Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 8:20 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483 ... 628  Następna strona
 Radio Maryja TV Trwam ND 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
zefciu napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
Biskup Pieronek, z jakiegoś powodu nie lubi Ojca Rydzyka i wypowiada o Nim negatywne opinie bez większego uzasadnienia. Przynajmniej, w cytowanym na forum, tekście nie ma żadnych uzasadnień oszczerstw rzucanych na Ojca.
Są. Tylko Ty nie potrafisz się do nich odnieść, więc udajesz, że ich nie ma.

Czyżby zadaniem małego kwiatka było analizowania dlaczego bp. Pieronek nie lubi o.Rydzyka?
Naszym zadaniem jest pokazywanie pięknych stron RM i TVTrwam, których założycielem jest o.Rydzyk, charyzmatyczny kapłan, którego zasługi dzięki Bogu dostrzegają miliony Polaków.

Cz lis 15, 2012 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Czyżby zadaniem małego kwiatka było analizowania dlaczego bp. Pieronek
Który to przypadek, że po bp stawiasz kropkę?
Cytuj:
nie lubi o.Rydzyka?
Nie. Za to Twoim zadaniem jest wykazanie bp. Pieronkowi oszczerstwa albo odwołanie tego zarzutu.
Cytuj:
Naszym zadaniem jest pokazywanie pięknych stron RM i TVTrwam, których założycielem jest o.Rydzyk, charyzmatyczny kapłan, którego zasługi dzięki Bogu dostrzegają miliony Polaków.
No to pokazujcie pokazujcie. Ja jak na razie widzę paranoję i sekciarstwo. Proszę więc pięknie o pokazanie tych pięknych stron.

Cz lis 15, 2012 1:23 pm
Odpowiedz z cytatem
Od pewnego czasu (około dwóch tygodni ) , z powodów różnych , ze tak powiem - zdarza mi sie słuchać tego radia przeważnie pomiędzy godzinami 11/17 . Dlatego twoje słowa
Cytuj:
Ja jak na razie widzę paranoję i sekciarstwo.
- powinieneś odnieść do siebie - wpadłeś w jakis krąg ludzi powtarzających w kółećzko jak papużki - radio be , radio be. W niektórych przypadkach - u ciebie również widzę faktycznie paranoję .Musisz coś z tym zrobić - chyba jedynym lekarstwem będzie włączenie tego radia (najlepiej na audycjach dla dzieci i posłuchanie) .Ale to polecam tym wszystkim , którzy mówią jakieś dziwolągi - a w rzeczy samej nic nie wiedzą . :-D

Cz lis 15, 2012 3:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
trup napisał(a):
Musisz coś z tym zrobić - chyba jedynym lekarstwem będzie włączenie tego radia (najlepiej na audycjach dla dzieci i posłuchanie) .Ale to polecam tym wszystkim , którzy mówią jakieś dziwolągi - a w rzeczy samej nic nie wiedzą . :-D

Napisałem, że tutaj widzę paranoję (zamach smoleński, spisek KRRiTv) oraz sekciarstwo (henowy milenaryzm, brygidowe oczernianie biskupów KRK). Natomiast samego radia nie słucham. Jak i wielu innych stacji. Obiecujecie "pokazać radio od najpiękniejszej strony", to pokażcie. Może się ktoś przekona...

Cz lis 15, 2012 3:49 pm
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Natomiast samego radia nie słucham.
- pytanie nie retoryczne - to dlaczego mówisz na temat tego radia ? Ale teraz dałeś . Pewno i do innych tematów też masz takie podejście .No , ale to chyba świadczy o paranoi . :-D

Cz lis 15, 2012 4:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
trup napisał(a):
pytanie nie retoryczne - to dlaczego mówisz na temat tego radia ?
Ponieważ na ulicach i na forach internetowych widuję nieustannie słuchaczy tego radia, którzy pokazują co pokazują. Widzę też działania i wypowiedzi ludzi to radio tworzących poza samym radiem. Widzę wpływ tego środowiska na politykę i dyskusję publiczną w naszym kraju. To nie wystarczy, żeby oceniać? Muszę jeszcze siedzieć i 24h na dobę go słuchać?

Moje pytanie nieretoryczne - czy pogarda dla ortografii i interpunkcji (pisanie rozłącznie nie z przymiotnikami, zaczynanie zdania od myślnika i małej litery, spacje przed znakami zapytania) to jakaś idea propagowana w Radiu Maryja?

