Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 18, 2020 10:48 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 628  Następna strona
 Radio Maryja TV Trwam ND 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
Brygida napisał(a):
Po roku 1989 nie przyszło mi do głowy, że w wolnej Polsce nadal będę zmuszona walczyć o wolność słowa.

A kto Cię zmusza?

Po II.
Czy O. Rydzyk zamiast wydawać te dziesiątki milionów na multpilex nie mógłby zafundować darmowej TV Trwam tej garstce chętnych?
Opłacając abonament w wys. ok. 300 zł rocznie 100 tys. bezrobotnych i bezdomnych, daje akurat 30 mln zł.

Pt lis 16, 2012 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Brygida napisał(a):
Po roku 1989 nie przyszło mi do głowy, że w wolnej Polsce nadal będę zmuszona walczyć o wolność słowa.

A kto Cię zmusza?

Po II.
Czy O. Rydzyk zamiast wydawać te dziesiątki milionów na multpilex nie mógłby zafundować darmowej TV Trwam tej garstce chętnych?
Opłacając abonament w wys. ok. 300 zł rocznie 100 tys. bezrobotnych i bezdomnych, daje akurat 30 mln zł.

Zmusza mnie coraz gorsza sytuacja finansowa. Za korzystanie z telewizji kablowej, w której jest telewizja Trwam płacę co miesiąc 35,64zł.
Gdy będzie na multipleksie, będę miała za darmo.
Rocznie 417, 68zł oszczędności to dla emerytki mającej 250euro emerytury, ma znaczenie

Pt lis 16, 2012 12:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P.S. Posłucham więc apelu o wzięcie udziału w proteście w swoim imieniu i w imieniu setek tysięcy, a może nawet milionów, których sytuacja finansowa jest podobna do mojej.
http://www.youtube.com/watch?v=DFCf216ndzQ&feature=plcp

Pt lis 16, 2012 12:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Zmusza mnie coraz gorsza sytuacja finansowa. Za korzystanie z telewizji kablowej, w której jest telewizja Trwam płacę co miesiąc 35,64zł.
Gdy będzie na multipleksie, będę miała za darmo.
Rocznie 417, 68zł oszczędności to dla emerytki mającej 250euro emerytury, ma znaczenie.

A jak myślisz, kto wtedy zapłaci za Ciebie i za te miliony, które chcą telewizji za darmo?

Pt lis 16, 2012 12:48 pm
Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
A jak myślisz, kto wtedy zapłaci za Ciebie i za te miliony,
które chcą telewizji za darmo?

Ty naprawdę tego nie wiesz, czy udajesz?
Pełne koszta obsługi plus haracz dla Państwa zapłaci operator Telewizji TRWAM, w ramach tych wielomilionowych opłat, jakich żąda od katolickiej telewizji społecznej Państwo Tuska.

Pt lis 16, 2012 2:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maly_kwiatek napisał(a):
Pełne koszta obsługi plus haracz dla Państwa zapłaci operator Telewizji TRWAM, w ramach tych wielomilionowych opłat, jakich żąda od katolickiej telewizji społecznej Państwo Tuska.

Inaczej mówiąc, za darmową telewizję dla Brygidy zapłaci operator.
Ale zapłaci pieniędzmi wcześniej wyciśniętymi od O. Rydzyka.
A skąd O. Rydzyk weźmie te pieniądze?
Ze składek wyciśniętych od swoich wyznawców.

Zdaje się, że kółko się zamknęło, nieprawdaż?

Pt lis 16, 2012 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Nektariusz napisał(a):

Gdyby Radio Maryja ograniczało się tylko do tych kwestii, to myślę, że nie byłoby mu czego zarzucać. Dość często słucham Radia Maryja. Lubię jak radio do mnie "gada", a nie w kółko gra muzykę, więc często przełączam na tę stację, bo tam akurat mówi się dość dużo. Modlitwy, katechezy, transmisja nabożeństw, encykliki papieskie, nawet audycja "mogę, chcę pomóc", są to rzeczy pozytywne i gdyby to radio naprawdę nie wykraczało poza tą formułę, to nie byłoby za co je krytykować. Niestety Radio Maryja postrzega chrześcijaństwo w sposób niesłychanie przyziemny, materialny. Koncentruje się na życiu doczesnym.

