tego konsekwencje.

Co pan chce powiedzieć, że na "zachodzie" ekonomicznie jest gorzej niż dzisiaj w Polsce? To pan chce powiedzieć, że tam zwykłemu człowiekowi gorzej żyć?
To po co tam Polacy wyjeżdżali i wyjeżdzają?

Wt sie 04, 2020 1:29 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Koszty administracyjne UE to nie jest wielki problem. To przede wszystkim takie chwytliwe hasełko, dokładnie jak kiedyś o kułakach co się tarzali wśród róż.
Co do konkretów, zamiast pisać głupoty o Marsjanach napisz proszę konkretnie, jak widzisz wymianę handlową Polski po wyjściu z UE. Gdzie będzie szedł Polski eksport i co będziemy eksportować. Bo mam wrażenie, że do tej pory nawet cienia refleksji na ten temat nie miałeś.

Jeśli koszty obrotu pieniądza w UE sięgają choćby połowy tych szacunków, o których pisałem, czyli powiedzmy 20% składek, to Twoim zdaniem to nie jest dużo?
A co do wymiany handlowej i Twoich rozterek, to odpowiedź jest prosta - polski eksport będzie szedł wszędzie tam, gdzie ktoś będzie chciał kupić nasze towary i z kim podpiszemy stosowne umowy. A co do pytania co będziemy eksportować, to odpowiadam - to, na co będzie popyt. Dokładnie tak samo jak robi każdy inny kraj na świecie, bez względu na to, czy jest w Unii czy nie.

Adam M. napisał(a):
Jeszcze odpowiedz na ten post, bo widze ze polexit czegos nie lapie. Holmes pisze o dodatnim bilansie handlowym, czy rozumiesz co to znaczy?

Wszystko łapię, bez obaw. Tyle, że ja nie pisałem o bilansie handlowym, tylko o czymś innym - o otwarciu rynku dla zachodnich podmiotów, których zysk z tego tytułu wyniósł ok. 4,7% wysokości naszego PKB rocznie w porównaniu z 2,5% naszego PKB rocznych zysków Polski z dotacji i funduszy.

Jakoś dotąd nikt z unioentuzjastów nie zająknął się o polityce klimatycznej i energetycznej. Ciekawe dlaczego?

Śr sie 05, 2020 1:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
odpowiedź jest prosta - polski eksport będzie szedł wszędzie tam, gdzie ktoś będzie chciał kupić nasze towary i z kim podpiszemy stosowne umowy. A co do pytania co będziemy eksportować, to odpowiadam - to, na co będzie popyt.

Czyli nie wiemy co i nie wiemy gdzie, pięknie. Zrezygnujemy z gigantycznej nadwyżki handlowej i potem będziemy się martwić. Myśl strategiczna Konfederacji.

Śr sie 05, 2020 12:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Czyli nie wiemy co i nie wiemy gdzie, pięknie. Zrezygnujemy z gigantycznej nadwyżki handlowej i potem będziemy się martwić. Myśl strategiczna Konfederacji.

Pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie, że nikt nie postuluje teraz wychodzenia z Unii. Jeśli już, to w dłuższej perspektywie i to nie jest rzecz, którą się robi z dnia na dzień, tylko proces rozłożony na lata, więc przestań pisać bzdury, że sobie jednego dnia wyjdziemy i na drugi będziemy się zastanawiać co robić. A jeśli chodzi o nasz bilans, to nie znikną ani rynki, z którymi handlujemy dziś, ani te z którymi moglibyśmy handlować. Wszystko jest kwestią odpowiednich umów.

Śr sie 05, 2020 12:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zobaczymy jak ma tym wyjdą Anglicy. Podejrzewam ze stracą finansowo. Ale ich gospodarka jest stabilna. Gorzej z nasza która jest na dorobku.

Konfederacja ma pomysł wyjść bo tak. Ale pomysłu na Polskę po wyjściu nie maja. Co najwyżej na zasadzie jakoś to będzie. Damy radę. Przecież UE to samo zło.

Śr sie 05, 2020 1:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Zobaczymy jak ma tym wyjdą Anglicy. Podejrzewam ze stracą finansowo. Ale ich gospodarka jest stabilna. Gorzej z nasza która jest na dorobku.

Konfederacja ma pomysł wyjść bo tak. Ale pomysłu na Polskę po wyjściu nie maja. Co najwyżej na zasadzie jakoś to będzie. Damy radę. Przecież UE to samo zło.