Cz lis 15, 2012 4:35 pm
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ponieważ na ulicach i na forach internetowych widuję nieustannie słuchaczy tego radia, którzy pokazują co pokazują
- masz cierpliwość , gdyby ktoś tak za mną łaził z transparentem (jestem słuchaczem radia maryja ) to pewno bym się załamał .
Cytuj:
To nie wystarczy, żeby oceniać?
- sam sobie odpowiedz , jako żeś człowiek obeznany z ortografią , interpunkcją itd... to pewno wiesz w jaki sposób oceniać cos czego się nie oglądało lub czego się nie słuchało . :-D

Cz lis 15, 2012 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
zefciu napisał(a):
Obiecujecie "pokazać radio od najpiękniejszej strony", to pokażcie.

Po co pisać o wspólnych modlitwach ,katechezie ,Eucharystii ,nauczaniu świętych, pieśniach itd. skoro ...?

zefciu napisał(a):
autorytet KRK, jako niekatolikowi mi powiewa.

Cz lis 15, 2012 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Józek napisał(a):
Po co pisać o wspólnych modlitwach ,katechezie ,Eucharystii ,nauczaniu świętych, pieśniach itd. skoro ...?

Gdyby Radio Maryja ograniczało się tylko do tych kwestii, to myślę, że nie byłoby mu czego zarzucać. Dość często słucham Radia Maryja. Lubię jak radio do mnie "gada", a nie w kółko gra muzykę, więc często przełączam na tę stację, bo tam akurat mówi się dość dużo. Modlitwy, katechezy, transmisja nabożeństw, encykliki papieskie, nawet audycja "mogę, chcę pomóc", są to rzeczy pozytywne i gdyby to radio naprawdę nie wykraczało poza tą formułę, to nie byłoby za co je krytykować. Niestety Radio Maryja postrzega chrześcijaństwo w sposób niesłychanie przyziemny, materialny. Koncentruje się na życiu doczesnym. Angażuje się w politykę. Niestety... Moim zdaniem to radio niszczy katolicyzm. Odziera go z resztek piękna. Taki katolicyzm, jaki możemy ujrzeć (usłyszeć) w Radiu Maryja, to katolicyzm, który zraża do siebie, odpycha. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że właśnie dlatego tak wielu ludzi odwraca się od Kościoła - nie akceptują katolicyzmu w takiej wersji w jakiej ukazuje go Radio Maryja. Prawda jest taka, że o. Tadeusz Rydzyk nieświadomie przykłada rękę do laicyzacji społeczeństwa...

Wielka szkoda, że produkcję programów kończy Religia.tv. Nie wytrzymała konkurencji z Radiem Maryja. Nie miała poparcia ze strony episkopatu, a szkoda... Bo właśnie ta telewizja była otwarta na dialog. Religia.tv zachęcała do refleksji nad własną wiarą, pozwalała bliżej poznać katolicyzm, zachęcała do życzliwego zainteresowania się wiarą i samym katolicyzmem.

Cz lis 15, 2012 9:31 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Radio Maryja jest katolickie i skierowane do katolików w ich codziennym, powszechnym życiu. Radio nie oddziela katolików od ich kontekstu społecznego, od ich rodzin, pracy, szkół. Dostrzega ich takich jakimi są.
A są bardzo często starzy, chorzy, ubodzy, ograbieni, oszukani i sponiewierani przez Państwo. Radio Maryja jest zawsze z nami, niezależnie od tego czy jesteśmy szacownymi, zamożnymi obywatelami, czy biednymi żywiącymi się w darmowej kuchni u filantropów i zakonników.

Radio przypomina wszystkim, że Pan Bóg nie patrzy na ilość zgromadzonego przez nas złota i pieniędzy. Radio przypomina, że biedni mogą mieć znacznie większe zasługi w Niebie niż ludzie bogaci na szczytach drabiny społecznej.

Dlatego Radio Maryja jest nielubiane przez tych, którzy celu życia upatrują w zgromadzeniu pieniędzy. Bo ono dla nich jest puste, nic im nie daje, tylko jątrzy ich sumienia. Wielu z chęcią zabiłoby ten katolicki głos, budzący sumienia. Jednak nad Radiem Maryja czuwa Jego święta Patronka, Matka Boża. Dlatego nie mamy się czego bać. Będzie to, co Bóg przyzwoli.

Cz lis 15, 2012 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach - ty jednak nie umiesz kulturalnie)

Pt lis 16, 2012 12:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
niech sie przestaną użalac nad sobą. Może potrzeba czasami dostaniej powiedzieć. Oni są tez tacy bo ich traktujecie jak niedorozwinięte dzieci.