O losie... Zaprzeczasz sam sobie.Zwracasz bowiem uwagę na wymiar duchowy ,jaki przeważnie odnajdujemy na falach RM ,przy jednoczesnym stwierdzeniu że RM postrzega chrześcijaństwo NIESŁYCHANIE przyziemnie.
Drogi Nektariuszu audycja "mogę chcę pomóc" również dotyka spraw niesłychanie materialnych i przyziemnych.Być moze nie zauważyłeś ale świat w którym żyjemy ,to jeszcze świat materialny.Chrystus nie powiedział "a jeśli Twoj brat zgrzeszy przeciwko Tobie pomódl się za niego" tylko "idż i upomnij".
Te dwa światy się przenikają.W oba chrześcijaństwo powinno się angażować ,inaczej naszej wiary nie widać i dajemy wolną drogę złu.

Cytuj:
Angażuje się w politykę. Niestety... Moim zdaniem to radio niszczy katolicyzm. Odziera go z resztek piękna. Taki katolicyzm, jaki możemy ujrzeć (usłyszeć) w Radiu Maryja, to katolicyzm, który zraża do siebie, odpycha.

Dlaczego mam wrażenie ,że grasz w jednej drużynie ze wszelkiego rodzaju ateistami i "katofobami"? O wiele bliższe prawdzie jest stwierdzenie iż Boga należy zapraszać ,w każdą dziedzinę naszego życia ( w tym i społecznego) i nie zostawiać swoją wiarę ,za drzwiami od urzędniczego gabinetu.
Mówiąc w i a r a mam na myśli uczynki ,gdyż bez uczynków wiara jest martwa.Uczynki naszych posłów są w przeważającej mierze martwe i bardzo ,bardzo potrzebują lekarza.Skoro gardzą lekarzem ,my potrzebujemy innych posłów ,aby nasz kraj nie zmienił się w tęczową sodomę i nie był okradany ze sreber rodowych ,lecz aby dochowali wierności słowom BÓG HONOR OJCZYZNA.

Z Twoich słów wynika jedno: "Tutaj klecha (czyt. apostołowie) nie powinni mieć nic do powiedzenia." Podobnym myśleniem (nie mówię o ich uczynku) ,charakteryzowali się Ci którzy ,wcześniej wspomnianemu ks. Popiełuszce odebrali prawo głosu.

Cytuj:
Ze smutkiem muszę stwierdzić, że właśnie dlatego tak wielu ludzi odwraca się od Kościoła - nie akceptują katolicyzmu w takiej wersji w jakiej ukazuje go Radio Maryja.

Aby coś stwierdzić ze 100% pewnością ,trzeba samemu przejść przez pewne doświadczenie, inaczej tej pewności nie mamy.Wiara i polityka w prawosławiu zdaje się współpracować ściśle od dosyć dawna.Niestety na sumienie prezydenta Putina ,który jak cała Rosja ma zapędy imperialistyczne nie wiele pomaga.

RM mówi prawdę ,a prawda ludzi wyzwala.Zło nazywane jest po imieniu ,nie zależnie od tego ,czy przykłada do tego rękę prezydent mówiący o "kompromisie aborcyjnym", czy premier którego lista "błędów i win" jest ................ długa.

Cytuj:
Prawda jest taka, że o. Tadeusz Rydzyk nieświadomie przykłada rękę do laicyzacji społeczeństwa...

To Twoja prawda nie mająca nic wspólnego z Ewangelią.

Cytuj:
Wielka szkoda, że produkcję programów kończy Religia.tv. Nie wytrzymała konkurencji z Radiem Maryja.

Proszę Nektariuszu daruj sobie.Zupa była za słona - to wina Rydzyka.
Sam oglądałem Religę TV ,ale zrezygnowałem gdyż cyfrowy dekoder ,był droższy od TV kablowej.Dla mnie informacja o wyłączeniu religii ,również jest przykra.

Trwam tworzy prawdziwą wspólnotę ludzi jednej myśli i jednego ducha opartą na prawdzie.W całym pięknie religii ,którą również dostrzegałem tego jednego nie było.

Cytuj:
Nie miała poparcia ze strony episkopatu, a szkoda...

Episkopat broni RM ,czy nad tym jako przedstawiciel prawosławia będziesz ubolewał?

Cytuj:
Bo właśnie ta telewizja była otwarta na dialog. Religia.tv zachęcała do refleksji nad własną wiarą, pozwalała bliżej poznać katolicyzm, zachęcała do życzliwego zainteresowania się wiarą i samym katolicyzmem.