Tu nie trzeba wymyślać prochu. Polska jest w Unii 15 lat, a istnieje "trochę" dłużej niż ten czas i jakoś sobie bez obecności w Unii radziła. Macie pretensje do Konfederacji, a jaki pomysł na naszą dalszą obecność w UE ma reszta klasy politycznej łącznie z obecnie rządząca ekipą? Żaden poza bezmyślnym wdrażaniem kolejnych kretyńskich pomysłów, które się tam rodzą i tłumaczeniem wszystkiego tym, że przecież dostajemy piniondze. Jeszcze jakiś czas temu Kaczyński coś przynajmniej przebąkiwał o konieczności reformy Unii. Teraz już nawet tą retorykę porzucił. Zresztą nie dziwota, bo nie ma z kim tej Unii reformować.
Konfederacja przynajmniej bierze pod uwagę taką możliwość, że trzeba będzie sobie ułożyć życie poza Unią, albo liczyć się z tym, że nie zawsze będzie ona taka jak ją teraz znamy. Bo Unia może się rozpaść, podzielić, mogą z niej wyjść inne kraje etc. - może się stać wiele rzeczy, na które nasze politruki absolutnie nie są gotowe, bo polską rację stanu widzą tylko w doklejeniu się na dobre i na złe do Unii i braniu dotacji (co zresztą niedługo przestanie być jakimkolwiek argumentem).

Śr sie 05, 2020 2:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Tu nie trzeba wymyślać prochu. Polska jest w Unii 15 lat, a istnieje "trochę" dłużej niż ten czas i jakoś sobie bez obecności w Unii radziła.

No wlasnie jak sobie radziła? Ja dość dokładnie pamietam te czasy. I powiem chroń nas Boże przed powrotem do takiego radzenia sobie. Te ustawy działające 2 tygodnie, dużo by można pisać o patologii naszej gospodarki. O bezsensowności prawa i systemu politycznego.
polexit napisał(a):
Macie pretensje do Konfederacji, a jaki pomysł na naszą dalszą obecność w UE ma reszta klasy politycznej łącznie z obecnie rządząca ekipą?

Jednak jakiś pomysł maja. Jest on rożny od tego co ma do zaproponowania Konfederacja ale o coś się z UE kłócą. W pewnych sprawach się stawiają i w pewnych negocjują. W zasadzie t9 nie moja bajka bo ja jestem zwolennikiem jak najmniejszego zjednoczenia z UE. Wystarczy integracja rynków gospodarczych.
Konfederacja cały czas krytykuje UE i słusznie oraz twierdza ze z UE trzeba jak najszybciej wyjsć. Ale nie maja pomysłu jak ma wyglądać nasza gospodarka po wyjściu. Po prostu zrobili sobie z krytykowania UE taki fajny straszak i próbują straszyć Polaków. Ze to niby niepodległość stracimy, ze to niby przestaniemy być Polakami. Jak utrzymalibyśmy kurs jaki miała PO to na pewno byśmy stracili niepodległość i większość form doprowadziliby do bankructwa. Jednak obecnie aż tak źle nie jest co nie znaczy ze jest od razu dobrze.
A to ze UE się może rozpaść to wielokrotnie Kaczyński wspominał. Myśle ze zdania nie zmienił.

Śr sie 05, 2020 3:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zdanie Kaczynskiego w tym wzgledzie ma taka sama wage jak moje, czyli zadna. Problemy wyjscia z UE zostaly uwazam wytlumaczone najprosciej jak mozna i kazdy srednio rozgarniety czlowiek moze przeczytac i sam wyrobic sobie o nich opinie. W praktyce bedziemy mogli obserwowac jak dziala takie wyjscie dla GB od 1 stycznia, chociaz jest to gospodarka nieporownywalnie mocniejsza i bardziej wszechstronna od polskiej ktora sprzegnieta jest z gospdoarka UE w 80% swojej dzialalnosci.
Oczywiscie mozna dalej isc w zaparte i uwazac ze Polska moze sobie zawierac umowy hndlowe z kim bedzie chciala ( tylko nie wiadomo czy ten ktos bedzie chcial z Polska handlowac ).
Uwazam ze dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa wiec z mojej story do widzenia.