Pt lis 16, 2012 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maly_kwiatek napisał(a):
Radio Maryja jest katolickie i skierowane do katolików w ich codziennym, powszechnym życiu.

Co to za katolickie radio, które sieje pogardę, wzbudza waśnie i szerzy uprzedzenia, co nie tak dawno udokumentowałem?
Czy na tym polega katolicyzm?

Cytuj:
Radio przypomina wszystkim, że Pan Bóg nie patrzy na ilość zgromadzonego przez nas złota i pieniędzy. Radio przypomina, że biedni mogą mieć znacznie większe zasługi w Niebie niż ludzie bogaci na szczytach drabiny społecznej.

i dlatego wszyscy biedni powinni oddawać swoje oszczędności z nędznych rent i emerytur na jakieś szczytne cele, np. Na Radio Maryja.

Cytuj:
Dlatego Radio Maryja jest nielubiane przez tych, którzy celu życia upatrują w zgromadzeniu pieniędzy. Bo ono dla nich jest puste, nic im nie daje, tylko jątrzy ich sumienia. Wielu z chęcią zabiłoby ten katolicki głos, budzący sumienia. Jednak nad Radiem Maryja czuwa Jego święta Patronka, Matka Boża. Dlatego nie mamy się czego bać. Będzie to, co Bóg przyzwoli.

Mam wrażenie, że Ty chyba parodiujesz...
Z tym "nielubieniem pieniędzy" i "budzeniem sumień" to nie może być na serio.

Pt lis 16, 2012 8:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
trup napisał(a):
masz cierpliwość , gdyby ktoś tak za mną łaził z transparentem (jestem słuchaczem radia maryja ) to pewno bym się załamał.
Nie rozumiem tej ironii. Jakiś kiepski żart Ci chyba nie wyszedł.
Cytuj:
sam sobie odpowiedz , jako żeś człowiek obeznany z ortografią , interpunkcją itd... to pewno wiesz w jaki sposób oceniać cos czego się nie oglądało lub czego się nie słuchało . :-D
Normalnie - po zachowaniu tych, co słuchali i rozpowszechniają, co usłyszeli dalej.
Jozek napisał(a):
Po co pisać o wspólnych modlitwach ,katechezie ,Eucharystii ,nauczaniu świętych, pieśniach itd.
Po to żeby nie pisać o milenaryzmie i partyjniactwie.
Cytuj:
skoro ...?
zefciu napisał(a):
autorytet KRK, jako niekatolikowi mi powiewa.
A co ma do rzeczy autorytet? Chodzi o przekonanie, że radio niesie coś dobrego. I co ma do rzeczy zdanie zefcia? Nie jestem jedynym userem tego forum.
maly_kwiatek napisał(a):
Radio Maryja jest katolickie i skierowane do katolików w ich codziennym, powszechnym życiu. Radio nie oddziela katolików od ich kontekstu społecznego, od ich rodzin, pracy, szkół. Dostrzega ich takich jakimi są.
No tak - bo "zamach smoleński" i prywatne odwierty geotermalne ojca Rydzyka to są najistotniejsze dla codziennego życia Polaków sprawy.

Pt lis 16, 2012 11:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W okresie stanu wojennego brałam udział w protestach na ulicach Gdańska. było znacznie gorzej, gdyż traktowano nas gazem łzawiącym i polewaczkami.
Walczyliśmy również o godność człowieka i wolność słowa. Teraz walczymy o to samo, ale jesteśmy lepiej traktowani, gdyż nie pałują nas, nie traktują wodą, ani gazem łzawiącym.
Obecnie w protestach o godność życia i wolność słowa, a więc między innymi o powszechność dostępu dla telewizji TRWAM biorą udział ci co nie mają nic do stracenia, a więc przede wszystkim bezrobotni, emeryci, dzieci.
24 listopada podobnie jak w stanie wojennym odbędzie się msza św. w kościele św. Brygidy po której ulicami Gdańska przejdzie marsz protestacyjny.
W Gdańsku-mateczniku Platformy w marszu nie wezmą udział ludzie, którzy pracują w firmach opanowanych przez tę partię. Za dużo mają do stracenia.
Ja, emerytka w moherowym berecie wezmę udział w tym proteście, podobnie jak brałam udział w stanie wojennym.
Po roku 1989 nie przyszło mi do głowy, że w wolnej Polsce nadal będę zmuszona walczyć o wolność słowa.
http://www.youtube.com/watch?v=DFCf216ndzQ&feature=plcp

Pt lis 16, 2012 12:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483 ... 628  Następna strona