Dostrzegasz tylko jedną strone medalu.Wolisz mówić o tej ładniejszej ,bo tak jest wygodniej.Religia Tv upadła bo ludzie nie chcieli jej słuchać.
Wolą słuchać nauczycieli innych ,gdyż ich uszy świerzbią.Nie szukają Boga ,bo życie doczesne ma wiele trosk i zmartwień. Wiele z codziennego trudu Polaków ,jest owocem złego rządzenia krajem.Rząd nie nawróci nikogo ,do Boga ,ale powinien stworzyć odpowiednie warunki ,np. w oświacie ,aby nasz naród się nie wynaradawiał ,a młodzież nie zatracała naszych odwiecznych chrześcijańskich wartości.Tyle Rząd zrobić może ,a lista spraw niesłychanie przyziemnych i niezwykle materialnych jest długa.

Pt lis 16, 2012 3:11 pm
Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):

Inaczej mówiąc, za darmową telewizję dla Brygidy zapłaci operator.
Ale zapłaci pieniędzmi wcześniej wyciśniętymi od O. Rydzyka.
A skąd O. Rydzyk weźmie te pieniądze?
Ze składek wyciśniętych od swoich wyznawców.

Zdaje się, że kółko się zamknęło, nieprawdaż?

thorwald, ty chyba nie masz pojęcia o zasadach finansowania mediów.
Przeczytaj też, jakie miliony trzeba dać Państwu w daninie, by zgodziło się udzielić koncesji na nadawanie telewizji społecznej.
Może przeczytaj najpierw coś o tym, zamiast atakować biedną emerytkę?

Pt lis 16, 2012 3:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maly_kwiatek napisał(a):
thorwald, ty chyba nie masz pojęcia o zasadach finansowania mediów.

Mam wystarczające pojęcie o finansowaniu czegokolwiek (mediów i nie-mediów).
Zasadniczo nic nie finansuje się samo, tylko z pieniędzy, które z jakiegoś źródła pochodzą.
O ile rozumiem, multiplex będzie się finansował z haraczu pobieranego od tych, którzy się na niego pchają.
Ten haracz będzie z kolei pochodził też nie z Xiężyca, a od tych, od których da się go ściągnąć.
Jeżeli O. Rydzyk dostanie się na multpilex, to i on zapłaci haracz, który potem ściągnie w jakiś sposób od Brygidy i jej koleżanek.
I tego właśnie chce Brygida, licząc, że wymyśliła perpetum mobile i będzie miała telewizję za darmo.

So lis 17, 2012 9:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Xiężyc

A to co to takiego?

So lis 17, 2012 10:38 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy wiecie, że LOT na złość katolikom odwołał loty do Rzymu

http://www.pasazer.com/in-12364-diabel, ... maryja.php

Cz lis 22, 2012 1:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pan D. napisał(a):
Nie wiem czy wiecie, że LOT na złość katolikom odwołał loty do Rzymu

Przecież dopiero dyskutowaliśmy, że słuchacze RM nie mają pieniędzy na abonament TV Trwam i chcą jej za darmo, więc oni chyba nie latają LOTem?

Chyba, że wyznają dewizę, iż biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy....

Cz lis 22, 2012 8:21 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kto biednemu zabroni żyć bogato? :P

Na pewno Brygida ma informacje na ten temat :)

Cz lis 22, 2012 9:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pan D. napisał(a):
kto biednemu zabroni żyć bogato? :P

Na pewno Brygida ma informacje na ten temat :)

Bzdur nie komentuje, a więc przejdę do rzeczy.
Posłanka Anna Sobecka stanęła wczoraj przed sądem za to, że wpłaciła grzywnę za o.T.Rydzyka, dyrektora RM.
Więcej na ten temat tutaj:
http://www.radiomaryja.pl/informacje/od ... sobeckiej/

Cz lis 22, 2012 9:43 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak bzdur przecież poseł PiS był oburzony tym faktem? Czy teraz posłowie PiS zajmują się bzdurami?

Co do posłanki Sobeckiej to w Polsce nie wolno wpłacać kaucje za kogoś nie z rodziny, dlatego stanęła przed sądem i wyjaśniła sprawę i tyle, NIC nadzwyczajnego :)

Cz lis 22, 2012 9:46 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 628  Następna strona