Śr sie 05, 2020 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Holmes napisał(a):

Pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie, że nikt nie postuluje teraz wychodzenia z Unii. Jeśli już, to w dłuższej perspektywie i to nie jest rzecz, którą się robi z dnia na dzień, tylko proces rozłożony na lata, więc przestań pisać bzdury, że sobie jednego dnia wyjdziemy i na drugi będziemy się zastanawiać co robić. A jeśli chodzi o nasz bilans, to nie znikną ani rynki, z którymi handlujemy dziś, ani te z którymi moglibyśmy handlować. Wszystko jest kwestią odpowiednich umów.

Jeśli to jest proces rozłożony na lata, to gdzie jest propozycja przebiegu tego procesu, miejsca Polski w strukturze międzynarodowej po wyjściu? Gdzie jest analiza pozycji negocjacyjnej Polski z UE, strategicznych celów negocjacji, wpływu wyjścia na kluczowe branże gospodarki? Wszystko się "w locie" dorobi?
Jest tylko puste hasełko-wydmuszka "wychodzimy z UE".

Śr sie 05, 2020 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Polska bez UE istniała przez 915, lat po odjęciu czasu zaborów. Może czas się zastanowić, przed imputowaniem bzdur, że bez Unii Polska nie przeżyje.

Pewnie przeżyje ale to nie powód, żeby fundować jej kolejne nieszczęścia przez niedouczonych narwańców z Konfederacji.

Cz sie 06, 2020 9:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A co z przyjęciem wspólnej waluty euro?

Z jednej strony większość Polek i Polaków chce aby Polska została w UE, ale większość też nie chce przyjmowania euro. No to jak? A Polska jako kraj członkowski zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty.

Dla unioentuzjastów i establishmentu Okrągłego Stołu i Magdalenki najlepiej to by było tak: jedną nogą być w UE, ale druga już nie ; brzuch niech będzie w Unii, ale głowa już poza... Niestety, ale tak się nie da.

UE to szereg głupot i obrażania Boga i godności człowieka przez kulturowy neomarksizm, gender, LGBT, wtrącanie się we wszystko (sądy, praworządność), narzucanie i promocja - a narzucona waluta to też ingerencja w suwerenność Polski i Polaków. No to jak? "Unijne piniondze niech bedo" - ale tęczowi niekoniecznie?

Żadna formacja w Polsce nie ma długoterminowego pomysłu na naszą obecność w UE - PO by nas sprzedała w skarpetkach, a PiS niby się "stawia", ale też wyżej nie podskoczy (traktat lizboński, konwencja stambulska) ;

jak tak Wam tych unijnych srebrników tak potrzeba, to może brać "wszystkiego w pakiecie"? - ideologia, aborcja, eutanazja, marksizm,...?

Poza tym polexit napisał, że nikt nie postuluje czegoś takiego: dziś jesteśmy w UE, ale jutro już wychodzimy. Tylko osoby cierpiące na konfobię tego nie potrafią dostrzec i promują to unijne zombie reanimowane na wszelkie możliwe sposoby.

A UE jak nam narzuci imigrantów (muzułmańskich) ekonomicznych? Przyjmujemy? A jak nas zaszantażują, że pinidzy nie będzie, jak nie przyjmiemy "uchodźców", to co?

Któryś to z polityków bodajże do premier Szydło powiedział (ktoś z Francji), że możecie mieć swoje wartości, ale my mamy pieniądze... (tak mniej więcej, z pamięci piszę)

Cz sie 06, 2020 3:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A co z planem wyjścia? Trzeba mieć jakaś wizje polityki gospodarczej. Jakie porozumienia z kim na jakich zasadach?
Ja uważam ze UE albo się zmieni i wróci do korzeni albo się rozpadnie bo jest na dobrej drodze do tego. Według niektórych ekonomistów UE rozpadnie się na kilka stref. Czas pokaże. Natomiast to ze zwolennicy konfederacji jak mantrę powtarzają trzeba wyjść ale żadnej alternatywy nie są w stanie zaproponować.

Cz sie 06, 2020 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszek ja bardzo chętnie porozmawiam o Euro temacie założonym do Euro. Rozumiem, że najlepiej byłoby rozmyć temat i z pozycji moralnie słusznych zaatakować, niemalże niczym namaszczone Boskie narzędzie niszczenia. Ja pytam co po wyjściu z UE, proste pytanie i jak do tej pory poziom odpowiedzi kompromituje Was jednego po drugim. Jedynej w miarę rozsądnej odpowiedzi, podpartej uwzględnieniem układu międzynarodowego udzieliła Arwena ale utonęła w morzu komentarzy.

Sam sobie przeczysz i kluczysz bo z jednej strony bardzo mocno sugerujesz wyjście i w tym samym wpisie twierdzisz, że nie teraz, że być może kiedyś. No i wybacz, jeśli chcesz mnie przekonać, że ktoś o nicku "polexit" nie chce z UE wychodzić, to chyba musisz się postarać bardziej.

Drodzy Konfederaci, odłożenie problemu na później to nie jest rozwiązanie, naprawdę :-)

P.S. Konfofobia tak mi się z rusofobią skojarzyła - pojęciem ukutym jeszcze przez carskich macherów od zarządzania społeczeństwem.

Pt sie 07, 2020 9:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mamy tu wiele tematów związanych bezpośrednio z UE (wspólna waluta, imigranci), więc można skakać po wszystkich osobno.

Rozumiem, że innych niekoniecznie muszą przekonywać wartości chrześcijańskie, katolickie, rola Kościoła, bo nie są katolikami, chrześcijanami. Nie musi ich też "razić" neomarksizm kulturowy, ideologia gender, "unijne wartości", promocja dewiacji, zboczeń, politycznej poprawności, aborcja "na życzenie", adopcja dzieci przez pary homoseksualne, napływ i narzucanie imigrantów innym krajom, wtrącanie się we wszystko brukselskich elit ("prześladowanie" LGBT, praworządność, sądy). Unioentuzjastom to nie przeszkadza (dlatego na wiecach Trzaskowskiego, KO, komunistów czy Biedronia) przeważają flagi unijne i tęczowe a nie Polski.

Można się bawić w jakieś wywieranie pytań: co w zamian? I można odpowiedzieć: zostajemy w UE i co dalej? Co z euro, co będzie jak rządzić będzie KO a nie PiS, co z tymi szantażami finansowymi, o których pisałem... Tak samo jak z tym sondażowym paradoksem: większość Polaków chce być w UE - większość Polaków nie chce narzuconej kwoty relokacji imigrantów - większość Polaków nie chce euro w Polsce ;)

Problem w tym, że wróżenie z fusów to słaba diagnoza. Kto by przewidział koronawirusa, lock down? To kto jest w stanie zapewnić, że za 5-10-15 lat UE się nie rozpadanie, nie rozleci? I wtedy nie będzie potrzebny polexit. Samo zgaśnie.

Polska wciąż jako kraj członkowski w UE jest "świeża" - wchodziliśmy do niej jak Polską rządzili komuniści (Kwaśniewski prezydent, Miller premier), potem 2 lata nieudolnych rządów PiS-u z egzotycznymi koalicjantami - i kopanie dołków (jedni pod drugimi), w końcu najbardziej prounijne rządy w Polsce - 8 lat - PO-PSL, dzisiaj zmiana na PiS... a co będzie dalej, to się okaże.

Odkąd pamiętam nigdy nie chciałem przystąpienia Polski do UE (w gimnazjum nam takie referendum w 2004 roku zrobili). I uważałem i nadal uważam, że suwerenna, niepodległa i żyjąca wartościami Wielka Polska jest jak najbardziej realnym "tworem" a nie Utopią, że postulaty Ruchu Narodowego są słuszne. Oczywiście dzisiaj dla większości bycie "poza Unią" to już koniec świata i paraliż, długi, bankructwa, masakra i wojna domowa w jednym. I póki nastawienie i wiedza na temat biurokracji i głupot tam się dziejących nie dotrze do szerszego grona, póty można tylko modlić się i mieć nadzieję, że neomarksistowski Eurokołchoz runie raz na zawsze.

Kiedyś JKM opowiadał jakie tam się komisje zbierają i dyskutują o ważnych problemach - jednym z takich było "prześladowanie osób homoseksualnych w Kirgistanie". Piękna, słuszna inicjatywa, ale w tej komisji nikt poza Korwinem nie wiedział gdzie na mapie jest...Kirgistan :mrgreen:

A o tych wszystkich dotacjach unijnych, tym "złocie brukselskim" i szantażami z tym związanymi mówi poseł Berkowicz w sejmie:

https://www.youtube.com/watch?v=8GAP4NiIaO0

So sie 08, 2020 3:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszku
Temat jest o wychodzeniu z UE a nie o UE. Trzymaj się tematu. Jak chcesz pogadać o rożnych innych aspektach UE to należy założyć osobny temat a w tym nie uciekać od odpowiedzi na zadane pytania.

So sie 08, 2020 3:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona